Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: Transferi

Post by Dragojlo »

Izvinjavam se što smaram, al sad videh jedan detalj... John Mary (za koga su neki forumaši tvrdili da uopšte i nije fudbaler već prevara), je u prva četiri kola druge kineske lige dao 4 komada.... od 6 koliko su ukupno postigli....
User avatar
Del_Boske
Posts: 365
Joined: Sun Apr 25, 2010 1:30 am

Re: Transferi

Post by Del_Boske »

Мислим да је Воја спомињао овог играча, Миљан Говедарица, први стрелац Прве лиге РС:
https://srpskainfo.com/prva-liga-rs-zvi ... jedorcana/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
N13
Posts: 2010
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Transferi

Post by N13 »

Ovo je moje vidjenje stvari:
Ova sezona je propala sto se mene tice (jedino sto jos zelim u ovoj sezoni da se pokazu zubi blizancima i Nisu), i vec sad treba poceti praviti tim za narednu sezonu.

Zadrzati Rockova, Veselinovica, Radovanovica, Jovancica, Putincanina, Arsica, Ezea.
Eventualno Zlicica, Mesarovica, Neskovica, Gajica, Lazarevica, Antica i Moglija zadrzati da budu u rotaciji... ali evidentno je da od nasih klinaca kvalitet za Vojvodinu kakvu zelimo imaju samo Rockov i Veselinovic.
Ostalima se zahvaliti.

Vratiti nekog/neke od bivsih igraca: Melega, Malbasica, Abua, Planica, Palocevica, pa cak i Kataia.

Skautirati najtalentovanije klince u pokrajini i dovesti ih u omladinsku skolu. Sa ovakvim stanjem u skoli, mi ne mozemo ziveti. Nekada smo bez problema gurnuli u vatru Radoju, Poletanovica, Mijata, Ivanica, Sergeja, i momci su pravili razliku na terenu. Sad vec 3 sezone pokusavamo Zlicica gurnuti, ali suvi prosek. Trebaju nam nasi klinci koji ce biti najbolji na terenu, a ja to ne vidim u nasoj omladinskoj skoli. Ima na hiljade klinaca koji treniraju fudbal u okolnim mestima, samo treba imati coveka koji ima njih za talentovanu decu.

Dovesti 2-3 igraca, na krilu i napadu sa izuzetnim fizickim, tehnickim i trkackim sposobnostima! Po mogucnosti da makar dvojica budu stranci, jer kod nas ja takve ne vidim. Nemoj da mi neko kaze da finansijski nismo u stanju placati takve igrace. Kada se zahvalimo desetorici koji imaju platu po 1000-2000 evra, valjda mozemo platiti trojicu kvalitetnih. Uvek sam bio misljenja da je bolje imati 2 igraca sa velikom platom koji prave razliku na terenu, nego 10 parazita sa manjim platama. Finansijski su oba slucaja jednaka po klub.
Jednostavno treba nam novi Abubakar. Sam je donosio pobede, a i privlacio publiku. 20% stadiona je na utakmice dolazilo samo da bi njega gledalo. I rezultatski i marketinski je dobro imati takve igrace.

U ovakvoj situaciji jedini recept je dobar skauting i ulaganje u omladinsku skolu. Sve ostalo nije produktivno.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3938
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Da li stvarno svi ovde imaju amneziju pa prizivaju Paločevića?
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: Transferi

Post by severozapad »

Ja ga se secam kao igraca koji je previse davio loptu i gresio u predaji lopte jako dugo ali se isto tako secam da kada se namestio je bio jedan od dva najbolja igraca u ekipi pored Melega.
Takodje, pored mucnine koje mi je nanosio dok je davio i nije bio siguran, secam se i da je protiv crnih umeo da drzi loptu dok se 4-5 oko njega motaju da mu je uzmu.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4765
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Prvi i osnovni korak je kidnapovati Djumija i postaviti ga na mesto rukovodeceg u omladinskoj skoli. Onda mozemo da pricamo dalje o nekim promenama. Svako dovodjenje nekog Abua, Melega, Planica je najobicniji flaster na otvoren prelom. Jeste, donece nam opet neko trece mesto, eventualno neki user u Evropi, a plata ce im biti paprena.

Samo omladinska skola spasava ovaj klub, i da konacno sami radimo skauting Afrike, a ne da uzimamo igrace Javoru, Metalcu, itd. Imamo toliko fudbalskih radnika tamo, siguran sam da bi preporuke pljustale, ako bi se klub iscimao po tom pitanju. Na kraju krajeva, koliko kosta avionska karta i smestaj u nekoj Gani/Senegalu, gde ce se ciljano pogledati par igraca na nekim utakmicama, sastati se sa rukovodstvom i dogovoriti transfere. Celokupna ta egzibicija bi kostala manje od mesecne plate Ilije Stolice, sa sve obilaskom obe drzave. Tako se pronalazi novi Abu.

Od nekih povratnika, pre bih vratio Kacara, koji je ovog januara napunio 31 godinu, i ugovor mu istice na leto. Sigurno da ima mesta jos uvek negde napolju, ali mislim da bi mu ovde savrseno leglo da sad dodje i postane predvodnik nove generacije, ako se zadrzi Veselinovic na klupi i za sledecu sezonu, i krene na vreme da se gradi tim. Jos jedan igrac na zalasku i isteku ugovora - Mereba! Takve igrace treba dovoditi kao povratnike. Zasto? Zato sto ce igraci poput Melega ili Planica, u godinama u kojim su, i dalje traziti neki izlaz napolje ponovo. Igraci preko 30 i nece toliko. Abu, iako ima 31 godinu, nema zelju da dodje ovamo, a ko ne zeli, taj nam ni ne treba. Krasicu istice ugovor na kraju sledece sezone, kada bude u 35. godini. Ako bismo pronasli nacin da ga dovedemo ovo leto na godinu-dve, mozda bi i moglo. U svakom slucaju, par igraca sa po 30+, bogatih iskustvom, bi nam znacajno doprinelo u razvoju klinaca iz skole. Evropa ce se naredne sezone tesko igrati. Jedino u slucaju da blizanci osvoje kup, pa da se 4. mesto vija, ali nama prioritet mora biti tim za narednu sezonu. Evropa ako dodje - dosla je.

:lala:
fare
Posts: 2776
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Transferi

Post by fare »

gospodinFKV wrote:Prvi i osnovni korak je kidnapovati Djumija i postaviti ga na mesto rukovodeceg u omladinskoj skoli. Onda mozemo da pricamo dalje o nekim promenama. Svako dovodjenje nekog Abua, Melega, Planica je najobicniji flaster na otvoren prelom. Jeste, donece nam opet neko trece mesto, eventualno neki user u Evropi, a plata ce im biti paprena.

Samo omladinska skola spasava ovaj klub, i da konacno sami radimo skauting Afrike, a ne da uzimamo igrace Javoru, Metalcu, itd. Imamo toliko fudbalskih radnika tamo, siguran sam da bi preporuke pljustale, ako bi se klub iscimao po tom pitanju. Na kraju krajeva, koliko kosta avionska karta i smestaj u nekoj Gani/Senegalu, gde ce se ciljano pogledati par igraca na nekim utakmicama, sastati se sa rukovodstvom i dogovoriti transfere. Celokupna ta egzibicija bi kostala manje od mesecne plate Ilije Stolice, sa sve obilaskom obe drzave. Tako se pronalazi novi Abu.

Od nekih povratnika, pre bih vratio Kacara, koji je ovog januara napunio 31 godinu, i ugovor mu istice na leto. Sigurno da ima mesta jos uvek negde napolju, ali mislim da bi mu ovde savrseno leglo da sad dodje i postane predvodnik nove generacije, ako se zadrzi Veselinovic na klupi i za sledecu sezonu, i krene na vreme da se gradi tim. Jos jedan igrac na zalasku i isteku ugovora - Mereba! Takve igrace treba dovoditi kao povratnike. Zasto? Zato sto ce igraci poput Melega ili Planica, u godinama u kojim su, i dalje traziti neki izlaz napolje ponovo. Igraci preko 30 i nece toliko. Abu, iako ima 31 godinu, nema zelju da dodje ovamo, a ko ne zeli, taj nam ni ne treba. Krasicu istice ugovor na kraju sledece sezone, kada bude u 35. godini. Ako bismo pronasli nacin da ga dovedemo ovo leto na godinu-dve, mozda bi i moglo. U svakom slucaju, par igraca sa po 30+, bogatih iskustvom, bi nam znacajno doprinelo u razvoju klinaca iz skole. Evropa ce se naredne sezone tesko igrati. Jedino u slucaju da blizanci osvoje kup, pa da se 4. mesto vija, ali nama prioritet mora biti tim za narednu sezonu. Evropa ako dodje - dosla je.

:lala:
Krasa je i obecao da ce zavrsiti karijeru u Vosi isto kao i Kacar mada za Kacara mislim da je jos rano,Abua vratiti sto da ne za Merebu ne verujem ima bogovsku platu u Poljskoj a i Palocko bi nam dobro dosao a Melega ne verujem da ce se ikada vratiti u Vosu zbog znate i sami zbog cega ali jednog krstenog centarfora moramo vise dovesti jer ovo nema smisla oni prave od Ezea centarfora a on je krilo a za S.M. ni pricati pre bi dao sansu malom Gajicu nego njemu . A Djumija obavezno dovesti za menadzera to nam mora biti prioritet.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8809
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Transferi

Post by Radoye »

proba...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Turija
Posts: 10623
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Radoye wrote:proba...
Uspela :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Pera Centar
Posts: 816
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Pera Centar »

http://www.zurnal.rs/fudbal/zvezda/6268 ... enu-zvezdu" onclick="window.open(this.href);return false;

Crveno g...o hoce da nam ogadi sve nase bivse talente.

Aleksicu ne dolazi u ovaj mulj.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4765
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Ako se obezbedi neki novac za pojacanja, mozda bismo i mi mogli da radimo na dovodjenju nekih nasih bivsih igraca. Mitosevic imao solidnu sezonu, Gojku i Nasticu istice ugovor, Brka slobodan. Uz takve igrace novi klinci treba da stasaju. Takodje, ne znam koliko je realno, ali Milos Deletic ima prilicno dobru sezonu u grckoj superligi. Dovoljno dobru da bi nam bio zanimljiv kao povratnik, a opet dovoljno prosecno da ne bude zanimljiv vecim timovima. Cinjenica je da bi nam jedno klasicno krilo dobro doslo. :mrgreen:
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3938
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Uvek bih najpre digao obe ruke za povratak Melega... Ako mu nije dobro u Turskoj, ne vidim razlog da mu se ne predoči ideja o povratku kući da kao lider povede ovu ekipu napred. Ali, to su verovatno samo moji pusti snovi.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Beonic
Posts: 683
Joined: Mon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: Transferi

Post by Beonic »

Nažalost, moram da vas obavestim da je crveno :shit: i Meleg gotova stvar. Sada samo da se sredi raskid ugovora i to je to. :frown:
Ovaj izvor je jako siguran i jedini problem može da nastane kada Turci ne bi dali čiste papire, ali sve deluje kao da hoće.
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1102
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: Transferi

Post by naseljekolumbija »

Баш ме брига, сви ти који се из иностранства врате у :shit: нису ни за друго
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4765
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Dobro, on mi je ionako delovao kao beskicmenjak obican. Koliko su mu zla naneli u karijeri, svako normalan bi na dupe progovorio vec o svemu tome. Momak cuti i radi sta mu se kaze. Sada mu se govori da je zvezda dobra za njega, i on ce tamo preci, pa ce mu onda reci da je dobro da ide, pa ce otici...
Post Reply