Super Liga - sezona 2023/24

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
PelezinhoFkv
Postovi: 210
Pridružio se: Uto Avg 19, 2014 8:57 am
Lokacija: Liman, Novi Sad

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od PelezinhoFkv »

https://www.krstarica.com/sport/nekadas ... lost-foto/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ožegović potpisao za Partizan :)
"Zvezda i Partizan uvek bile političke organizacije koje su se bavile sportom"
Korisnikov avatar
Del_Boske
Postovi: 365
Pridružio se: Ned Apr 25, 2010 1:30 am

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od Del_Boske »

Канга најплаћенији у историји Суперлиге
04.09.2017 19:19 | Срна
Београд - Вицешампион Србије Црвена звезда договорио се са Гелором Кангом о новом уговору и учиниће Габонца најплаћенијим фудбалером у историји српског фудбала.

Одлични везни играч који је у Звезду стигао из Ростова зарађиваће 600.000 евра годишње па дефинитивно остаје у Љутице Богдана. Након избацивања Краснодара и уласка у групну фазу Лиге Европе поручио је да останак зависи од финансијских услова које је клуб спреман да понуди. На крају су двије стране нашле заједнички језик и Канга остаје главни креатор на средини терена. Није познато колика је плате Сејдубе Суме који је постао најскупљи играч у историји Партизана и српског фудбала када су у питању обештећења. Наводно је Бразилац Леонардо до сада био рекордер са платом од 510.000 евра, али је опет незадовољан условима отишао у Ал Ахли из Дубаија.

Тамо је финансијски прошао много боље, чак је одбио понуду Меца, гдје би зарадио опорезованих 800.000 евра. Постојале су приче да је од Партизана тражио милион евра, али на то нису пристали руководиоци Партизана. "Црно-бијели" су својевремено плаћали Алмамија Мореиру 450.000 евра годишње и омалени мајстор је тада био најплаћенији спортиста у Србији. Прилику да потуче све рекорде чак и за наредних десет година имао је Андрија Живковић којем је Партизан понудио бланко чек да упише цифру коју жели само како би остао у Хумској, али је садашњи фудбалер Бенфике одбио под притиском менаџера Пинија Захавија и ко зна кога још.

Што се тиче Звезде, клуб још преговара са Ричмондом Боаћијем и Мичелом Доналдом којима такође слиједи повишица. Холанђанин према актуелном уговору зарађује 320.000 евра годишње, док плата Боаћија није позната, али би послије новог договора требало да се приближи Канги, будући да игра феноменално и постиже голове из утакмице у утакмицу. Партизанова радилица Евертон Луиз је на 190.000 евра годишње, док можда мало изненађење представља податак да је бивши Звездин нападач Уго Вијеира имао три пута мања примања од Канге.
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od Radoye »

"Srpski fudbaleri na belom hlebu i jogurtu"

Peter Pakult, bivši trener Radničkog, koji je na klupi Nišlija sedeo tri meseca, po povratku kući podrugljivo je pričao za autrijske medije o našem fudbalu.

On je u Niš došao u junu, a neočekivano je sporazumno raskinuo saradnju posle sasvim solidnog starta u Superligi. Nišlije imaju 14 bodova i upusali su samo jedan poraz i to od Crvene zvezde.

Pakult je austrijski "Kronen cajtung" opisao situaciju u srpskom fudbalu.

"Vreme u Srbiji je stalo. Sve se radi na starinski način. Znao sam da nije situacija kao u Austriji, ali ovo nisam očekivao", preneo je "Sportski žurnal" pisanje "Kronena".

On gotovo da nije ni želeo da se seti dana provedenih u Srbiji.

"Igrači doručkuju beli hleb i jogurt. Završe za pet pet minutai raziđu se. Uoči jednog gostovanja spavali smo u nekakvom motelu pored puta. Sobe su bile višekrevetne, temperatura 50 stepeni Celzijusovih, svuda komarci. U jednom trenutku pomislio sam da će nam kamion uleteti u sobu".

Austrijski trener tvrdi da su ga "saplitali" na svakom koraku, ali da su igrači bili uz njega.

"Razočaran sam. Samo su Partizan i Crvena zvezda profesionalni klubovi, zato su i nedodirljivi", rekao je Pakult.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Grof Žekula
Administrator
Postovi: 2658
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 10:25 pm
Lokacija: Bulevar

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od Grof Žekula »

ДНЕВНИК napisao:Војводину скупо коштало вређање Мажића

Пљуште казне по леђима суперлигаша, а Дисциплинска комисија није имала милости.

Поред клубова цех ће морати да плате и поједини челници због неодговорних медијских иступа. Највише ће платити Драгослав Вуковић, сада већ бивши председник Надзорног одбора Војводине, који ће морати да плати 100.000 динара због увреда на рачун најбољег српског судије Милорада Мажића. Војводина за исти прекршај плаћа 150.000...
Korisnikov avatar
MiSmoFKV!
Postovi: 1253
Pridružio se: Pet Maj 24, 2013 11:39 pm

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od MiSmoFKV! »

Чукарички сигуран против Мачве у Шапцу
Стрелци у Шапцу су били Огњен Мудрински у петом на асистенцију Дарка Зорића и у 79. минуту Петар Мићин, коме је додао Марко Доцић.
Jos malo pa ce i njega traziti Rtanj :mrgreen:
Korisnikov avatar
newnowapv
Postovi: 589
Pridružio se: Ned Dec 06, 2009 4:05 pm
Lokacija: Telep

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od newnowapv »

MiSmoFKV! napisao:у 79. минуту Петар Мићин
Naravno, ne mora da znaci ista ovaj jedan gol, ali da li postoji klub koji je gore vodjen od Vojvodine??

Petru sve najbolje u daljoj karijeri!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od Turija »

Lepo igra Voždovac, sa puno trčanja, hrabrosti i kombinatorike.Verovatno će izgubiti, a mislim da zvezdu niko ovako nije namučio i razbio im igru i koncepciju.
Podsetio me je trener Stolica na opuštenost Sose Babića u Voši (pustio sam da deca igraju fudbal) i borbenost naših igrača tada.
Skockao je Stolica lepu ekipu i igru bez zvučnih imena, a i on deluje vrlo prijatno i racionalno.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od borrissey »

Ali!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od Turija »

Kakva navlakusa za pratizan.
Igrac vise od 28 minuta, produzetak 6 minuta, pa i to nije bilo dovoljno, vec gol iz ofsajda u 96 minutu.
Sraman komentar na areni. Naravno, nista o partizanovom izjednacujucem golu iz ofsajda.
Bravo za trenera Napretka, sto je dao do znanja kakvo je sudjenje bilo, time sto nije hteo da komentarise utakmicu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od borrissey »

Turija napisao:Kakva navlakusa za pratizan.
Igrac vise od 28 minuta, produzetak 6 minuta, pa i to nije bilo dovoljno, vec gol iz ofsajda u 96 minutu.
Sraman komentar na areni. Naravno, nista o partizanovom izjednacujucem golu iz ofsajda.
Bravo za trenera Napretka, sto je dao do znanja kakvo je sudjenje bilo, time sto nije hteo da komentarise utakmicu.
Ne shvataš Turija, sve je to za spas srpskog fudbala. :pegla:
Korisnikov avatar
churguzijanac
Postovi: 2018
Pridružio se: Uto Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od churguzijanac »

Ukrali smradovi...No, od same kradje gore je novinarsko precutivanje. Udaraju smradovi na ljudsku svest, moral i degradiraju drustvo. partizan je vec odavno poprimio odlike sekte.
Korisnikov avatar
Marcello
Postovi: 954
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 2:21 pm
Lokacija: uvek na našoj strani

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od Marcello »

churguzijanac napisao:Ukrali smradovi...No, od same kradje gore je novinarsko precutivanje. Udaraju smradovi na ljudsku svest, moral i degradiraju drustvo. partizan je vec odavno poprimio odlike sekte.
Poprimio??? Pa, oni su sa tom namerom i osnovani! I pored izuzetno velike konkurencije u vidu sestrice sa lažne Marakane, tzv. "avangarda" je najbolesniji skup mentola i pokvarenjaka još od 1945.
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od Turija »

Domaca liga nema nikakvog smisla. Drzava ubacuje decenijama milione evra u dva kluba, a ostale ostavlja da se pate da prezive, bez dinara dotacije.
Cemu tv prenosi blizanaca, cemu takmicenje, kada je samo pitanje da li ce blizanci dati gol u 5, 15 ili najkasnije 20om minutu? Koga takve utakmice zanimaju? Kome trebaju? Cilj je samo da sramote druge klubove i da se tv komentatori dovode u ekstazu pri datim blizanackim golovima slabasnim protivnicima.
Osakatis sve klubove i onda se izivljavas u utakmicama protiv invalida verbalno i stvarno.
Sramota od svih fudbalskih i drzavnih institucija, njihovih funkcionera i satrapa u ostalim organizacijama.
Ovakva liga je velika sramota za fss.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od Turija »

Samo da dodam, mora se uspostaviti posten odnos i konkurencija da bi liga dobila na kvalitetu i zanimljivosti takmicenja za gledaoce i motivu za igrace da se takmice i rastu sa klubom.
Ovako se samo zanosimo da imamo uspeha u evropskim takmicenjima sa dva kluba, po previsokoj ceni dovedenih igraca, koji ce sutra otici i ostaviti pustos u domacem fudbalu. A odmah za njima ce i nasi koji vrede na fudbalskom trzistu, a rezervi nemamo, jer ih drugi klubovi ne mogu stvoriti, posto nemaju uslove za to.
I tako, domaci fudbal propada, uz prazne tribine, dok se mi odusevljavamo prolaskom nasa dva kluba u LE i zavaravamo kako ce to da traje i narednih godina.
Nece sigurno, ako ne promenimo pristup u domacem takmicenju.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
slanina
Postovi: 797
Pridružio se: Sre Jul 13, 2005 12:04 am

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od slanina »

http://www.zurnal.rs/fudbal/super-liga/ ... akav-nacin" onclick="window.open(this.href);return false;

Ovaj Radnički se gura u klasi sa blizancima,još od prošle sezone i onog krelca Pipera sa nama u dve tekme njima sudi sudija iz Niša,pa gde to ima jbt kod nama sudi neko iz Novog Sada.
100 gb storage

https://degoo.com/g/dyz98u0" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori