Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
ernesto
Postovi: 1196
Pridružio se: Sub Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Transferi

Post od ernesto »

Odlicna ideja Del Boske!
Korisnikov avatar
novosadjanin
Postovi: 1351
Pridružio se: Pon Nov 13, 2006 12:30 pm
Lokacija: CURVA OCCIDENTALE

Re: Transferi

Post od novosadjanin »

Kako tacno glasi pravilo koliko prilikom transfera iz jedne u drugu drzavu dobija maticni klub? Neka formula, neki dokument, primer iz prakse?
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Transferi

Post od Stexman »

A po cemu smo mi maticni klub? Ja koliko znam on je poceo u nekom Spanskom klubu pa bio u Austriji pa tek onda kod nas?
Kako se odredjuje koji je maticni klub sada?
Karlsson
Postovi: 2108
Pridružio se: Sre Avg 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post od Karlsson »

Računa se period od 12 godine do 23 godine. Ako je igrač proveo u klubu period od 12 godine do 15 klub za svaku godinu dobija po 0.25%, a od 16 do 23 po 0.5%.

Sergej je u Vojvodini proveo period od 11 do 19 godine. Znači od 12 do 15 ukupno 1%, a od 16 do 19 još 2% što je ukupno 3%.

https://en.wikipedia.org/wiki/Transfer_(association_football" onclick="window.open(this.href);return false;)#Solidarity_contribution
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Transferi

Post od Stexman »

Ee fala lepo, sad je sve jasno.
Karlsson
Postovi: 2108
Pridružio se: Sre Avg 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post od Karlsson »

Mene prosto impresionira ponašanje velikog dela navijača ''stuba srpstva'' povodom Ivanićevog odbijanja da zaigra za njih. Kada vidim koliko su ti ljudi intelektualno hendikepirani (da ne upotrebim neki jači izraz) samo sam još više ponosniji što nisam u istom toru sa njima.

Toliko lično i emocionalno doživljavaju to što je dečko odlučio da odbije jednu veličinu kao što je Crvena Zvezda. Zamisli postoji igrač iz Srbije kojem nije dečački san da igra za jednog od dva blizanca. Kako li se samo usuđuje? Ko je on da odbije Crvenu Zvezdu i da odluči da nastavi karijeru u inostranstvu?

Naravno sada uvrede, omalovažavanja i nipodištavanja pršte na sve strane. Precenjen je, ne vredi te pare, nije dostojan da nosi sveti dres... Slično kao i kada je odbio Partizan kada su mu mnogi zbog tog odbijanja koje je sebi dozvolio predviđali propast karijere koju su mu čak neki i od srca poželeli. I ne samo to, neki su mu, sećam se, poželeli i da polomi nogu.

A kod navijača Zvezde primećujem jedan novi fenomen. Pošto su navijači Zvezde svi veliki Srbi koji navijaju za stub srpstva nisu mogli a da ne primete kolika je Mirko Ivanić nezahvalna izdajica koja je rođena u Srbiji, ceo život provela u Srbiji, karijeru započela u Srbiji, a sada đubre igra za Crnu Goru. I ljudi mrtvi ladni to govore i pišu dok im timu igra Filip Stojković.

Neverovatno kako neko može biti toliko bolestan, zaostao i ograničen u svakom smislu.
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Transferi

Post od gospodinFKV »

Ma da, oni su bas teska patologija.

Neka ih...jedva cekam da ih cska raspori...
Karlsson
Postovi: 2108
Pridružio se: Sre Avg 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post od Karlsson »

Kakav je ovaj štoper iz Proletera Zarija Lambulić? Vidim po komentarima da ga neki hvale i kažu da je rasturio ove polusezone, a prošle je sa Brodarcem osvojio omladinsku ligu.
Takođe vidim i da je pozivan za omladinsku reprezentaciju ove godine.
Ako bi smo doveli i njega imali bi smo baš mladu, ali i perspektivnu odbranu.
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Transferi

Post od gospodinFKV »

Mislim da ne manjkamo sa mladim stoperima. Nema potrebe da ih gomilamo, kontam. S druge strane, Veselinovicu dajem max jos jednu sezonu u nasem dresu, i to je teski optimizam, tako da mozda i ne bi bila losa ideja da ovog decka zapljunemo i ostavimo u Proleteru jos godinu dana recimo. :cheers:

Spic nama treba, neki Afrije koji ce zapravo dobiti sansu :beg:
Korisnikov avatar
Beonic
Postovi: 683
Pridružio se: Pon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: Transferi

Post od Beonic »

gospodinFKV napisao:Mislim da ne manjkamo sa mladim stoperima. Nema potrebe da ih gomilamo, kontam. S druge strane, Veselinovicu dajem max jos jednu sezonu u nasem dresu, i to je teski optimizam, tako da mozda i ne bi bila losa ideja da ovog decka zapljunemo i ostavimo u Proleteru jos godinu dana recimo. :cheers:

Spic nama treba, neki Afrije koji ce zapravo dobiti sansu :beg:
Razumem buntovnički duh da trebaju momci koji se potpišu da dobiju šansu, ali taj Afrije stvarno nije znao loptu da šutne. Dobijao je šansu u prijateljskim utaklmicama gde je bio blago reći loš. Tako da za njega ne trebaš ni ti ni mi da žalimo, samo se treba žaliti za masovnim dovođenjem igrača... :lala:
мализека
Postovi: 311
Pridružio se: Uto Feb 04, 2014 3:07 pm

Re: Transferi

Post od мализека »

Дакле, прича са тренером је завршена и већ су кренуле приче око појачања: Езе Винсент, Лукас, Матеус, Макарић, Луковић, Георгијевић, помињу се још нека имена из Вождовца...ко зна шта је од свега овога истина. :deal:
Poslednja izmena od мализека u Pon Dec 25, 2017 5:30 pm, izmenjeno 2 puta ukupno.
Борчевац
Postovi: 132
Pridružio se: Sre Avg 31, 2016 11:12 pm

Re: Transferi

Post od Борчевац »

Надам се да се Столица неће гузити БГ шљаму, барем тако дјеулује по изјавама, са срећом :cheers:
Korisnikov avatar
ernesto
Postovi: 1196
Pridružio se: Sub Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Transferi

Post od ernesto »

https://us.soccerway.com/players/julian ... ro/205685/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://youtu.be/lfTHEpttAM4" onclick="window.open(this.href);return false;
Ponudjen upravi.
Odličan igrač,spreman,ima dobar šut,pametan igrač...ovi iz Grblja ga nisu koristili najbolje,stavljali ga na stranu, a bolje igra poluspica i zadnjeg veznog.

Decko je inace odusevljen Vojvodinom!
Vosa je sve
Postovi: 118
Pridružio se: Čet Feb 09, 2017 11:48 pm

Re: Transferi

Post od Vosa je sve »

ne mozemo i ne smemo se pojacavati s youtube snimaka ... to nije ozbiljan klub
Korisnikov avatar
ernesto
Postovi: 1196
Pridružio se: Sub Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Transferi

Post od ernesto »

Slazem se!
Ali decko igra u Crnoj Gori i dosao bi na probu!
Odgovori