Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
angua
Postovi: 244
Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 12:07 pm
Lokacija: negde u kosmosu

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od angua »

Facebook grupa "Istorija ex yu fudbala" juce je okacila post povodom Vosinog rodjendana. Meni je paznju skrenuo komantar ispod posta, koji je napisao jedan covek iz sarajeva, pa sam htela da podelim:

"1971.г.у Политикином забавнику нађем адресу ФК Војводине.Заволио је због Илије Пантелића,тадашњег голмана.Пошаљем тада писмо да ме учлане као навијача и они то ураде.Пошаљу ми поштом заставицу,значку и чланску карту.И од тада навијам за Вошу !Срећно !"

Evo i link posta: https://www.facebook.com/istorijaexyufu ... =3&theater
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4042
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od Milan »

Uvek je lepo pročitati ovako nešto. Lepo dok ne skontaš kako smo '71. imali bolji odnos prema sopstvenim navijačima nego danas. Kao što već jednom rekoh, ako se nastavi sa ovakvim (ne)radom na polju edukacije i približavnja mlađih naraštaja klubu, neće još dugo imati ko da navija...
POŠTO OBRAZ ???!!!
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od gospodinFKV »

Ma kakva edukacija i priblizavanje kad godinama rade aktivno na tome da nas useru i oslabe. Slabo navijacko telo kluba = stabilna autokratija uprave (koja god dosla).
Korisnikov avatar
ernesto
Postovi: 1196
Pridružio se: Sub Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od ernesto »

Pitanje za forumase,
Kako dobiti ljubav ljudi da navijaju za Vojvodinu,sta mi to nudimo da se neko “ludo zaljubi u nas”....

Ja iskreno mislim da samo titula moze da nas vrati u zivot,ama bas nista drugo....
Igraci i uprava se smenjuju kao na traci, Igrac cim malo pokaze da zna nesto,ode on...
nemamo pobednicki mentalitet....
Ljudi su poceli generalno da nas sazaljevaju...
Korisnikov avatar
Beonic
Postovi: 683
Pridružio se: Pon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od Beonic »

ernesto napisao:Kako dobiti ljubav ljudi da navijaju za Vojvodinu, sta mi to nudimo da se neko “ludo zaljubi u nas”....
Mislim da je kod nas loš taj mentalitet navijanja i uopšte taj odnos da tebi klub mora nešto da nudi (u ovoj igri to je obično neki uspeh, trofej) da bi ga ti voleo. Zbog toga je stanje kakvo jeste i svako poraz kluba gleda kao svoj, a pobedu kao uspeh u životu.
U mnogim državama, gde engleska prednjači, gde se rodiš - za to navijaš. Čak i u velikim gradovima gde ima više od 5-10 uspešnih klubova, navijaš za onaj čiji stadion ti je najbliži. Ako im se ne sviđa stanje u klubu, odmah kreće protest. Ako on ne upali, ne idu na tekme, imaš TV pa gledaj brale.
Mentalitet nam je kvaran i tu nema popravke. Nikad se to neće promeniti. Nikad.... možda dok ne osvojimo dve titule zaredom, onda biste videli. :lala:
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od Radoye »

ernesto napisao: Kako dobiti ljubav ljudi da navijaju za Vojvodinu,sta mi to nudimo da se neko “ludo zaljubi u nas”....
Stvar kucnog vaspitanja! :lala:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Duplof
Postovi: 834
Pridružio se: Pet Avg 12, 2022 10:48 am

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od Duplof »

Pošto sam jedan od novijih članova foruma, a verovatno i među mlađima :D , sa velikim zadovoljstvom sam čitao ove ispovesti, priče, anegdote, kako god ih nazvali, o nekim prvim vezama ljudi i naše Voše.

Nisam imao neka preterana interesovanja za fudbal i sport kao mali, jednostavno mi nije bilo u nekom vidokrugu, da se tako izrazim, sve do osnovne škole kad sam započeo svoje, veoma, kratke i (ne)uspešne fudbalske korake :mrgreen: . Milion klinaca, u raznoraznim dresovima, lopta i udri. I tu počinje neko moje interesovanje za sam sport, gledam sa ocem neke utakmice LŠ, a nekad i utakmice naše lige na, barem ono što je bilo na RTS-u. Kad je deda to primetio, počeo je da mi priča o Voši, njenim uspesima, utakmicama kojima je prisustvovao, ali je preskakao one manje lepe detalje, ipak se detetu, na jedan jednostavniji način, malo moralo približiti klub :mrgreen: . U školi, kad god smo trčali za loptom, bilo je, nažalost, deljenja na ove ili one, a ja sam uvek govorio: "Ne, ja sam Voša!", i tu je sve krenulo.
Na prvu utakmicu, nekako neplanirano, išao sam sa ocem i dedom, gostovao je Spartak. Na prilazu stadionu bilo je dosta ljudi, što je za mene bilo neverovatno jer nikad nisam bio na takvim mestima. Penjemo se uz onih par stepenika na ulazu na zapadnoj tribini, prolazimo obezbeđenje i kapiju, i vidim igrače koji se zagrevaju na terenu, čujem Vošine pesme sa razglasa i obuzima me neverovatna jeza, kao nikada do tad, ali nekako prijatna. Zauzimamo mesta, na kojima se nalazio dobri stari program za utakmicu, mislim da ih je Foto-Oko pripremao za svaku domaću utakmicu (obavezno vratite te programe!), listam, čitam i gledam slike igrača jedne i druge ekipe. Tribine se polako ispunjavaju, ne do kraja, ali za jednog klinca je to velika gužva. Momenti kad igrači i najlepšoj kombinaciji boja istrčavaju na teren, propraćeni aplauzima i usklicima i kada dajemo gol ostaće mi urezan za sva vremena. Od tog trenutka Voša postaje moja prva ljubav, tražim na netu koliko znam i umem, nalazim na policama u kući knjigu "Vedri dani crveno-belih" koju ne ispuštam iz ruku. Pratim utakmice pomoću štapa i kanapa, na netu preko nekog strima (kao i dan danas :D ), ili konstantnog zaslepljenog praćenja rezultata gde piše samo koliko golova je koja ekipa postigla, i koji minut je u toku.
Naravno, znamo svi kakva je naša okolina, da ti se, praktično, odmah na rođenju postavlja pitanje "ili-ili", što me strašno nervira. Ipak, najlepši osećaj je onaj kad te neko pita "ili-ili", i na moj odgovor "Vojvodina" bude neke doze iznenađenja, pogotovo kad to kažem ljudima koji nisu iz Novog Sada. Kako sam odrastao, shvatao sam koliko ta bezobrazna podela utiče na sve, koliko kontrakdiktorne stvari same isplivaju naočigled svima, ali ne želi to svako da vidi. Ali nisu toliko bitni ni oni koliko sam vremenom shvatao kakva je naša Voša zapravo - ponosni, gospodski klub, ali opet s tim nekim, pomalo, luzerskim duhom, kome uvek nedostaje ono malo da prebrodi to. Upravo zato se voli Voša, jer od nje, jednostavno, ne znaš šta da očekuješ! A šta reći tek za nas koji je volEmo toliko - ne treba nam mnogo da sebe stavljamo u sam vrh, ali, isto tako, da sebe zakucamo za dno kad god je (ne)potrebno :D .

Izvinjavam se na dužini objave, ali inspirisale su me stare priče :D
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4042
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od Milan »

Hvala što si svoju priču podelio sa nama! To je to... :cheers:
POŠTO OBRAZ ???!!!
Korisnikov avatar
slanobarac
Postovi: 3446
Pridružio se: Uto Dec 09, 2008 4:57 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od slanobarac »

Duplof napisao: Pet Okt 28, 2022 11:42 am ....... Kako sam odrastao, shvatao sam koliko ta bezobrazna podela utiče na sve, koliko kontrakdiktorne stvari same isplivaju naočigled svima, ali ne želi to svako da vidi. Ali nisu toliko bitni ni oni koliko sam vremenom shvatao kakva je naša Voša zapravo - ponosni, gospodski klub, ali opet s tim nekim, pomalo, luzerskim duhom, kome uvek nedostaje ono malo da prebrodi to. Upravo zato se voli Voša, jer od nje, jednostavno, ne znaš šta da očekuješ! A šta reći tek za nas koji je volEmo toliko - ne treba nam mnogo da sebe stavljamo u sam vrh, ali, isto tako, da sebe zakucamo za dno kad god je (ne)potrebno :D .

Izvinjavam se na dužini objave, ali inspirisale su me stare priče :D
Ovakvo ili slično iskustvo smo svi mi slaninari iskusili. Teško odrastanje ali.... ljubav je to. Živeo. :cheers:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Korisnikov avatar
Deep Purple
Postovi: 3702
Pridružio se: Čet Avg 13, 2020 11:42 am

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od Deep Purple »

2/3 života sam proveo u Beogradu (kao dete iz Ns-a otišao za Bg) tu se odškolovao i igrao fudbal. Ne mogu da vam objasnim koliko sam prozivki dobio samo zbog toga u periodu dok sam se školovao… Zvali me Mađar… I dan danas ima puno prozivki i peckanja kad god igramo sa blizancima od drugara iz BG-a. U poslednjih mesec dana su me urnisali :D
Sa mnom u odeljenju je bio pravi Mađar više su mene oslovljavali kao Mađar nego njega :mrgreen:

Kod mene u porodici 90% navija za zvezdu a nas tek 10% za Vojvodinu. I mlađi burazer mi navija za Vojvodinu (ja sam na to uticao)
Drugi komšija u Beogradu mi je bio jedan stariji gospodin koji se zove Ramo i veliki navijač je Vojvodine ali zbog zdravlja nismo išli zajedno na utakmice ali smo umeli zajedno da pogledamo kraj malog ekrana. Obožavao je Jozefa Velkera i stalno o njemu pričao. Nažalost trenutno ne znam ni da li je živ čovek…
Pokušaću da ga nađem i da podelim sa vama njegove postere na zidu sobe u vezi Vojvodine i isečke iz novina.
Da je imao sina nazvao bi ga Jozef ali mu je život dao ćerke.

Upoznao sam desetak ljudi iz Beograda koji su navijači Vojvodine. Sa nekima od njih išao i na utakmice kada bi Vojvodina gostovala u Beogradu. Jedan drugar bi rekao Voša danas gostuje a mi smo joj domaćini :)
Ako je neko od njih na forumu, imaju pozdrav od Žabara :cheers:

A zašto sam je zavoleo, ne znam… Osetio pripadnost… Istorija, tradicija ma sve jebote :)

Kao što bi rekao i moj fudbalski idol Dennis Bergkamp: “When you start supporting a football club, you don't support it because of the trophies, or a player, or history, you support it because you found yourself somewhere there; found a place where you belong.”

I samo jednu stvar sebi neću nikad “oprostiti” što sam kao klinac izabrao da igram za Ofk Beograd a ne za Vojvodinu. To mi je rana ceo život.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od Turija »

@Deep, sjajna prica :cheers:
Toliko razlicitih prica sabranih u jednu; FKV.
Ehh, kad bi danasnji igraci i rukovodsvo znali da vrednuju i neguju ono sto dobili na poklon u svojim zivotima, tj. priliku da vode jedan takav Klub i imali morala, FK Vojvodina bi bila i dalje san mnogim ljudima.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od Voja »

Najtuznije od svega je sto sigurno narednih desetak godina minimum ovakvih prica tesko da ce biti,jer ne vidim nacin da neko dete zavoli klub koji 10 godina gubi od zvezde recimo :frown:
Slika
Duplof
Postovi: 834
Pridružio se: Pet Avg 12, 2022 10:48 am

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od Duplof »

Voja napisao: Pet Okt 28, 2022 9:14 pm Najtuznije od svega je sto sigurno narednih desetak godina minimum ovakvih prica tesko da ce biti,jer ne vidim nacin da neko dete zavoli klub koji 10 godina gubi od zvezde recimo :frown:
Slažem se, plus u sam grad dolaze ljudi kojima Voša nije toliko bliska, samim tim treba raditi na marketingu, naravno da se ne ide u onaj bolesni nivo bezobrazluka kojim se propagiraju blizanci! Ipak, mislim da ništa ne može uticati na navijačku opredeljenost jednog deteta kao živa priča, knjiga, utakmice itd. Koliko ljudi, samo na osnovu ovih priča, se zaljubilo u naš klub odlaskom na utakmice! Ovo što sada radi uprava obilaskom školi mi se sviđa, deliti im karte, mogao bi se i neki promo film ubaciti o sažetoj istoriji našeg kluba.
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od Voja »

Duplof napisao: Pet Okt 28, 2022 9:38 pm Ovo što sada radi uprava obilaskom školi mi se sviđa, deliti im karte, mogao bi se i neki promo film ubaciti o sažetoj istoriji našeg kluba.
Dzaba brate... kad dete dodje na stadion ili gleda mec na TVu,isprati ga makar kroz rezultat...i deset godina ne oseti slast pobede... cuj deset,pa dice ruke od kluba posle 3 vezana poraza... niko ne voli gubitnike,pa ni deca
Slika
Korisnikov avatar
Red Marquis
Moderator
Postovi: 3777
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 4:49 pm
Lokacija: West Side

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od Red Marquis »

Voja napisao: Pet Okt 28, 2022 9:53 pm
Duplof napisao: Pet Okt 28, 2022 9:38 pm Ovo što sada radi uprava obilaskom školi mi se sviđa, deliti im karte, mogao bi se i neki promo film ubaciti o sažetoj istoriji našeg kluba.
Dzaba brate... kad dete dodje na stadion ili gleda mec na TVu,isprati ga makar kroz rezultat...i deset godina ne oseti slast pobede... cuj deset,pa dice ruke od kluba posle 3 vezana poraza... niko ne voli gubitnike,pa ni deca
Tačnije, pogotovo deca. Kad odrastu ljudi (barem neki) prihvataju malo realnost života, pobede, poraze, vernost, klincima je to sve apstraktno.
Do klinaca može da se dopre jedino ovakvim akcijama po školama, da se tu stvori ta prevaga i onda taj čoporski mentalitet koji je kod dece nenadjebiv faktor da malo gurne na našu stranu tasa na vagi, da većina tu počne da prati Vošu, jer i ostali mu drugari prate. Dobar deo otpadne i postane nezainteresovan, ali deo će i da se zadrži.

Glavno je da posle kad vide da smo kita od kluba, ti koji odustanu počnu da prate Liverpul, Real i ostale kurce palce a ne blizance 8)
Io odio Belgrado
Odgovori