Mlada reprezentacija Srbije

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Turija
Posts: 10638
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

max wrote:Sa zvanicnog sajta:

VANREDNA KONFERENCIJA FK VOJVODINA


Na konferenciji, održanoj 22.06.2007. u FC "Vujadin Boškov", Predsednik FK Vojvodina, Ratko Butorović, obavestio je prisutne novinare, da je, na vanrednoj sednici Upravnog odbora, odlučeno da Fudbalski klub Vojvodina, u slučaju trijumfa mlade selekcije Srbije na Prvenstvu Evrope, nagradi naše reprezentativce i Stručni štab sumom od 50.000 evra.

Takođe, g-din Butorović je istakao da će igrači FK Vojvodina, koji trenutno igraju za mladu reprezentaciju Srbije, u slučaju trijumfa, biti nagrađeni sa Folksavagen Polom.



Novi Sad,
22.06.2007.


Sta reci nego svaka cast :!:
Odličan potez :!:
Dakle, mogu da očekuju novi Polo: Kačar, Kahriman i Kesić ako pređe kod nas.
A, šta će biti sa Brkićem, kao zvanično trećim golmanom U21 repke :?:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

GLUPA ODLUKA!

U Novom Sadu traje ogorčenje zbog otimanja mlade reprezentacije
Ratko Butorović: Pokušavao sam da nađem racionalne razloge
ovakve odluke FSS, ali nisam uspeo. Ne verujem da je


u pitanju moje napuštanje Izvršnog odbora

Novi Sad – Ogorčenje zbog odluke FSS da se utakmica mladih reprezentacija Srbije i Belorusije, umesto u tradicionalnoj bazi orlića u Novom Sadu, odigra na beogradskoj Karaburmi, i dalje ne jenjava. Dele ga, jednako, i u Vojvodini, koja je, godinama, bila uspešan tehnički organizator mečeva naše selekcije do 21 godine, i u novosadskoj fudbalskoj javnosti, čiji su orlići miljenici.

Novosadski klub je, juče, telefonom zvao veliki broj razočaranih ljubitelja fudbala, da iskažu gnev što im je oteta mlada selekcija Srbije, a nepodeljeno nezadovoljstvo zbog toga preovlađivalo je i na kasno preksinoć održanoj sednici Upravnog odbora Vojvodine.

I kod jednih i kod drugih, kao posebno uvredljiva, doživljena je činjenica da iz saveza nije stiglo nikakvo objašnjenje za ovakav potez.

- Još čekamo razumno i argumentovano obrazloženje – kaže predsednik lala Ratko Butorović. – Lično sam mnogo razmišljao pokušavajući da nađem racionalne razloge za ovakvu odluku, ali, priznajem, nisam u tome uspeo.

Od ubedljivosti tog obrazloženja će, dodaje on, zavisiti i buduće reakcije ne samo njega i kluba, već i fudbalskog Novog Sada i pokrajine Vojvodine. Ono bi, istovremeno, trebalo da zaustavi spekulacije kako je to, zapravo, osveta čelnika FSS zbog Butorovićevg napuštanja Izvršnog odbora nacionalne fudbalske asocijacije.

- Ja u to i dalje zaista ne mogu da poverujem – komentariše prvi čovek stare dame srpskog fudbala. – Prosto mi je strašno da bi neko time mogao da se služi. Uostalom, sačekajmo da obrazloženje konačno stigne, pa će i ta dilema biti otklonjena.

Butorović, istovremeno, podseća da je nešto slično urađeno i pre nešto manje od dve godine, kad je prva utakmica baraža za EP, u kojem je Srbija pobedila Hrvatsku, igrana na Marakani. To je obrazloženo komercijalnim razlozima.

- Novosađani, koji su, u svim prethodnim mečevima, nosili Stojkovića, Biševca, Ivanovića, Lazovića, Krasića, Stepanova i ostale igrače te sjajne generacije, nisu zbog toga bili baš srećni, ali su veličinu fudbalskog srca pokazali već na sledećoj utakmici koju su mladi igrali u Novom Sadu i na kojoj ih je bilo više od 8.000. I to je jedan od razloga zbog kojih ovo što im se sada dešava nisu zaslužili – uveren je Butorović.

I FIRMA REZIGNIRANA

KAD SE NEKOM PROHTE...

U trenutku kad je stigla vest da će utakmica sa Belorusijom da se igra na Karaburmi, najodaniji simpatizeri Vojvodine, okupljeni u grupi Firma, koji su, istovremeno, bili i najvatreniji navijači orlića, taman su otpočeli pripremanje specijalne koreografije za taj meč.

- Neko neće da se igra u Novom Sadu i onda se ne igra u Novom Sadu – bilo je sve što je, u ime svih pripadnika Firme, sa mešavinom rezignacije i sarkazma, želeo da kaže jedan od vođa te navijačke formacije Aleksandar Posnov.
User avatar
Turija
Posts: 10638
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Kačar najbolji štoper
M. M., 24. avgust 2007

U finalu turnira "Valeri Lobanovski" u Kijevu, nekompletna mlada reprezentacija Srbije izgubila je u finalu od Izraela sa 2:0. Ali, ukupnim učinkom u Ukrajini, pred nastavak kvalifikacija sa Belorusijom i Mađarskom, selektor Slobodan Krčmarević je zadovoljan.
- Dobru igru u finalu nismo materijalizovali, ali, ovog puta rezultat nije bio u prvom planu. Želeli smo da vidimo na koga sve možemo da računamo pred nastpajuće utakmice - ističe Krčmarević.
Pojedinci su oprvadali poverenje, a igrač Vojvodine Kačar proglašen je za najboljeg štopera na turniru.
- Dobili smo Obradovića i Radovanovića!
Slika mogućnosti pojedinaca sada je mnogo jasnija.
- Imamo grupu igrača na koje ćemo se osloniti, tu mislim i na internacionalce. Važno je da svi budu u septembru na raspolaganju - zaključio je Krčmarević.
Mlada reprezentacija već 8. septembra na Karaburmi (16.00 časova) dočekuje Belorusiju, a tri dana kasnije gostuje u Budimpešti.
Treba li reći još nešto? :!:
Gojko, svaka čast :!:
Gde god ga stave, on najbolji.A, NIJE IGRAO KOD ĐUKIĆA :oops:
Mislim da bi imali još jednog odličnog reprezentativca u U21, a to je Ljubomir Stevanović (1986 godište).Banaćanin, ponikao u zrenjaniskom Proleteru (odatle nam tradicionalno dolaze dobri igrači), samo eto, treba PRVO RAJEVAC DA GA PUSTI DA IGRA U VOŠI ( a ne pušta ga, kao Đukić Kačara :oops: :oops: :oops: ,iako nam baš na toj poziciji, ofanzivnog veznog, najviše škripi)
Nadam se da će već u nedelju protiv OFK, on i Kesić, biti na terenu :D
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

KRČMAREVIĆ OKUPIO ORLIĆE

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije, na čelu sa selektorom Slobodanom Krčmarevićem, okupila se u Beogradu gde će se pripremati za naredna dva meča u kvalifikacijama za Evropsko prenstvo s Belorusijom i Mađarskom. Krčmarevićevi izabranici prvu utakmicu igraju 8. septembra u Beogradu protiv Belorusije, a četiri dana docnije će na stadionu Ujpešt dože u Budimpešti igrati protiv Mađarske. U našoj grupi nalaze se još Letonija i San Marino. U prvoj kvalifikacionoj utakmici pre dva meseca naša reprezentacija je u Beogradu igrala sa Letonijom nerešeno 1:1.



Selektoru Krčmareviću u ponedeljak su se u hotelu “M” javili svi pozvani fudbaleri. Krčmarević jedino ne zna da li će moći da računa na golmana Željka Brkića u predstojećim akcijama, jer je povređen, i na centarhalfa Slobodana Rajkovića, koji se nalazi na ispitivanju u Londonu.
- Očekujem da protiv Belorusije i Mađarske osvojimo dovoljan broj bodova kako bismo u nastavku kvalifikacija uhvatili priključak za vodećom Belorusijom koja je do sada iz tri utakmice osvojila svih devet bodova - rekao je Krčmarević.

Selektor “orlića” smatra da u državnom timu Srbije ima puno potencijala, naročito u godištu ’87. i ’88., ali da će morati puno da se radi kako bi se u grupi izborilo jedno od prva dva mesta koje vode na Evropsko prvenstvo koje će se 2009. godine održati u Švedskoj.

Na okupljanju mlade reprezentacije pojavili su se sledeći fudbaleri: golman: Bojan Šaranov, odbrana: Ivan Obradović, Nikola Petković, Marko Jovanović, Nebojša Skopljak, LJuba Baranin, Nenad Tomović, Gojko Kačar i Dušan Dunjić, sredina terena: Nikola Mitrović, Ivan Radovanović, Miloš Bosančić, LJubomir Fejsa, Stefan Babović, Nikola Gulan, Dušan Tadić, Miralem Sulejmani, napadači: Filip Đorđević, Andrija Kaluđerović i Nikola Đurđić.

Kapiten ove generacije, prema odluci Krčmarevića, biće fudbaler Vojvodine Gojko Kačar. Pripreme reprezentacije do utakmice sa Belorusijom će se održati u Beogradu na stadionu Rada
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Mladi spremni za Beloruse i Mađare


Naredni protivnik Srbije u kvalifikacijama za prvenstvo Evrope za reprezentacije do 21 godine je Belorusija, za koju selektor našeg tima Slobodan Krčmarević kaže da je veoma ozbiljan rival, jer neguje rusku fudbalsku školu, što znači da igra sa puno snage i discipline. Prema njegovim rečima, posle neuspeha u prvoj utakmici u kvalifikacijama protiv Letonije u Novom Sadu, kada su mladi ’orlovi’ odigrali 1:1, protiv Belorusije u subotu na Karaburmi naša reprezentacija ima imperativ pobede.

"Zadovoljan sam onim sto smo proteklih dana uradili na pripremama, kao i ponašanjem reprezentativaca. Imamo samo jedan problem u timu, a to je povreda levog beka Obradovića, ali ja očekujem da će se on već u četvrtak uključiti u trenažni proces i da će zaigrati u subotu na Karaburmi", rekao je Krčmarević.

Selektor žali što u timu neće biti dvojice najiskusnijih mladih reprezentativaca - Zorana Tošića i Milana Smiljanića - koji su priključeni A reprezentaciji.

"Nemamo mnogo izbora, jer moramo da osvojimo tri boda. Naš protivnik je do sada u kvalifikacijama odigrao tri utakmice i zabeležio sve tri pobede. Nemamo više pravo na kiks i nadam se da će fudbaleri, uz veliku motivaciju, uspeti da osvoje sva tri boda", kaže Krčmarević.

Novi kapiten mlade reprezentacije je fudbaler Vojvodine Gojko Kačar, koji je i u prethodnoj generaciji, koja je osvojila drugo mestu u Evropi, imao nekoliko zapaženih rola.

"Utakmica protiv Belorusije za ovu mladu generaciju je od izuzetnog značaja. Oni su snažna i disciplinovana ekipa, a mi imamo i želju i obavezu da se dokažemo, jer je to jedini način da nas vide u celoj Evropi. Čast mi je što sam izabran za kapitena i igraću kao i do sada svim srcem za boje Srbije", rekao je Kačar.

Do utakmice protiv Belorusije, koja se igra u subotu od 17 sati na Omladinskom stadionu na Karaburmi, naši reprezentativci će održati još dva treninga, a potom će se usredsrediti na analizu igre protivnika i izbora taktike.
Keva
Posts: 137
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:24 pm

Post by Keva »

Kakav gol je klinac dao :)
A mi ga prodali...
Svaka cast Orlici, steta sto nije ovde kod nas, pa moram da ih gledam na TV-u. Sramota...
Takodje ipak Smiljanic igra, tako da je on kapiten.
Keva
Posts: 137
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:24 pm

Post by Keva »

Serbia 3 Belorusia 1

Svaka cast mladima na pobedi, jeste steta sto nije bilo u NS...

Golove za Srbiju su postigli Petkovic u 21-om minutu iz slobodnog udarca, Fejsa u 67-om i Djuric u 87-om, onda pad koncetracije u 92-om minutu i gol Kriveca.
U svakom slucaju ja sam zadovoljan igrom, iako mi se nisu dopadalo Baboviceve solo akcije, i kako je to komentator nazvao, nisu igrali fudbal nego su se igrali fudbala.
jeja
Posts: 38
Joined: Sun Sep 02, 2007 3:19 pm

Post by jeja »

Keva wrote:Serbia 3 Belorusia 1

Svaka cast mladima na pobedi, jeste steta sto nije bilo u NS...

Golove za Srbiju su postigli Petkovic u 21-om minutu iz slobodnog udarca, Fejsa u 67-om i Djuric u 87-om, onda pad koncetracije u 92-om minutu i gol Kriveca.
U svakom slucaju ja sam zadovoljan igrom, iako mi se nisu dopadalo Baboviceve solo akcije, i kako je to komentator nazvao, nisu igrali fudbal nego su se igrali fudbala.
Nasi orlici su odigrali jednu veoma dobru utakmicu,mada je Babovic par puta zeznuo stvar sa svojim solo akcijama,mada za ostalo nemam primedbi,mlada reprezentacija je za razliku od strije mnoogooo bolja.
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Vidim da se ovi sto vode A tim sad pravdaju da je u timu bilo dosta mladih igraca i da ih treba istrpeti.Pa to su vec igraci sa 23 godine i nisu vise mladi,nego u najboljim godinama,a sto nemaju dovoljno iskustva krivi su ti sto se zale jer im nisu na vreme dali sansu zbog toga sto su mesta u timu zauzimali "zasluzni" pojedinci,samo ne znam po cemu.Eto slicno se desava i u Vosi.Pa vec mi je preko glave te nase strategije,treba da se ugledamo na Engleze koji u vatru Premijer lige ubacuju talentovane momke sa 17 godina a zna se koliko je jaka tamo konkurencija.Eto otac Bojana Krkica preti da ce odvesti momka iz Barselone ako ovaj ne dobije sansu da igra za prvi tim.Ej pa o Barseloni govorimo,najboljem timu na svetu!Ali covek je u pravu,ako ne bude igrao,moze da stagnira i kasnije to vise nece biti to isto.A i ako se vratimo u proslost,Pele je sa 17 godina vec bio najbolji igrac na svetu.Zato svaka cast Smiljanicu sto nece u CSk,drugo je da on nema kvalitet za prvi tim,ali on je vec sada jedan od nasih boljih igraca i itekako ima mesta u timu.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9653
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Leleeeee... ali sto ga Nidzo zakuca... :lol: Zamisli sad,uporediti gol Petkovica sa sutevima Stankovica,Kovacevica,Kuzmanovica.... protiv Finaca....
Image
jeja
Posts: 38
Joined: Sun Sep 02, 2007 3:19 pm

Post by jeja »

Voja wrote:Leleeeee... ali sto ga Nidzo zakuca... :lol: Zamisli sad,uporediti gol Petkovica sa sutevima Stankovica,Kovacevica,Kuzmanovica.... protiv Finaca....
Sva tri gola na utakmici su bila odlicna,a ovi matori,izvinjavam se NASI ORLOVI su nula.Neznam sta se desava u nasoj reprezentaciji,oni svaku utakmicu odigraju ocajno,kao da se medjusobno ne poznaju i kao da prvi put igraju zajedno,nemaju brzinu,nemaju realizaciju,ma nemaju nista.Nadaju se pobedi protiv Portugala a pucice najmanje 3:0 sigurno.Pa nije valjda Finska toliko bila bolja od nas da nismo mogli da im damo bar jedan gol.Istina imali su dobru odbranu ali nisu ne salomivi. :evil: :evil:
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8820
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

jeja wrote:Neznam sta se desava u nasoj reprezentaciji,oni svaku utakmicu odigraju ocajno,kao da se medjusobno ne poznaju i kao da prvi put igraju zajedno,nemaju brzinu,nemaju realizaciju,ma nemaju nista.
Odgovor na ovo pitanje je isti kao i na ono zasto neki imaju obezbedjeno mesto u prvim ekipama klubova bez obzira na ucinak dok ocigledno bolji i talentovaniji igraci ispastaju.

Menadzeri treba da prodaju svoju bofl robu.

Pride, mi nikad i nismo bili poznati po tome da se igraci maksimalno zalazu kad igraju za reprezentaciju, treba se cuvati za inostrane klubove gde se zaradjuje lova. Jebes ponos i patriotizam...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Keva
Posts: 137
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:24 pm

Post by Keva »

ljudi pa sta je vama? pa jel se nesecate proslog svetskog prvenstva i kapitena SAVE MILOSEVICA? pa klemente je car! komplet je sutnuo prvu ekipu i doveo novu. pa to niko nije imao muda da uradi. a jeste gledali portugal. 3 SPICA! ja u zivotu nisam video srpski tim sa 3! pa ja sam srecan kad vidim 2. svaka cast klememte! stisli smo zube protiv trece reprezentacije sveta i doneli njima igru!
Cika_toma

Post by Cika_toma »

Terzic sm..dina, kao za decentralizaciju, a onda cap, mlade na Karaburmu...Sve to treba bojkotovati, pi..he jedne, bre...

Edit Turija
Čika tomo, ne ljuti se, samo neka slova, ipak, moramo zameniti tačkama.Jest da je nezvanični, ali je sajt navijača Vojvodine.Pa, da ne bi :oops:
User avatar
Turija
Posts: 10638
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Krčmarević je pozvao sledeće igrače:

Golmani: Bojan Šaranov i Nenad Filipović.

A, o čemu sam ja toliko žvalavio CELO LETO na forumu :?:
Od Vošina DVA GOLMANA ZA U21, DANAS NEMA NIJEDNOG NA SPISKU.
NI BRKIĆA, NI KESIĆA :oops: :twisted: :twisted: :twisted:
Ostade od golmana samo Damir, ali DRINIĆ, u Reprezentaciji (U19).Ali zato je drugi naš Damir, večiti prvi u Vojvodini.Uh, što sam ljut, bez obzira koliko me je obradovao ugovor sa Sepujom.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Post Reply