Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
masta_ace
Postovi: 216
Pridružio se: Pon Avg 13, 2007 9:12 pm

Post od masta_ace »

živim blizu stadiona pa sam još u osnovnoj školi često išao na utakmice, i drug je donosio vošinu monografiju (ne sećam se za koju godišnjicu) koja je bila mnogo dobra sa gomilom podataka i zanimljivosti pa se tu zaintresovah.

e da i pradeda mi je još bio navijač vojvodine, iz kovilja, nikad ga nisam pitao dal je bio na prvoj utakmici 1914 protiv Šajkaša :)
Korisnikov avatar
SezioneFCV
Postovi: 131
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 1:57 pm
Lokacija: Slaninarski logor

Post od SezioneFCV »

Ovako, meni je Cale uvek pricao za Voshu i Novi Sad. Prvi put sam je video protiv Verdera na Tv-u i bio sam odusevljen. Ipak sam ja krenuo zbog drustva za drugi klub da navijam iz Srbije, kojeg sad necu da imenujem. Ja mislim da svako zna na koji klub mislim...! Sta drugo reci, kao svaki gastos koji zivi van Srbije (bolest). U medju vremenu upoznam preko RF- foruma 2 lika koja takodje necu da imenujem. Kojima bi se ovim putem zahvalio. I pozovu me momci u Novi Sad. Moram da kazem, da do tog dana nikoga nisam imao u NS, niti sam nekoga znao. Tako da mi je to bio najveci problem. I dodje taj dan, da prvi put imam priliku da vidim Voshu uzivo protiv Rada na Banjici. Odusevljen kako su me momci prihvatili, ja krenem na Voshu. I od tog dana sam je vise nego zavoleo "true love". Tako da sam redovni clan Severne tribine, kao sto mnogi ovde znaju. 8) No, to meni nije bilo dovoljno, tako da sam se i ove godine i iz tetovirao "FCVNS". Tako da bi i ovim putem pozdravio Staru Gardu i Red Firm koji su takodje uvek bili uz mene i koji su mi dosta o Voshi pricali i naravno pomogli da upoznam likove sa Severa. Hvala vam momci!!! :wink:
Jebes Beograd kad to je Bangladesh
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Post od Voja »

Najbolja (bar za mene) prica u ovom topicu!!! Svaka cast Marko!!!
Slika
Korisnikov avatar
SezioneFCV
Postovi: 131
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 1:57 pm
Lokacija: Slaninarski logor

Post od SezioneFCV »

Hvala Vojo :!: :wink:
Jebes Beograd kad to je Bangladesh
ZarkoIn
Postovi: 45
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 8:29 pm
Lokacija: Indjija, Srem, Vojvodina

Post od ZarkoIn »

Vrlo zanimljiva tema i žao mi je što je zamrla, a čini mi se da bi svako od nas imao da ispriča neku svoju, unikatnu priču.
Nažalost, nisam od onih koji su navijači Vojvodine od malih nogu i zbog toga mi je jako žao. Rodjen sam u Bg-u, ceo život sam u Indjiji i jednostavno uvek smo kao mali birali izmedju Crvene Zvezde i Partizana. Zbog očevog uticaja ja sam počeo da navijam za Crvenu Zvezdu. On je baš bio navijač Zvezde: i kao klinac je išao na utakmice i u Bg i po bivšoj SFRJ, a kasnije i u Madjarsku (Ferencvaroš), Bugarsku (Kup šampiona), Bari (imao sam i kartu sa te čuvene utakmice, a zatim je iz nekog sebi nepoznatog razloga bacio!). Kroz osnovnu školu uvek smo se delili ne ,,delije’’ i ,,grobare’’ i ne sećam se da je u celoj školi bio neko ko je mogao da kaže da navija za Vojvodinu. I pored toga što me je okrenuo ka Zvezdi, otac me je uvek učio da prvo budem lokal patriota; prvo da navijam za Indjiju i da je volim svim srcem jer to je moj grad i moj klub, da izrazim duboko poštovanje prema Vojvodini i da je cenim, a zatim kao i svi drugi da biram izmedju ,,dva najveća i najpoznatija’’. Negde od svoje 6,7 godine sam redovan na utakmicama Agrounije, zatim je to postala Brazdakop, a danas je samo Indjija. Sećam se početka devedesetih, temperature oko nule, nas 20 na tribinama, a Agrounija prva na tabeli Druge lige: izmedju ostalih na terenu Predrag Kodžo, tada još omladinac,Bojan Banjac (kasnije internacionalac u Lilu) i Đurić kao štoper (otac Igora Đurića). Dodjem na ručak sa osmehom od uveta do uveta zbog pobede, a dočeka me majka spremna da me bije što sam skoro pa poplaveo od hladnoće! Neka, meni je bilo lepo...
Negde u sedmom osnovne sam počeo da shvatam neke stvari, kako funkcioniše sistem i postajalo mi je dosadno: samo Zvezda i Partizan. Tih godina sam sve više pažnje počeo da obraćam na Vojvodinu (,,Uvek poštuj Vojvodinu i Novi Sad’’) i to su godine igranja sa Bastijom i Verderom. Sećam se da sam bio kod dede u okolini Pirota i da sam na radiju slušao prenos i da sam znao ceo tim Vojvodine napamet! Ujak i brat iz Beograda su me gledali i krstili se, kakva bre Vojvodina. Neka ih, meni je bilo lepo... To je otprilike period kada počinje moje zaljubljivanje u Vojvodinu. I danas mi je lepo i ponosan sam što sam navijač Vojvodine!
Još jedan od razloga što sam zavoleo Vojvodinu jesu i pojedini igrači iz Indjije koji su nastupali za Klub. Pre svih tu je moj deda (tačnije rodjeni brat moga dede) Lazar Živković. On je iz Indjije prešao u Vojvodinu i tu je proveo celu karijeru. Mislim da je jedno vreme bio i u upravi kluba. Inače je bio veliki prijatelj sa Boškovim i na Bledu u Sloveniji imaju kuću do kuće. Zatim, tu su još: Josip Jurjević, Slobodan Pašić, Dragoljub Puca Pejović (najbolji igrač Indjije u istoriji, odigrao je najviše utakmica u olimpijskom timu SFRJ, a čini mi se da je igrao sa Petrom Nikezićem i Zvonkom Ivezićem), Bogdan Vejin (on je igrao u Vojvodini čini mi se krajem ’80 i to jednu sezonu), Zoran Janković i naravno Igor Đurić Djuka (mada mi nije poznato što ga svi zovete Djura!? :-) ).
Različiti su razlozi zašto je svako od nas zavoleo Vojvodinu i baš taj Klub, ali ono što nas sve spaja: Volimo Vojvodinu...
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

ZarkoIn napisao:Vrlo zanimljiva tema i žao mi je što je zamrla, a čini mi se da bi svako od nas imao da ispriča neku svoju, unikatnu priču....

Različiti su razlozi zašto je svako od nas zavoleo Vojvodinu i baš taj Klub, ali ono što nas sve spaja: Volimo Vojvodinu...
Bilo bi dobro da još neko od novih članova nađe vremena i volje da ispriča svoju priču o Vojvodini.Pa da to neko složi, npr Podbara, ubaci u neke od brojeva Fanzina.. Pa, možda jednog dana i u prigodnu publikaciju povodom 95 ili 100 godina FK Vojvodine.Toliko je lepih priči da bi bila velika šteta da ostanu zapisane samo na ovom Forumu.

Žarko, što se tiče navedenih imena (i igrača Agrounije - respektabilnog kluba i u SFRJ) mogu Ti reći da već na samo spominjanje prostruje neki žmarci kroz mene zbog Boškova i te stare generacije, koju na žalost nisam gledao uživo i koja je na poseban i neponovljiv način ostavila najveći trag u Klubu. Pa onda, ona prva šampionska, a zatim generacija Pere Nikezića i Zvonka Ivezića, prva koju sam gledao uživo i koja je po mome mišljenju nešto najbolje što sam ja (u svojoj navijačkoj karijeri) video u Novom Sadu.Jesmo mi bili prvaci te 89, ali nije to bilo ni pola od onog strašnog tima iz sedamdesetčetvrte, pete, šeste - ispisanog Tozinim rukopisom.
Ne znam pouzdano da li je Vejin bio u Vojvodini, možda i jeste (znam samo da sam se tih sezona pitao zašto ga Voša ne kupi) ali nije mu se dalo sa Vošom.Nažalost, kao i mnogim odličnim igračima i trenerima.
O kvalitetima Zorana Jankovića ne treba trošiti reči, ali i on takav ,,mrak igrač" je imao mnogo muke da postane standardni prvotimac Vojvodine (iako ga je publika htela, kao recimo Despota i danas Sepuju).Međutim, jedva da je izborio status prvotimca, i to ne baš najstandardnijeg.Uvek je bilo miljenika cvetkovih, pa su propadali bolji, a igrali gori.Bolji su, konačno, napravili prave karijere tek kad su otišli iz Voše.Na žalost navijača i štetu za klub.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Red Marquis
Moderator
Postovi: 3777
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 4:49 pm
Lokacija: West Side

Post od Red Marquis »

Hajde da pomognem i ja održavanju teme. Pošto sam iz Sombora, ni kod mene nije slučaj da sam od rođenja imao jednostavan izbor. U kući i u gradu, svi su, naravno, navijali za "one" timove, a ja sam imao tu sreću(barem kad je fudbal u pitanju, za ostalo i nisam tako siguran) da sam rođen buntovan i sklon kontriranju pa mi nikad ta dva tima nisu bila draga. E, sad zašto baš Vojvodina, a ne neko drugi? Kao mali sam redovno išao na mečeve Radničkog iz Sombora, iz prostog razloga što sam obožavao fudbal, a njihov stadion je bio na 5 minuta od mog stana. Ali ni tada nisam sebe smatrao nekim navijačem Radničkog. Jednostavno, nije to bilo to. Stvar je u tome što nisam nikad imao neku veliku ljubav prema svom rodnom mestu. Najveću ulogu u tome imao je verovatno pokojni stric iz Novog Sada kod koga sam proveo dosta veliki deo klinačkih dana i uz koga sam se zaljubio u ovaj grad, i koji me je naravno, prvi odveo na stadion Vojvodine, i sticajem okolnosti, danas živim 50 metara od njegove kuće na Podbari. Ali, interesantno je da prvi Vošin meč koji sam gledao uživo nije bio u Novom Sadu, već u Splitu, u kom sam letovao s porodicom tih godina, mislim da se radi o sezoni 1983-84. I znam da je mom ocu tad bilo baš simpatično što ne tapšem zvučnijem domaćinu, jer je i on bio od onih koji poštuje Vošu, ali navija za Partizan. Mnogo kasnije, kad sam ja već uveliko navijao za Vošu, priznao mi je da je on, pošto je u Novom Sadu išao u srednju školu, išao često na utakmice Vojvodine, čak je bio i na onoj protiv Seltika u Kupu Šampiona. Tako da sam i od njega, iako nije bio naš navijač, čuo mnogo o tadašnjim igračima...
Što se tiče sredine, nije nikad bilo lako biti jedini navijač(barem ja tad nisam znao nijednog) u gradu, i trpeti konstantna podjebavanja od svih drugara, nije to kao danas, imaš net, pa barem odeš na sajt gde su svi tvoji, ja nisam kao klinac imao to, ali nisam se dao. Naročito je bilo loše početkom devedesetih, ratovi, pa kad nekom kažeš da navijaš za Vošu, on ti kaže-A, ti si od onih što bi da se Vojvodina otcepi, i slične gluposti...Za mene izbor Vojvodine je mnogo više od samo puke fudbalske preferencije, to je i pogled na društvo, na Srbiju, kakvu bih želeo; bez monopolista, državnih projekata, bahatih lopova, mentaliteta - samo Beograd, a ostalo može dođavola. Zato i mogu da trpim i loše rezultate i nedostatak trofeja. Nije nama lako, ali ne bi ova Vojvodina bila moja ljubav da je bila drugačija...
`97-e sam upisao ovde faks, i ostao ovde. Od tada sam prošao par tribina Karađorđa, još samo zapad ne smatram svojom kućom, ali i to me čeka, neću ostati na severu doveka :D
p.s. Znam da sam se previše raspisao, ali evocirah malo uspomene s vama, ali i sa sobom :)
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4043
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Milan »

Neka ih, meni je bilo lepo... To je otprilike period kada počinje moje zaljubljivanje u Vojvodinu. I danas mi je lepo i ponosan sam što sam navijač Vojvodine!
Nije nama lako, ali ne bi ova Vojvodina bila moja ljubav da je bila drugačija...

Ovo su sjajne stvari! Bar dva puta godišnje pročitam ceo ovaj topik, i to sav naježen i sa knedlom u grlu, a posebno mi je drago kada vidim da se još neko odučio da ispiše svoju priču...
POŠTO OBRAZ ???!!!
ZarkoIn
Postovi: 45
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 8:29 pm
Lokacija: Indjija, Srem, Vojvodina

Post od ZarkoIn »

Nabavio sam pre neki dan od jednog starijeg gospodina iz Indjije knjigu ,,Vojvodina naša ljubav’’ (Borivoj Mirosavljević, Novi Sad 1996.) i u njoj sam pronašao i sliku svog dede (ili deda-strica, ne znam kako da ga zovem) Lazara Živkovića, a ima i njegova slika sa ,,moćnim autom’’ koji je u to vreme dobio od kluba za vernost Vojvodini (piše da je auto Tatra iz 1939. godine). Takodje, ima i slika cele porodice Živković: moji prababa i pradeda sa pet sinova i četiri kćeri (devet ,,Jugovića’’). Još nisam pročitao knjigu ali sam kroz prelistavanje naišao na par mesta gde se spominje Lazar Živković, ali sam najviše do sad primetio ime Jožika Velker.

P.S. Turija, što se tiče Bogdana Vejina ni ja nisam sto posto siguran da li je baš igrao za Vojvodinu ili je samo bio na probi. Sećam se kao klinac priče da je bio u Vojvodini. Pošto živi u zgradi pored moje, sledeći put kad ga vidim na ulici pitaću ga.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Voja napisao: Turija,zasto sam ja skenirao sve ovo dole

http://www.fkvojvodina.com/forum/viewtopic.php?t=495

pogledaj tamo
E, Vojo koliko si ti toga napisao ne može se stići pročitati. Čak se i kompjuter zaglavi, pa mora close window, inače samo curi pesak.Sad ozbiljno, možda drugi i mogu da otvore sve te slike, ali ja stvarno ne mogu na ovom mom kršu od mašine.
Inače, Vejin sigurno nije igrao, a verovatno jeste bio u Vojvodini (koliko me još pamćenje služi :wink:.uostalom, kako bi ti danas nešto napisao da te ja ne isprovociram :lol: )

PS
malo smo, sa ovim off topic, naružili ove lepe priče i treba izbrisati oba naša posta. Ne znam zašto nećeš da koristiš za takve stvari PM :?:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Buca
Postovi: 753
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 7:50 pm

Post od Buca »

Zeljafcv napisao:Najblaže rečeno ŽALOSTAN izbor za trenera, ali ima vremena vratiće se i Kosan... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Ostaje nam samo da tugujemo i da vidimo BRLJU od prelaznog roka!!!
masta_ace napisao:оде сезона низ ветар.. довиђења
следеће сезоне косан, 2011е окука, па опет мало Беки и тако лутање, блејање, ради се чисто да би се радило, никакве визије нема...
катастрофа
SlobaNN napisao:Sta reći, nego sramota! Ne bi me čudilo da za vreme vođenja utakmice ima flašu rakije pored sebe :D
lesa napisao:Ja mislim da je trener omladinaca Indexa(Slobodan Jovanović-Kobra)bolje rešenje...još sad prelazni rok kad odrade i sve naše nade da odu u pm
I ne bih je menjao ni za jednu vestacku tvorevinu pa da ima 100 duplih kruna i slicnih sranja!Biti navijac Vojvodine je privilegija!Sad kakva :lol:
Željko Brkić jedan je od nas!!!
Korisnikov avatar
Buca
Postovi: 753
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 7:50 pm

Post od Buca »

Zbog Manemanije!!!Cetvrtkom u 8 svi uz Jesenjin,trenutno je Pop gost 8)
Moram da se nadovezem,toliko utisaka o sat vremena kvalitetnog tv programa :lol: Naravno na prvo mesto bih istako Voditelje i Urednika Manojla Maneta Radinovica,covek sa pravik smekom Novosadjanina,pravog navijaca Vojvodine i istinskog zaljubljenika fudbala!Naravno Pop pored njega je retko dolazio do reci ali je uspeo da istakne da mu je Vojvodina dala sve,i naravno glavna tema je bila Titula,Pop je birao reci po tom pitanju ali pored ovakvog voditelja i to je bilo izuzetno tesko=Vojvodina Sampion :!:
Mile nasao sam ga,a hteli su sa ukidanjem piramide da ga sklone :mrgreen:
Željko Brkić jedan je od nas!!!
lesa
Postovi: 371
Pridružio se: Čet Jun 15, 2006 2:01 am
Lokacija: Novi Sad,Podbara
Kontakt:

Post od lesa »

Moj deda,Radomir Krstić,je ceo život igrao za Vojvodinu i drži rekord po broju odigranih utakomica za naš klub.Čim sam prohodao počeo je da me vodi na utakmice,i na taj način sam zavoleo Vošu...
...ti si nasa prva ljubav...
chinaman
Postovi: 247
Pridružio se: Pon Dec 08, 2008 6:04 am

Post od chinaman »

Vosu sam poceo da pratim uzivo 1986. godine. Moj cale se u to vreme druzio sa nekim od fudbalera i odbojkasa omiljneog nam kluba, pa sam i ja zajendo sa njim bio redovan na zapadu, odnosno u maloj sali SPENS -a. Nesto kasnije, pored fudbala i odbojke, poceo sam da odlazim i na kosarku i hokej. Ukratko svim srcem uz SD Vojvodina od malena. Ima i jos jedna stvar na koju sam ponosan, a to je: svi clanovi moje uze i sire familije, odnosno najbolji drugari, navijaju za FK Vojvodinu!
fruskogorac
Postovi: 168
Pridružio se: Sub Jun 07, 2008 5:38 pm

Post od fruskogorac »

VOJVODINA ?! Bicu na mikroplanu, znaci posmatracu, odnosno objasnicu zasto VOLEM NASU VOSU. Preciznije FK *Vojvodinu*
Kao prvo rodjeni sam novosadjanin. Zna se, budi NOVOSADJANIN, NAVIJAJ ZA VOJVODINU. Covek sam sirokog srca, covek koji ljude deli samo na DOBRE i lose. Druge podele nepostoje za mene.
Pocetkom osamdesetih bio sam mali klinac. Klinac koji je tugovao, pa cak i plakao kada bi Zvonko Ciric ili Mladen Jovanic vadili loptu iz svoje mreze. Ali isto tako klinac koji se radovao, skakao od srece kada bi video gol jednog Vladana Dimitrica, Dzimija Marica, Milonje Djukica, ... radostan, srecan sam bio zbog driblinga jednog Sanida Beganovica, divio se lakoci igranja fudbala jednog Marijana Zovka ... A onda su dosle kasne 80 - te godine proslog veka. I onda je MOJA, NASA, VASA VOSA bila u Drugoj ligi ondasnje Jugoslavije. E tada svim srcem navijam, radujem se, tugujem ... Mnoga imena su mi ostala u secanju, Goran Skakic, Dusan Alempic - izvanredni golmani, Miroslav Curcic - centarfor, Svetozar Sapuric, ... trener Tonko Vukusic, pa cuveni tehniko Ljuba Spanjol ... Kao klinac cucio sam iza gola na NASEM derbiju. Derbi kola na Detelinari Novi Sad - Vojvodina. Cucim iza gola Cede Marasa, tada golmana Novog Sada. Prosla je i ta godina, ta sezona 1986 / 1987. Onda su se pojavile neke "cike": Smederevac, Kosanovic ... Dolazi ta nama toliko draga sezona i ta toliko dugo ocekivana titula. Istok, mali jug, prve petarde, prve dimne bombe, bakljade ... Lako je sada pricati o jednom Sesticu, Mihajlovicu, Jokanovicu, Sapuricu, Mijicu, Vujacicu, Vorkapicu, Marasu, Kartaliji, Tanjgi, Milovcu, Punisicu, Joksimovicu, Mijucicu, Milanu Popovicu, Dakicu, Draganu Vasicu, Ljupku Petrovicu ... Ali ostali su mi u secanju i Dragan Gacesa, Enes Muhic, Zoran Milosavljevic, fiziotarapeut - cika Mile Milivojevic, dr Vladimir Galetic - Cibra, Jovan Kovrlija, Josip Pirmajer ... Neka mi se nezameri ako sam nekog zaboravio. I radovao sam se i slusao tamburase na terenu ... "Nek zvona zazvone neka pozdrave novosadske sampione". Tugu, ocaj i opet suze nisam sakrivao ni posle onog nesrecnog gola Gacese. I tako odose madjari u drugo kolo Kupa Sampiona. Onda su dosle devedesete. Navodim imena koja su po meni vredna pomena: Miroslav Zivkovic, Pera Skoric, Spasoje Jelacic, Predrag Brzakovic, Nenad Drljaca, nazalost pokojni, setimo ga se - Gojko Trivic, Miloje Petkovic, Vukoje Zirojevic, Darko Vujovic, Goran Saula, Jovan Sarcevic, Goran Jezdimirovic, Branislav Kojicic, Amir Teljigovic, Vesko Mihajlovic, Antal Puhalek, Zoran Kuntic ... nekog sam opet sigurno zaboravio. Nesto kasnije: Aleksandar Kocic, Jova Bosancic, Ivica Vukov, Zoltan Sabo, Bratislav Zivkovic, Marko Perovic / seca li se neko utakmice protiv Partizana, magla se spustila do terena a Perovic briljirao ?! /, Damir Ozegovic, Zoran Ciric, Zoran Saraba, Dragan Radojicic, Miodrag Vukotic, Radislav Dragicevic, Savo Barac, Sead Halilagic, Goran Milosevic, Igor Gluscevic, Scepanovic, Darko Anic, Miodrag Pantelic, Radoslav Samardzic, Dejan Govedarica, Sasa Milosevski, Zoran Mijanovic, Boza Djurkovic, Robert Savic ... a na klupi "stari vukovi" Jovan Kovrlija, Djoka Hadzijevski, Milorad Kosanovic. Podrazumeva se da sam nekog zaboravio. E onda na red dolaze meni dragi Srdjan Bajcetic, Leo Lerinc, Vidak Bratic, Dragan Zilic, Nikoslav Bjegovic, Mica Vranjes, Vladimir Mudrinic, Matijasevic, Zoran Cilinsek, Ljubisa Aleksic, Darko Suskavcevic, Zdravko Drincic, Vlada Avramov, Damir Stojak, Milan Belic, Rakic, Cakic, Ivan Ristic, jedan Jovanovic iz Paracina, Igor Bogdanovic ... Bio sam u vojsci kada je Vosa "gazila" u Inter toto kupu. Zato molim vas da mi oprostite ako sam i ovde zaboravio neko znacajno ili manje znacajno ime. Kasnije, kako je dolazio 21 - vek pratio sam Sasu Todica, Ljubisu Dundjerskog, Boska Kovrliju, Sretena Vasica, Marka Jovanovica, Laneta Jovanovica, Jovana Tanasijevica, Ronalda Habia, Radoslava Bataka, Ivicu Franciskovica, ... Uostalom, svako od nas zna sigurno napamet timove sa pocetka 21 - og veka pa do ove sezone. Kao svaki pravi i verni navijac Vose, radujem se uspesima Gojka Kacara, Milosa Krasica, pomenutog Milana Jovanovica, Ranka Despotovica, verujem da ce doci i vreme Milana Stepanova. ... Ali isto tako mi je zao sto pojedini gore pomenuti fudbaleri, a i veliki ljudi nisu odigrali nijednu evropsku utakmicu u dresu NASE VOSE.
I sada, kada bi me neko pitao, zasto navijas za Vojvodinu ? Navijam, zapravo VOLIM i UVEK cu VOLETI VOJVODINU zato sto sam bio nekada u daljem, nekada u blizem drustvu gore navedenih imena. VOLIM VOJVODINU zato sto tako MOCNO prkosi svima i traje skoro jedan vek. Zato, za kraj ovog posta, hajde da svi stanemo pod zastavu NASE VOJVODINE i da 2010. godine budemo, bar u Ligi Sampiona. Preambiciozno, nerealno ?! Vreme ce pokazati.
Odgovori