"B tim" Vojvodine - DA ili NE?

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina

Da li ste za formiranje B tima Vojvodine i njegovo uključenje u takmičenje?

Da
122
87%
Ne, bolje ih je slati na pozajmicu u druge klubove
16
11%
Neopredeljen
2
1%
 
Ukupno glasova: 140

Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

"B tim" Vojvodine - DA ili NE?

Post od Turija »

Mislim da je pravo (krajnje) vreme za ovu temu.
Postoji mnogo razloga za to, a najvažniji je aktuelni trenutak i stanje igračkog kadra u Vojvodini.
U prelaznom roku došlo je mnogo novih igrača, mnogo talentovanih iz naše škole priključeno je Prvom timu i zaista je teško u kratkom vremenu steći pravu sliku njihovih mogućnosti.
Kadeti i Omladinci nam se više ne takmiče u Ligi Srbije i imaće jako malo teških utakmica, tako da bi kroz B tim, najtalentovaniji nastavili svoj razvoj.
Pošto je i Gruja otišao iz Kluba, najlogičnije i najpoštenije bi bilo poveriti vođenje B Tima MILANU ĐURIČIĆU.
Zašto?Zato što se dokazao u najtežim vremenima po Vošu i što je, posle svega, ostao uz Nju.Danas su njegovi igrači (dovedeni bez para u Vojvodinu) okosnica Prvog tima, čak i najbolji u njemu.Nemojmo zaboraviti da od desetak igrača koje je doveo u Vošu, samo jedan nije uspeo (Maslić).A, doveo je:Brkića, Buača (hteo i Veselinovića iz Kabela, samo Voša nije htela), Đurića, Kizita, Nastića, Stošića, Milutinovića, Pekarića (neka me neko ispravi ako sam pogrešio za Pekaru, mislim da nisam), hteo i Davidova (možda sam još nekog i zaboravio).Preveo u Prvi tim: Kačara, Pavlovića, Vukobratovića.
Dakle, po svim parametrima i činjenicama normalno bi bilo dati šansu treneru Đuričiću da ZAVRŠI POSAO I SPREMI SLEDEĆU ŠAMPIONSKU GENERACIJU VOJVODINE.
Svakako je jasno: ja sam za B tim.I,naravno, uz sve ostale navođene razloge kada je pokretana ideja o B timu u samom Klubu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
slavko085
Postovi: 187
Pridružio se: Sre Mar 08, 2006 5:54 pm
Lokacija: VOJVODINA - REAL MADRID 2-2 CHAMPIONS LEAGUE 2008/2009

Post od slavko085 »

E ,Turija moj. Dzabe ti trosis reci i ideje. Njih ce pre ,po obicaju, uzeti neko drugi,a nas klub (zao mi je kada napisem nas klub,a zna se da to ne mislim vec na 2 fizickih radnika koji su u njemu) ce i dalje biti lucidno bezobziran kada su u pitanju sjajni saveti.
FK VOJVODINA NOVI SAD - FC REAL MADRID
Stadion: Karadjordje
Kapacitet: 22.100
Sudije: Frisck / Malunov / Janik
Pocetak: 20:45
ulaznice: ZAPAD - 2000 din
(veliki) ISTOK - 1800 din
(veliki) JUG i SEVER - 1000 din
lesa
Postovi: 371
Pridružio se: Čet Jun 15, 2006 2:01 am
Lokacija: Novi Sad,Podbara
Kontakt:

Post od lesa »

na zalost nase zelje su za nih visa matematika. magacioner i brka su hostapleri i dok njih ne sklonimo nema nama leba
...ti si nasa prva ljubav...
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Post od Dejan »

Mislim da bi to sa pokretanjem B tima bilo resenje za mlade i talentovane igrace, a ne da ih saljemo u tudjinu na pozajmice...Jeste tesko poceti od nule, ali bi mladi igraci imali priliku da se dokazuju i sto je vaznije da zajedno igraju!Postoji tu dosta opcija u NS ima puno manjih klubova...samo treba volje! Djumi bi to sve odlicno ukomponovao i naravno spremio sledecu sampionsku generaciju :!:
Keva
Postovi: 137
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 1:24 pm

Post od Keva »

Naravno da su apsulotnu svi ovde za tu ideju, i naravno da svi mislimo da bi gospodin Djuricic bio idealan, ali (bez uvrede svima ovde), da li je uopste bitno sta mi mislimo?

Takodje, trebalo bi organizovati prijatelsku utakmicu Vojvodina : Vojvodina B, ja bih navijao za tim g. Djuricic-a i bilo bi zanimljivo ako bi pobedili :)
Al zelje su zelje a stvarnost je stvarnost.
ice
Postovi: 2861
Pridružio se: Sre Feb 16, 2005 12:50 am

Post od ice »

Apsolutno podrzavam Turija sve sto si napisao.Jedino se ne slazem oko toga da Djumi bude trener tog tima,on bi trebalo da bude trener A tima,i to pod hitno jer je Rajevac mislima izgleda zalutao negde izmedju Hindukusa i pustinje Takla-makan. :lol:
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

Ovo je dobra ideja, grobari imaju onaj Teleoptik pa nismo mi gori od njih. Ako se finansijski moze ispratiti trebalo bi odmah da se uradi, neka se igra na Veterniku, ne mora ni da se zove bas Vojvodina B sve dok se zna o cemu se radi...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Keva
Postovi: 137
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 1:24 pm

Post od Keva »

Mozemo da ga nazovemo Crvena Furija :)
Da a npr to sto su grobari uradili sa Teleoptikom je stvarno prava stvar...
Eno ga onaj klosar nas "kapiten", bivsi hvala bogu, sada trenira sa njima jer ga niko nece... konacno se svet opametio...
van der iV a.k.a Totti
Postovi: 635
Pridružio se: Ned Jan 23, 2005 11:04 am
Lokacija: Point Place

Post od van der iV a.k.a Totti »

Apsolutno!Moze se zvati Vojvodina B,po uzoru na Real i Barcu!
DOSTA JE BILO AUTOKRATIJE-UPRAVA NAPOLJE!!!
Korisnikov avatar
Friend
Postovi: 664
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 12:18 am

Post od Friend »

Juce sam saznao ko je dosao umesto dosadasnjih trenera mladjih kategorija,i mogu vam reci crno nam se pise :cry: !Sto smo imali skolu imali smo,ali od sada cisto sumnjam,voleo bih da se prevarim ali tesko.Posebno bi istako jednog koji je stigao iz veternika :oops: :evil: !E, Vojvodino moja ko sve tobom "gazi",ali sta ces krivi smo mi!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Sportski direktor zvezde Bunjevčević (između ostalog) za Novosti:
...ZVEZDA DOBIJA B TIM
* CRVENA zvezda bi ubrzo trebalo da dobije B tim.
- Očekuje se fuzija sa jednim klubom iz Prve Telekom lige Srbije - najavljuje Goran Bunjevčević. - Tu bi talentovani fudbaleri Crvene zvezde trebalo da se kale, uz naše trenere. Igraće se u sistemu koji će da se forsira u najboljem timu, kako bi bili spremni da mu se u svakom trenutku priključe.
Posle gore pročitanog teksta morao sam, ponovo, da aktuelizujem ovaj topik.
E, sad će (valjda) i našim vrlim direktorima doći (iz d...ta) u glavu da B tim treba imati.A, mogli smo već biti, sedam milja, ispred zvezde :twisted:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Post od limanfkv »

B tim je normalna pojava u velikom broju zemalja.
Ali,kod nas izgleda uvek ima to ALI...U tim zemljama je (u 95% slucajeva) tim klubovima zabranjen ulazak u visi rang (npr. u Nemackoj B tim nemoze da udje iz trece u drugu ligu ni sudskim putem,u Austriji iz druge u prvu i sl.)

Ovo sto zvezda radi mi se nikako ne svidja iz razloga sto vrlo lako moze da dodje do sukoba interesa.Odnosno na ovo gledam kao na neko legalizovanje 3 za 3...Mada kakva smo mi liga nista to nije slucajno..zato nam i fudbal ide gde ide...(u 3LPM).

Sto se tice Vojvodine B mislim da je najidealnije resenje CSK iz Celareva,iako mi se ideja ko ideja i ne svidja najvise...
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Ja smatram da veliki klubovi, ne bi držali B tim da nemaju od toga velike koristi.
Vlastiti mladi igrači, koji izlaze iz omladinskog pogona, a nisu još zreli za Prvi tim (neko se razvije u pravog igrača, tek posle 20-e), imaju priliku da se dokažu i dorade u B timu.Takođe i talentovane pridošlice mogu da se ,,aklimatizuju", a Boga mi i oni koji izgube status prvotimca ( iz različitih razloga), dobiju mogućnost za ,,popravni ispit".
Naravno, kad igrači igraju Ligaško takmičenje mogu bolje da se predstave javnostii i brže napreduju, skuplje da se prodaju (možda bi ovo mogao biti presudan razlog za naše direktore da oforme B tim :wink: ).Drugo, stalno su na ,,oku" i ostaju na okupu u Novom Sadu (a ne kud koji na pozajmicu u neko selo, pa kako će to igrač prihvati, pa kako će njega tamo prihvatiti... Tako se sigurno gube talenti.Provereno X puta u poslednjih 20 godina).Išlo se tim (pogrešnim) putem sve dok Djumi nije masovno gurnuo klince u Prvi tim i redovno seniorsko takmičenje.Dotle, iz našeg pogona, nismo izbacili nijednog extra talentovanog mladog igrača. A, sigurno ih je bilo pre Kačara, Pavlovića, Vukobratovića, Smiljanića...
Znam da B tim i dosta košta.
Ali, ako bi se oformio B tim sa nekim novosadskim klubom (recimo, npr Proleterom), mogli bi, već u startu, u dosta visok rang.
Slavija i Kabel bi bili najprirodniji saveznici za takvu integraciju ((mada bi teško išlo zbog velike tradicije tih klubova). Ili, možda, Indeks? Pa, eventualno i sa nekim klubom iz prigradskog dela Novog Sada.Ići i na varijantu da se finansijski pomogne dotični Klub, a da nam ,,ustupe" svoje mesto u relativno visokom rangu.Oni da krenu (sa dobrom novčanom podlogom) od najniže lige, sa veoma izglednim šansama za brzo napredovanje kroz takmičenje.Tako bi nama pomogli, a sačuvali svoj matični Klub, na jačoj podlozi.
Mislim da nije neizvodljivo.Samo, kad bi se ozbiljno htelo.Višestruko bi se vratilo i nama, i njima.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Palic Crew
Postovi: 83
Pridružio se: Pon Nov 28, 2005 12:25 am
Lokacija: Sever nizije
Kontakt:

Post od Palic Crew »

Treba kao u Nemackoj......................
• Koliko?
• Dvadeset.
• Šta 20?
• A šta koliko?
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Opet ja o B timu, ali, evo, i Bunjevčević:
Postoje igrači koje planiramo da dovedemo odmah kao pojačanja, ali i oni koji bi bili dovedeni da bi bili perspektiva našeg Kluba. Videćemo da li će ti igrači ići na pozajmicu u Srem koji se takmiči u 2. ligi, a uz to se trudimo da se oformi liga „B“ timova, ako to bude moglo.
Mislim da bi to bilo dobro.Čak mnogo bolje nego igrati sa B timom u nižim ligama.I, o tome bi Vojvodina trebala da razgovara sa zvezdom, kao i svim ostalim prvoligašima koji imaju interes da osnuju B tim i uključe ga u takmičenje.Praktično bi to mogla biti Super Liga u B varijanti.Nešto slično kao takmičenje Omladinca.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Odgovori