Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Turija
Posts: 10627
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Pronalaze nas ljudi i na novoj adresi. :o
Zaista, Voša ima tu ,,fatalnu privlačnost,, i širinu koja vezuje ljude sa posebnim sentimentom.
Šteta je što ne možemo, prvo da se sretnemo na oficijelnoj adresi, kakav bi bio red. Ali, svako ko ima želju da nas nađe, uz trud, pronalazi put.I odmah, u startu, shvati šta ga čeka, tj. koliko je, uvek, bilo teško biti navijač Vojvodine.
Ja sad nemam podatak o našem skoru sa Dinamom, ali znam da bi morali da ga popravimo kroz neke evropske kupove.Dugo smo van evropskih takmičenja i kako sve ima svoj kraj, nadam se da ćemo se uskoro naći tamo gde trebamo biti svake godine.
Šta misliš kako bi Voša prošla u Zagrebu :?:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
BlueZg
Posts: 3
Joined: Sat Mar 25, 2006 11:20 am
Location: Zagreb

Post by BlueZg »

Link sam dobio od jedne osobe u trenu rasprave o tome sto se dogadja u vasem klubu, pa mi eto nije bilo tesko naci ovaj forum, ali i bez toga nije problem naici na stranicu. Niste bas tako skriveni, brzo se pronadje trenutni forum. A kad bude i oficijelne stranice, srest cemo se i tamo. :wink:
Turija wrote:Ja sad nemam podatak o našem skoru sa Dinamom, ali znam da bi morali da ga popravimo kroz neke evropske kupove.Dugo smo van evropskih takmičenja i kako sve ima svoj kraj, nadam se da ćemo se uskoro naći tamo gde trebamo biti svake godine.
Ono sto okvirno znam, mada priznajem da nemam tocne podatke ni ja, ali Dinamo vodi u tom skoru, citao sam jednom davno omjere klubova bivse Jugoslavije i znam da sam vidio da je tad Dinamo imao bolji skor u susretima s vama. Iznad Dinama iz bivse Jugoslavije su jedino Zvezda i Partizan (sa Zvezdom 32-28-30 a s Partizanom 37-21-32), dok vec s Hajdukom imamo bolji omjer.
Turija wrote:Šta misliš kako bi Voša prošla u Zagrebu :?:
Tukao bi Dinamo Vojvodinu, Dinamo je ove sezone stvarno odlican za razliku od prosle, totalno drugacija slika, ima dobre igrace, dobrog trenera, dobru igru prema naprijed, dakle cijeli taj spoj svega sto treba. Dinamo jako dobro igra (usprkos jucerasnjem porazu od Rijeke, ali valjda svi imaju pravo na los dan, ipak je tek drugi poraz u cijeloj sezoni). Dugo nisam vidio ovakav Dinamo i ove godine sam prvi puta optimist (nakon duzeg vremena) da mozemo igrati malo duze u Europi. Gledao sam utakmicu na RTS-u prije koji vikend Vojvodina-Partizan (necu ulaziti u price o kradji i namjestanjima), ali po osobnom misljenju, Vojvodina bi trenutno izgubila kad bi igrali medjusobno. No, nadam se da cete se podignuti i izboriti visu poziciju i Europu. A onda se mozda i sretnemo, pa povecamo ili smanjimo taj skor, kako god. :wink: Pozdrav!
slavko085
Posts: 187
Joined: Wed Mar 08, 2006 5:54 pm
Location: VOJVODINA - REAL MADRID 2-2 CHAMPIONS LEAGUE 2008/2009

Post by slavko085 »

Dinamo,fakat,ove godine ima jaci tim u odnosu na proslu. Imaju Modrica (koji izgleda kao da je retardiran,ali igra dobro),Da Silvu,Drpica,Bosnjaka,
Andersona koji je nedavno stigao iz Brazila,sve u svemu dobri igraci...Igraju dosta dobro,ove godine ce verovatno osvojiti i titulu. Nas Zilic je juce vrlo dobro branio i znacajno doprineo pobedi rijeke na maximiru. Zile je pobedio i navijace Rijeke kvalitetom i srusio tabu da nasi igraci ne mogu igrati u Hrvatskoj ! :!: Ipak,mislim da je nasa liga ,objektivno kvalitetnija od njihove,sto se vidi i po rezultatima u Evropi,Hajduk iz splita ispada u 2-om kolu kvalifikacija za Ls prosle sezone od Selburna (kada su navijaci iskopali grobove na poljudu) i ove od Debrecina,gde je Igor Bogdanovic postigao nekoliko golova a tu su ih madjari unistili cini mi se 0-5 na poljudu i 3-o kod kuce! :lol:
FK VOJVODINA NOVI SAD - FC REAL MADRID
Stadion: Karadjordje
Kapacitet: 22.100
Sudije: Frisck / Malunov / Janik
Pocetak: 20:45
ulaznice: ZAPAD - 2000 din
(veliki) ISTOK - 1800 din
(veliki) JUG i SEVER - 1000 din
BlueZg
Posts: 3
Joined: Sat Mar 25, 2006 11:20 am
Location: Zagreb

Post by BlueZg »

slavko085 wrote:Dinamo,fakat,ove godine ima jaci tim u odnosu na proslu. Imaju Modrica (koji izgleda kao da je retardiran,ali igra dobro),Da Silvu,Drpica,Bosnjaka,
Andersona koji je nedavno stigao iz Brazila,sve u svemu dobri igraci...Igraju dosta dobro,ove godine ce verovatno osvojiti i titulu.

Da navedem jos tu Mamica, koji je unatoc godinama jako dobar, dobro igra i Eto'o, takodjer Brazilac, Kamerunac Chago u sredini, pa mladi igraci poput Calea i Corluke odozada. Za svih 11 se moze reci da su dobri igraci, treba im svima jos puno rada i muke da bi nesto postigli vani kao klub, ali na dobrom su putu. Naslov prvaka ne bi trebao biti upitan, tesko da cemo prosipati bodove, mada normalno, ne treba podcjenjivati druge i da sve bude kao "lako cemo".
slavko085 wrote:Ipak,mislim da je nasa liga ,objektivno kvalitetnija od njihove,sto se vidi i po rezultatima u Evropi,Hajduk iz splita ispada u 2-om kolu kvalifikacija za Ls prosle sezone od Selburna (kada su navijaci iskopali grobove na poljudu) i ove od Debrecina,gde je Igor Bogdanovic postigao nekoliko golova a tu su ih madjari unistili cini mi se 0-5 na poljudu i 3-o kod kuce! :lol:
Hajduk se zaista osramotio u oba pokusaja proboja u LP, u ovom potonjem najvise, meni ni dan danas nije jasno kako su to uspjeli. Oni su doslovno samo stajali na terenu, izgledali su jadno, da nije za plakati, bilo bi smijesno. Nikad jadniji nisu bili kao tada. Ali sad, govoriti o kvaliteti lige i raditi mjerilo nasih liga po tom slucaju ne mozes samo tako. Hajduk se je osramotio (veliku krivicu zbog toga sto je Hajduk danas snosi Uprava kluba za koju navijaci traze odlazak vec godinu i pol), ali ako ne gledas izricito samo taj slucaj, vidjet ces da su nam lige iste, skoro da i nema razlika. Iste financijske situacije, dva kluba prevladavaju, ostali prezivljavaju, svi klubovi iz Europe ispadnu do Dana mrtvih, slicni klubovi, slicna razina prikazanog nogometa, slicna razina kvalitete u odnosu na europske lige itd... Sta god da ces usporediti, tu smo, nema neke razlike. I nama se ucini da imamo kvalitetniju ligu, ali tu smo. Da se bar ima po cemu gledati kvaliteta, onda je gledas za jedno koplje, a nije bas da to mozemo reci i mi i vi.
Anonimus
Posts: 407
Joined: Fri May 26, 2006 9:30 pm
Location: Novi Sad

Post by Anonimus »

Prvi put sam na stadionu bio kad sam imao 5 godina! Vosa je igrala protiv partizana i dobili smo ih 5:4 il' 4:3 ne secam se tacno. Moji su me ucili da volim svoj grad, a posto me je fudbal interesovao oduvek, tako sam zavoleo i klub iz svog grada - Vosu! Mnogi su me pitali dal vise volim zvezdu ili partizan , al sam ja uvek odgovarao da mrzim i jedne i druge! Nekako ne podnosim ni jedan beogradski klub, to mi je valda urodjeno!!!
NAPRED VOSA!
markof89
Posts: 84
Joined: Mon Jul 03, 2006 2:04 am

Post by markof89 »

Od moje pete godine mene je cale vodio na svaki derbi sa znate vec koja dva kluba iz Bg-a a posle one utakmice sa Werderom nisam mogao za bilo koji drugi klub osim VOSHE da navijam.HVALA BOGU.
A moj deda dok je bio mlad nije propustao ni jednu utakmicu ni kod kuce ni na strani a i moja cela uza porodica navija za VOJVODINU tako da...
A nesto najsladje mi je kada me neko pita za koga navijam zvezdu i partizan a ja im kazem za Voshu pogotovo ako taj neko nije iz NS-a

NAPRED CRVENO BELI !!!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9641
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

markof89 wrote:A nesto najsladje mi je kada me neko pita za koga navijam zvezdu i partizan a ja im kazem za Voshu pogotovo ako taj neko nije iz NS-a!
Eeee da,ovo sam zaboravio napisati.Predivan osecaj!!!!
Image
User avatar
slanina
Posts: 807
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:04 am

Post by slanina »

BlueZg wrote:Link sam dobio od jedne osobe u trenu rasprave o tome sto se dogadja u vasem klubu, pa mi eto nije bilo tesko naci ovaj forum, ali i bez toga nije problem naici na stranicu. Niste bas tako skriveni, brzo se pronadje trenutni forum. A kad bude i oficijelne stranice, srest cemo se i tamo. :wink:
Turija wrote:Ja sad nemam podatak o našem skoru sa Dinamom, ali znam da bi morali da ga popravimo kroz neke evropske kupove.Dugo smo van evropskih takmičenja i kako sve ima svoj kraj, nadam se da ćemo se uskoro naći tamo gde trebamo biti svake godine.
Ono sto okvirno znam, mada priznajem da nemam tocne podatke ni ja, ali Dinamo vodi u tom skoru, citao sam jednom davno omjere klubova bivse Jugoslavije i znam da sam vidio da je tad Dinamo imao bolji skor u susretima s vama. Iznad Dinama iz bivse Jugoslavije su jedino Zvezda i Partizan (sa Zvezdom 32-28-30 a s Partizanom 37-21-32), dok vec s Hajdukom imamo bolji omjer.
Turija wrote:Šta misliš kako bi Voša prošla u Zagrebu :?:
Tukao bi Dinamo Vojvodinu, Dinamo je ove sezone stvarno odlican za razliku od prosle, totalno drugacija slika, ima dobre igrace, dobrog trenera, dobru igru prema naprijed, dakle cijeli taj spoj svega sto treba. Dinamo jako dobro igra (usprkos jucerasnjem porazu od Rijeke, ali valjda svi imaju pravo na los dan, ipak je tek drugi poraz u cijeloj sezoni). Dugo nisam vidio ovakav Dinamo i ove godine sam prvi puta optimist (nakon duzeg vremena) da mozemo igrati malo duze u Europi. Gledao sam utakmicu na RTS-u prije koji vikend Vojvodina-Partizan (necu ulaziti u price o kradji i namjestanjima), ali po osobnom misljenju, Vojvodina bi trenutno izgubila kad bi igrali medjusobno. No, nadam se da cete se podignuti i izboriti visu poziciju i Europu. A onda se mozda i sretnemo, pa povecamo ili smanjimo taj skor, kako god. :wink: Pozdrav!

Mislim da Zagi gresi i da je nas bilans sa Dinamom minimalno egal pa ako ne i pozitivan takodje nisam proverio u knjigama ali po pricama i po secanju a idem na utakmice od 83' oni nisu videli pobedu u Novom Sadu sem ono kad smo ispali (0:7 namesteno celo kolo igrao podmladak) i 90' ako se ne varam 1:1 pobedili na penale igro Kujtin Salja za njih :lol: ,a tukli smo ih ovde par godina za redom sa po 3:0 sa Sukerom secam se a i u Zagrebu smo igrali dobro!!!
User avatar
Avangarda
Posts: 337
Joined: Tue Feb 13, 2007 1:57 am
Location: Sremska Mitrovica

Post by Avangarda »

Prvi post - prva ljubav. Dve stvari su znacajno uticale da zavolim Vosu.
1. kad sam bio klinac dosta sam visio pored tv-a, voleo sam da gledam spotove na tv-u a u to vreme bila je popularna nasa himna koja je cesto isla na ns ili na ns+ ne znam tacno. Ono "hej, hej vojvodino volimo te mi..." mi je stalno odzvanjalo u glavi i stalno sam to pevao. Kad me je neko onda prvi put pitao (mislim da je to bilo u zabavistu) za koga navijam odgovorio sam za Vojvodinu. Bio sam klinac nisam znao ni za partizan, ni za zvezdu a za Vosu sam znao zahvaljujuci toj pesmi.

2. Posto sam iz Sremske Mitrovice, ali stric i dosta rodbine mi zivi u NS-u cesto sam dolazio u NS. Stric mi je veliki slaninar i ziveo je u to vreme tamo kad predjes most slobode u onim ogromnim zgradama(valjda znate na sta mislim) na 17 spratu i sa terase je gledao dole direktno na stadion Kabela, a sa jednog prozora imao je prelep pogled ka stadionu Karadjordje. Sa 6god. stric me je odveo na prvu utakmicu Vojvodine (nemam pojma koja je to bila utakmica, znam samo da su stojak i lerinc bili glavni), to je bila ujedno prva moja poseta nekom fudbalskom stadionu i utakmici.

Do 6 razreda osnovne nisam bas bio navijac vojvodine, vise sam bio simpatizer, posto sam obozavao Juve a domaci fudbal me nije preterano interesovao, cisto kad bi me neko pitao odgovorio bih da navijam za Vosu. Sa godinama dolazi i do porasta interesovanja za domaci fudbal. Resio sam da se opredelim. Posto u zivotu uvek gledam da ne menjam prvobitne stavove i ideje, tako nisam ni promenio klub za koji sam prvo navijao. Posto obozavam istoriju i veliki sam antikomunista kasnije i to postaje jos jedan dodatni razlog zasto vojvodina a ne titovi blizanci. I na kraju da kazem i bez svega ovoga, da se sve ovo nije desilo, u zivotu volim da teram neki svoj inat pa bih u inat navijao za Vosu jer svi drugi navijaju za par. i cz. Ponosan sam sto nisam prosta narodna masa, sto se razlikujem od drugih i za to sam zahvalan Vosi! Ljubav je svakim danom sve veca!
Љyбaв пpeмa тeби нac je cпojилa, a мpжњa пpeмa њимa ojaчaлa!
:)
Posts: 568
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:43 pm
Location: Na zapadu

Post by :) »

markof89 wrote: A nesto najsladje mi je kada me neko pita za koga navijam zvezdu i partizan a ja im kazem za Voshu pogotovo ako taj neko nije iz NS-a
Ovo je i kod mene slucaj, a jos je sladje kad nisi u Novom Sadu
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9641
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

SMNikola wrote:Prvi post - prva ljubav. Dve stvari su znacajno uticale da zavolim Vosu.
1. kad sam bio klinac dosta sam visio pored tv-a, voleo sam da gledam spotove na tv-u a u to vreme bila je popularna nasa himna koja je cesto isla na ns ili na ns+ ne znam tacno. Ono "hej, hej vojvodino volimo te mi..." mi je stalno odzvanjalo u glavi i stalno sam to pevao. Kad me je neko onda prvi put pitao (mislim da je to bilo u zabavistu) za koga navijam odgovorio sam za Vojvodinu. Bio sam klinac nisam znao ni za partizan, ni za zvezdu a za Vosu sam znao zahvaljujuci toj pesmi.

2. Posto sam iz Sremske Mitrovice, ali stric i dosta rodbine mi zivi u NS-u cesto sam dolazio u NS. Stric mi je veliki slaninar i ziveo je u to vreme tamo kad predjes most slobode u onim ogromnim zgradama(valjda znate na sta mislim) na 17 spratu i sa terase je gledao dole direktno na stadion Kabela, a sa jednog prozora imao je prelep pogled ka stadionu Karadjordje. Sa 6god. stric me je odveo na prvu utakmicu Vojvodine (nemam pojma koja je to bila utakmica, znam samo da su stojak i lerinc bili glavni), to je bila ujedno prva moja poseta nekom fudbalskom stadionu i utakmici.

Do 6 razreda osnovne nisam bas bio navijac vojvodine, vise sam bio simpatizer, posto sam obozavao Juve a domaci fudbal me nije preterano interesovao, cisto kad bi me neko pitao odgovorio bih da navijam za Vosu. Sa godinama dolazi i do porasta interesovanja za domaci fudbal. Resio sam da se opredelim. Posto u zivotu uvek gledam da ne menjam prvobitne stavove i ideje, tako nisam ni promenio klub za koji sam prvo navijao. Posto obozavam istoriju i veliki sam antikomunista kasnije i to postaje jos jedan dodatni razlog zasto vojvodina a ne titovi blizanci. I na kraju da kazem i bez svega ovoga, da se sve ovo nije desilo, u zivotu volim da teram neki svoj inat pa bih u inat navijao za Vosu jer svi drugi navijaju za par. i cz. Ponosan sam sto nisam prosta narodna masa, sto se razlikujem od drugih i za to sam zahvalan Vosi! Ljubav je svakim danom sve veca!
Nidzo,dobro dosao na ovaj forum i zelim ti da ti svaki sledeci post bude tako opsiran i prozet ljubavlju ka voljenom timu!!!!
Image
User avatar
Avangarda
Posts: 337
Joined: Tue Feb 13, 2007 1:57 am
Location: Sremska Mitrovica

Post by Avangarda »

Hvala na prijatnoj dobrodoslici, obecavam da ce i svaki naredni post biti prozet istom kolicinom ljubavi! Pozdrav!
Љyбaв пpeмa тeби нac je cпojилa, a мpжњa пpeмa њимa ojaчaлa!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9641
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Mozda ne bi bilo lose cuti jeju,Kevu,Qronju.... u topicu ovakve vrste!?

Dakle,imate rec :wink:
Image
User avatar
Qr0nJa
Posts: 416
Joined: Thu Sep 06, 2007 6:23 pm

Post by Qr0nJa »

Evo i mene na ovom topicu.Sve je pocelo od rodjenja.Moji deda i tata su navijali za Vosu i bilo je logicno da i ja navijam.Kao mali secam se utakmice sa Verderom kada sam bio na utakmici sa caletom.Zatim se secam i odbojkaskih utakmica sa Partizanom(dok je jos Vujevic igrao za grobare).
Uglavnom ta ljubav traje vec 16 godina.U skoli kao i uvek tovarenje od strane navijaca bg blizanaca koje sam ja ranijih godina primao cutanjem,ali od skoro i ja njih tovarim za neke poraze.I uvek kada me pitaju ono cuveno pitanje za koga navijas Zvezda ili Partizan to me jako iznervira.Ja mislim da sam jedan od retkih(mislim na ovu mladju populaciju na tribinama) koji odmalena dolazim na sve utakmice kuci.
Znam da cete reci da nisam jedini(ne mislim bukvalno jedini) zato sto znam dosta momaka koji su odjednom poceli da navijaju za Vosu da ne bi dobili batine i onda dodju i sire se na tribini kao da su neke face. A gde su bili pre 3 godine??? Bili su u p.m. dok je nas 400 bilo na utakmicama!!!!!

Nisam jos krenuo na gostovanja osim jednom kada sam isao u Kulu ali cu uskoro krenuti
...i nikad ne shvatiti to,sto volim tebe ja ludo jer srce moje vecno za tebe kucace znaj....
Keva
Posts: 137
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:24 pm

Post by Keva »

U osecam se prozvanim :oops:

Pa ovako, verovatno najprosecnija prica: Otac ceo zivot navijao za Vosu, proveo mladost na Zapadu :), Cak sam i par puta bio u lozi. Mada pre sam uglavnom isao samo na te vece utakmice, medjutim od prosle sezone, sezonska i redovan na Zapadu, mozda se preselim na Sever uskoro :)
Inace moj otac je sa 17 presao iz Kabel-a (ako se ne varam) za Vojvodinu, da brani za mladji tim, medjutim posle par treninga je dobio da bude rezervni golman prvog tima, ali spletom nesretnih okolnosti imao je saobracajku na motoru 2 dana pred prvu utakmicu, i tu mu se zavrsila karijera. Ali uvek je ostao Vatreni navijac :) Kao i ja. Sada radimo da ubacimo brata koji ima 7 godina.
Post Reply