"B tim" Vojvodine - DA ili NE?

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina

Da li ste za formiranje B tima Vojvodine i njegovo uključenje u takmičenje?

Da
122
87%
Ne, bolje ih je slati na pozajmicu u druge klubove
16
11%
Neopredeljen
2
1%
 
Ukupno glasova: 140

Korisnikov avatar
Sale
Postovi: 107
Pridružio se: Ned Avg 17, 2008 3:52 pm

Post od Sale »

Kvalitet ovog takmičenja bio bi na nivou naše gradske lige, gde danas šaljemo igrače na kaljenje. Mislim da je ova praksa dobra i da je ne treba menjati. Zašto?
Šaljući igrače na pozajmicu pomažemo manjim novosadskim klubovima kao što je Kabel, u kome su Brka i Buač napravili veliki napredak i pomogli klubu da zadrži tadašnji ligaški status svojim sjajnim partijama. Proleter sa Slane Bare beleži fantastične rezultate predhodnih sezona, delom zbog toga što je dobar deo naših omladinaca tamo otišao na kaljenje i istakao se odličnim igrama. Osim toga, na ovaj način skidamo sa sebe i plate igrača koji su trenutni balast.
Ovakva razmena koliko toliko održava ove klubove u životu, pružajući im kvalitet koji u nižim ligama pravi prevagu, a naši igrači dobijaju preko potrebnu minutažu.
This time next year, we'll be cup winners!
Korisnikov avatar
Grba_NS
Moderator
Postovi: 2056
Pridružio se: Sre Avg 20, 2008 3:30 pm
Lokacija: Grbavica

Post od Grba_NS »

B tim je odlicna ideja!!!
Ali plate ne bi bog zna sta pomogle, jer ti igraci sto se salju na pozajmice imaju smesna primanja...
Cini mi se da Brka ima 500 eura, Sepuja je imao 300 plus stan i hrana, mislim da Kiza ima 2000...
Nemojte me drzati za rec!
Korisnikov avatar
etxeberria
Postovi: 352
Pridružio se: Sre Dec 17, 2008 8:32 pm
Lokacija: tamo gde sam rodjen i odrast`o

Post od etxeberria »

Znam da je offtopic, ali da li neko zna kolika su primanja nasih igraca ako nije ''strogo poverljivo"?
Grbo ako znas nesto vise da li bi napisao koji redak o tome, ako ti nije mrsko?
sam svoj najveci neprijatelj
Korisnikov avatar
Grba_NS
Moderator
Postovi: 2056
Pridružio se: Sre Avg 20, 2008 3:30 pm
Lokacija: Grbavica

Post od Grba_NS »

Znam jos za Pekarica, cini mi se 1200, i znam da je Djurovski imao veliku platu, kao Kiza, Buki 500-700...
Uglavnom najplaceniji su bili Kiza, Pekaric, Djurovski(to pricam za period dok je Brzic bio trener, tad mi je drugar bio tamo pa mi je pricao)
Cini mi se da mi je takodje rekao da Kiza daje skoro pola plate menadzeru!
van der iV a.k.a Totti
Postovi: 635
Pridružio se: Ned Jan 23, 2005 11:04 am
Lokacija: Point Place

Post od van der iV a.k.a Totti »

Grba_NS napisao: Cini mi se da mi je takodje rekao da Kiza daje skoro pola plate menadzeru!
Tačnije,čuvenom Vići iz Srema!
DOSTA JE BILO AUTOKRATIJE-UPRAVA NAPOLJE!!!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10575
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Blic (subota 30 01 2010).
Morao sam ovo da prenesem, zato što je pravi put za izlaz iz krize našeg fudbala (međutim, pogledajte i datum kada smo mi ovde otvorili tu temu).
Ja i danas stojim iza tadašnjeg apela da se formira B tim od mladih igrača (pogotovo sada kad već imamo 40 igrača- uglavnom mladih- pod Ugovorom).Da li će utakmice biti u vidu predigre ili Lige sasvim je svejedno, važno je rezerviste uključiti u takmičenje predstaviti publici i medijima.Mislim da je vraćanje Predigre prava stvar, pogotovo kad dođe kao predlog od strane nekog ko nešto znači u našem fudbalu.
Blic tema: Odlazak talenata u svet
Za klubove jedini spas forsiranje svoje dece
D. Radović | 30. 01. 2010. - 00:02h | Komentara: 0

Ljajić, Aleksić i Šćepović su otišli iz srpskog fudbala uz blagoslov klubova, Đuričić iz Treće lige, Stevanović i Ćosić iz balona gde su privatno trenirali. Zajedničko im je da su još uvek tinejdžeri i da se nijedan iskreni ljubitelj fudbala u Srbiji ne raduje što će u budućnosti svojim vragolijama na terenu uveseljavati navijače širom Evrope umesto da to čine u Beogradu, Novom Sadu, Kruševcu, Čačku, Subotici.

Adem Ljajić Dejan Joksimović, fudbalski menadžer, smatra da srpski klubovi pre svega moraju da lociraju probleme u svom poslovanju, unaprede struku i rad sa mlađim kategorijama kako bi kasnije kroz rezultate prvog tima dobili priliku da gotove igrače prodaju za realan novac umesto što dozvoljavaju da kao tinejdžeri odlaze za bagatelu.
- Razumem da je glavni problem besparica i da su klubovi primorani da prodaju igrače, ali smatram da koncept cele priče može da bude drugačiji i znatno finansijski povoljniji po srpske klubove. Ne mogu kroz slučaj Ćosić svi da se optužuju, a da jedino ne bude kriv onaj oko koga se sve vrti - a to je klub, u ovom slučaju Crvena zvezda.
Šta to konkretno znači?
- Srpski fudbal je prebogat talentovanom decom koja ne samo da su loše plaćena već se o njima malo vodi i računa. Konkretno, kad je Ćosić otišao u CSKA, niko nije mario za njega, a sad kad se ispostavilo da je reč o velikom talentu, traže se krivci na pogrešnoj strani. Svojevremeno, na razgovoru u Crvenoj zvezdi njegova majka i menadžeri tražili su hiljadu evra platu i profesionalni ugovor, a rečeno ima je da mogu da dobiju 500. Ispostavilo se sad da je klub zbog 500 evra mesečno izgubio ko zna koliko miliona evra.
Postoji ogroman raskorak kod zainteresovanih strana, a novac je očigledno glavni kamen spoticanja?
- Crvena zvezda je nedavno potpisala ugovore sa 14 mladih igrača i svima dala platu po hiljadu evra. Ubeđen sam da bar polovina njih nema kvalitet za prvi tim, ali u strahu su velike oči. Tako se klub obezbedio od eventualnih nepredviđenih odlazaka, ali ja ne vidim to kao dobro rešenje.
Problem odlazaka mladih igrača nije od juče.
- Čast klubovima koji rade solidno, ali mladi igrači u Srbiji nemaju nikakve uslove za napredak. Nemaju lopte, kopačke, terene, trenere koji će da ih pravilno obučavaju, publiku koja će da ih vidi. Klubovi moraju da pojačaju struku, da plate trenere, da zatim daju svojoj deci šansu u prvom timu. Da li je moguće da iz balona kod trenera Dragana - Cice Stevovića jedan igrač ode u Inter (Stevanović), a drugi rapidno napreduje (Ćosić), i da to niko ne vidi. Tu nešto nije u redu.
Očigledno je da naši klubovi nemaju strpljenja za mlade igrače.
- Ako ne naprave tri igrača godišnje da ih prodaju, našim najvećim klubovima samo će se gomilati dugovi. Prosta je računica, ako je godišnji budžet Zvezde i Partizana deset miliona evra, a prodaja jednog igrača donese dva miliona evra, napravljen je debeli minus. Sledeće godine ponovo treba za funkcionisanje deset miliona, znači, dugovi su sve veći, jer prihoda od TV prava, ulaznica, sponzora jednostavno nema. Spas naših klubova vidim u forsiranju dece iz svoje škole.
Teško će se desiti da klubovi u istom trenutku daju šansu velikom broju dece iz svoje škole.
- Naš fudbal mora da pronađe odgovor na pitanje gde se gube igrači posle završenog omladinskog staža. Rešenje može da bude i formiranje lige mladih. U Rusiji, Italiji, igraju druge ekipe dan pre utakmica prvih timova. Tu dobije šansu i neki igrač sa kartonima ili ako se tek oporavio od povrede. Zašto se dan pre večitog derbija u uvertiri ne bi sastali mladi timovi Partizana i Crvene zvezde? Naravno, tu se opet postavlja pitanje finansija, jer bi klubovi umesto 25 morali da imaju 45 igrača pod ugovorom, koje bi morali i da plaćaju. Sve je to vrzino kolo, ali može da se pronađe izlaz - završio je Joksimović.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Post od Rabba »

Nema veze sa temom, ali iz prethodnog teksta sam se iznenadio, klinci koji nece videti prvi tim zvezde imaju platu hiljadu evra, ima ih 14 sto je ukupno 84 hiljade evra za 6 meseci, Kizito covek koji je bio dusa naseg tima, nije dobio trazenih 150 000 za 6 meseci...Mogli su da mu ponude 100 000 barem...Sramota...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Minja
Administrator
Postovi: 1900
Pridružio se: Čet Jan 13, 2005 12:45 am

Post od Minja »

Da li juce odigrana prijateljska utakmica moze da natera rukovodstvo da ipak pokrene B tim FKV?

I pored lose igre, vidiljivo je bilo da je mnogo igraca itekako zeljno dokazivanja. Utakmice u kojima moraju da igraju sa nabedjenim zvezdama koje, blago receno, boli bas uvo da igraju sa Temerinom, samo im uskracuju mogucnost da pokazu sta znaju.

Tesko je biti dobar u timu u kojem tri-cetiri igraca nece da igraju. Osim truda, malo sta tu moze da se pokaze.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10575
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Minja napisao: Tesko je biti dobar u timu u kojem tri-cetiri igraca nece da igraju. Osim truda, malo sta tu moze da se pokaze.
Minja, apsolutno si u pravu!
Po mome mišljenju, čak je nemoguće odigrati korektno, kad u ekipi imaš ,,trule kobile" (znate već tu dečiju igru).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
novosadjanin
Postovi: 1351
Pridružio se: Pon Nov 13, 2006 12:30 pm
Lokacija: CURVA OCCIDENTALE

Post od novosadjanin »

ČSK ispada iz Druge lige, cini se da i Pivara polako dize ruke od fudbalske ekipe. Eto prilike da uspostavimo kontakt. Sa njima smo ranije vec imali neki vid saradnje na nizem nivou. Sada je sansa da ih preuzmemo i pretvorimo u svoj B tim u kome ce igrati igraci ponikli u SC Vujadin Boskov, a nekoliko najboljih bi svake godine bilo prikljuceno prvom timu. Mislim da je ČSK mnogo bolje resenje od Palica zbog blizine Celareva.
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4004
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Post od budababa »

Liga drugih timova... Kao nekad

Fudbalski savez Beograda oživeo je takmičenje, koje je odžavano 70-ih i 80-ih godina prošlog veka u SFRJ.

Na inicijativu FSB, 21. avgusta startovaće Liga drugih timova u kojoj će se takmičiti klubovi sa područja glavnog grada.

Tendencija je da se Liga proširi na celu Srbiju u narednoj sezoni.

Kao nekada, u vreme SFR Jugoslavije, fudbaleri koji u svojim ekipama nisu u prvom planu, imaće priliku da se dokažu i preporuče trenerima.

Učestvovaće 12 timova, u 1. kolu, 21. i 22. avgusta, s početkom u 17 sati sastaće se: Zemun – OFK Beograd, Partizan – Srem, BASK – Bežanija, Rad – Crvena zvezda, Hajduk – Čukarički, BSK Borča – Mladenovac.
Zvuči interesantno i za nas, jer bi naši klinci imali kontinuitet igranja i to u crveno-belom dresu, a ne da se godinama šalju na pozajmice u treću-četvrtu ligu. Videćemo da li će ideja zaživeti, ali definitivno jeste vredna pažnje.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
lexa
Postovi: 677
Pridružio se: Uto Dec 22, 2009 2:16 am

Post od lexa »

Ideja kao ideja nije losa jer bi (kao sto rece forumas gore) igraci koji
nisu u prvom planu imali priliku pokazati sta znaju i nametnuti se treneru
prve ekipe.

E sad,sto se tice druge strane medalje. Nasi klubovi finansijski jako lose
stoje a ovo bi bio samo dodatni trosak.
U ovom slucaju to nije problem jer igraju samo BG klubovi,ali ako se
liga prosiri na celu Srbiju to bi mogao biti veliki problem.
Uostalom,tu treba klubovima dati pravo izbora da li zele prijaviti drugi tim
za ucestvovanje u ligi ili ne zele.
Korisnikov avatar
Grof Žekula
Administrator
Postovi: 2658
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 10:25 pm
Lokacija: Bulevar

Post od Grof Žekula »

Ideja je odlična. Ako će se igrati Liga Beograda, ne verujem da ne može Liga Vojvodine (ne mora se "širiti" na čitavu Srbiju)...Verujem da bi bilo zainteresovanih kandidata, i da može, baš kao u Bg, da se formira "liga 12".

1 - Oni igrači koji nemaju "utakmice" u nogama, ovako bi dobili priliku da ih igraju i time bi se rešio najveći problem.
2 - Ne moraš ni jednog našeg igrača seliti u drugi klub i ovako ti je uvek pred očima. Onaj "višak" + oni koji nisu igrali prethodni meč u prvenstvu + koji omladinac, kadet...Napraviš lako ekipu.
3 - Domaće utakmice bi mogli igrati i u Veterniku i bar bi se igrao meč nedeljno (kao i svaka liga), što je svima u interesu.
4 - "Gledaš" i tuđe igrače, koji mogu biti interesantni.
5 - U ovakvoj ligi testiraš i eventualna pojačanja...
Korisnikov avatar
Grba_NS
Moderator
Postovi: 2056
Pridružio se: Sre Avg 20, 2008 3:30 pm
Lokacija: Grbavica

Re: "B tim" Vojvodine - DA ili NE?

Post od Grba_NS »

Dok god ne resimo problem prelaska iz juniorskog u seniorski staz, necemo imati ozbiljnu pricu sa nasom skolom fudbala.
Moramo se opredeliti, da li smo spremni talentovanim klincima iz skole da pruzimo odredjenu minutazu u prvom timu, ili ne?! Ukoliko nismo ne postoji nijedno resenje sem B tima (bar ga ja ne znam).

Kvalitetan trenazni proces je osnova/baza, a zavrsni segment, ujedno i najvazniji u toj prici jesu utakmice. Ne vidim nacin na koji jedan igrac, bez utakmica, i pored svog talenta moze da pretoci/pretvori taj talenat u ono za nas merljivo, kvalitet.
Utakmice u tom periodu su ucenje, sazrevanje, prilagodjavanje drugacijim zahtevima...
U sportu postoji jedan efikasan nacin razvoja sport specificne snage, a zove se pretvarajuci trening snage, gde se taj trening sastoji iz nekoliko koraka/vezbi koje se u svakoj svojoj fazi sve vise priblizavaju pokretu iz datog sporta, da bi na kraju izveli i sam zeljeni pokret. Tako vidim i klince u tom dobu (seniorskog) sazrevanja. Sagledavanje zahteva seniorskog fudbala/ucenje istih/usvajanje/ispoljavanje/usavrsavanje(samo sto ovde za razliku od tog treninga, umesto snage pretvaramo talenat u seniorski kvalitet, postepeno). Neke od tih faza moguce je savladati i kroz sam trening, ali one poslednje faze, bez utakmice, nemoguce je usavrsiti. Taj problem nije moguce resiti na nacin koji praktikuju klubovi u Srbiji, pa i mi-Vojvodina. Klinac trenira sa prvotimcima, igra za omladince. Time se apsolutno gubi smisao njegovog treniranja sa prvotimcima. Igrac koji jednom zaigra u seniorskoj konkurenciji, nema vise nazad, medju decu. U suprotnom, presipanje iz supljeg u prazno.

Treba pazljivo razmotriti koji igrac(i) se prikljucuje(u) prvom timu, da li je zreo fizicki, mentalno? A sta je zrelost, uopste? Pricao sam vec o bioloskoj i hronoloskoj starosti (na forumu). Naime, dva deteta istog godista (godina) mogu se razlikovati i do 3 godine u bioloskom smislu. Zasto je to bitno? Bas zato da ne bi dolazili do one ceste zablude o necijoj navodnoj netalentovanosti. Cak sta vise, cesto vece karijere naprave igraci koji su kasnije ispoljili talenat, ali su zato imalo pravilan/ravnomeran razvoj, nasuprot ovih zrelijih koji su odjednom (u kratkom periodu) eksplodirali, dosegli svoj plafon, ali tu i ostali (uglavnom). Pre pukog prebacivanja u prvi tim potrebno je posedovati mnostvo informacija, koje treba obraditi/analizirati i tek onda utvrdi sta je tom igracu potrebno.

Ukoliko utvrdimo da igrac jeste zreo, a opet sa druge strane analizom utvrdimo da nece imati bitnu/potrebnu minutazu, prosledjivanje u B tim.
Jako je malo igraca ciji je talenat toliki da moze da istrpi malu minutazu. Takvi se pojave jednom u 10 godina, ostali zahtevaju pravilan/odgovarajuci tretman, prema njihovim karakteristikama i potrebama.

Ukoliko zelimo prvi tim sacinjen od igraca iz omladinske skole (pre svega), B tim je neminovnost. Opet, nije dovoljno samo izabrati klub ili dva i poslati klince tamo. Zasto? Ko nama garantuje da ce tamo imati dobar trening, minutazu, da imaju uslove potrebne za razvoj?! Zato, izaberemo klub, posaljemo nase strucanjake i time pruzimo svakom nasem igracu odgovarajuci tretman, a ujedno i pratimo njegov razvoj svakodnevno.

U nasem klubu se ponasaju tako neodgovorno-macehinski prema toj deci i generalno prema omladinskoj skoli. Nije to neznanje, ovo sto sam ja napisao nije nikakva filozofija, zato i kazem, macehinski odnos. Dok je tako i skola ce (nam) biti mrtvo slovo na papiru.
Korisnikov avatar
andi_fkv
Postovi: 146
Pridružio se: Čet Avg 18, 2011 11:54 pm
Lokacija: Makedonija

Re: "B tim" Vojvodine - DA ili NE?

Post od andi_fkv »

Mislim da bi trebalo imati i tim B gde ce igrati mladi potencijalni talenti, koi kad predju neki odredjeni nivo dodju u A tim
Једем лук и сланине навијач сам Војводине
Odgovori