Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
lexa
Postovi: 677
Pridružio se: Uto Dec 22, 2009 2:16 am

Re: Transferi

Post od lexa »

Sta znam, u principu, nisam nezadovoljan kada uzmemo u obzir situaciju u klubu i imena koja su na probi.
Ovaj momak se sigurno nije finansijski obezbedio pa samim tim je sigurno zeljan dokazivanja sto je dobro.
Iako ima samo 24 godine ipak ima neke utakmice u nogama. Uostalom, dolazi iz ekipe koja je zavrsila na 5. mestu
u Azerbejdzanu (usput receno, njihove ekipe cesce nego nase igraju grupne faze Lige Evrope pa ipak imaju bar nekakvu
tezinu).

Trebamo pokusati pronaci i napadaca stranca. Nekog dovoljno anonimnog da nije previse skup, a sa druge strane da
bi mogao biti potencijalno iznenadjenje.

Npr., hrvatski Slaven Belupo je "iskopao" brazilskog napadaca u Jermeniji proslo leto, i odigrao je jako, jako dobro.
Navodno je sada Rijeka zainteresovana za njega.
https://www.transfermarkt.com/heber/lei ... ler/150601

To otprilike treba da nam bude neka vodilja kad vec nismo u mogucnosti da se isprsimo sa boljim ponudama.
Banat
Postovi: 56
Pridružio se: Pon Sep 26, 2016 4:31 pm

Re: Transferi

Post od Banat »

lexa napisao:Sta znam, u principu, nisam nezadovoljan kada uzmemo u obzir situaciju u klubu i imena koja su na probi.
Ovaj momak se sigurno nije finansijski obezbedio pa samim tim je sigurno zeljan dokazivanja sto je dobro.
Iako ima samo 24 godine ipak ima neke utakmice u nogama. Uostalom, dolazi iz ekipe koja je zavrsila na 5. mestu
u Azerbejdzanu (usput receno, njihove ekipe cesce nego nase igraju grupne faze Lige Evrope pa ipak imaju bar nekakvu
tezinu).

Trebamo pokusati pronaci i napadaca stranca. Nekog dovoljno anonimnog da nije previse skup, a sa druge strane da
bi mogao biti potencijalno iznenadjenje.

Npr., hrvatski Slaven Belupo je "iskopao" brazilskog napadaca u Jermeniji proslo leto, i odigrao je jako, jako dobro.
Navodno je sada Rijeka zainteresovana za njega.
https://www.transfermarkt.com/heber/lei ... ler/150601

To otprilike treba da nam bude neka vodilja kad vec nismo u mogucnosti da se isprsimo sa boljim ponudama.
Pratim forum vec godinama, prvo nikako da nadjem za shodno da se registujem, a zatim ni da ostavim svoje misljenje (mozes misliti, uticajnog li misljenja), no ajde sad kad je najteze i prilicno sumorno. Azerbejdzanska liga inace ima samo 8 timova, tako da 5. mesto i nije neki uspeh :mrgreen: , iako su im falila samo 3 boda za izlazak u Evropu. Momak je onizi, na snimku deluje da voli da napada protivnika s loptom i deluje da bi dobro igrao u odbrani koja se visoko postavlja. E sad, s obzirom da nas Batak voli neku drugu pricu...

Inace, misljenja sam da nam za defanzivnu liniju nisu potrebni stranci iz cistog razloga sto za domacu ligu posao mogu da odrade i nasi momci. Slazem se sa vecinom da imamo mi dobru skolu, a i u Superligi mozemo naci kvalitetnog defanzivca za nase potrebe, kao sto su to Planic, Maslac i slicni. Uzmimo na primer onog Ostojica iz Partizana, samo na primer, koji nam je bio pred nosem godinama (do odlaska u Cukaricki, a tad vec momak nije imao ni takmicarski ni finansijski momenat za dolazak kod nas). Takodje, juznoamericki defanzivci se nisu pokazali najbolje u superligaskim klubovima, a i bije ih glas da kao i Afrikanci imaju problema sa koncentracijom tokom meca, no to je sad vec polje statistike. Ne bih da mracim, ali ja vise volim nekog jablana iza pa makar bio i nepokretan.

Inace, ovog Afrijea i Bempaha zastupa Karisik. Jel to isti lik koji vodi i karijeru dragog nam Johnmary Uzeugbunama? :D
Korisnikov avatar
ernesto
Postovi: 1196
Pridružio se: Sub Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Transferi

Post od ernesto »

https://www.transfermarkt.com/sulejman- ... ler/109047" onclick="window.open(this.href);return false;
Karlsson
Postovi: 2108
Pridružio se: Sre Avg 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post od Karlsson »

I šta je sa ovim? Jel stiže, na radaru je ili šta već?
Korisnikov avatar
Душан
Postovi: 471
Pridružio se: Sub Apr 22, 2017 11:11 pm

Re: Transferi

Post od Душан »

Како никад не доведемо Бразилца нападача или везњака. Нама треба нападач а штопера можемо да нађемо увек.
lexa
Postovi: 677
Pridružio se: Uto Dec 22, 2009 2:16 am

Re: Transferi

Post od lexa »

@Banacanin

Pre svege, dobrodosao na forum ;)
Lepo si napisao, medjutim, ni domaci jablani nemaju bas neku dobru koncentraciju tokom utakmica :mrgreen:


@ernesto
Odlicno zapazanje. Krpic je bio odlican u Bosni, medjutim, AIK ga je platio 150.000 pa cisto sumnjam da ce ga pustiti
za dzabe iako se tamo nije pokazao. U takvim slucajevima klubovi obicno traze da im se plati ono sto su oni ulozili.
Nije pravilo ali...
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Transferi

Post od gospodinFKV »

Slazem se s Lexom. Treba nam stoper koji ce za promenu malo vise igrati mozgom, ali mislim da se tu javlja drugi problem - jezik. Mora postojati jasna linija komunikacije na relaciji golman-stoperski par. Pogledajte odbranu crvenog :shit: . Tu dabldeker mozes provuci bez da primete.

Svejedno, hrabri prisustvo stranaca. Znaci da nismo u potpunosti zglajzali.
ssnigd
Postovi: 3320
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 5:46 pm
Lokacija: NS

Re: Transferi

Post od ssnigd »

Ja se uzdam u momcica iz Stepojevca☺
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
vdn slaninar
Postovi: 985
Pridružio se: Pet Mar 30, 2012 9:46 am

Re: Transferi

Post od vdn slaninar »

Za pocetak da Brazilac bude bolji od Planica i Maslaca,onda je pojacanje,inace je bacanje prasine u oci.
lexa
Postovi: 677
Pridružio se: Uto Dec 22, 2009 2:16 am

Re: Transferi

Post od lexa »

gospodinFKV napisao:Slazem se s Lexom. Treba nam stoper koji ce za promenu malo vise igrati mozgom, ali mislim da se tu javlja drugi problem - jezik. Mora postojati jasna linija komunikacije na relaciji golman-stoperski par. Pogledajte odbranu crvenog :shit: . Tu dabldeker mozes provuci bez da primete.
Ne vidim nikakav problem u tome. Masa vrhunskih ino ekipa je sarolika u nacionalno-jezicnom smislu pa im to ne predstavlja problem.
Konkretno u nasem slucaju. Ako Alves ne govori engleski (nije iskljuceno jer brazilski fudbaleri su malo nemarni sto se tice toga), onda
ga lepo uzeti za ruku i odvesti kod nekog ko poznaje portugalski da ga nauci fudbalskim izrazima na srpskom.
U roku nedelju dana ce se bez problema razumeti kolege sa terena.
Lekciju "kako psovati sudiji" preskociti, to ce rutinski nauciti kroz prva tri kola :mrgreen:

Da sad ne duzim previse, ovo je praksa u mnogi ozbiljnim klubovima.
Ne treba strance zamarati kompletnim ucenjem srpskog ali svakako voditi racuna da nauce fudbalske izraze tj. fudbalski recnik
zemlje u kojoj igraju jer pretpostavljam da i kod nas ima igraca koji ne koriste engleski.

vdn slaninar napisao:Za pocetak da Brazilac bude bolji od Planica i Maslaca,onda je pojacanje,inace je bacanje prasine u oci.


Ne treba u startu dizati frku, period adaptacije ce mu sigurno biti potreban mada verujem da mu nece trebati puno jer je vec igrao
na u zemlji s kojom nema nikakvu poveznicu.
lexa
Postovi: 677
Pridružio se: Uto Dec 22, 2009 2:16 am

Re: Transferi

Post od lexa »

Imam predlog za klub sto se tice napadaca stranca.
Ako bi prica otisla toliko daleko i ako bi klubu bila potrebna pomoc u vezi kontakta, mogu to da odradim za klub.
Naravno, ne trazim nista od kluba, jedino da Kordu vise ne stavljaju na gol, ako moze :mrgreen:

Serges Deble
https://www.transfermarkt.com/serges-de ... eler/79989

https://www.youtube.com/watch?v=zVUYw_tPf-c

https://www.youtube.com/watch?v=4-fs6YXcN_o

Zadnje tri sezone

2014/15 - Viborg FF (tada druga danska liga) - 26 utakmica, 15 golova, 3 asistencije
2015/16 - Viborg FF (danska Superliga) - 25 utakmica, 5 golova, 8 asistencija
2016/17 - Viborg FF (danska Superliga) - 20 utakmica, 5 golova, 1 asistencija

Ove poslednju sezonu je odigrao malo losije, doduse, kao i cela ekipa.
Ukratko, brzi napadac iz Obale Slonovace, 27 god. Danci su ga doveli iz Jermenije jos dok su bili druga liga,
on ih je fakticki sam uveo u Superligu.
Imam osecaj da bi mu kod nas napadacki instikt ponovo proradio. Inace, free transfer.

Posle cu izneti jos nekoliko svojih predloga.
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Transferi

Post od Stexman »

Zanimljiv igrac, moze da bude dobar. Jedina mana moze da mu bude visina ali nista kriticno.
Ima potencijala.

E sad, mislim da stranaca imamo previse i neko ce morati da otpadne...

Jel zna neko kako se racunaju ovi Crnogorci? Jel se i dalje vode kao domaci igraci ili su i oni sad stranci?
Korisnikov avatar
Neizlecivi
Postovi: 1446
Pridružio se: Pet Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Transferi

Post od Neizlecivi »

Sada se svi vode kao stranci. Nema vise onog ex-Yu...
Meni je ovo jako tesko i da poverujem da moze doci kod nas. On u Danskoj dobija svakako ozbiljne pare, u odnosu na plate ovde ( koje plate? ). Jeste da mu je poslednji voz da se pokaze i da napravi neki jaci transfer, a verovatno to moze uraditi lepo iz naseg kluba, ali svejedno tesko mi i da zamislim. Dotle smo dogurali.
lexa
Postovi: 677
Pridružio se: Uto Dec 22, 2009 2:16 am

Re: Transferi

Post od lexa »

Stexman napisao:Zanimljiv igrac, moze da bude dobar. Jedina mana moze da mu bude visina ali nista kriticno.
Ima potencijala.

E sad, mislim da stranaca imamo previse i neko ce morati da otpadne...
Nama bi i trebao neki brzi napadac jer Batak ce protiv jacih ekipa igrati defanzivnije, a konte i polu-kontre su idealne
za napadace ovog tipa.

Sto se tice ovog drugog. Iskreno, nemam pojma kakvi su nam ovi Afrikanci. Moguce da se na njih nece ozbiljnije racunati
u prvoj sezoni sto nam otvara mogucnost da dovedemo malo ozbiljnije/iskusnije strance.

Neizlecivi napisao:Sada se svi vode kao stranci. Nema vise onog ex-Yu...
Meni je ovo jako tesko i da poverujem da moze doci kod nas. On u Danskoj dobija svakako ozbiljne pare, u odnosu na plate ovde ( koje plate? ). Jeste da mu je poslednji voz da se pokaze i da napravi neki jaci transfer, a verovatno to moze uraditi lepo iz naseg kluba, ali svejedno tesko mi i da zamislim. Dotle smo dogurali.
U Viborgu nisu visoke plate. Zapravo, nama bi vise stvari islo u prilog.
Prvo, imao je losiju sezonu i sigurno nije toliko zanimljiv drugim klubovima.
Drugo, kako si i sam rekao, dosao je u situaciju da se "vadi", a nasa liga bi mu bila idealna za to.
Mi imamo dobar argument, a to je da je dobar % igraca posle Vojvodine obezbedio jaci ugovor u drugim ligama.
Meni licno je bezveze da nas gledao kao odskocnu dasku ali u tu situaciju su nas doveli oni koji su nas vodili.
U principu, svasta treba pokusati kada je dovodjenje igaca u pitanju jer ako ne sutas na gol, ne mozes ga ni dati :wink:
lexa
Postovi: 677
Pridružio se: Uto Dec 22, 2009 2:16 am

Re: Transferi

Post od lexa »

A sto se tice visokih napadaca, ja bih probao sa ovim igracem...

Nuha Marong
https://www.transfermarkt.com/nuha-maro ... ler/276029

https://www.youtube.com/watch?v=q3zfgwMuboY

Visoki napadac (193 cm) iz Osasune B (treca spanska liga)
Na prvi pogled, slaba sezona ali napadaci su specificna kategorija jer nikad ne znas kada ce proraditi,
pa najbolji primer je John Mary (primer iz udzbenika)
Ovaj momak je iz Gambije ali od malih nogu u Spaniji.
Cak je igrao nekoliko utakmica za reprezentaciju Spanije (U21 / U19...) a to sigurno nije slucajno jer
oni ne pozivaju u reprezentaciju kroz menadzerske linije, sto znaci da odredjeni talenat poseduje ali ga do sada
nije uspeo pokazati.
I on je free transfer.

I u ovom slucaju mogu pomoci klubu. Ne bih sada da iznosim neke privatne detalje, reci cu samo jedno.
Kada vec pricamo o scoutingu, dzabe bih radio za Vojvodinu kada bi mi se pruzila prilika. Ulozio bih sve svoje kontakte
sto se tice transfera (u oba smera) i ne treba mi ni dinar iz kluba. Samo bojim se da kod nas vrede neka druga
pravila.
Odgovori