Mlada reprezentacija Srbije

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Đukić pozvao četvoricu debitanata

Selektor mlade fudbalske reprezentacije Srbije Miroslav Djukić saopštio je sastav tima za prijateljske utakmice sa Belgijom i Portugalom na kojima će pripliku da debituju u nacionalnom timu dobiti četvorica igrača. Djukić je šansu za debi u srpskoj reprezentaciji pružio golmanu apatinske Mladosti Aleksandru Kesiću, odbrambenim fudbalerima Vojvodine i Banata Nikoli Petkoviću i Zoranu Tošiću, kao i napadaču OFK Beograda Daliboru Veselinoviću.

Selektor mlade srpske reprezentacije neće moći da računa na Duška Tošića, Antonija Rukavinu, Miloša Krasića, Boška Jankovića i Stefana Babovića, koji će, kako se očekuje, pojačati seniorsku reprezentaciju u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2008. godine.

"Želeli smo da na utakmicama sa veoma kvalitetnim protivnicima realno vidimo gde nam je mesto i šta treba da popravimo. Igraćemo bez petorice standardnih igrača, ali smo ponosni što smo pojačali seniorski tim", rekao je Djukić na konferenciji za novinare.

"Nekoliko novih igrača je dobilo priliku da pokaže šta zna i da vidimo šta novo mogu da nam donesu. Ne bih želeo da komentarišem zašto je neko u timu, a zašto neko drugi nije, jer bi me to odvelo u beskonačne polemike", dodao je Djukić.

Srbija će Belgiju ugostiti 23. marta na stadionu OFK Beograda, a četiri dana kasnije će u Novom Sadu biti domaćin Portugalu.

Sve tri reprezentacije će u junu učestvovati na Evropskom prvenstvu u Holandiji na kome će Srbija, tada i sa fudbalerima koji su se izborili za mesto u "A" timu, igrati u Grupi B zajedno sa reprezentacijama Engleske, Italije i Češke.

Sastav srpske reprezentacije za utakmice sa Portugalom i Belgijom:

Golmani: Damir Kahriman (Vojvodina), Igor Stefanović (Zemun), Aleksandar Kesić (Mladost Apatin).

Odbrambeni fudbaleri: Nemanja Rnić (Partizan), Zoran Rendulić (Rid,Austrija), Gojko Kačar, Nikola Petković (obojica iz Vojvodine), Branislav Ivanović (Lokomotiv Moskva), Aleksandar Kolarov (OFK Beograd), Zoran Tošić (Banat).

Fudbaleri sredine terena: Marko Perović, Dejan Milovanović (Crvena zvezda), Miloš Ninković (Dinamo Kijev), Predrag Pavlović (Napredak Kruševac), Milan Smiljanić, Nebojša Marinković (Partizan), Nikola Drinčić (Amkar, Rusija), Djordje Ivelja (OFK Beograd).

Napadači: Djordje Rakić, Dalibor Veselinović (OFK Beograd), Dragan Mrdja (Lirs, Belgija).

Dada Veselinovic je ponikao u Vojvodini :roll:
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

[quote=Dejan]
Odbrambeni fudbaleri: Nemanja Rnić (Partizan), Zoran Rendulić (Rid,Austrija), Gojko Kačar, Nikola Petković (obojica iz Vojvodine), Branislav Ivanović (Lokomotiv Moskva), Aleksandar Kolarov (OFK Beograd), Zoran Tošić (Banat).
Dada Veselinovic je ponikao u Vojvodini
[quote]


Sramota je da nije bilo mesta za Igora Djurica a gotovo da nema ni jednog pravog centralnog Beka.
Zoran tosic je jedan od naj talentovanijih igraca u Srbiji ali on je vezni igrac a ne odbrambeni.
Dejane u leto 2005 godine iz Kabela su stigli Buac I Brkic u arhivi ovog foruma ima nekoliko postova i o Veselinovicu ali sta da se radi.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Post by shecky »

Slazem se sa Djumijem Djuric je posle Nina drugi najbolji igrac odbrane u Ligi 100% , sem toga jel Ranko ima prava da igra za mladu repr.? milsim na godine...
I naravno Tadic bi MoraO da bude na spisku.
kuzma liman
Posts: 528
Joined: Wed Aug 02, 2006 7:42 am

Post by kuzma liman »

gde je kacar ?
Anonimus
Posts: 407
Joined: Fri May 26, 2006 9:30 pm
Location: Novi Sad

Post by Anonimus »

kuzma liman wrote:gde je kacar ?
Na spisku... :roll:
STOP MAFIJI!!!
limanfkv
Posts: 2830
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Jel na kraju pozvan Borko ili Dada Veselinovic?

Ako je Dada drago mi je da je pozvan.
Ukratko 87 godiste, iz Kamenice je cini mi se.Ima oko 2 metra,ali pored glave ume i nogom.Ako se pravilno bude radilo sa njim moze da bude jako dobar.A izgleda da se radi sa njim,sudeci po 2 gola cini mi se proslog vikenda Vozdovcu...Steta sto nije u Vojvodini u kojoj je kratko igrao,posle toga valjda prelazi u Kabel gde je igrao nekoliko sezona (vrlo dobro).Bio je cini mi pre par godina na probama u Francuskoj (Bordo cini mi se)...
Steta za Vosu.
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

Image
kuzma liman
Posts: 528
Joined: Wed Aug 02, 2006 7:42 am

Post by kuzma liman »

Anonimus wrote:
kuzma liman wrote:gde je kacar ?
Na spisku... :roll:
od kad je on odbrambeni igrac ? po meni je on vezni koji moze da odigra u odbrani
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Krčmarević okupio mlade

Selektor mlade fudbalske reprezentacije Srbije Slobodan Krčmarević saopštio je širi spisak igrača koji će od 22. do 24.aprila biti na pripremama u Beogradu.

Na spisku se nalaze: Bojan Pavlović (Radnički Pirot), Željko Brkić (Vojvodina), Igor Stefanović (Zemun), Živko Živković (Partizan), Nikola Petković (Vojvodina), Goran Adamović (Zemun), Nenad Tomović (Rad), Slobodan Rajković (OFK Beograd), Milan Vilotić (Čukarički), Gojko Kačar (Vojvodina), Goran Medenica (Radnički Beograd), Nebojša Skopljak (Radnički Pirot), Stojan Filipović (OFK Beograd), Stefan Babović (OFK Beograd), Nebojša Marinković (Partizan), Milan Smiljanić (Partizan), Ljubomir Stevanović (Mladost Apatin), Zoran Tošić (Banat), Ivan Paunović (Voždovac), Predrag Pavlović (Napredak), Mlađan Jovanović (BSK Borča), Nikola Đurčić (Voždovac), Andrija Kaluđerović (OFK Beograd), Marko Aleksić (Vlasina), Dalibor Veselinović (OFK Beograd) i Filip Đorđević (Rad).

To će biti prvo okupljanje mlade reprezentacije Srbije koju 2. juna u Novom Sadu očekuje početak kvalifikacija za Prvenstvo Evrope 2009. godine. Prvi protivnik u novom ciklusu takmičenja biće selekcija Letonije.
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Đukić objavio širi spisak

Selektor mlade fudbalske reprezentacije Miroslav Đukić saopštio je širi spisak igrača za predstojeće Prvenstvo Evrope u Holandiji. Na spisku se nalazi 30 igrača, od čega su trojica debitanti. Na spisku nema iznenađenja, a pozvani su i igrači iz A selekcije: Tošić, Rnić, Ivanović, Basta, Rukavina, Babović, Janković, Krasić, kao i kapiteni "večitih rivala" Smiljanić i Milovanović. Miroslav Đukić ima rok da prema propisima UEFA do 30. maja spisak svede na 23 imena.

Srpska selekcija igrača rođenih 1984. godine i kasnije u prvoj fazi turnira u Holandiji, od 10. do 23. juna, igraće u Grupi B zajedno sa Engleskom, Italijom i Češkom.

Za mladu reprezentaciju debituju golman Mladosti iz Apatina Aleksandar Kesić, vezni igrač Vojvodine Dušan Tadić i napadač Crvene zvezde Filip Đorđević, koji je trenutno na pozajmici u Radu.

Sva trojica debitanata imaju pravo nastupa i za U19 reprezentaciju, a Dušan Tadić će tek u novembru napuniti 19 godina.

Selektor Đukić zadovoljan je ekipom koja mu je na raspolaganju, ali smatra da naš tim neće biti favorit.

„Mi svakako nismo favoriti u grupi s obzirom na to da su tu reprezentacije Engleske i Italije. Naravno, to ne znači da se odričemo ambicija, ali je bitno da pred polazak u Holandiju realno postavimo stvari. Imamo dobru ekipu, sa igračima koji su nosioci igre u svojim klubovima, a sličan status imaju i Englezi i Italijani“.

Đukić ima pravo da 26. maja pozove ekipu, 14 dana pred početak prvenstva. Međutim, istovremeno počinju utakmice mlade reprezentacije koju vodi Slobodan Krčmarević, pa će zbog toga moći da računa na pun sastav tek 3. juna.

„Činjenica je da nam to donekle remeti planove, ali moramo da poštujemo kalendar takmičenja ovakav kakav je“.

Mlada reprezentacija putuje u Holandiju 9. juna, a 11. igraju sa Italijom, 14. sa Češkom a 17. sa Engleskom.

„Nije izvesno koja 23 igrača će biti na spisku, u svakom slučaju biće to igrači koji su izneli teret kvalifikacija, a videćemo ko će im se pridružiti od mlađih igrača“.

„Imao sam prilike da gledam utakmice svih rivala u grupi. Italija je tim koji igra izuzetno profesionalno i uvek ima rezultat u prvom planu. Glavna snaga engleskog tima je napad u kome igraju veoma brzi fudbaleri. Što se tiče Češke, sa njima smo igrali prijateljsku utakmicu i pobedili u gostima, ali to ništa ne znači. Oni su ekipa koja igra čvrsto i timski“.

Golmani:
Damir Kahriman (Vojvodina), Igor Stefanović (Zemun), Aleksandar Kesić (Mladost Apatin)

Odbrambeni i bočni igrači:
Nemanja Rnić (Partizan), Duško Tošić (Sošo), Zoran Rendulić (SV Rid), Gojko Kačar (Vojvodina), Branislav Ivanović (Lokomotiva Moskva), Antonio Rukavina (Partizan), Dušan Basta (Crvena zvezda), Slobodan Rajković (OFK Beograd), Aleksandar Kolarov (OFK Beograd), Nikola Petković (Vojvodina), Zoran Tošić (Banat)

Vezni igrači:
Marko Perović (Crvena zvezda), Stefan Babović (OFK Beograd), Dušan Tadić (Vojvodina), Miloš Krasić (CSKA Moskva), Boško Janković (Majorka), Miloš Ninković (Dinamo Kijev), Predrag Pavlović (Napredak), Dejan Milovanović (Crvena zvezda), Milan Smiljanić (Partizan), Nikola Drinčić (Amkar Perm), Đorđe Ivelja (OFK Beograd)

Napadači:
Filip Đorđević (Rad), Đorđe Rakić (OFK Beograd), Dragan Mrđa (Lirs), Nebojša Marinković (Partizan), Borko Veselinović (Beira Mar)

Plasman u polufinale garantuje reprezentacijama plasman na Olimpijske igre u Pekingu. Ukoliko u polufinale uđe Engleska, pravilo se prenosi na petoplasirani tim, jer Englezi na Igrama nastupaju u sklopu tima Velike Britanije. U tom slučaju trećeplasirane ekipe iz grupa igrale bi baraž za popunu četvrtog evropskog mesta na OI.
User avatar
Turija
Posts: 10647
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Djumi wrote:Dejan wrote:
Odbrambeni fudbaleri: Nemanja Rnić (Partizan), Zoran Rendulić (Rid,Austrija), Gojko Kačar, Nikola Petković (obojica iz Vojvodine), Branislav Ivanović (Lokomotiv Moskva), Aleksa


Sramota je da nije bilo mesta za Igora Djurica a gotovo da nema ni jednog pravog centralnog Beka.
Zoran tosic je jedan od naj talentovanijih igraca u Srbiji ali on je vezni igrac a ne odbrambeni.
Dejane u leto 2005 godine iz Kabela su stigli Buac I Brkic u arhivi ovog foruma ima nekoliko postova i o Veselinovicu ali sta da se radi.
IZVINJAVAM SE DJUMIJU i DEJANU, hteo sam da uradim citat i napišem nešto, ali se Djumijev post editovao, iako sam koristio ,,quote,, nešto mi je računar pobrljavio.Pokušaću da vratim iz istorije. Ako mi ne uspe, zamolio bih Djumija da ga ponovi (naravno ako ga ima u svom računaru.Sad je ceo tekst na mestu, ali nema originalnu formu)
Još jednom se izvinjavam.
Last edited by Turija on Thu May 10, 2007 7:27 pm, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10647
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

A, hteo sam da citiram i napišem ovo:
mislim da je malo mnogo za svakog, a naročito za ,,mlađanog,, Đukića, da vodi i partizan i reprezentaciju.To ne radi ni Murinjo.
Bruka je što Igor Đurić nije pozvan.Pa, zar selektor misli da je Voša primila najmanje golova u Ligi zato što ima Kahrimana na golu, a ne najbolju odbranu, na čelu sa centralnim bekovima Đurićem i Pekarićem :?: Pored takvih činjenica ,,zaboraviti,, Đurića
Bruka :!:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Krčmarević saopštio spisak

Slobodan Krčmarević, selektor nove mlade reprezentacije Srbije, sastavljene od fudbalera rodjenih 1986. godine i kasnije, saopštio je u petak spisak kandidata za prijateljsku utakmicu sa Kiprom.

Srbija će se sa Kiprom sastati u utorak, 15. maja, sa početkom u 16 časova na stadionu OFK Beograda. Ta utakmica će "orlićima" poslužiti kao poslednja provera pred početak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2009. godine u Švedskoj.

Reprezentacija Srbije će kvalifikacije početi 2. juna, kada će u Novom Sadu dočekati Letoniju, a protivnici u grupi biće joj i selekcije Belorusije, San Marina i Madjarske.

"Sve osim osvajanja prvog mesta u kvalifikacionoj grupi bio bi neuspeh", rekao je Krčmarević na konferenciji za novinare.

On je dodao i da će selekcija igrača rodjenih 1986. godine i kasnije igrati pod "imperativom ostvarenja dobrih rezultata", jer je na to obavezuju prethodni uspesi naših mladih selekcija.

"Generacija igrača rodjenih 1984. godine i kasnije možda je kvalitetnija od ove. Ipak, i mi imamo kvalitet i siguran sam da ćemo napraviti homogenu i kompaktnu ekipu. Momci su ozbiljni i nastupanje za reprezentaciju je za njih čast", rekao je Krčmarević.

SPISAK

Golmani: Bojan Šaranov (Mačva), Živko Živković (OFK Beograd).

Odbrambeni i spoljni fudbaleri: Goran Adamović (Zemun), Nenad Tomović (Rad), Slobodan Rajković (OFK Beograd), Predrag Jović (Radnički Obrenovac), Nebojša Skopljak (Radnički Pirot), Ivan Obradović (Partizan).

Sredina terena: Zoran Tošić (Banat), Nikola Gulan, Milan Smiljanić, Nebojša Marinković (Partizan), Predrag Pavlović (Napredak Kruševac), Stefan Babović (OFK Beograd), Vladimir Bogdanović (Smederevo).

Napadači: Borko Veselinović (Beira Mar), Filip Djordjević (Rad), Andrija Kaludjerović (OFK Beograd), Nikola Djurić (Voždovac).
User avatar
Buca
Posts: 753
Joined: Wed Sep 20, 2006 7:50 pm

Post by Buca »

Selektor srpske reprezentacije za fudbalere rođene 1986. godine i kasnije Slobodan Krčmarević saopštio je spisak igrača za utakmicu sa Letonijom - prvu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2009. godine u Švedskoj.
Krčmarević u ekipu nije pozvao fudbalere koji imaju pravo nastupa za omladinsku reprezentaciju Srbije, koja je otputovala u Švajcarsku na završni kvalifikacioni turnir za odlazak na Evropsko prvenstvo.

Srbija će u Švajcarskoj igrati u grupi sa domaćom reprezentacijom, Danskom i Rumunijom, a samo će se prvoplasirana ekipa plasirati na Evropsko prvenstvo.

Krčmarević je zato odlučio da omladinskoj reprezentaciji privremeno ustupi Miralema Sulejmanija, Nikolu Gulana, Dušana Tadića i Miloša Bosančića.
Tim Srbije za duel s Letonijom:

Golmani: Bojan Šaranov (Mačva), Željko Brkić (Vojvodina).

Odbrambeni fudbaleri: Goran Adamović (Zemun), Nenad Tomović (Rad), Slobodan Rajković (OFK Beograd), Predrag Jović (Radnički Obrenovac), Nebojša Skopljak (Radnički Pirot), Nikola Petković, Gojko Kačar (Vojvodina).

Fudbaleri sredine terena: Zoran Tošić (Banat), Ivan Paunović (Voždovac), Predrag Pavlović (Napredak), Stefan Babović (OFK Beograd), Milan Smiljanić, Nebojša Marinković (Partizan), Vladimir Bogdanović (Smederevo).

Napadači: Borko Veselinović (Partizan), Filip Đorđević (Rad), Andrija Kaluđerović (OFK Beograd), Nikola Đurić (Voždovac).
Željko Brkić jedan je od nas!!!
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

Sa zvanicnog sajta:

VANREDNA KONFERENCIJA FK VOJVODINA


Na konferenciji, održanoj 22.06.2007. u FC "Vujadin Boškov", Predsednik FK Vojvodina, Ratko Butorović, obavestio je prisutne novinare, da je, na vanrednoj sednici Upravnog odbora, odlučeno da Fudbalski klub Vojvodina, u slučaju trijumfa mlade selekcije Srbije na Prvenstvu Evrope, nagradi naše reprezentativce i Stručni štab sumom od 50.000 evra.

Takođe, g-din Butorović je istakao da će igrači FK Vojvodina, koji trenutno igraju za mladu reprezentaciju Srbije, u slučaju trijumfa, biti nagrađeni sa Folksavagen Polom.



Novi Sad,
22.06.2007.


Sta reci nego svaka cast :!:
Post Reply