Mlada reprezentacija Srbije

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
mihailov
Postovi: 1564
Pridružio se: Čet Apr 05, 2007 10:24 pm
Lokacija: Karadjordje

Post od mihailov »

U pobedi nad San Marinom od 5:0 Kacar i Petkovic su bili strelci... :D
Napred Voso!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Krčmarević odredio spisak fudbalera za meč sa Mađarskom

Autor: Tanjug | 26.08.2008. - 14:40
Selektor mlade fudbalske reprezentacije Srbije Slobodan Krčmarević odredio je danas širi spisak kandidata za poslednju kvalifikacionu utakmicu za prvenstvo Evrope protiv selekcije Mađarske i prijateljski susret protiv Švedske.
Utakmica protiv Mađarske na programu je 7. septembra u Beogradu, a četiri dana kasnije, takođe u glavnom gradu, naši mladi fudbaleri će se sastati sa vršnjacima iz Švedske.
Na spisku Krčmarevića nalaze se:
Golmani: Bojan Šaranov (OFK Beograd), Željko Brkić (Vojvodina).
Odbrana: Nikola Petković (Crvena zvezda), Marko Jovanović (Partizan), Milan Vilotić (Čukarički), Aleksandar Mirković (Partizan), Nenad Tomović (Crvena zvezda), Nemanja Pejčinović (Rad), Vujadin Savić (Rad).
Sredina terena: Ivan Radovanović (Piza), Vladimir Bogdanović (Crvena zvezda), Milan Smiljanić (Espanjol), Nikola Gulan (Fiorentina), Predrag Pavlović (Napredak), Ljubomir Fejsa (Partizan), Dušan Tadić (Vojvodina), Nenad Krstičić (OFK Beograd), Aden Ljajić (Partizan),
Napadači: Filip Djorđević (Nant), Danijel Aleksić (Vojvodina).

U kvalifikacijama za prvenstvo Evrope, koje će naredne godine biti održano u Švedskoj, reprezentacija Srbije igra u grupi sa Letonijom, Belorusijom i Mađarskom.
Selekciji Srbije neophodna je pobeda u meču protiv Mađarske kako bi izborila barem učešće u baraž takmičenju za završni turnir evropskog šampionata.
"Naša reprezentacija će nastupiti protiv Mađarske u oslabljenom sastavu, jer neću moći da računam na Slobodana Rajkovića, koji je zbog isključenja na olimpijskom turniru u Pekingu automatski dobio utakmicu neigranja.
On je značajan za našu odbranu, ali se nadam da će pojedinci na koje selektor Radomir Antić neće računati za meč protiv Farskih Ostrva dobiti priliku da igraju za mladu reprezentaciju", rekao je selektor Krčmarević.
On je istakao da bi za mlade "bele orlove" od neprocenjivog značaja bilo učešće Miralema Sulejmanija na utakmici protiv Mađarske, ali da i od postojećeg kadra može da se sastavi dobar tim koji će ići na pobedu.
Susret između Srbije i Mađarske zakazan je za nedelju 7. septembra na Omladinskom stadionu na Karaburmi.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Stoik
Starosedelac
Postovi: 743
Pridružio se: Čet Jan 13, 2005 1:06 pm
Lokacija: Novi Sad - Srbija
Kontakt:

Post od Stoik »

Jest da nemamo odgovarajucu temu, al' da ne otvaram novu.
Milan Djuricic (nekadasnji trener Vojvodine) danas je smenjen sa funkcije selektora generacije (za koju su nastupali iz Vose: Medojevic, Ristic i Smiljanic), koju je vodio samo na dve utakmice u BIH pre nedelju dana. Obe utakmice je dobio (2:1 i 3:1). Medjutim, danas je dobio otkaz, jer navodno nije zadovoljio. I kao sto rece voditelj SOS kanala - ko nije dobar sa Bata Djorom, nema sta ni da trazi na takvim pozcijama :roll:
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Red Firm napisao:Jest da nemamo odgovarajucu temu, al' da ne otvaram novu.
Milan Djuricic (nekadasnji trener Vojvodine) danas je smenjen sa funkcije selektora generacije (za koju su nastupali iz Vose: Medojevic, Ristic i Smiljanic), koju je vodio samo na dve utakmice u BIH pre nedelju dana. Obe utakmice je dobio (2:1 i 3:1). Medjutim, danas je dobio otkaz, jer navodno nije zadovoljio. I kao sto rece voditelj SOS kanala - ko nije dobar sa Bata Djorom, nema sta ni da trazi na takvim pozcijama :roll:
Moj predlog je da temu ,,Jedan je Milan Djuričić" prebacimo iz ,,Drugi o nama i SD Vojvodine" ovde u ,,Aktuelno".Jer, tema će sigurno, povremeno, biti manje ili više aktuelna.
Inače šta reći, osim da čovek ide ispred vremena i da ga to mnogo košta.Kao i sve one koji se hteli da menjaju stvari na bolje.Dobiti otkaz posle samo dve prijateljske utakmice, u kojima imaš 100% učinak (2 pobede), sa obrazloženjem da nisi zadovoljio, je totalni nonsens, koji nije vredan komentara.
Dirktno i indirektno, velika je to šteta i za Vošu.
No, šta se sad može?Sila Boga ne moli, Bog silu ne voli.Zato, bolji dani moraju doći.
Grba_NS napisao:Morao sam da pokrenem ovu temu kada sam danas na internetu procitao da ce mladi ponovo igrati u Beogradu nastadionu JNA!Slabo je reci da sam se iznervirao!Nadam se da ce ponovo doci 800 ljudi da gleda mlade!!!Dokle vise ce se izbegavat Novi Sad i ne samo Novi Sad vec i drugi gradovi u Srbiji kada je u pitanju mlada reprezentacija?Mi koji smo najbrojniji na toj Marakani uz momke iz Republike Srpske (Beogradjane ne racunam)Jel problem to sto se Bata skacio sa celnicima Fss-a,jel problem to sto Fk Vojvodina nije dala glas Toletu Karadzicu na izborima???Mene ovo boli, ne pada mi na pamet da idem vise u Beograd na A tim dok se ova nepravda ne promeni!Ti Beogradjani su bre siti vise svega,i njih jedna mlada reprezentacija ne interesuje dok ostali gradovi u Srbiji zive za dolazak neke reprezentativne selekcije!
ssnigd napisao:A inace kako stadion jna ne bi zvrljio prazan na pomenutoj utakmici bice obezbedjen besplatan ulaz.

Tema o U21 vec postoji pa bi ove postove trebalo tamo prebaciti.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Vuke
Postovi: 495
Pridružio se: Pet Mar 16, 2007 4:27 pm

Post od Vuke »

Krčmarević odredio širi spisak
fss.org.yu
fss.org.yu
Selektor mlade fudbalske reprezentacije Srbije Slobodan Krčmarević odredio je širi spisak kandidata za mečeve sa Danskom u okviru baraža za EP u Švedskoj 2009.

Srbija će prvi meč sa selekcijom Danske igrati 11. oktobra u Olborgu u 16:35, a revanš je na programu četiri dana kasnije u Beogradu, od 18 časova na stadionu Partizana. Krčmarević je izrazio želju da se selekciji priključe i Zoran Tošić iz Partizana i Gojko Kačar iz Herte, koji su 'prekomandovani' u 'A' tim Srbije.

Na Krčmarevićevom spisku nalazi se šestorica debitanata: Nemanja Matić i Marko Milinković iz Košica, Radosav Petrović iz Partizana, Tomislav Pajović iz Čukaričkog, Miloš Adamović iz OFK Beograda i Rade Veljović koji igra za Voždovac.

Širi spisak za mečeve sa Danskom:

golmani: Bojan Šaranov (OFK Beograd), Željko Brkić (Vojvodina) i Nenad Filipović (Fehervar)
odbrana: Nikola Petković (Crvena zvezda), Marko Jovanović (Partizan), Milan Vilotić (Čukarički), Nenad Tomović (Crvena zvezda), Nemanja Pejčinović (Rad) i Tomislav Pajović (Čukarički)
sredina terena: Miloš Adamović (OFK Beograd), Vladimir Bogdanović (Crvena zvezda), Milan Smiljanić (Espanjol), Nikola Gulan (Fiorentina), Predrag Pavlović (Napredak), Ljubomir Fejsa (Partizan), Dušan Tadić (Vojvodina), Radosav Petrović (Partizan), Nemanja Matić (Košice) i Marko Milinković (Košice).
napadači: Filip Đorđević (Nant), Rade Veljović (Voždovac) i Milan Perić (Partizan).

"Danska nije protivnik protiv koga ne možemo da savladamo, ali na raspolaganju moramo imati sve naše najbolje igrače. Moram da naglasim da ovo, možda, nije konačni spisak, jer očekujem da nam se priključi neko iz A tima", naveo je Krčmarević na konferenciji za novinare u Fudbalskom savezu Srbije.

Mladi stručnjak, pre svega, priželjkuje da se reprezentaciji do 21 godine priključe Zoran Tošić iz Partizana i Gojko Kačar iz berlinske Herte, pošto je Miralem Sulejmani povređen i ne može da se odazove pozivu. Pod znakom pitanja je i Ljubomir Fejsa koji nekoliko poslednjih kola ne igra za Partizan.

"Na spisku se nalaze nekoliko novih imena, pre svega Pajović, Adamović i Petrović, ali i Matić i Milinković iz Košica koje je preporučio Vladimir Vermezović. Nadam se da, uz iskusnije igrače koji budu došli iz A tima, naša reprezentacija ima dobra šanse da se nađe u završnici prvenstva Evrope", poručio je Krčmarević.
Korisnikov avatar
Grba_NS
Moderator
Postovi: 2056
Pridružio se: Sre Avg 20, 2008 3:30 pm
Lokacija: Grbavica

Post od Grba_NS »

U svom ovom sivilu vezano za nas klub uspeo sam danas i da se obradujem...Naime procitao sam na internetu da Nikon Jevtic mozda najtalentovaniji klinac na svetu trenutno, debituje za nasu reprezentaciju...
mihailov
Postovi: 1564
Pridružio se: Čet Apr 05, 2007 10:24 pm
Lokacija: Karadjordje

Post od mihailov »

Grba_NS napisao:U svom ovom sivilu vezano za nas klub uspeo sam danas i da se obradujem...Naime procitao sam na internetu da Nikon Jevtic mozda najtalentovaniji klinac na svetu trenutno, debituje za nasu reprezentaciju...
Da,cuo sam za njega,valjda igra u omladinskom pogonu Valensije,ili ga je Valensija trazila :?: Za koji nivo reprezentacije ce debitovati?
Napred Voso!
Korisnikov avatar
Grba_NS
Moderator
Postovi: 2056
Pridružio se: Sre Avg 20, 2008 3:30 pm
Lokacija: Grbavica

Post od Grba_NS »

Igrace za kadetsku reprezentaciju-93 godiste...On je bio u Valensiji pa je odatle presao u Salke,pa sad ovo leto u Austriju iz Beca...Njegov brat je fudbalski trener pa valjda kako on menja klubove tako i mali Nikon ide sa njim posto mu je brat i licni trener!
Korisnikov avatar
Grba_NS
Moderator
Postovi: 2056
Pridružio se: Sre Avg 20, 2008 3:30 pm
Lokacija: Grbavica

Post od Grba_NS »

Mogao bi se napraviti jedan topic za A tim reprezentacije ili da se na ovom pise za sve uzrasne kategorije reprezentacije pa i za A tim?!
Procitao sam da Antic prati Dzimijevog sina koji igra cak trecu ligu...Pa ja onda nemam sumnju da on prati jos neke momke za koje sam se bojao da ce nam izmaci zbog nesposbnosti-Nikola Saric Liverpul za koga kazu da jedan od najperspetivnijih mladih spiceva Evrope i za koga se otimalo pola Evrope(cak i Barsa) ali ga je na kraju uzeo Liverpul!Igrao je za mladje kategorije Danske, ali to nista ne znaci-igrao i Kuzmanovic za Svajcarce cak bio i kapiten...I ima jos jedan decko takodje spic Danijel Subotic clan Portsmauta i izuzetno talentovan decko, rodjen u Bosni ali otisao sa roditeljima u Svajcarsku kao mlad gde je i naucio da igra fudbal!Obojici momaka se predvidja sjajna fudbalska karijera i samo se nadam da ih Antara prati!Jos kad se doda da je Nikon Jevtic odabrao Srbiju a da je blizu istog i Neven Subotic moze se reci da nam se smesi blistava buducnost(a da ne spominjemo domace bisere pout Danija,Ljajica, Ignjovskog) Sjajno ali sjajno jos samo kad bi tim putem krenuo i klupski fudbal, pa ja ne znam gde bi nam bio kraj!
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Post od Dejan »

Mlada selekcija u slaboj utakmici bolja od Kipra
Autor M. M. Foto N. Paraušić | 11 februar 2009 23:02
Slabo prvo poluvreme a nastavak obeležili golovi i sjajne odbrane Brkića. Pobeda, uz slabu predstavu mlade reprezentacije Srbije u Ahni. Izabranici Slobodana Krčmarevića, i pored dva postignuta gola protiv vršnjaka sa Kipra, nisu opravdali očekivanja, pošto su u prvom poluvremenu mnogo grešili, a u nastavku kikseve poslednje linije tima spasavao je odlični golman Brkić. Na kraju, ovaj trijumf ne može da dobije prelaznu ocenu - 2:0 (0:0).

Od starta su naši igrači bili uspavani i pomalo nezainteresovani bez želje da što pre postignu pogodak. Nisu Smiljanić i drugovi uspeli da stvore nijednu povoljnu priliku, a iz tog perioda beležimo samo pokušaj Tadića i neuspelu akciju Milinkovića.

U nastavku, “orlovi” su krenuli angažovanije i već u prvoj akciji, posle dodavanja Tadića, Milinković je zaobišao golmana Tasosa i rutinski pogodio mrežu za prednost. Od tog trenutka svi su mislili da će Srbija uspeti da nametne stil igre i da u završnici bude mnogo opasnija. To se nije desilo, pošto su domaćini bili borbeni i samo zahvaljujući odličnim odbranama Brkića nisu postigli gol. Ređale su se greške Jovanovića, Pejčinovića, Tomovića i Vukovića, a rezultat se, na našu sreću, nije menjao.

Za to su domaćini bili kažnjeni u 70. minutu, kada je kapiten Smiljanić udarcem sa ivice šesnaesterca udvostručio prednost, što je samo malo popravilo sliku bledog izdanja mlade reprezentacije. Treba na kraju reći da su “orlićima” nedostajali glavni igrači - Sulejmani, Kačar, Matić... Oni koji će, svakako, biti u timu za Evropsko prvenstvo u Švedskoj.

SLOBODAN KRČMAREVIĆ
Kritike igračima

Mnogo puta je, pogotovo u prvom poluvremenu, Slobodan Krčmarević ustajao sa klupe i pokušao savetima da prodrma igrače, ali to nije donelo pomaka u igri.

- Za prvo poluvreme zaslužuju sve kritike. Nisu se dobro kretali, nedostajao je završni pas i nismo uspevali da ugrozimo odbranu Kipra. Savetovao sam ih da pojačaju ritam u nastavku i poslušali su me. Zadovoljan sam samo rezultatom, ali mora da se zna da je ovo novi tim u kojem su igrala dvojica koja još nemaju 18 godina - Ignjovski i Aleksić.

SKAUTI
Đenova za Milinkovića

Na malom stadionu u Ahni bio je prisutan i prvi skaut Đenove Serđo Saligari, koji je beležio svaki detalj u igri naše reprezentacije, a došao je da snimi mogućnosti Marka Milinkovića, koji brani boje Košica. On je posle meča nastavio put do Nikozije kako bi gledao Nemanju Matića, takođe iz Košica, u dresu “A” reprezentacije protiv Ukrajine. Talentovanog vezistu snimali su i skauti atinskog Olimpijakosa.

Kipar 0
Srbija 2

Strelci: Milinković u 46, Smiljanić u 70.
Stadion: “Etnikosa” u Ahni.
Gledalaca: 100.
Sudija: Kokis (Kipar) 6.

KIPAR: Tasos 6, Panajotis 5,5 (od 65. Angelos -), Kristos 5,5 (Drakos -), Konstatinos 5, Kriatos 5,5, Nikolau 5,5 (od 87. Fidas -), Antonis 5,5, Panajotu 5 (od 72. Kolkidis -), Efrem 6, Markou 5 (od 67. Prodidis -), Heftotnos 5,5.

SRBIJA: Brkić 7 (od 80. Šaranov -), Jovanović 5,5 (od 75. Savić -), Pejčinović 5,5, Tomović 5,5, Vuković 6 (od 80. Ignjatović -), Gulan - (od 25. Ljajić 7), Smiljanić 6,5, Tomić 6 (od 75. Ignjovski -), Veljović 6 (od 75. Perović -), Tadić 6 (od 75. Aleksić -), Milinković 7.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Dejan napisao:
Mlada selekcija u slaboj utakmici bolja od Kipra
Autor M. M. Foto N. Paraušić | 11 februar 2009 23:02
a u nastavku kikseve poslednje linije tima spasavao je odlični golman Brkić. Na kraju, ovaj trijumf ne može da dobije prelaznu ocenu - 2:0 (0:0).

Od starta su naši igrači bili uspavani i pomalo nezainteresovani bez želje da što pre postignu pogodak. Nisu Smiljanić i drugovi uspeli da stvore nijednu povoljnu priliku, a iz tog perioda beležimo samo pokušaj Tadića i neuspelu akciju Milinkovića.

Od tog trenutka svi su mislili da će Srbija uspeti da nametne stil igre i da u završnici bude mnogo opasnija. To se nije desilo, pošto su domaćini bili borbeni i samo zahvaljujući odličnim odbranama Brkića nisu postigli gol. Ređale su se greške Jovanovića, Pejčinovića, Tomovića i Vukovića, a rezultat se, na našu sreću, nije menjao.


SRBIJA: Brkić 7 (od 80. Šaranov -), ]
I samo 7 za sve te odbrane :roll:
A kad je muka, onda Brka (a Šaranov prvi na spisku novinarskom :oops: :x )
(jel ovo možda Vojvodina igrala, s obzirom na događanja na terenu :wink: )
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Post od Dejan »

Filip Đorđević propušta EP za mlade
Napadač mlade fudbalske reprezentacije Srbije Filip Đorđević propustiće zbog povrede stopala Evropsko Prvenstvo za mlade u Švedskoj, saznaje B92.

Đorđević je povredio stopalo tri dana pred početak prvenstva i u subotu ujutru lekari reprezentacije utvrdili su da će operacija biti neophodna. 21-godišnji fudbaler se vraća u Beograd, a selektor mlade selekcije Slobodan Krčmarević je, posle povrede svog prvog napadača, ostao tako sa samo dve opcije u napadu – Miralemom Sulejmanijem i Radetom Veljovićem.

Mladi napadač Nanta je tokom protekle sezone već odsustvovao sa terena, pošto je imao problema sa povredom kolena.

Nije poznato koga će selektor Krčmarević pozvati kao zamenu za Đorđevića. Selektor mlade reprezentacije od preostalih napadača ima Radeta Veljovića (Kluž) i Miralema Sulejmanija (Ajaks), koji se ekipi priključio tek pre dva dana, zbog obaveza sa A selekcijom Srbije.

Srbija prvi meč igra već u utorak, 16. juna, protiv najtežeg protivnika u grupi, selekcije Italije.

Naša reprezentacija se nalazi u grupi A još sa selekcijom domaćina Švedskom i Belorusijom.

Trenutno su u mladoj reprezentaciji Zeljko Brkic i Dusan Tadic, a mozemo ocekivati da pozovu i Danija!?
Korisnikov avatar
Zeljafcv
Postovi: 1473
Pridružio se: Sre Jun 25, 2008 1:41 am

Post od Zeljafcv »

Да ли је могуће не могу да поверујем! Онај назови селектор младе репрезентације није позвао најперспективнијег младог играча у Србију и много шире, Алексића, него тамо неког Перовића нападача посрнуле црвене петокраке (позамљен Напредку). Тај нападач је за свега 22 меча или 1493 минута имао учинак од свега 2 гола, ма нема бољег 100%. Земљо отвори се...
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Post od Dejan »

Počinje U21 EP u Švedskoj
Osam najboljih mladih fudbalskih reprezentacija Evrope boriće se u narednih 15 dana za titulu šampiona na četiri švedska stadiona.


Selekcija Srbije, koja je na prethodna tri šampionata stizala najmanje do polufinala, ovog puta igra u grupi A sa Italijom, Belorusijom i domaćom Švedskom, dok su u grupi B selekcije Španije, Nemačke, Engleske i Finske. Takmičenje počinje mečom Engleske i Finske na Erjans Valu u Halmstadu, u ponedeljak od 18.15, dok se u večernjem meču sastaju Nemci i Španci (20.45, Gamla Ulevi u Geteborgu).

Prvo kolo grupe B na programu je u utorak, od 18.15 domaćin sa Belorusijom igra na Novom gradskom stadionu u Malmeu, od 20.45 sastaju se Srbija i Italija.

Grupa A
15. jun, 18.15 Erjans val, Halmstad: Engleska – Finska
15. jun, 20.45 Gamla Ulevi, Geteborg: Španija – Nemačka
18. jun, 18.15 Erjans val, Halmstad: Nemačka – Finska
18. jun, 20.45 Gamla Ulevi, Geteborg: Engleska – Španija
21. jun, 20.45 Gamla Ulevi, Geteborg: Španija – Finska
21. jun, 20.45 Erjans val, Halmstad: Engleska – Nemačka

Grupa B
16. jun, 18.15 Novi stadion, Malme: Švedska – Belorusija
16. jun, 20.45 Olimpija, Helsinborg: Italija – Srbija
19. jun, 16.00 Olimpija, Helsinborg: Švedska - Italija
19. jun, 18.15 Novi stadion, Malme: Srbija – Belorusija
22. jun, 20.45 Novi stadion, Malme: Srbija – Švedska
22. jun, 20.45 Olimpija, Helsinborg: Belorusija – Italija

Polufinala
26. jun, 18.15 Gamla Ulevi, Geteborg: B1 – A2
26. jun, 20.45 Olimpija, Helsinborg: A1 – B2

Finale
29. jun, 20.45 Novi stadion, Malme
Korisnikov avatar
Zeljafcv
Postovi: 1473
Pridružio se: Sre Jun 25, 2008 1:41 am

Post od Zeljafcv »

EP (MLADI): Kresanje krila "azurima"
Ponedeljak, 15. jun 2009. 22:21

Selektor mlade reprezentacije Italije, Pjerluiđi Kaziragi, rekao je na zvaničnoj konferenciji za štampu da ceni srpski tim, ali igrači preko italijanskih medija nadobudno već upisuju tri boda iako će "orlićima" izaći na megdan tek u utorak uveče (20.45).

Imaju i razloga za samozadovoljstvo, jer u timu imaju standardne prvotimce ekipa iz Serije A - Đovinka, Akvafresku, Balotelija... Imaju i tradiciju na svojoj strani...

Ali ima i Slobodan Krčmarević razloga da se hvali pred prvu utakmicu Grupe A Evropskog prvenstva. Na raspolaganju ima sjajne pojedince... Ali to ne čini. Od početka priprema spušta loptu na zemlju i kao cilj postavlja plasman u polufinale.

Smeta mu što srpska javnost već vidi "orliće" na krovu Evrope.

"Treba da igramo, kako se to u žargonu kaže, do noge, jer naš vezni trio Gojko Kačar, Milan Smiljanić i Ljubomir Fejsa, mogu sigurnom loptom da neutrališu presing igru Italijana po celom terenu. U protivnom, stvoriće se mogućnost da oni brzim kontranapadima ugroze našeg golmana Brkića, i istovremeno zatvore sve prilaze svom golu", rekao je Krčmarević, dodajući da naši igrači moraju da se uzrdže od svih eventualnih provokacija protivnika.

"Igramo protiv jakog rivala. U italijanskoj ekipi je mnogo istaknutih pojedinaca i pretpostavljam da će to bitri sudar dva fudbalska diva. Šanse su izjednačene, jer u obe ekipe ima puno dobrih pojedinaca koji sami mogu da odluče utakmicu", zaključio je Krčmarević.



Smiljanić: Italijani ne spavaju mirno

O oholosti Italijana, ne samo fudbalera, svedoči i činjenica da se nijedan novinar sa "čizme" nije pojavio na konferenciji za medije srpske reprezentacije.

"To je doza samouverenosti i oholosti. Gest italijanskih novinara možda pokazuje da oni ne mogu spokojno da očekuju duel sa našom reprezentacijom, iako, kako mi se čini, 'azuri' sebe smatraju apsolutnim favoritom", objasnio je Milan Smiljanić.

Kapiten "orlića" priželjkuje pune tribine stadiona Olimpija u Helsinborgu, a prema informacijama koje pristižu, utakmici će prisustvovati oko 9.000 gledalaca, od toga bar polovinu činiće naši iseljenici u Švedskoj.

"Oba rivala imaju pođednake šanse da osvoje bodove", smatra Smiljanić.

On je dodao da sadašnja generacija Srbije nema nikakve sličnosti sa onim timom koji je pre dve godine u u finalu izgubio od Holandije.

"Verujemo u sopstvene sposobnosti i mogućnosti. Imamo dobar kolektiv u kojem se ističe nekoliko pojedinaca. Nadam se da ćemo već na startu obradovati naše navijače", istakao je Smiljanić.

Ima da pršti u duelu Petković - Baloteli

Krčmarević je najavio da će duel između Nikole Petkovića i Marija Balotelija predstavljati okršaj dva snažna fudbalera koji ne prezaju od oštrih startova.

On očekuje da će varnice sevati na sve strane, jer su obojica poznati po beskompromisnom načinu igranja. Baloteli, iako još nema 19 godina, afirmisao se sa takvim osobinama u dresu Intera, ali je poznato da i bek Ajntrahta voli oštre duele.



Pejčinović: Nema opuštanja

Nemanja Pejčinović upozorava da opuštanja ne sme da bude ni u jednom trenutku.

"Moramo da držimo koncentraciju svih 90 minuta, jer znamo kako Italijani mogu da naplate svaku protivničku grešku", izjavio je Pejčinović.

Defanzivac Crvene zvezde će takođe imati posla sa Balotelijem.

"Znam protiv kakvog napadača ću igrati, ali nisam zabrinut. Nemam tremu i jedva čekam da utakmica počne", istakao je Pejčinović.



Sulejmani: Možemo da podnesemo pritisak

Od Miralema Sulejmanija se očekuju golovi.

"Prva utakmica na turniru je jako bitna, igramo sa Italijanima koji imaju kvalitetnu ekipu. I mi imamo vrline i mane, ali imamo pre svega sjajan timski duh koji može da bude i presudan. Spremni smo, bez obzira što su prethodne generacije viskim plasmanima ovoj ekipi donele određeni pritisak", dodao je napadač Ajaksa.

Breme o kome priča Sulejmani predstavljaju uspesi prethodne tri generacije, koje su ulazile u polufinale, od kojih dve i u finale.

Italijani su najuspešnija nacija, jer su pet puta bili šampioni Evrope, počev od 1992, a zaključno sa 2004. kada su u finalu pobedili Srbiju i Crnu Goru 3:0.

Poslednja dva prvenstva osvajali su Holanđani, ali njih nema u Švedskoj. Evropa će dobiti novog šampiona.

(Tanjug, MONDO, foto MN Press - arhiva)
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
Odgovori