Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Stadion "Karađorđe"

Post od Владика »

-Ideja je da u ovom topiku postavljamo novosti vezane za stadion Karadjordje kao i da postavljamo neke vredne i lepe fotografije stadiona.-

Jedan od uslova za ulazak nasu zemlju u Evropsku uniju jeste restitucija imovine. Kao sto znate 1941 godine fasisticki okupator oduzeo je imovinu nasem klubu a komunisti su nam je kasnije dali samo na koriscenje. Nije tajna da je zemljiste na kome je izgradjen stadion u vlasnistvu grada ali sam teren,stadion i prateci objekti(pogledajte tacku 9) su izgradjeni samo trudom navijaca i svih ljudi kojima je Vojvodina na srcu. Nije mi jasno zasto u demokratskoj Srbiji jos uvek vaze odluke fasista i zbog cega direktor Spensa poziva zvezdu (kao u svoju kucu) da igra na nasoj svetinji?
Slika

EDIT by Zeljafcv:

Trenutni (2011. godina) kapacitet stadiona Karađorđe:

KAPACITET - STADION KARAĐORĐE:

Sever = 5.000 (4.500 stolica + onaj deo bez stolica do zapada i prva 3 reda koja nemaju stolice, ukupan kapacitet Severa je blizu 5.000);

Istok = 2.800 stolica;

Zapad = 4.200 stolica;

Jugoistok (nova tribina) = 800 stolica.

Ukupno = 12.800!!!
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Post od Владика »

Stadion je izgradjen ponajvise zaslugom inzinjera Dake Popovica koji je uradio plan i bio najveci novcani priloznik citave akcije.
Slika

Plan prve svlacionice
Slika
Korisnikov avatar
021
Postovi: 849
Pridružio se: Pet Jan 21, 2005 6:46 pm

Re: STADION KARADJORDJE

Post od 021 »

podbara napisao:...zbog cega direktor Spensa poziva zvezdu (kao u svoju kucu) da igra na nasoj svetinji?
Mamicu im njihovu! E, ali bojim se da su se malo preračunali. Svečana loža i prostorije na Zapadu bi trebalo da su u vlasništvu kluba, tako da - i dalje neće moći!
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Post od Владика »

Prica o izgradnji zapadne tribine-
Дака Поповић није жалио ни времена ни материјалних средстава да обезбеди пристојан дом фудбалерима и навијачима Војводине. Ево како се он сећао тог доба»У то време поклонио сам Војводини грађу у вредности од 24.000 динара, од које је на игралишту подигнута трибина. За клуб сам потписивао и менице од којих сам неке морао и да отплаћујем из својих средстава...«

Изградња стадиона привукла је пажњу бројних Новосађана, а новинар Отаџбине обавештава 1. марта 1930. године о томе како теку послови:
»Игралиште Карађорђе градњом нове трибине, чији су власници Војводина и Макаби, добило је већ сада други изглед, а када трибина буде потпуно довршена, поглед са ње даваће врло лепу прегледну слику. Основа трибине већ је дигнута и сада се на њој изграђују унутрашњи радови као и покривање. У првом реду биће ложе са кулоаром, које ће бити одељене од осталих места. Иза ложе долазе четири реда седишта. Трибина ће бити дуга 30 м. и моћи ће да прими преко 300 гледалаца. Она ће бити не само ле па тековина власника, већ и целог спортског Новог Сада. Отварање је одређено за 9. март о. г приликом првенствене утакмице Војводина -Мачва«.

Касније је и остатак игралишта ограђен, а 1931. године је подигнута покривена трибина са око 500 седишта и то из прихода који су добијени од приредби у режији оба клуба, представама Плава птипа и Луизијана, две у оно време најпознатије светске путујуће кабаретске дружине.
Korisnikov avatar
021
Postovi: 849
Pridružio se: Pet Jan 21, 2005 6:46 pm

Post od 021 »

Stadion noću.
Slika
Ovo sam uslikao pre nekih petnaestak minuta. Zašto gori svetlo u 11 sati uveče i zašto je ulaz na Istoku širom otvoren?
Anonimus
Postovi: 407
Pridružio se: Pet Maj 26, 2006 9:30 pm
Lokacija: Novi Sad

Post od Anonimus »

Гори ваљда целу ноћ,а отворене је због атлетичара чини ми се,пошто неки од њих имају и ноћу тренинге.
STOP MAFIJI!!!
Marko
Postovi: 2
Pridružio se: Pet Jul 18, 2008 1:14 am
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina

Post od Marko »

Kada lopovi misle da pocnu da spremaju stadion za EP u atletici '09 ? Da su ulozili pare u nas stadion umesto u osvetljenje ciganske diskoteke (citaj mosta "DUGA") vec bi smo imali trecinu posla odradjenu, ovako..... Izgleda da samo navijaci Vojvodine mogu da naprave nesto od tog stadiona, jer smo mi cini mi se jedini koji necemo da pokrademo i unistimo ovaj klub. Da smo u zadnjih 5-6 godina davali koliko je ko mogao, nedeljno, mesecno, vec bi bili na necemu.


SACUVAJMO NAS GRAD, ako se secate slike sa ovim komentarom, SACUVAJMO I NAS KLUB!!!
fruskogorac
Postovi: 168
Pridružio se: Sub Jun 07, 2008 5:38 pm

Post od fruskogorac »

Verovatno ste svi vec culi, u Prvom kolu sezone 2008/2009 "na noge nam dolazi" zvezda / namerno iskucano malim slovima /.
Izvinjavam se moderatorima, administratorima i ostalima, nisam znao di da metnem ovu informaciju.
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Post od Владика »

Zbogom Malom Istoku. Kako javljaju mediji, citava dokumentacija je spremna i mozemo za koji dan ocekivati rusenje drage nam i dotrajale tribine i izgradnju nove!
max
Postovi: 608
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 12:03 am

Post od max »

ja nemogu nigde da nadjem neku vest o tome,daj malo opsirnije Podbara
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Post od Владика »

max napisao:ja nemogu nigde da nadjem neku vest o tome,daj malo opsirnije Podbara
Juce je bio sastanak izmedju predsednika gradske skupstine i predsednika A.K. Vojvodine Stevana Zorica. Rceno je da je ZIg izradio plan i da ce biti investitor rusenja i gradjenja tribine!
Ceo posao treba da pocne za par dana!
ice
Postovi: 2861
Pridružio se: Sre Feb 16, 2005 12:50 am

Post od ice »

podbara napisao:
max napisao:ja nemogu nigde da nadjem neku vest o tome,daj malo opsirnije Podbara
Juce je bio sastanak izmedju predsednika gradske skupstine i predsednika A.K. Vojvodine Stevana Zorica. Rceno je da je ZIg izradio plan i da ce biti investitor rusenja i gradjenja tribine!
Ceo posao treba da pocne za par dana!
Podbara,to su odlicne vesti.Jos ako nam uskoro i javis da su radovi otpoceli imas turu od mene. :wink:
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
Korisnikov avatar
ogi
Administrator
Postovi: 1619
Pridružio se: Čet Jan 13, 2005 10:27 am
Lokacija: Свуда по мало

Post od ogi »

A kad dodas slike pa da se mi preko okena uverimo, imas dve ture od mene kada dodjem :wink: :D
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Post od Владика »

Mislim da ce poceti sledece nedelje? Valjda neko sa foruma moze to da nam proveri u Zigu! Mada bice mi zao kada se srusi ta dotrajala tribina jer mnogi od nas su svoje prve navijacke korake napravili bas tamo!
p,s, A za pivo! Racunajte na jedno veliko druzenje(cim Ogi dodje) jer imam lepe vesti za sve iskrene ucesnike ovog foruma! :wink:
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9553
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Post od Voja »

ice napisao:
podbara napisao:
max napisao:ja nemogu nigde da nadjem neku vest o tome,daj malo opsirnije Podbara
Juce je bio sastanak izmedju predsednika gradske skupstine i predsednika A.K. Vojvodine Stevana Zorica. Rceno je da je ZIg izradio plan i da ce biti investitor rusenja i gradjenja tribine!
Ceo posao treba da pocne za par dana!
Podbara,to su odlicne vesti.Jos ako nam uskoro i javis da su radovi otpoceli imas turu od mene. :wink:
samo da ne zavrsi kao sa reflektorima :shock:
Slika
Odgovori