fkvojvodina.com

It is currently Wed Feb 21, 2018 12:12 am

All times are UTC + 1 hour

Post new topic Reply to topic  [ 5248 posts ]  Go to page Previous  1 ... 346, 347, 348, 349, 350  Next
Author Message
 Post subject: Re: Pripreme
PostPosted: Sun Feb 11, 2018 2:16 pm 

Turija wrote:
Brine me to visestruko, sto su nam golmani optereceni igrom u polju, a ne svojim poslom odbranom naseg gola.
Bojim se da se golmani suvise trose na tudjim poslovima, a u zoni naseg gola. Pasce im koncentracija zbog zamora i stresnih situacija.A, svaka greska, ne samo golmana, je kobna, dok smo mnogo neefikasni na protivnickoj polovini. Niti opasnih napada, niti gol igraca.
Sto napisao Voja nepotrebno se vraca lopta golmanu. Na sta bih ja dodao ,,trazimo djavola" i kad ga nema.
Igramo se vatrom.

+1

Od pocetka govorim kako mi se to forsiranje povratnih uopste ne dopada.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Sun Feb 11, 2018 2:43 pm 

Mi smo, sa pojacanjima, samo konsolidovali tim, ali ga nismo napravili.
Sto je neko napisao, kad bi imali konkurenciju za svaku poziciju kao za golmansku, onda bi to bila prica koja moze da iznese Stolicine zamisli. Ovako, trener mora da vidi sta od postojeceg materijala moze napraviti.
Nemamo kreativne, niti tehnicki jake i prodorne igrace i onda golmani igraju vise fudbal od samih igraca u polju, sto je apsurd i vrlo opasno po nas.
Nas igrac, kad ne zna sta ce sa loptom, 'ajd' nazad, pa sve do golmana i dovuce protivnike pred nas gol. Pa sad, ti golmane, vidi sta ces.
Sto napisao Djumi, uslo se u euforiju. Moramo malo, fudbalski receno, stati na loptu i videti sta je optimalno za ovaj tim i tipove igraca. Ocekujem da ce Arsic uneti kvalitet na sredini terena, ali ne treba ocekivati da moze napraviti cudo.
Bez cfora orijentisanog na protivnicki gol i njegove pomoci nasem srednjem redu, malo cemo golova dati, a primicemo ih podosta.

Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Mon Feb 12, 2018 2:28 pm 

Uspece Stolica da uspostavi sistem, ne bojim se ja, samo treba vremena... da ne bude posle kao sa ivanovicem. Igracemo atraktivno i organizovano, a Srpska Atina ponovo postaje strah i trepet za blizance! Ponavljam, potrebno je vreme. Imamo solidnu bazu, tim mnogo jaci od Vozdovca, koji je pod Stolicinom palicom(ili nogarom, kako vam draze :D ) izrastao u izuzetno mocan tim, vredan resepekta.
Inace, klasicni gol igraci nisu od presudnog znacaja za Stolicin fudbal. Za njega je savrsen spic koji ucestvuje u igri i upravo zato bi Nikolic predstavljao sjajno resenje. I Pavkov bi, s tim da nisam siguran da li bi on bio potpuno savrsen izbor za ovaj sistem. U Vozfovcu je u toj roli prvo igrao Drazic, a potom mladi Stuparevic i Georgijevic.

Kad spominjem Ivanovica, gde je taj covek? Zasto je uopste oteran iz kluba?

Inace, Turija, slazem se s tobom u vwzi dosta stvari. Kvalitet koji ima Pavkov uvideo si jos dok se vecina ljudi sprdala s njim. Sjajan talenat i smisao za igru, fantastican odraz, fantasticna vizija, sposobnost da isproba preteske udarce.. izvanredan igrac! Steta sto se tek u ovim godinama probija i sto su ga nasi ,,znalci" oterali. Cuo sam da je u Futogu kao mlad dominirao, pa se nesto iskomplikovalo. Zna li se vise o njemu? Bas me cudi sto su ga nasi oterali. Zasto mu Lalatovic nije pruzio sansu, on gotivi takve igrace?

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Mon Feb 12, 2018 3:37 pm 

Plana wrote:
Igracemo atraktivno i organizovano, a Srpska Atina ponovo postaje strah i trepet za blizance!

Buraz daj broj lerdija, mene ovaj realni pesimizam ubi :beg: :D

Dejan Meleg 29.06.2017.god

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Mon Feb 12, 2018 9:09 pm 

PelezinhoFkv wrote:
Plana wrote:
Igracemo atraktivno i organizovano, a Srpska Atina ponovo postaje strah i trepet za blizance!

Buraz daj broj lerdija, mene ovaj realni pesimizam ubi :beg: :D

Ahahaha nema Mikac broj, sve ugovaramo putem Skajpa :D :D

Ne znam, ja dosta ocekujem od novog trenera. Ne trebamo padati u depresiju ako ne pocne kako treba, bice sve ok!

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Mon Feb 12, 2018 9:56 pm 

churguzijanac wrote:
Sve sam vise misljenja da Stolica nema igrace za to sto zeli da napravi, i da bi trebao taktiku malo da prilagodi igracima, inace ce to ici jako sporo.
Nije meni izgledalo juce da nema motiva, pre bih rekao da je postojao grc i strah od greske kod pojedinih igraca.

Vrlo sam blizu ovom razmišljanju i Voša nikada neće biti Voždovac......iz više razloga ali dajte da vidimo na šta će ovo izaći.Ljudi igrački Voša je sada mnogo jaka za ovu ligu.Rockov je odličan golman i nemora svaki napad da kreće od golmana a istovremeno da posed bude orijentacija.Računa se posed koji se odvija izmedju protivničkih linija tima.

ps Plana pročitao sam PM i vrlo si kvalitetno obradio analizu...

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Mon Feb 12, 2018 10:23 pm 

Djumi wrote:
ps Plana pročitao sam PM i vrlo si kvalitetno obradio analizu...

Blagodarim!

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Mon Feb 12, 2018 11:01 pm 
Dežurni spiker

Plana wrote:
Inace, Turija, slazem se s tobom u vwzi dosta stvari. Kvalitet koji ima Pavkov uvideo si jos dok se vecina ljudi sprdala s njim. Sjajan talenat i smisao za igru, fantastican odraz, fantasticna vizija, sposobnost da isproba preteske udarce.. izvanredan igrac! Steta sto se tek u ovim godinama probija i sto su ga nasi ,,znalci" oterali. Cuo sam da je u Futogu kao mlad dominirao, pa se nesto iskomplikovalo. Zna li se vise o njemu? Bas me cudi sto su ga nasi oterali. Zasto mu Lalatovic nije pruzio sansu, on gotivi takve igrace?

Zavisi sta podrazumevas pod sansu? Ako je to standardna pozicija u timu celu sezonu,onda zaista nije dobio sansu. :wink:

Zavisi i iz kog ugla se gleda na odredjenu situaciju,cinjenica je da je Pavkov centarfor Radnickog iz Nisa drugi strelac lige sa 16 golova.
I to je to,imate puno pravo da ga trazite nazad,kukate za njim i zalite sto je otisao. Jak argument je na vasoj strani.
Ono sto cak ni ja ne mogu osporiti da Pavkov ima fantasticne predispozicije za vrhunskog centarfora.
A opet,kada se setim svih njegovih sansi za golove.. ipak mi je draze sto smo doveli Arsica.
A pazi sad,mala igra brojeva (Djumi ispravljaj ako gresim :mrgreen: ):
-Pretpostavimo da je neko tamo u Nisu rekao: penale ce sutirati Lazar Arsic.

Pavkov 16 golova
Arsic 7

Ako bi Pavkovu skinuli golove postignute iz penala,i dodali ih na ucinak Lazara Arsica,mislim da bi lista strelaca Radnickog izgledala ovako:

Arsic 13 golova
Pavkov 10

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sta uopste zelim reci? Mislim da je Pavkov za poziciju na kojoj igra i za timove u kojima je igrao (Vosa,Zvezda,Radnicki),ipak dao malo golova (a to je jedino merilo kvaliteta svakog centarfora)

p.s.evo i jedan mali bonus,ovako moderan centarfor treba da "igra glavom",daje golove,i mane se penala :mafia:

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Mon Feb 12, 2018 11:50 pm 

Voja wrote:

Pavkov 16 golova
Arsic 7
Ako bi Pavkovu skinuli golove postignute iz penala,i dodali ih na ucinak Lazara Arsica,mislim da bi lista strelaca Radnickog izgledala ovako:
Arsic 13 golova
Pavkov 10

Vojo nećeš da poslušaš.Sa njim i Arsićem sam imao mnogo individualnih treninga za 3 meseca.Dečko je rodjeni golgeter.A Arsić je preozbiljan vezni gol igrač.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Mon Feb 12, 2018 11:59 pm 
Dežurni spiker

Djumi wrote:
Vojo nećeš da poslušaš.Sa njim i Arsićem sam imao mnogo individualnih treninga za 3 meseca.Dečko je rodjeni golgeter.A Arsić je preozbiljan vezni gol igrač.

Ma slusam Djumi,i iskreno voleo bih zbog samog Pavkova da decko uspe,cuo sam da je razbijao pre dolaska u Vosu,a i ako uspe ostace zapisano da je igrao u Vosi.Da ne ispadne da imam nesto protiv njega,nikada nista nisam imao niti protiv jednog igraca koji je oblacio dres Vojvodine,ali ono sto sam gledao Pavkova do sada,naspram mojih kriterijuma nikako ne mogu reci da je vrhunski golgeter,a Vosa samo takve treba.
Djumi,na skali od 1-10,koju bi ocenu dao Pavkovu za igru glavom!? Pitam cisto da uporedim tvoje i moje vidjenje situacije,da pokusam da se prilagodim :)

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Tue Feb 13, 2018 12:10 am 

Vojo, nije meni bio argument, ni onda ni sada, dati golovi Pavkova, vec generalni potencijal za cfora. Da se ne ponavljam sta je to. Njegovi dati golovi su samo posledica razvoja potencijala.
Pavkova nisu ,,mirisali" ni u Vojvodini, ni u zvezdi i zato mu je bio takav golgeterski saldo.
U Vosi je bio na pocetku superligaske karijere, a u zvezdi ga potcenjuju.
Pravu priliku je dobio u Radnickom i dosli i golovi, kao normalna posledica. Pavkov ce jos uvek da napreduje, videces, jer ima materijala i prostora.
Isto sam pisao ovde i za Zlicica, tj da ga prerano ne otpisujemo, mada mi je on bio malo veca zagonetka. I jos uvek je. Zavisi kako ce nastaviti da radi. Pavkov je sa te strane daleko predvidljiviji.
Bez obzira na nepravdu ucinjenu Meriju u Vosi i golove u Sloveniji, Pavkov je bolji centarfor od njega.

Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Tue Feb 13, 2018 12:18 am 
Dežurni spiker

Turija wrote:
Bez obzira na nepravdu ucinjenu Meriju u Vosi i golove u Sloveniji, Pavkov je bolji centarfor od njega.

Vidi,sa ovim se cak mogu i sloziti,ustvari ne bih rekao da je bolji,vec skolovaniji.A forum-robot :mrgreen: centarfora koji je potreban Vosi bi izgledao ovako:
brz kao Abu,krece se kao Pavkov,razmislja kao Despot,efikasan kao Meri i voljen kao Belic 8)

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Tue Feb 13, 2018 12:40 am 

Hmm, razumem u potpunosti tezu o kretnji Pavkova, ali ne bih bas rekao da mu je to glavni kvalitet.

Inace, ne bih se slozio da su golovi jedini parametar prilikom odredjivanja kvaliteta spica. Spicevi u modernom fudbalu jednostavno moraju da ucestvuju igri i dzaba im svi gol kvaliteti ako nemaju dovoljno razvijenu inteligenciju u ostalim sferama igre i ako ne rade za tim. Naravno, sve zavisi od taktike, trenerove postavke i samog sastava datog tima, ali moderni spicevi jednostavno moraju da se krecu bez lopte i da ucestvuju u igri, doprinose u kreaciji(ako tako mogu da se izrazim), da se nude bez lopte, izvlace. Defanzjvce,. Itd
Pavkova cenim upravo zato sto pored svojih gol kvaliteta i brojnih drugih kvaliteta poseduje fantastican potencijal da izraste u pravog modernog spica. Decko ima sjajan smisao za igru, fantastican je igrac i veliki potencijal.
Sutra cu otkuucati opsirniji odgovor

Takodje, s obzirom da je gospodin Djumi dugo vremena saradjivao sa Pavkovom, bilo bi lepo procitati njegovo opsirnije misljenje o pomenutom igracu, ukoliko pronadje vremena. Bilo bi lepo to videti, s obzirom da se decku posvecuje mala medijska paznja i mali broj ljudi iz fudbala je otvoreno govorio o njemu. S druge strane, Djumi je imao priliku da saradjuje s njim, radili su i individualno i lepo bi bilo videti njegovo misljenje. Pavkov je bas tokom Djumijevog staza u Radnickom postigao najvise pogodaka.
Inace, ne znam zaato se nr pominje gol Pavkova Radniku iz Surdulice u utakmici u Nisu. Izvanredan pogodak. Kucajte "milan pavkov golovi 17 18", pa udjite u klip od oko 3 do 4 hiljsde pregleda. Radi se o prvom golu na klipu

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Tue Feb 13, 2018 1:47 pm 

Plana wrote:
Takodje, s obzirom da je gospodin Djumi dugo vremena saradjivao sa Pavkovom, bilo bi lepo procitati njegovo opsirnije misljenje o pomenutom igracu, ukoliko pronadje vremena. Bilo bi lepo to videti, s obzirom da se decku posvecuje mala medijska paznja i mali broj ljudi iz fudbala je otvoreno govorio o njemu. S druge strane, Djumi je imao priliku da saradjuje s njim, radili su i individualno i lepo bi bilo videti njegovo misljenje. Pavkov je bas tokom Djumijevog staza u Radnickom postigao najvise pogodaka.
Inace, ne znam zaato se nr pominje gol Pavkova Radniku iz Surdulice u utakmici u Nisu. Izvanredan pogodak. Kucajte "milan pavkov golovi 17 18", pa udjite u klip od oko 3 do 4 hiljsde pregleda. Radi se o prvom golu na klipu

Ne bi želeo da ovu temu pretvorimo o priču o Pavkovu a ja sam napisao to zbog izuzetnog kvalitete za igrača te visinei ali i zbog čoveka koji je dao slobodne papire Pavkovu i time oštetio Vojvodinu za ozbiljne novce.Neznam ko je to ali bi mu zabranio ulazak u prostorije Voše-
ps.Zavoleo sam tog momka zato što voli da ostaje posle treninga da radi a ja sam za to "ludak" posebno.Inače on je iz Begeča(i to nešto govori) i već je imao ponudu Turaka od 1 milion evra.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Tue Feb 13, 2018 3:23 pm 

Voja wrote:
Plana wrote:

Zavisi sta podrazumevas pod sansu? Ako je to standardna pozicija u timu celu sezonu,onda zaista nije dobio sansu. :wink:

Zavisi i iz kog ugla se gleda na odredjenu situaciju,cinjenica je da je Pavkov centarfor Radnickog iz Nisa drugi strelac lige sa 16 golova.
I to je to,imate puno pravo da ga trazite nazad,kukate za njim i zalite sto je otisao. Jak argument je na vasoj strani.
Ono sto cak ni ja ne mogu osporiti da Pavkov ima fantasticne predispozicije za vrhunskog centarfora.
A opet,kada se setim svih njegovih sansi za golove.. ipak mi je draze sto smo doveli Arsica.

Pavkov 16 golova
Arsic 7

Arsic 13 golova
Pavkov 10

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sta uopste zelim reci? Mislim da je Pavkov za poziciju na kojoj igra i za timove u kojima je igrao (Vosa,Zvezda,Radnicki),ipak dao malo golova (a to je jedino merilo kvaliteta svakog centarfora)

p.s.evo i jedan mali bonus,ovako moderan centarfor treba da "igra glavom",daje golove,i mane se penala :mafia:

Pavkova ne treba gledati kroz golove, ubacivanje lopte u mrežu mu svakako nije glavni zadatak, barem ne bi trebao da bude. Pavkov nije ništa bolji posle ovih mnogo golova u Nišu, nego što je bio pre godinu i po dana u istom klubu. Njegov osnovni kvalitet je taj što preko njega možeš da prebaciš težište na protivničku polovinu vrlo rano, jer zna da sačuva loptu i sačeka igrače iz drugog plana ili da je spusti, odigra iz prve. Poređenje sa Kloseom je promašena tema, potpuno drugi tip igrača. Poredi ga sa Mandžukićem, Žiruom.

Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 5248 posts ]  Go to page Previous  1 ... 346, 347, 348, 349, 350  Next

All times are UTC + 1 hour