Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
ice
Postovi: 2861
Pridružio se: Sre Feb 16, 2005 12:50 am

Post od ice »

Samo da spomenem da je Danijel Aleksic bio najbolji igrac nase kadetske reprezentacije u susretu sa Litvanijom i da je postigao oba gola u nasoj pobedi od 2:0.celu utakmicu je takodje odigrao i Mitosevic.Samo tako nastavite momci,svaka vam cast!To je Vosino blago.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
Korisnikov avatar
Buca
Postovi: 753
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 7:50 pm

Post od Buca »

Nisam znao gde da napisem pa cu ovde.U pobedi CSK-a od 2-1 Ubiparip je postigao 2 gola i proglasen igracem utakmice!
Željko Brkić jedan je od nas!!!
Stara Garda
Postovi: 772
Pridružio se: Sub Jan 22, 2005 4:41 pm

Post od Stara Garda »

Srbenda napisao:Nisam znao gde da napisem pa cu ovde.U pobedi CSK-a od 2-1 Ubiparip je postigao 2 gola i proglasen igracem utakmice!
mozes u temu GDE SU,STA RADE
Korisnikov avatar
021
Postovi: 849
Pridružio se: Pet Jan 21, 2005 6:46 pm

Post od 021 »

Mlađe kategorije našeg kluba ove sezone takmiče se u ligi Vojvodine. Kao što se vidi, omladinci i kadeti su još uvek bez poraza i sigurno drže prvo mesto na tabeli, uz više nego ubedljivu gol razliku. Pioniri su drugi, sa dva poraza.

Slika
Izvor: Dnevnik
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Hvala Bogu da se, ipak, takmiče :!:
Nije ni društvo loše 8)
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Post od limanfkv »

Ja prosto nemogu da verujem da bar omladinci ne igraju kvalitetnu ligu...
Korisnikov avatar
021
Postovi: 849
Pridružio se: Pet Jan 21, 2005 6:46 pm

Post od 021 »

Sport napisao:BIĆE ODLAZAKA NA ZIMU

ŠANSA ZA KLINCE

-U zimskom prelaznom roku nećemo praviti smetnje da, ukoliko naravno dobiju odgovarajuće ponude, odu Pekarić, Despotović, Stošić, Kahriman i Popović koji su se pošteno odužili klubu. Ali to ne znači da se, istovremeno, spremamo za velike kupovine. Ne, to će, zapravo, biti trenutak da naši mladi igrači poput Aleksića, Medojevića, Mitoševića, Smiljanića, Topčagića ili Karana, baš onako kako je to uradio Kačar, naprave odlučujući korak ka srpskom fudbalskom sazvežđu u kojem im je, potpuno sam uveren, mesto – kaže Butorović.
Ovaj odlomak iz predsednikovog intervjua Sport-u me je posebno obradovao.
Da li je moguće da će naše želje biti ispunjene? Da li je ovo prekretnica za dalji život FK Vojvodine? Ja sam ubeđen da jeste. Ako sve bude išlo prirodnim tokom, ovi klinci, uz sadašnji kostur tima, biće nova šampionska generacija! Brka, Đura, Kiza, Kačar, Buač, Korać, Tadić, Sepuja i ostali + Smiljanić, Aleksić, Medojević, Mitošević, Topčagić...
Konačno su ljudi u klubu shvatili da su naši mladi igrači ono najvrednije što imamo. Gojko Kačar ih je naterao da počnu da razmišljaju na taj način, i dokazao šta je najbolje rešenje za sve i kakve temelje treba da ima klub tako velikih kapaciteta.
mihailov
Postovi: 1564
Pridružio se: Čet Apr 05, 2007 10:24 pm
Lokacija: Karadjordje

Post od mihailov »

Hvala Bogu!!!Despot i Kahriman su trebali da odu jos letos ako je bilo ponuda,a Pekara i Stosic su dali Vosi sta su imali!Bio bih presrecan da nikog ne dovedemo,samo da sansu dobiju mladji!
Napred Voso!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Dnevnik

GORAN SMILJANIĆ POSTAO PROFESIONALAC U VOJVODINI


FK Vojvodina danas se ponosi draguljima oličenim u supertalentovanim klincima poput Gorana Smiljanića i Danijela Aleksića. Stariji od njih, Smiljanić, potpisao je prvi profesionalni ugovor. Generalni direktor Cvetko Riđošić rekao je da se samo čekalo da vragolasti fudbaler napuni 18 godina, pa da stavi potpis na četvorogodišnju vernost crveno-belima.

- Osamnaesti rođendan proslavio sam 31. januara – kaže Smiljanić, a potpisivanjem profi-ugovora ostvario mi se dečački san. – Počeo sam da igram u Fruškogorcu iz Krčedina, zatim sam prešao u Kabel, a odmah potom u školu fudbala Radivoja Mike Radosava. Prelaskom u pionire Vojvodine prošao sam sve selekcije u FC “Vujadin Boškov” pod nadzorom Laze Grubora, Vase Tepšića, Vlade Savića i Zorana Grujića, dok nisam prekomandovan u prvi tim.

Smiljanić je do sada nakupio osam prvenstvenih utakmica za seniorsku ekipu. Prvi put je sedeo na klupi 17. februara prošle godine u susretu s Bežanijom (1:0), a debitovao je u meču sa Crvenom zvezdom 15. aprila, kada je u Novom Sadu bilo 0:0.
- Debitantski gol postigao sam takođe u meču sa Crvenom zvezdom, kada smo u 30. kolu u prošloj sezoni izgubili na “Marakani” 2:4. Šteta, jer smo dobro igrali, ali nismo uspeli da sačuvamo vođstvo. U toj utakmici debitovao je i moj najbolji drug Danijel Aleksić, koji će u aprilu napuniti 17 godina i moraće poput mene da čeka punoletstvo da bi i on postao pravi profesionalac – nadahnuto priča Smiljanić.

Hobi pecanje

Kada mu obaveze dozvole, Smiljanić najčešće skokne do Krčedina.
- Najlepše mi je da to vreme provedem uz Dunav s varaličarskim štapom u ruci – veli mladi fudbaler, koji za sada, po sopstvenom priznanju, lakše uspeva da namdudri suparničke igrače, nego rečne ribe, dok se na pomen onih “na suvom” samo zagonetno nasmejao.

U Vojvodini ne kriju da od obojice očekuju mnogo.
- Želim da ovog proleća imam još veću minutažu i da doprinesem dobrim igrama i rezultatima Vojvodine. Tako bih se ponovo nametnuo selektoru Zlatku Krmpotiću za reprezentaciju Srbije “ispod 19 godina”, za koju sam već dva puta pozivan – kaže Smiljanić.

S. Savić


PS

Drago mi je i očekivano :!:
Međutim, tek će se sada videti cena izgubljene polusezone za Gorana Smiljanića (zbog nerazumnog guranja dečka u ČSK Čelarevo :oops: ).
Međutim, neočekivano je da igrača 1987 godište totalno otpišemo, kao neperspektivnog, a u isto vreme dovodimo igrača sa 25 godina kao perspektivnog.
Dobro je bar to što su ostala odškrinuta vrata Vojvodine za Borkov povratak (u budućem transferu Voša ima prioritet).
A, ne valja to što su ponovo daleko otisnuti od Prvog tima Medojević i Mitošević, kako je već u svom postu i Ice napomenuo.
Bolna je i istina (što navede Djumi) ta, da Brzić treba što pre da skine tamne naočare 8) , jer mu prolaze vozovi ispred očiju.Ne može se ostvariti pun efekat, iako čovek odlično drži treninge, ako ih ne drži sa najboljima i najperspektivijima - na zelenom fudbalskom pravougaoniku.
Kolika je nesigurnosti struke u odlukama, govore situacije u gotovo svakom prelaznom roku.Mada, mora se priznati da u ,,kvantitetu,, bude i kvaliteta.Međutim, ne vidi se nikakav plan i strategija u transferima igrača.Sve liči na haos iz koga se očekuje da neki igrač, ipak, iskoči.Mislim da takvim načinom selekcije, nemilice i neodgovorno trošimo vreme i da Brzić posle ne može da ga nadoknadi, kolikogod ga on racionalno trošio na treninzima.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Cika_toma

Post od Cika_toma »

meni trenutna strategija i vizija deluje ovako:

Polazna cinjenica - i corava koka, po koje zrno ubode. Ili, u svakom kukolju, ima i zita.

Dakle, sto vise budemo nabadali, teoretski su vec sanse da cemo nabosti koje zrno vise. Odnosno, sto vise kukolja kupimo, veca je sansa da u njega zapadne i po koje zrno zita.

Iz toga sledi ----> nabadati sto vise u prazno, kupovati sto vise kukolja. Biti srecan zbog par zrna.

Naravno, mogla bi se sad tu primeniti i pametna transfer politika, selekcija, do-selekcija, scouting...ali, za to treba i malo znoja. A, cemu znoj, kada NAM SE MOZE i ovako?

Jeste da kazu da nema hleba bez motike,ali...
Korisnikov avatar
021
Postovi: 849
Pridružio se: Pet Jan 21, 2005 6:46 pm

Post od 021 »

Jasno je da se sve radi stihijski, haotično, bez ikakve strategije i vizije. Imajući to u vidu, kao i ljude koji odlučuju o ovim vrlo bitnim stvarima u klubu, teško da možemo očekivati da će u budućnosti biti poboljšanja, ako se neke stvari ne promene. Jer, ti ljudi čak i ako bi želeli da se potrude i urade nešto za boljitak Voše, oni to ne mogu, jer jednostavno nemaju znanja.
Ništa se ne dešava slučajno. Nikakav uspeh neće pasti sa neba. Svaka pojava ima svoj uzrok i svoju posledicu, koja onda postaje novi uzrok...
Pokušavaju da nas ubede kako se radi pažljivo, planski, kako se o svemu vodi računa, a klub posluje svetski. Ali džaba, mi znamo da je to daleko od istine. Najviše mi smetaju te izmišljene priče po novinama, gde se jednog dana smelo izjavljuje kako će se afirmisati omladinci, a posle se preko istih reči prelazi kao da nikada nisu ni bile izrečene. Šta onda tek ta deca da misle kada ugledaju svoje ime na stranicama sportske štampe, ispisano masnim slovima? Nije ni njima svejedno, sigurno nešto očekuju. Sa pristupom kakav sada postoji, kasnije mogu doživeti samo razočaranja, a zajedno sa njima i mi.

Danas imamo, eto usudiću se da kažem, najtalentovaniju generaciju mladih fudbalera u klupskoj istoriji. Ne želim da gledam kako ti momci propadaju i završavaju u nižerazrednim klubovima. Potrebni su nam dugoročni planovi. Tim igračima od početka mora biti stavljeno do znanja da se na njih računa. Tako bi stalno trebalo imati sliku igračkog kadra za sledeće 2-3 godine, gde je ukalkulisano mesto u prvom timu za igrače iz sopstvenih redova. Ponoviću ono što sam ovde ranije pisao: Klub mora biti baziran na igračima koji su produkt sopstvene omladinske škole, a Vojvodina to sigurno može. Igrač koji je ponikao u klubu uvek mora imati prednost u odnosu na dovedenog!

Ne znam koliko se Brzić uopšte pita, ali siguran sam da nije upućen u situaciju kada su u pitanju omladinci. Čovek se tek skoro vratio u Novi Sad posle puno godina, i sumnjam da se uošte bavio razmišljanjima čime klub raspolaže u budućnosti. Uostalom, podatak da je Đumi bio jedini trener u poslednjih ne znam koliko godina koji je intenzivno pratio rad mlađih selekcija govori sam za sebe.
Korisnikov avatar
021
Postovi: 849
Pridružio se: Pet Jan 21, 2005 6:46 pm

Post od 021 »

B92 napisao:Selektor kadetske fudbalske reprezentacije Srbije Dejan Đurđević saopštio je imena igrača koji će 29. februara u Lazarevcu i 2. marta u Smederevu igrati prijateljske utakmice protiv Norveške.

Na spisku Đurđevića nalaze se:

golmani: Vilson Caković (Crvena zvezda), Marko Nikolić (Partizan).
odbrana: Ivan Milanović (Crvena zvezda), Nenad Stijepić (OFK Beograd), Nebojša Gavrilović (Partizan), Stevan Smederevac (OFK Beograd), Nenad Miladinović i Zlatko Liščević (Crvena zvezda).
sredina terena: Vuk Mitošević (Vojvodina), Goran Brkić (OFK Beograd), Predrag Stevanović (Šalke), Filip Đuričić (Crvena zvezda), Miljan Drpljanin (Partizan), Andrej Mrkela (Crvena zvezda), Aleksandar Ignjovski (OFK Beograd), Adem Ljajić (Partizan), Aleksandar Kovačević (Crvena zvezda).
napadači: Aleksandar Đoković (Partizan), Marko Rajić (Zemun), Marko Obradović (Zemun) i Danijel Aleksić (Vojvodina).

Te dve utakmice poslužiće selektoru Đurđeviću kao poslednja provera pred kvalifikacioni turnir za prvenstvo Evrope koji će od 25. do 31. marta biti održan u Kragujevcu i Badenjevcu.

Prvenstvo Evrope biće održano od 3. do 14. maja u Turskoj.
Stara Garda
Postovi: 772
Pridružio se: Sub Jan 22, 2005 4:41 pm

Post od Stara Garda »

Koliko "tatinih talentovanih sincica" u tzv.reprezentaciji... :oops:
ssnigd
Postovi: 3320
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 5:46 pm
Lokacija: NS

Post od ssnigd »

Stara Garda napisao:Koliko "tatinih talentovanih sincica" u tzv.reprezentaciji
Ocigledno da se sa mladjim kategorijama najkvalitetnije radi u OFK Beogradu, partizanu i crvenoj zvezdi :roll: :roll:
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Korisnikov avatar
021
Postovi: 849
Pridružio se: Pet Jan 21, 2005 6:46 pm

Post od 021 »

Dnevnik napisao:POČINJE 26. MEĐUNARODNI MEMORIJAL „STEVAN NEŠTICKI”

Holandsko-rumunski fudbalski šmek, prisustvo beogradskih večitih rivala, Vošina budućnost i tradicionalno prijateljstvo sa braćom iz Republike srpske obeležiće 26. međunarodni memorijalni turnir “Stevan Nešticki” koji počinje danas i trajaće do nedelje.

Šest ekipa sedamnaestogodišnjaka: Vojvodina, Crvena zvezda, Valvajk (Holandija), Partizan, Reprezentacija Republike Srpske i Politehnika (Rumunija), igraće podeljeni u dve grupe, po sistemu svako sa svakim, a u nedelju su utakmice za plasman. Svi mečevi se igraju na dva terena u FC “Vujadin Boškov”, a svečano otvaranje turnira je u 18 sati.

Raspored – Petak: Vojvodina - Crvena zvezda (18.15), Partizan - Reprezentacija RS (18.15). Subota: Valvajk - Crvena zvezda (9), Politehnika - Reprezentacija RS (9), Vojvodina - Valvajk (17.30), Partizan - Politehnika (17.30). Nedelja: Utakmica za 5. mesto (9), Utakmica za treće mesto (10.15), Finale (11.30).
Slika
Odgovori