Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
ДушанСП
Postovi: 712
Pridružio se: Uto Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od ДушанСП »

Stalin napisao:
Salvador napisao: Ocigledno si ili vrlo mlad ili si slabo pratio Vosu poslednjih par decenija.
Samo cu ukratko da ti objasnim - nama u ovoj drzavi prakticno nije dozvoljeno da se borimo za prvo mesto,
ja ti ne mogu objasniti koliko smo se nepravdi nagledali jos od osvajanja titule 1989., a poslednji najplasticniji primer je finale kupa 2011.
Tokom 90-tih smo (mozda i svake godine) bili 'veciti treci' i nikakve nam to specijalne koristi nije donelo,
Vosi (u tom smislu o kome ovde govoris) moze da pomogne samo titula ili jak nastup u Evropi,
a ocigledno je da se mi (cak i posle raznih uzleta koje smo imali cak i poslednjih godina) trenutno borimo (finansijski i/ili politicki) za opstanak za par miliona evra duga, dok rezimlije imaju par desetina mil evra duga, pa i dalje dobijaju pare iz budzeta i jos je o tome zabranjeno da se prica

Dakle, ako ti zaista to sve smeta, kreni da objasnjavas tu pricu u svom mestu, nama je to sve ovde jasno.
Nisam mlad ali jesam dugo bio u inostranstvu. Dovoljno sam pratio da znam da si u pravu za sve sto si napisao. Prica o Vojvodini (problemima koje si opisao) je zapravo prica o bolesti naseg fudbala. Slazem se da je jedini put ka ozdravljenju naseg fudbala bas titula Vojvodine. I naredne sezone cemo opet sanjati taj san. Ali u medjuvremenu, treba osvojiti to trece mesto.

Tako nesto valjda smeta svakome ko je normalan. Nacin na koji Zvezda i Partizan osvajaju titule je devalvirao znacaj istih ali i citavu ligu. Ljudima je lakse da ligu ne prate, nego da je prate ovakva kakva je. Jedina stvar koja ljudima iz unutrasnjosti smeta vise jeste strasna Beogradizacija lige. Ako pogledate tabelu, videcete da je 5 od 7 najbolje plasiranih ekipa iz Beograda.
Мислим да је ипак већи проблем близанцизација него београдизација.Чукарички је откинуо бодове и циганима и гробарима док рецимо звезда сигурне бодове има против јагодине,спартака,а јако је сумњив и нови пазар.С обзиром да више нема Смедерева,цигани су у предности што се тиче филијала.
Stalin
Postovi: 11
Pridružio se: Pon Mar 23, 2015 5:27 pm

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od Stalin »

Turija napisao: Ne treba nama nova ,,velika" trojka, ni četvorka, ni petorka... (mada je i to bolje od dvojke, jer je teže uskladiti interese, pa to može neko i da iskoristi, iskoči na trenutak), a Prvenstvo postane, iole, pošteno, vođeno od strane fss, sudijske organizacije, medija i ,,progledalih" navijača, sportske javnosti i tkzv zajednice prvoligaša.
Kada pobedi bolji (ponekad i srećniji) tim, a ne privilegovani i pretplaćeni na pobede, kada mešetari budu odstranjeni iz sportskih klubova i saveza, kada novinari postanu novinari (a ne jeftini navijači blizanaca), navijači navijači (a ne huligani), tada će biti šanse za domaći fudbal i povratak gledalaca na stadione.
Bas tako. Jer kada je broj privilegovanih veliki, privilegovanost postaje neka vrsta regularnosti. Deo problema je u tome sto navijacima ne pada na pamet da bi neko sem Zvezde i Partizana mogao da se takmici za titulu. I zato ce prva titula nekog treceg biti najteza.

Ja sam posle 11 kola, i pored poraza od Zvezde i Partizana bio presrecan sa 8-1-2. A onda se desio Donji Srem i sve je otislo do djavola.
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od Radoye »

Stalin napisao:Jer kada je broj privilegovanih veliki, privilegovanost postaje neka vrsta regularnosti.
A kako bi bilo da probamo da nema privilegovanih, da se svi klubovi tretiraju ravnopravno ni po babu ni po stricevima, da jednom vec imamo regularno prvenstvo?

Nedaj Boze da Vojvodina ikad postane privilegovana!
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Stalin
Postovi: 11
Pridružio se: Pon Mar 23, 2015 5:27 pm

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od Stalin »

Postovani prijatelji, danas sam imao neprijatnu raspravu sa prijateljima koji navijaju za Zvezdu i Partizan. Pokusavao sam da im objasnim ono o cemu smo ovde pricali, dakle da Zvezda i Partizan svojim uticajem obesmisljuju ligu koja se svodi na dva pomenuta kluba. Shodno tome da ove tvrdje treba ilustrovati, da li bih mogao da Vas zamolim da iznesete svoje misljenje o tome koje su bile najociglednije kradje i neregularnosti pomenutih klubova?
Finale kupa 2011 se naravno podrazumeva.
:lala:
Korisnikov avatar
severozapad
Postovi: 611
Pridružio se: Sre Nov 10, 2010 3:23 pm
Lokacija: Liman 4

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od severozapad »

Stalin, pokusaj ovako. Navijacu crvenih reci da je u pravu za sve sto kaze o navlacenju crnih do pre dve godine, a crnom da je u pravu za sve ono sto se desavalo u zadnje dve i pre toga. I samo im reci da se dogovore ko vise krade a kome drzava vise pomaze.
Skloni se sa strane i ne petljaj se.
Upravo ces isti efekat postici kao i da pokusas da argumentujes nesto sa konkretnim golovima, ofsajdima, sudijama i cime vec.
Navijaci, koji ce ti nakon svega toga reci -pa gde su vama titule i gde ste u evropi- zaista ne zasluzuju da ti trosis svoje vreme na vracanje na razne kradje kojih je bilo cak i na utakmicama bez toliko "ociglednih" situacija.
Ja licno ne mogu veceras da se prisecam svih muka koje su mi pripale zbog :shit: i njihovih pomagaca u sudijama.
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od borrissey »

Stalin napisao:Postovani prijatelji, danas sam imao neprijatnu raspravu sa prijateljima koji navijaju za Zvezdu i Partizan. Pokusavao sam da im objasnim ono o cemu smo ovde pricali, dakle da Zvezda i Partizan svojim uticajem obesmisljuju ligu koja se svodi na dva pomenuta kluba. Shodno tome da ove tvrdje treba ilustrovati, da li bih mogao da Vas zamolim da iznesete svoje misljenje o tome koje su bile najociglednije kradje i neregularnosti pomenutih klubova?
Finale kupa 2011 se naravno podrazumeva.
:lala:
Bolje ti njih pitaj za koga su njihovi preci navijali. Zvezdu, partizan? Tesko... Taj imperijalisticki hegemonizam njihov je simbol propasti ovog drustva.
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od limanfkv »

Osim apsolutno svakog poteza koji nacine tokom prvenstva evo ti i poslastica...Prodaja Splicanima 70-ih http://www.fkvojvodina.com/forum/viewto ... f=5&t=1181" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
N13
Postovi: 1968
Pridružio se: Pet Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od N13 »

Stalin napisao:Postovani prijatelji, danas sam imao neprijatnu raspravu sa prijateljima koji navijaju za Zvezdu i Partizan. Pokusavao sam da im objasnim ono o cemu smo ovde pricali, dakle da Zvezda i Partizan svojim uticajem obesmisljuju ligu koja se svodi na dva pomenuta kluba. Shodno tome da ove tvrdje treba ilustrovati, da li bih mogao da Vas zamolim da iznesete svoje misljenje o tome koje su bile najociglednije kradje i neregularnosti pomenutih klubova?
Finale kupa 2011 se naravno podrazumeva.
:lala:
Mislim da je bolje da odgovoriš kontrapitanjem.
Pitaj ih "A zašto vi navijate za zvezdu/partizan?". Ili zašto baš za zvezdu, a ne za partizan (i obrnuto). Ako gaje ljubav prema beogradu (?!), nek ti navedu jedan razlog zašto navijaju baš za zvezdu ili partizan, a ne za čukarički, ofk, bsk... Koga god to pitam, dobijem uvek isti odgovor "pa ne znam, jednostavno od malih nogu volim taj klub". To NIJE odgovor, sledi opet pitanje a zašto baš taj klub voliš od malih nogu, mora imati neku razlog. Oni će samo da slegnu ramenima, kao i uvek.

Ako hoće konkretne primere:
https://www.youtube.com/watch?v=GaQZnbsYvlg" onclick="window.open(this.href);return false; na 3:36, zašto je namerno pušten Mitrović da da gol?
https://www.youtube.com/watch?v=KVTX3_SUIdM" onclick="window.open(this.href);return false; na 0:10, zašto je namerno pušten Lazović da da gol?

Zašto je Terzić pravio buru i sprovodio akcije "5 i 6 minuta za spas srpskog fudbala" posle situacije kada je zvezda bila oštećena? Zašto istu akciju nije pravio kada se posle toga u 20 drugih situacija pomoglo zvezdi (poslednji primer 2 gola iz ofsajda protiv Vojvodine)? Tada nije trebalo spašavati srpski fudbal? Srpski fudbal se spašava samo kad oštete partizan i zvezdu (jako retko)? Kada se svira u njihovu korist, sve je regularno?

Zašto je hajduk kula ugašena zbog duga od 2 miliona? Zašto je Proleter iz Zrenjanina ugašen zbog par stotina hiljada? Zašto zvezda koja duguje 60m nija ugašena? Ili partizan koji duguje 15m? Zašto me teraju da plaćam struju, pa posle da EPS bude sponzor partizanu? A EPS kao firma puna problema. Kakve koristi ima EPS od sponzorisanja partizana, šta reklamiraju? Zašto uopšte državne firme da budu sponzori bilo kog kluba (zanimljivo, nikad nisi bili sponzor javoru ili slobodi, već samo partizanu i zvezdi)... i to u svim sportovima. Fudbal, košarka, vaterpolo, odbojka... glavni sponzori partizana i zvezde NIS, EPS, telekom, mts...
Zašto se nije pričalo o tome kad je Sloboda iz Užica bila drastično pokradena više puta protiv spartaka, ofke itd... a partizanu i zvedi kad se desi da ne svira jedan ofsajd, priča se mesec dana o tome + 40 međusobnih saopštenja uprave partizana, zvezde i fss-a. Zašto sve odluke fss-a zavise od toga kakvo mišljenje imaju predstavnici partizana i zvezde?
Korisnikov avatar
laki
Postovi: 1974
Pridružio se: Ned Dec 05, 2010 1:51 pm
Lokacija: Podbara

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od laki »

Malo gusite temu.
Slika
Korisnikov avatar
zime89
Postovi: 483
Pridružio se: Uto Jan 20, 2015 12:07 am

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od zime89 »

Zašto je hajduk kula ugašena zbog duga od 2 miliona? Zašto je Proleter iz Zrenjanina ugašen zbog par stotina hiljada? Zašto zvezda koja duguje 60m nija ugašena? Ili partizan koji duguje 15m? Zašto me teraju da plaćam struju, pa posle da EPS bude sponzor partizanu? A EPS kao firma puna problema. Kakve koristi ima EPS od sponzorisanja partizana, šta reklamiraju? Zašto uopšte državne firme da budu sponzori bilo kog kluba (zanimljivo, nikad nisi bili sponzor javoru ili slobodi, već samo partizanu i zvezdi)... i to u svim sportovima. Fudbal, košarka, vaterpolo, odbojka... glavni sponzori partizana i zvezde NIS, EPS, telekom, mts...
Zašto se nije pričalo o tome kad je Sloboda iz Užica bila drastično pokradena više puta protiv spartaka, ofke itd... a partizanu i zvedi kad se desi da ne svira jedan ofsajd, priča se mesec dana o tome + 40 međusobnih saopštenja uprave partizana, zvezde i fss-a. Zašto sve odluke fss-a zavise od toga kakvo mišljenje imaju predstavnici partizana i zvezde?


Potpuno se slazem ! :hurray:
ZIME89
Korisnikov avatar
laki
Postovi: 1974
Pridružio se: Ned Dec 05, 2010 1:51 pm
Lokacija: Podbara

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od laki »

Imaju li vasi postovi ikakve veze sa temom Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu? ?!?!?!
Slika
Korisnikov avatar
Red Marquis
Moderator
Postovi: 3777
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 4:49 pm
Lokacija: West Side

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od Red Marquis »

laki napisao:Imaju li vasi postovi ikakve veze sa temom Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu? ?!?!?!
:!:
Još jedna jako lepa tema zatrovana blizancima. Ovo bi sve admini mogli u temu o JSL prebaciti...
Io odio Belgrado
Korisnikov avatar
Ultra slanina
Postovi: 394
Pridružio se: Uto Mar 01, 2011 1:34 am

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od Ultra slanina »

Stavicu i ovde i u temu marketing :arrow:

[video]https://www.youtube.com/watch?t=18&v=Y1DJCAex_ZA[/video]

Bravo!
Korisnikov avatar
ernesto
Postovi: 1196
Pridružio se: Sub Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od ernesto »

Najezio sam se!!!
Korisnikov avatar
Ultra slanina
Postovi: 394
Pridružio se: Uto Mar 01, 2011 1:34 am

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post od Ultra slanina »

Ne znam gde bih ovo mogao da okacim a zao mi da ljudi ne vide

Slika
Odgovori