"Beton" liga. Da ili ne...

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina

Da li biste prihvatili "beton" ligu kao izlaz iz trenutne situacije?

Glasanje se završava Sub Jul 15, 2017 3:45 pm

Da, podržao/la bih takav korak
29
67%
Ne, takav korak nikada ne bih podržao/la
14
33%
 
Ukupno glasova: 43

Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od Turija »

Tema nije promasena.Dogadjaji su je nametnuli, jer se trazi izlaz iz lavirinta, a on se ne vidi.
Ko ce sa ozbiljnim kapitalom doci ovde da se bori sa nedacama raznih vrsta i naraslim dugovima, bez obzira na nisku otkupnu cenu Kluba, a uz to jos i nizak standard stanovnistva?Ozbiljan kapital trazi pravnu sigurnost i finansijsku buducnost.
Moze da nas privatizuje samo neki nas tajkun i sutra promeni delatnost, a time i namenu FCVB.
Deonice su najbolje resenja.Pa neka i Grad i Pokrajina budu deonicari, bivsi igraci, navijaci, gradjani, onda ostaje i taj identitet Kluba.
Ako se dobro posluje, akcije ce rasti, a i takmicarski rezultati.I sto kaze Del Boske menadzment.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od Voja »

Ako sam dobro razumeo Vucic i veceras rece da nema nista od privatizacije,i da su u Zvezdi i Partizanu mirni sledecih 5-6 godina,sto znaci da mogu da nastave po starom :mrgreen: A to se onda verovatno odnosi i na nas
Slika
Korisnikov avatar
Rivelinjo
Postovi: 306
Pridružio se: Čet Maj 09, 2013 12:29 pm
Lokacija: Middle Earth
Kontakt:

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od Rivelinjo »

Pošto se kod nas i u beton ligama namešta i ima puno svinjarija, ne vidim šta bismo time dobili.
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
Korisnikov avatar
KoKanidja
Postovi: 615
Pridružio se: Sub Feb 12, 2005 4:29 pm
Lokacija: INTERVENTNA Brigada - Pariske Komune

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od KoKanidja »

Sto kaze Turija, nije verovatno pitanje postavljeno bukvalno da mi odvedemo klub odma sad u beton ligu, nego da li smo svi spremni, kad i ako oteramo ovog ili sledeceg, i preuzmu nasi posteni ljudi ali koji nemaju finansije da se izbore sa vodjenjem kluba, da moze da nam se desi da nas ugase ili da klub ispadne iz prve lige. Dalje od druge lige mislim da nebi ispali pa makar igrali sa omladincima, iako je pitanje koji bi klinci onda hteli da su u Vojvodini.

Ja mislim da imamo neke ljude koji bi mogli ovo da vode, da su nasi, cenjeni i posteni, i da znaju da vode Klub, ali da bi morali uz neke svoje veze i ugled da pokusaju da dozovu nekog od bivsih igraca da ucestvuje sa njima zbog finansija. Sad, koliko su svi oni zainteresovani i da li hoce da se bore sa svim muljem SuperLige, saznacemo.
"...МИСЛИМ ДА САМ ТИ ВЕЋ РЕКАО ДА НЕЋЕМО СТАТИ"
kapri
Postovi: 101
Pridružio se: Uto Apr 06, 2010 6:41 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od kapri »

Ne znam zašto stalno očekujemo dolazak nekog sa kapitalom? Kao da su svi ovi prethodni uložili neke svoje pare u klub, a ne vadili iz njega. Treba neko ko je spreman da se uhvati, u ovom trenutku, uzaludnog posla i stvari dovede u red. Ubeđen sam da svako od nas ima bar po nekoliko ideja kako da izvuče klub iz ove situacije. Ako su već navijači ti koji odlučuju zašto neko od njih ne bi preuzeo tu ulogu i okružio se stručnjacima na polju finansija, sportskog menadžmenta i organizacije i čega sve ne... Bar za početak. Ne mora na čelu kluba da bude jedan čovek, zašto to ne bi bio neki mini odbor od 3-4-5 članova. Upravo na taj način se sprečava samovolja jednog čoveka. Zašto uvek rešenje mora da bude neko sa strane, neki tobože biznismen ili ne znam ko. Tako da priča "ko ako ne ovi koji su sad tu, onda ko?" i "dajte neki predlog kad svi pametujete" kod mene ne pije vodu jer rešenja sigurno ima na sve strane. Samo je pitanje kome odgovara da se garnitura menja a kome ne.
CRD FCV
Postovi: 1457
Pridružio se: Pon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od CRD FCV »

У сваки бинзнис кад се улази очекује се да ће се у прве две три године пословати у минусу. То показује бизнис план. Да су клубови приватни за очекивати је да квалитетнији играчи играју у њима. Квалитетнији играчи привлаче навијаче. Потеницијал постоји, то показују европске уткамице које играмо. Тренутно држави не одговара да се ишта приватизује јер онда губе утицај у клубовима где ухлебљују своје батинаше (бг близанци). А и како онда запослити менаџерског мага терзића.
У оваквом систему ко је луд да поштен уђе у ову заврзламу. Погледајте само њушке које седе на састанцима заједнице СЛС. И онда вам још стигне наредба да пустите овог или оног. Једно је сигурно - НИКО ПОШТЕН НЕЋЕ УЛОЖИТИ СВОЈ КАПИТАЛ У ФУДБАЛ КОД НАС ТРЕНУТНО. Што би кад може отићи у уређеније системе земаља централне Европе.

Град и Покрајина да имају деонице? Колико знам, а и ви, ово двоје не смеју да дишу без дозволе из централе. То би био и директан уплив политике у клуб. А навијачи и грађани немају баш пара да одвајају за клуб. Остају бивши играчи који већ знају какав је систем код нас па није за очекивати да ће се враћати у ове воде.

Угасити се нећемо, да ли ћемо и даље да се бламирамо, видећемо.
Korisnikov avatar
PelezinhoFkv
Postovi: 210
Pridružio se: Uto Avg 19, 2014 8:57 am
Lokacija: Liman, Novi Sad

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od PelezinhoFkv »

KoKanidja napisao: Ja mislim da imamo neke ljude koji bi mogli ovo da vode, da su nasi, cenjeni i posteni, i da znaju da vode Klub, ali da bi morali uz neke svoje veze i ugled da pokusaju da dozovu nekog od bivsih igraca da ucestvuje sa njima zbog finansija. Sad, koliko su svi oni zainteresovani i da li hoce da se bore sa svim muljem SuperLige, saznacemo.
Ako se stvari postave kako treba ( ne mislim na keš jer keša nema), onda ovo gore citirano ima smisla. Opet, da bi se stvari postavile kako treba, u trenutnoj situaciji možete jedino vi koji imate "zakonodavnu vlast" tj skupština, kroz legalne mehanizme da namestite prave temelje.
A onda dolazi deo gde bih prvi ja hteo da pomognem, kao i većina ljudi koji su aktivni na ovom forumu. Napravite neke vrste odbora gde ćete imati pravnike koji će raditi pro bono iz čiste ljubavi prema klubu! ( ja se prvi prijavljujem), onda ima na forumu bar nekoliko ekonomista, sigurno ima i grafičkih dizajnera i marketing stručnjaka koji su ožvalavili sa idejama u proteklo vreme ... Siguran sam da bi gro ljudi pomoglo za dž, ako ne već svojim kešom (jer se natežemo i za forum da se skupi 300 e), onda svojim znanjem, iskustvom, poštenjem a pre svega istinskom ljubavi prema klubu.
Eto jedan predlog. .. a možda sam samo previše idealista...
"Zvezda i Partizan uvek bile političke organizacije koje su se bavile sportom"
nssale
Postovi: 179
Pridružio se: Sre Jan 07, 2009 12:02 am

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od nssale »

Kroz sve postove provejava jedna reč: POŠTENJE.
Svako rešenje, svaki put koji se odabere a da je POŠTEN je prihvatljiv.
vdn slaninar
Postovi: 985
Pridružio se: Pet Mar 30, 2012 9:46 am

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od vdn slaninar »

Sa ljudima koji ce raditi 100% u interesu kluba moze i beton liga,sa ovima je nebitno koja smo liga.Recimo za Djumija znamo da je slaninarcina,al ako je on u klubu sa vukovicem to nece doci do izrazaja.Recimo da Djumi bude predsednik i da odgovara za sve,ja bi otisao i kupio dve pretplatne karte.Ima ovde na forumu i strucnih i konstrtuktivnih predloga i ljudi koji bi pomogli klubu,kojima bi ja verovao.Recimo Lane Jovanovic,morao bi imati funkciju u klubu.Kako god ovog oterati sto pre,mene je sramota kad ga vidim kako prica i ko nas predstavlja,uzas.
Korisnikov avatar
ernesto
Postovi: 1196
Pridružio se: Sub Sep 10, 2011 5:37 am

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od ernesto »

Recimo Lane Jovanovic,morao bi imati funkciju u klubu.Kako god ovog oterati sto pre,mene je sramota kad ga vidim kako prica i ko nas predstavlja,uzas.[/quote]

Decko jesi ti ok? Koji bre crni lane,uzeo 90% klinaca iz omladinske skole u talu je sa Grujicem!!!
A i zasto nije hteo da nam pomogne 2013 protiv Serifa kad nam je Abu otisao i pomogao klubu da se plasira u Ligu Evrope????? Aj dont giv komentar
vdn slaninar
Postovi: 985
Pridružio se: Pet Mar 30, 2012 9:46 am

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od vdn slaninar »

Ne znam za tu decu i Gruju,znam da je menadzer i verovatno se tako i ponasa,da im nije on menadzer bio bi neko drugi,ne vidim sto je to toliki greh.O bilo kome da pricamo ocekujem da bude maksimalno posvecen klubu,drugaciji ti ne treba.Ipak kad ga vidim sa klincima u Vosinim dresovima,a i po njegovim izjavama i karijeri jasno je da je Vojvodina jedini njegov klub.Svakog koga neko predlozi neko ce ga osporiti,takvi smo mi.Njega sam naveo kao naseg najveceg igraca u poslednjih 20 godina,nekog ko ima te menadzerske veze,nekog ko je Slaninar 100%.Naravno da ocekujem da ga neko kontrolise.Na kraju krajeva Ernesto,decko,ne bi se raspravljao i branio Laneta,pricao sam vise hipoteticki.
Korisnikov avatar
madda fakka
Postovi: 1114
Pridružio se: Sre Jun 04, 2008 7:15 pm
Lokacija: Adice

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od madda fakka »

Ovo jeste odlicna ideja ali "samo" dva problema postoje koja su vec recena a to je novac i menadzeri. I ja bih se prijavio da volontiram za Vojvodinu bilo to ciscenje semenki sa tribina ili pak trenerska pozicija :D Za neke detalje cak ni ne treba novac moze se traziti donacija od UEFA (kao pokojni Butorovic sto je odradio farbanje tribina i stolice). Mada ne mora tu da se stane, mogu i mnoge druge stvari da se traze (a da nije novac) od UEFA. Postoje projekti za omladinske skole i razvitak omladinskog fudbala, pa cak renovacija terena i odrzavanje moze da se napise projekat i traziti donacija. Sve manje vise vezano za stadion i omladinu moze da se trazi od UEFA.
Novac je vrlo bitan za funkcionisanje bilo cega ali zadrzacemo se samo na fudbalu. Slozili bismo se svi da radimo besplatno ali ipak igraci zive od fudbala. Tu dolazimo do toga da treba pronaci sponzore. Moram da se osvrnem na region gde sam posetio nekoliko utakmica od Vardara pa sve do Triglava i mogu reci da su braca susjedi iz Hrvatske i Slovenci krenuli pravim putem. Njihovi klubovi i lige nisu nista bolje od nasih. Njihovi gledaoci i navijaci takodje jedva cekaju UEFA takmicenja da gledaju fudbal. Jednu lepu stvar sam primetio gde god da sam otisao, jeste da su reklame oko stadiona mala i srednja preduzeca iz ili okoline doticnog mesta. Sponzori su pekare, restorani, auto delovi i mehanicari pa cak sam video i veb sajt. Stvar je u tome da i tim sponzorima omogucis povrat novca tj. kada sam pitao u jednom EXYU mestu zasto doticne firme zele da sponzorisu tim, oni kazu ti restorani prodaju pljeske na tribinama, onda ako imas godisnju kartu ili pak posetis 5 puta stadion (imas 5 karata sa 5 razlicitih utakmica) kod automehanicara dobijas popust. Samo cu reci da ovo nije za Zagreb, Ljubljanu, Rijeku, Osijek, Split, Maribor nego za manja mesta. Da meni neko kaze, koji imam krntiju od auta i kojoj treba popravka kako koje godisnje doba dodje, da imam popust na automehanicarske usluge odo ja tamo :) Ovaj model jeste pomalo naivan a i isto tako i nedovoljan jer ipak nase zanatlijske radnje jedva krpe kraj sa krajem. Trebao bi namjos i neki "gigant" u sponzorstvu a posto su vlasnici po Novosadskim jacim firmama sve ... svako ima pravo da doda svoje misljenje :)
Menadzeri dobro poznati svima kao .... ljudi koji gledaju samo i iskljucivo svoj interes i novac. Nije ih briga ni za interes igraca kojeg zastupaju. Vec vise puta po medijima spominjani TPO ugovori tj. ugovori koji pretvaraju igraca u slugu a klub kao "benzinsku pumpu" samo sto je razlika da menadzer u ovom slucaju nece platiti ni dinara za benzin nego ce samo otici. Oni vrebaju igrace, verovali ili ne, dok su jos deca od 10 ili 11 godina. Uzimaju ih pod svoje i vise se nista ne pitaju i naravno ako klub zeli da dovede nekog igraca ne pita se nista nego menadzeri postavljaju uslove za sve. Ovo jeste ogroman problem jer ocajni roditelji, grubo zvuci, prodaju svoju decu a drzava i FSS ne cine nista povodom toga. Ovo je vec nazalost postao klise u Srbiji.

Isto jedna od bitnih stvari jeste sta pripada klubu, gradu, drzavi kurti i murti. Poslednju informaciju iz medija sto znam da klubu ne pripada niti stadion niti ima upravne kancelarije, u svom vlasnistvu klubu ima samo SC Vujadin Boskov sto je dobar pocetak. Treba odmrsiti cvor po cvor a ako treba da se ceka drzava ili birokratija za te cvorove onda treba mnogo vremena i zivaca. Da bismo bili ozbiljno shvaceni moramo i da imamo nekog predstavnika u skupstini kluba ovde sto pisemo je samo slovo na "sajber spejsu". Treba napraviti rupu u brani i nastaviti sa sirenjem dokle god se ne podave ko god drzi tu branu u zivotu.
I Bog je Slaninar...
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od Voja »

Dati klub ljudma koji su upravo zavrsili skolovanje,i podeliti im posao po strucnost,dati im sansu da se dokazu,izvedu klub na zdrav put,popune svoj CV i posle odluce idu li dalje ili ostaju u klubu,jer je to na neki nacin od tada i njihov dom. Mladi narastaji idu i u korak sa tehnoloskim napretkom i verujem da bi se brzo snasli,i modernizovali i samo funkcionisanje kluba
Slika
Lokalpatriota
Postovi: 15
Pridružio se: Pon Jul 10, 2017 10:28 pm

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od Lokalpatriota »

Pozdrav sapatnici, samo kratka misao...

Sve da u ovom momentu dodju sve najposteniji, najpametniji i najveci navijaci FK Vojvodine u upravu i dalje se ne bismo za nijansu na bolje pomerili dokle god se klub nalazi u drzavnom vlasnistvu. I dalje bi ti ljudi bili bez kompasa i ponasali se kao i sve uprave pre njih jer dobro znaju da ce neko drugi da snosi posledice. To uvek tako funkcionise u tim pravilima igre, bez izuzetka i bilo gde, ne samo kod nas.

Mora da se zna ko snosi odgovornost kada se zasere, a to jedino moze kada neko ima kapital u igri. Jedino tada ce se oni koji su u klubu pomuciti da glupe i stetne poteze izbegnu. Nema drugog nacina! A kapital ce jedino uloziti onaj ko raspolaze imovinom i bice mu uvek u interesu da vrednost te imovine raste, sto nuzno mora ici sa daleko boljim rezultatima (na terenu i navijacki). Jedino privatizacijom dobijamo i mi Novosadjani (i mnogo sire naravno) i vlasnik. Jedino sto imamo od parola "izuzece od privatizacije" i "klub od prevelikog znacaja za grad" i slicnih politickih trikova je da budemo tu da placamo porez u bunar da bi se krpili veciti dugovi koje prave pojedinci kradjom iz nicije imovine. Da, mi smo se oduvek osecali kao "da smo svi mi FK Vojvodina", ali realnost je jedino da pojedinci kupe dobitke od transfera i ostalih stvari, a mi svi placamo gubitke. To je drustvena imovina, najveca nebuloza ikad izmisljena, najbolji politicki trik u istoriji, mislis da upravljas necim, a jedino si u stvari krava muzara (i majmun sto ides na takve utakmice naravno).

I najveca glupost koju ubacuju u glave ljudi je zvaka kako je za sve kriv "taj licni interes". To pricaju svi politicari, sve vlasti i svaka uprava do sad kako bi sebi osigurali dugo parazitiranje i status quo. Licnog interesa je uvek bilo i uvek ce biti, to je prirodno koliko i disanje, pitanje je samo okruzenja u kom taj interes ne bi imao priliku da nanosi stetu gradjanima Novog Sada.

U ovom momentu je ogromna prokletinja sto klub "ne moze biti ugasen", to jedino znaci da mogu ovo da rade do sudnjeg dana. Toliko je mucenje gledati kako nam brukaju ime, lakse bi mi palo gasenje nego da agonija ide u nedogled. Funkcionisemo i izgledamo kao najobicniji seljacki klub tj. kao bg blizanci. Samaranje igraca, strepnja da li ce i jedan dinar od transfera uleteti u klub, menjanje trenera svakih 5 dana, vrh uspeha trece mesto... Da ne dodje do zabune, ne bih u normalnim okolnostima imao nista protiv ni da budemo svake godine na sredini tabele, ali u ovoj sadasnjoj konkurenciji biti stalno iza blizanaca sa kojima se sprdaju svi zivi u evropskim takmicenjima? Nekako mi se ipak suvise srce cepa da se ove stvari povezuju sa imenom koje nosimo, zato bolje gasenje nego ovo sad . Necu da moja Vojvodina bude treci prokleti blizanac!
Inace, ova beton liga nema nikakvog smisla, jer bi sve ostalo po starom kad se klub vrati gde je bio, jer imamo sistem koji nagradjuje mucke i javasluk. Cak i kada bi se dug magicno izbrisao, odmah bi pod ovim okolnostima nastao novi.


P.S. Vojo, privatizacija je jos jedan korak ka gasenju kluba jel? A znaci zato je pre nekoliko godina Rijeka bila pred ispadanjem iz lige, a sada se igraju sa ostalima? Da, gase se, samo sto nisu, unisti ih privatizacija...
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od Turija »

Ako me secanje ne vara, Rijeku je kupio Italijan.Nije neki domaci biznismen.
Rijeka ima zaledjinu medju Istranima, a ima puno i Italijana u tom delu Jadrana.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Odgovori