Privatizacija klubova

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Pikado
Posts: 94
Joined: Thu Apr 22, 2010 6:38 am

Re: Privatizacija klubova

Post by Pikado »

Znam da je jako mala verovatnoca da se to i dogodi , ali sta mislite koliko ljudi bi moglo da se skupi , ne samo u Vojvodini , nego iz cele Srbije ili cak i sire , da uloze min 1000e , ko ima vise neka uplati (npr imace vise akcija). Sta mislite kolika bi cifra mogla da se skupi?
I da mi onda kao neka grupa gradjana kupimo Vosu.
srkins
Posts: 1432
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Privatizacija klubova

Post by srkins »

Da uplacuje svako koliko moze bez donjeg limita navijaci bi skupili ispod 10 % potrebnog novca i to tesko realnije je ispod 1% jednostavno narod nema para, nema puno navijaca koji imaju 1.000 e , morao bi da se udruzis sa nekim tipa Kezman, Gajic, Matijevic, Kostic ili sa novom upravom i dobio bi maksimum 1 clana uprave za navijace koji se prakticno nista ne pita jer drugi imaju vecinu.
User avatar
Milan
Posts: 4139
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Privatizacija klubova

Post by Milan »

Kad Hajduk iz Splita nije uspeo da proda neki impozantan broj deonica svojim navijacima, sta bi tek mogli ocekivati od nase sake jada...
POŠTO OBRAZ ???!!!
recni galeb
Posts: 768
Joined: Thu Oct 28, 2010 3:55 pm

Re: Privatizacija klubova

Post by recni galeb »

Kada neko o sebi ima misljenje "saka jada" sta dalje i pricati sa tim? :shock:
Nikola
Posts: 848
Joined: Mon Jun 25, 2007 12:35 pm

Re: Privatizacija klubova

Post by Nikola »

Butasport Redakcija

Rinat Akhmetov kupuje Vojvodinu!
Kako saznaje BUTASPORT.RS najozbiljniji kandidat za privatizaciju FK Vojvodine je Rinat Akhmetov, ostali kandidati su Milan Mandarić i jedna kompanija iz Francuske.
ПУШТАМ КИШУ!
limanfkv
Posts: 2833
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Privatizacija klubova

Post by limanfkv »

Ladno Abramovica ni da pomenu.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3821
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Privatizacija klubova

Post by Red Marquis »

limanfkv wrote:Ladno Abramovica ni da pomenu.
Katarski i Emiratski šeici u svađi, Sultan od Bruneja koristi šansu i trenutno je najbliži kupovini veka.
Io odio Belgrado
srkins
Posts: 1432
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Privatizacija klubova

Post by srkins »

Daleko smo mi od privatizacije,koliko ja znam jos uvek nema zakonskog okvira da se vrse privatizacija FK Vojvodine,takodje mora da se utvrdi sta se privatizuje ,tj sta mi imamo od imovine. I na kraju kome idu pare od prodaje? Gradu? Drzavi? Pokrajini? Naslednicima osnivaca? Bivsim igracima i zaposlenima? ILi nekom drugom. A iskreno ne bi me cudilo da neko od velikih imena kupi neki klub u Srbiji i to neki manji.Nase mlade reprezentacije su pri vrhu u Evropi vec par godina ,sta kosta nekog Abramovica i slicne da da 1m za kupovina 2 za budzet i ima klub u Srbiji u kojem ce mu igrati talenti iz ovog kraja.
limanfkv
Posts: 2833
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Privatizacija klubova

Post by limanfkv »

Red Marquis wrote:
limanfkv wrote:Ladno Abramovica ni da pomenu.
Katarski i Emiratski šeici u svađi, Sultan od Bruneja koristi šansu i trenutno je najbliži kupovini veka.
Ja sam cuo da i maharaja Subrata Roj bacio oko, krenuo bio iz Ohrida, al ga skembali na granici jer nije imao 50 evra da podmiti granicare.
Pored njega jedan od interesanata je i Volpi Gabrijele, ali jedan od uslova je fuzija VK Beceja i Vojvodine.
Najrealnija varijanta je ipak Gabrijel Batistuta, koji otvara fabriku "Yugo Nueva Era" u Kacu, pa oce da kupi Vojvodinu i dovodi u startu 4 Argentinca, kao i ona 2 Brazilca iz Herte. U upravni odbor se vraca Sapuric i donosi semafor, onaj od Verdera. Zivko Soklovacki trazi svoj deo, izjavio: "Necete me prevariti".
Misko Raznatovic se takodje pominjao u dnevnoj stampi da preuzima Vojvodine i vrsi fuziju sa Megafrizurom. Na pitanje da li planira da upravlja i sa fudbalski klubom na svom twiter nalogu napisao: "`Ocu, j**e mi se tacno."
Na pitanje novinara da li preuzima stari klub Rinat Akhmetov se rasplakao i izjavio : "Da li ste vi svesni da je meni stadion sravnjen sa zemljom? Loza mi otisla u majcinu, vi me pitate `ocu kupiti kako ste rekli...Vojvodinu? Prcate li nesto osim mene i zasto ne?"
Milan Mandaric je izjavio da ce se pre desiti njegovo dace negoli privatizacija fudbala u Srbiji.
Sulejman Kerimov izjavio da se bi rado trgovao na nasem trzistu, ali da se ubulio u Anzi pola milijarde. Prijatelji kazu da od tada sedi kuci, ljulja se na stolici, konstantno postavljajuci pitanje sebi samome: "Sta ti decko radis?"
Ipak Dr Zeljko Rodic, direktor spec. bolnice za psihijatrijske bolesti "Kovin" trazi da se Karadjordje da na upravljanje radi daljeg istrazivanja specijalnog tima na projektu "Dom bolesnih".
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4782
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Privatizacija klubova

Post by gospodinFKV »

limanfkv wrote:Na pitanje novinara da li preuzima stari klub Rinat Akhmetov se rasplakao i izjavio : "Da li ste vi svesni da je meni stadion sravnjen sa zemljom? Loza mi otisla u majcinu, vi me pitate `ocu kupiti kako ste rekli...Vojvodinu? Prcate li nesto osim mene i zasto ne?"
:rolll: :rolll: :rolll: :rolll: Pa da li si ti čitav hahahahaha
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: Privatizacija klubova

Post by severozapad »

Da li je limanfkv Banjac?
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Privatizacija klubova

Post by pedjans »

Lako se sprdati sa privatizacijom, uzimajući u obzir svakakva iskustva. Ali šta smo dobili bez privatizacije naših klubova? Samo neviđeni slom klupskog fudbala u Srbiji. Zar iko normalan može da smatra da je dobar sadašnji način upravljanja klubovima, u kome faktički rukovodstvo kluba sebi bira skupštinu koja bi trebalo da je najviši organ kluba!? Otkud npr. u našoj skupštini sede delegati koji su tamo postavljeni? Da li ih je neko izabrao na nekakvim izborima ili nešto slično, imaju li ikakav legitimitet? Naravno da ne. I šta je rezultat - danas naši najbolji klubovi ispadaju u početnim kolima kvalifikacija za evropske kupove od ekipa iz zemalja kojima ni ime nije lako izgovoriti. Mnogo su lošiji nego pre 10 godina, da i ne govorim o stanju od npr. pre 25 godina, a ako se ništa ne promeni za 10 godina će biti još lošiji. Više puta sam ovde napisao: sa privatizacijom ćemo se možda izvući a možda ne, ali bez privatizacije sigurno propadamo, jer je sadašnji sistem stvoren za izvlačenje novca iz kluba, i to ilegalno i bez ikakve kontrole. U jednom trenutku će nestati prihodi a trošiće se i dalje i tada ćemo bankrotirati i nestati, pitanje je samo vremena - za 2, 3 ili 5 godina, nebitno. Lično mislim da bi privatizacija mogla da bude odlično rešenje ako bude pametno sprovedena: ključno je da bude nemoguće otuđenje objekata, da država ili grad zadrži značajan deo vlasništva, da se onemogući promena delatnosti kluba i još nekoliko stvari koje bi se morale detaljnije razraditi.
User avatar
Stexman
Posts: 2562
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Privatizacija klubova

Post by Stexman »

Nece nas niko privatizovati ako nam se stadion ne vrati! Ko je lud da kupi fudbalski klub bez stadiona? Ako se to i desi ovaj grad ce ladno da digne namete tom novom vlasniku da ce ovaj samo da se češe. Pogotov ako bude stranac. A oni to ne verujem da ce trpeti.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8826
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Privatizacija klubova

Post by Radoye »

Klubovi nisu bili privatni ni pre 10 ni pre 25 godina, ako se to stanje uzima sada kao neki uzor kome treba teziti.

Sadasnje stanje je neodrzivo, slazem se, ali pre ce biti da je to zbog kriminalne bagre koja se nakotila u i oko fudbala i da dok se sa njima ne obracuna neko (a ko? kada je i sama drzava ista takva kriminalna bagra) nece biti nikakih pozitivnih pomeraja bez obzira na vlasnicke odnose.

Ja licno ne bih mario ni da klub bude privatni u vlasnistvu pojedinca, ni privatni AD u vlasnistvu navijaca, ni udruzenje gradjana, ni bilo koja druga moguca varijanta - sve dok se garantuje da ce se njime gazdovati domacinski i u interesu kluba a ne neznam ni ja cijem. Plasim se da tako nesto ipak nije moguce pod sadasnjim uslovima koji vladaju u domacem fudbalu, posten covek se nece prihvatiti takvog posla ako se unapred zna ko mora da bude prvak, ko prvi strelac lige, gde menadzeri i kladionicari diktiraju sastave trenerima itd.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9665
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Privatizacija klubova

Post by Voja »

Mislim da neko ko iole ima novaca i zeli da ima svoj klub u Srbiji ce mnogo bolje proci,ako krene od nule,sagradi sebi stadion,kupi igrace i vozi Misko
Image
Post Reply