Privatizacija klubova

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4043
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Privatizacija klubova

Post od Milan »

"...navodi Informer."


:whistler:
POŠTO OBRAZ ???!!!
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Re: Privatizacija klubova

Post od Dejan »

A Mandaric i Majkl Djordjevic? :D
Korisnikov avatar
vosa do groba
Postovi: 375
Pridružio se: Čet Dec 15, 2011 10:09 pm

Re: Privatizacija klubova

Post od vosa do groba »

Mi u Srbiji smo toliko zadrti da je to strasno. Ceo svetski fudbal funkcionise dobro bas zbog te privatizacije a mi joj se protivimo? Nevezano za fudbal, Evropa je ispred nas bar za 40 godina, sve sto se tamo desi, kod nas dodje posle 40 godina i to po dobrom starom srpskom obicaju, uz dosta protivljenja. Da li ste svesni da mi ulazimo u period kapitalizma, 40 godina nakon Evropskih zemalja ako ne i vise? Privatizacija je neminovna, sta god neko mislio o tome, pre ili kasnije...
Mars iz kluba ciganski olosi !!!
Korisnikov avatar
Qr0nJa
Postovi: 416
Pridružio se: Čet Sep 06, 2007 6:23 pm

Re: Privatizacija klubova

Post od Qr0nJa »

Zaista ne razumem cemu tolika odbojnost prema privatizaciji..
...i nikad ne shvatiti to,sto volim tebe ja ludo jer srce moje vecno za tebe kucace znaj....
Korisnikov avatar
andi_fkv
Postovi: 146
Pridružio se: Čet Avg 18, 2011 11:54 pm
Lokacija: Makedonija

Re: Privatizacija klubova

Post od andi_fkv »

I meni nije jasno... Kao sto se vidi na nasem primeru, ocigledno je ovaj "sistem" bezuspesan i jedini nacin da opstanemo je prodaja igraca. Ako su zaista ti francuzi ozbiljno zainteresovani mislim da bi trebalo privatizovati FKV. Jedino steta sto vlada hoce da svi dobijemo u isto vreme vlasnike ii opet se daje prednost blizancima, jer je njihov dug puno veci od naseg i zato nisu toliko interesantni ulagacima.
Једем лук и сланине навијач сам Војводине
Stefke
Postovi: 324
Pridružio se: Čet Sep 12, 2013 10:50 am
Lokacija: Клиса

Re: Privatizacija klubova

Post od Stefke »

Petrovic.B napisao:"Francuzima je najinteresantnija Vojvodina i recimo da se u pregovorima s njima otišlo najdalje.

http://mondo.rs/a725039/Sport/Fudbal/I- ... za-20.html" onclick="window.open(this.href);return false;
KO TO PREGOVARA O PRODAJI FKV-A? STOP PRIVATIZACIJI!!!
http://www.statista.com/statistics/2344 ... and-value/" onclick="window.open(this.href);return false; :dance2:

Ту су негде....
У свом кварту ти си херој,
И твоја улица твој је дом!
https://www.youtube.com/watch?v=sY6pBCx2cMI" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Privatizacija klubova

Post od Stexman »

Kad pogledas koliko nas cene i ako se malo raspitas za nas polazaj u srpskom fudbalu mi smo tu naj isplativiji za ulaganje! Da recimo gasprom(ili neko treci) ulozi u nas tih "100" milki, mi bi iste godine bili prvaci bez obzira ko kupio ove blizance. Garantovano!
Korisnikov avatar
ДушанСП
Postovi: 712
Pridružio se: Uto Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: Privatizacija klubova

Post od ДушанСП »

Србија је била у капитализму док поједине европске државе нису ни постојале на мапи.Али 1945 појавио се највећи син наших народа и народности и основао симболе ,,српства''.Тако да је у осталим европским државама много лакше било доћи до приватизације јер они немају своје симболе.Где сте ви још чули за симболе холандства,енглества,руства,румунства,бугарства,италијанства,мађарства...Та два зла су кочничари у свему.Немам ништа против приватизаије,чак шта више волео бих да нас неко купи што пре,али сам против текстова из курира,блица,информера и осталих срања.Одакле њима те информације,ај да видимо који су то французи,и ко то њима преговара.И одакле њима процена да Војводина вреди 20 милиона, а партизан 100 :D То је само још једна новинарска будалаштина.
Korisnikov avatar
severozapad
Postovi: 611
Pridružio se: Sre Nov 10, 2010 3:23 pm
Lokacija: Liman 4

Re: Privatizacija klubova

Post od severozapad »

Moram nešto da primetim, a to je da mi mislimo da se ljudi pitaju da li će biti privatizacije ili ne.
Jedini razlog što kod nas još nije bilo privatizacije je što niko nema interesa da u ovakvu ligu ubaci novac i investira jer mu to ne garantuje povrat. Ne samo što ne garantuje, jer je to normalno za bilo koji biznis nego ulazi u ogroman rizik da će samo da upumpa a rezultat mu zavisi od raznih toleta, terzi, babarogi i ostale kompanije. Ne prosipam nikakvu pamet, o ovome su ranije pričali ljudi koji su se spominjali kao zainteresovani da ulože u naš fudbal ozbiljniji novac. Naravno, neko će reći, pa mogu da zarade od prodaje igrača ali isto to mogu da rade i u drugim ligama a da računaju i na rezultatske uspehe a ne zaštićene medvede.
Članak u kom se spominje da će se tri kluba privatizovati u isto vreme da ne bi bilo favorizovanja je za mene poražavajući i ništa radosniji nisam što je Voša u tom društvu. Ali ajde na stranu članak informera ili kojeg već sajta, mislim da smo jako daleko od privatizacije i to ne zato što smo se mi naljutili i ne damo.

P.S. Upravo ovo što je i Dušan gore spomenuo, tržište (namerno koristim ovaj termin jer fudbal danas nije ništa drugo za vlasnike) na kome dva kluba imaju podršku države do nenormalnih proporcija verovatno nije interesantno onome ko razmišlja da li na njega da uloži.
Korisnikov avatar
Red Marquis
Moderator
Postovi: 3777
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 4:49 pm
Lokacija: West Side

Re: Privatizacija klubova

Post od Red Marquis »

Za ovakve stvari treba da postoji neki topik "novinarska lupetanja". Staviti ovo pored onih naklapanja tipa onog ciganskog morona iz Ružnala i sličnih stvari pa da se slatko ismejemo.

Ali ako stavim na stranu to što sam po hiljaditi put frapiran kako forumaši uopšte poklanjaju pažnju ovakvim idiotarijama, nešto me drugo muči. Nismo na nekom času ekonomije pa da teoretišemo šta i kako kad je privatizacija u pitanju. Imate 25 godina crno na belo šta i kako se u Srbiji radilo i radi, i vi ljudi i dalje očekujete da se ovo sve otpetlja na neki normalan način? Jel vas to pičkousti isprao pa verujete da smo krenuli nabolje? Ako, i samo ako ikada dođe do privatizacije, u klubove neće ući strani investitori i naši pošteni tajkuni (jel takvi postoje uopšte?), već ljudi koji budu tog trena u klubovima. Scenario će biti sličan kupovinama šećerana za evro od strane Kostića jer će svi klubovi biti prenapumpani dugovima. I na čelu klubova će i dalje biti Terze, Đure, Zoke, samo sa još više odrešenim rukama. Duple knjige će i dalje postojati, porezi će i dalje ići ispod stola i mi bi još mogli i da izgubimo i SC Vujadina u toj priči.

Te priče "kad bi nas kupio ovaj ili onaj"...ljudi, NIKO NORMALAN NEĆE UĆI SA KAPITALOM U ŽIVO BLATO!
Io odio Belgrado
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Privatizacija klubova

Post od Turija »

Red Marquis napisao: Ako, i samo ako ikada dođe do privatizacije, u klubove neće ući strani investitori i naši pošteni tajkuni (jel takvi postoje uopšte?), već ljudi koji budu tog trena u klubovima. Scenario će biti sličan kupovinama šećerana za evro od strane Kostića jer će svi klubovi biti prenapumpani dugovima. I na čelu klubova će i dalje biti Terze, Đure, Zoke, samo sa još više odrešenim rukama. Duple knjige će i dalje postojati, porezi će i dalje ići ispod stola i mi bi još mogli i da izgubimo i SC Vujadina u toj priči.

Te priče "kad bi nas kupio ovaj ili onaj"...ljudi, NIKO NORMALAN NEĆE UĆI SA KAPITALOM U ŽIVO BLATO!
Složio bih se sa razmišljanjem Markiza.Samo nekom ludom srećom se Vojvodina može iščupati i spasti propasti, a dotle delimo sudbinu svih fudbalskih klubova u Srbiji.
Paliti se na te novinske informacije je zaludan posao.Jedino što, u svemu tome, verujem je to da ćemo biti privatizovani, ali ne kako bi mi želeli da se privatizacija dogodi, tj da se zadrži spona Kluba sa svojim pristalicama (koju je Klub do sada već uveliko izgubio).
Privatizacijom Vojvodine bi, možda, gledali za nijansu bolji fudbal u Novom Sadu.Međutim, čak je i to pod velikim upitnikom, jer se iskustvom iz privatizacije naših preduzeća /analogijom/ ne može izvesti takav zaključak.Nažalost, optimizmu nema mnogo mesta (sa privatizacijom ili bez nje).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Privatizacija klubova

Post od limanfkv »

Informer...dodaje neimenovani sagovornik. Duh iz lampe.
Korisnikov avatar
churguzijanac
Postovi: 2018
Pridružio se: Uto Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Privatizacija klubova

Post od churguzijanac »

Ovo je neopevana glupost novinara zarad tiraza. Nijedan ozbiljni investitor nece uci u pricu sa nasim klubovima i ligom. Privatizacija za dinar je klasican lopovluk u nasem stilu i to je jedino sto mi mozemo da dobijemo u Srbiji provuceno pod privatizacijom (sve kako je markiz napisao).

Da postoji interes za privatizacijom, prvo pickousti&Co mora da otera sljam u zatvor ( u slucaju blizanaca to je kao da sami sebe teraju u zatvor), onda da nadju ozbiljne ljude koji ce postaviti zdrave vrednosti u ligi i ljude koji ce u periodu od 3-4 godine izvuci klubove iz dobioze i uciniti ih atraktivnim za investitore. E tek onda moze da se prica o ozbiljnom investitoru koji ce uloziti kes i uciniti da neki od nasih klubova igra na prolece u Evropi.

20 milki i nije neka lova za evropske klubove i ozbiljne investiotore i ako je neko spreman da da taj kes, to znaci da ga daje za omladinsku skolu i SC Vujadin, za talentovane klince koje moze da unovci za par godina i vrati ulozeno. U tom slucaju klub ostaje suvi prosek, nece napredovati i sluzice samo za razigravanje talentovane dece!
Jole
Postovi: 291
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 7:53 pm

Re: Privatizacija klubova

Post od Jole »

severozapad napisao:...
Jedini razlog što kod nas još nije bilo privatizacije je što niko nema interesa da u ovakvu ligu ubaci novac i investira jer mu to ne garantuje povrat. ...
Suva istina! Ovo je jedini razlog, a sve ostale price su obicno decije mastaranje.
UEFA team ranking:
1967: 37.Vojvodina
1968: 37.Vojvodina
1969: 26.Vojvodina
1970: 29.Vojvodina
1971: 27.Vojvodina
danas: ispod nacionalnog koeficijenta
pedjans
Postovi: 464
Pridružio se: Uto Okt 08, 2013 7:24 pm

Re: Privatizacija klubova

Post od pedjans »

Kod nas i sada postoje zakonske mogućnosti za privatizaciju klubova. Razlog što do privatizacije nije došlo je potpuno drugi: nju su sprečile dobro organizovane grupe ljudi koje sede u upravama klubova i izvanredno zaradjuju rasprodajom igrača, a ne rade ništa. Čak i u srpskim uslovima, bilo bi moguće voditi privatan klub i od toga odlično zaradjivati - naravno, ovde mislim na prave, velike klubove a ne na klubove tipa Čukarički, to je pilićarenje. Od sadašnjeg stanja nije moguće gore, zaista - dovoljno je videti kako su unazadjeni i uništeni najveći klubovi u Srbiji pod ovakvim suludim načinom rukovodjenja koji sada postoji, u kome faktički uprava sebi bira skupštinu koja će je izabrati. Pri tome su uprave samo organizovane grupe povezane sa menadžerima, a jedini smisao svega toga je da svako uzme deo kolača za sebe. Ovako ili onako, stanje je neodrživo jer je propadanje sada ubrzano a naš klupski fudbal se sveo na sramotan nivo, sa tendencijom da nastavi da tone.
Odgovori