Super Liga - sezona 2023/24

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
vdn slaninar
Postovi: 985
Pridružio se: Pet Mar 30, 2012 9:46 am

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od vdn slaninar »

Mi smo prosle zime ako ne bili bolji onda bar egal sa blizancima,sami smo krivi sto sa proslogodisnjom ekipom nismo probali da u Evropi napravimo korak dalje.Da, blizanci imaju veliku finansijsku podrsku vlasti,al nije sve u tome ima nesto i u znanju,to su dokazali Vardar,Mariboro.Nama ostaje samo da se nadamo da su u blizanackim upravama veliki lopovi i da ce sve sjebati.Ovako smo mnogo daleko ispod njih,nisu nasa briga.Dok se oni sepure po Evropi nama ostaje da se natezemo sa Vozdovcem,Radnickim,Cukom....to je nasa veca briga od blizanaca.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od Turija »

Sta su pokazale ove utakmice blizanaca?
Potrebno je da imas 3-4 igraca nesto kvalitetnijih i da ostali nisu rupetine, moze se u LE, ako izgaras na terenu i posluzi te zreb.
Medjutim, kad krene grupna faza, tesko ce i do boda. Pokazalo se da u LE ulaze i ekipe koje nemaju dovoljan kvalitet da bi takmicenje bilo komercijalno isplativo i gledano u bogatijim drzavama.
Zato UEFA i razmislja kako dalje organizovati sistem takmicenja.
Ja ne mogu da verujem kako klubovi sa prilicnim budzetom kupuju prosecne i ispodprosecne igrace. To je pokazala i Sparta i Krasnodar i Videoton. Da sam neko tamo, odmah bi smenio trenere i sportske direktore. Takvi skupi promasaji se ne oprastaju.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
MiSmoFKV!
Postovi: 1253
Pridružio se: Pet Maj 24, 2013 11:39 pm

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od MiSmoFKV! »

Prvi utisak, madjarska je jedna od najlošijih liga u Evropi.
Drugi utisak, neverovatno je koliko cigani zapinju za njihov dres, dok naše igrače boli uvo. Imali su 11 fajtera u ekipi i zato su prošli dalje. Poređenja radi naši su se usrali AZ Alkmaara, Plzen, Sheriff iz Tiraspolja, da ne govorim o veličinima poput Trenčina i Ružemberoka koji su svi krš ekipe naspram Krasnodara.
Korisnikov avatar
PelezinhoFkv
Postovi: 210
Pridružio se: Uto Avg 19, 2014 8:57 am
Lokacija: Liman, Novi Sad

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od PelezinhoFkv »

MiSmoFKV! napisao:Prvi utisak, madjarska je jedna od najlošijih liga u Evropi.
Drugi utisak, neverovatno je koliko cigani zapinju za njihov dres, dok naše igrače boli uvo. Imali su 11 fajtera u ekipi i zato su prošli dalje. Poređenja radi naši su se usrali AZ Alkmaara, Plzen, Sheriff iz Tiraspolja, da ne govorim o veličinima poput Trenčina i Ružemberoka koji su svi krš ekipe naspram Krasnodara.
Mozda zvuci naivno, ali vecim delom to pripisujem atmosferi koja se podigne u medijima pred njima bitne utakmice, pocevsi od basketa i "Pionira koji gori" gde padaju najjaci evropski timovi.
Uvek ce mi ostati urezano u secanju kada je Lazar Veselinovic izjavio: da ima 10 k na svakoj utakmici na Kardjordju, dobijali bi svaku utakmicu.
Valjda je i igracima bitna ta energija sa tribina, to ih nosi.
Da ne gresim dusu, stvarno blizanci i naprave pakao na svojim utakmicama ( npr sada ja ne znam ko od mojih poznanika nije isao u Bg da gleda, iako nisu isli na utakmice godinama unazad). Stalno se pise o "ludnici na derbiju"... to je vec postalo deo narodnog folklora.
I opet...najbitnija stvar je unlimited budzet i mogucnost dovodjenja bilo kog igraca iz nase lige za dz. Poraz je oba tima to sto nisu sve ive godine mogli da napakuju dobar tim da izadju u Evropu, a imali su i sredstva i mogucnosti.
A nasi "fajteri" sa obe strane terena i loze su posebna prica :cheers: l
"Zvezda i Partizan uvek bile političke organizacije koje su se bavile sportom"
Dragojlo
Postovi: 692
Pridružio se: Uto Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od Dragojlo »

Nije baš vezano za ovu temu, ali..... Jedan je DR Ćomi!! :dance2:
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od Stexman »

Svi njihovi uspesi bole, jer su to u isto vreme i nasi neuspesi! To je to. Neverovatno je to da mi i kad mozemo da uspemo ne uradimo to iz raznoraznih a veoma cesto glupih razloga.
Karlsson
Postovi: 2108
Pridružio se: Sre Avg 21, 2013 9:39 pm

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od Karlsson »

Prošle godine smo itekako imali tim za grupnu fazu Evrope. Po imenima ništa slabiji od sadašnjih timova blizanaca, a i AZ sigurno nije jači od Krasnodara.

Ko zna kada će se opet stvoriti takva prilika.
vdn slaninar
Postovi: 985
Pridružio se: Pet Mar 30, 2012 9:46 am

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od vdn slaninar »

Turija ne bi se slozio sa tobom,nisam gledao veceras ni jednu utakmicu al mislim da cigani ako nikog ne prodaju mogu da se nadigravaju sa skoro svim ekipama u LE,mozda i prolece docekaju,ja im zelim da izgube svaku 5-0,al sad imaju kvalitet,ne moze se osporiti.Jednostavno napravili su selekciju,sistematski su prodavali,popunili mesta sa nasim igracima.Nasa ekipa sa Comijem i Ozegovicem koja je dosla do meca sa Plzenom i ekipa sledece godine sto je isto dosla do vrata grupa lige Evrope sa Melegom su dve skroz razlicite postave,ova danas treca.To je Lalatovic i pricao da ta ekipa sa par pojacanja bi mogla ozbiljno da konkurise za ulazak u grupe.Ne mozemo vezati dve sezone,nemamo kontinuitet.Evropa je merilo uspeha,kvaliteta,nasa jedina sansa da se izdignemo,napravimo korak vise,postanemo ozbiljan klub.Jako me boli sto se jaz izmedju nas i blizanacca povecava u njihovu korist,oni rastu mi propadamo.Mislim da cemo ih sve redje pobedjivati,kao 90tih pa do Bate.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od Turija »

Ne znam po cemu je vama Krasnodar dobra ekipa?
Golman rupa, jako malo trce, preskacu sredinu terena i bunare, a gol igraca nemaju. Bekovi bezopasni i spora ekipa generalno. Samo su prilicno visoki, ali tehnicki nista.
Nisu dzabe sada peti u Rusiji. A nije ruska liga neka jalka liga. Tamo i tkzv grof je mag.
O Videotonu da ne pricamo, kad su njima pojacanja Lazovic, Scepovic, Sljukiic , valjda se tako zove, i nabedjeni trener, koji gubi 4:0 kuci od ekipe koju poznaje u dusu.
U grupi ce tesko, jedino da opet imaju srece u zrebu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
ssnigd
Postovi: 3320
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 5:46 pm
Lokacija: NS

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od ssnigd »

To bi bilo to. Sa ovima na vlasti, ciganima koji vracaju dugove kao da ih brisu gumicom, dobili smo sampiona u narednih 10 godina I silovanje cele fudbalake Srbije. Svi klubovi su unisteni, navijacki centri u drugim gradovima skoro pa nestali, eto... Cestitam vam od srca, crkli dabogda.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Cane
Postovi: 974
Pridružio se: Pet Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od Cane »

Dragi prijatelji, "uživajte" sad u "istorijskom uspehu srpskog fudbala", "vraćanju vere" u isti i sličnim budalaštinama koje nas od sinoć obasipaju sa svih ekrana, naslovnih stranica, iz frižidera itd ...
Drugo se i nije očekivalo od medija koji su jadni i ispod svakog profesionalnog nivoa, ali zaista da bi se podnelo ovo orgijanje treba imati mnogo jak želudac.
Ali ako zanemarimo takav utisak, koji tera na povraćanje, kao i sve ono što konstantno prati blizanačko egzistiranje poslednjih 50-tak godina, objektivno posmatrano mi smo u ogromnoj meri smo sami krivi što smo se našli tu gde jesmo i što sada samo sa zavišću možemo posmatrati ovo što se dešava i svakim svojim komentarom dodatno ostavljati utisak gubitnika. Tužno, ali to je tako i bolje bi nam bilo da otrežnjuće pogledamo sami sebe i počnemo se baviti sobom, nego da frustraciju lečimo pokušajima omalovažavanja nečega tuđeg.
Naime, prošle godine u ovo doba smo imali nešto, to nikako nije bilo idealno ali se ipak moglo zvati klubom i timom, a onda je došao decembar i umesto da pravimo posao u prelaznom roku, dovedemo 2-3 igrača koja su nam nedostajala i konačno uđemo u kakvu takvu "ravnopravnu" trku sa ovim šljamom, mi smo sve rasturili tako da 6-7 meseci kasnije nije ostao ni kamen na kamenu, ni od kluba ni od tima. Mene jedino zbog toga ovo što danas gledamo toliko boli, jer da nije bilo te nesreće možda bi i mi danas imali razloga za zadovoljstvo i slavlje, a ne ovaj jadni osećaj koji nas sve obuzima ...
Razmišljajte i tugujte,drugo nam i ne preostaje ...
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od gospodinFKV »

Cane napisao:i umesto da pravimo posao u prelaznom roku, dovedemo 2-3 igrača koja su nam nedostajala i konačno uđemo u kakvu takvu "ravnopravnu" trku sa ovim šljamom, mi smo sve rasturili tako da 6-7 meseci kasnije nije ostao ni kamen na kamenu
Meni je jasno da je prosto lakse misliti da se FKV bilo sta pita u ovoj kaubojstini, ali ono, ljudi... :lala:

O kakvoj mi ''ravnopravnoj'' trci pricamo, ljudi, nemojte se zezati. U drzavi u kojoj je vlast u krevetu s navijacima i clanovima uprava?
Cane
Postovi: 974
Pridružio se: Pet Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od Cane »

gospodinFKV napisao:
Cane napisao:i umesto da pravimo posao u prelaznom roku, dovedemo 2-3 igrača koja su nam nedostajala i konačno uđemo u kakvu takvu "ravnopravnu" trku sa ovim šljamom, mi smo sve rasturili tako da 6-7 meseci kasnije nije ostao ni kamen na kamenu
Meni je jasno da je prosto lakse misliti da se FKV bilo sta pita u ovoj kaubojstini, ali ono, ljudi... :lala:

O kakvoj mi ''ravnopravnoj'' trci pricamo, ljudi, nemojte se zezati. U drzavi u kojoj je vlast u krevetu s navijacima i clanovima uprava?
Nije daleko od istine to što kažeš. Na žalost.
Ali to traje decenijama unazad i nije ništa novo. Mene boli što i pored svega toga što nas okružuje, a čega smo valjda svesni nakon toliko vremena, često nismo ni malo pametni i taktični već sami sebi ponekad zadamo jači udarac nego što ga primamo od neprijatelja. Za ovo o čemu sam pisao nam na žalost nije kriva nikakva vlast, blizanci, mediji ili ko god već, nego je do sloma i brodoloma ovaj put ipak dovelo nešto drugo.
A baš protekla sezona nam je bila zgodna prilika da u svim tim okolnostima napravimo nešto. Setite se samo one nenormalne zakrvljenosti među blizancima, onog rata oko suđenja, desetina saopštenja, bolesnih izjava Terzića i Vučelića i svega ostalog. Da smo ostali klub, uz one igrače i igru koju smo imali plus koje pojačanje, a uz činjenicu da su tada i u našoj upravi bili ljudi vrlo bliski aktuelnoj vlasti pa smo imali bar nekakvu političku zaleđinu, bili smo u idealnoj situaciji da se kao neko "treće rešenje" zaista probamo uključiti u borbu za titulu u plej ofu.
Korisnikov avatar
Del_Boske
Postovi: 365
Pridružio se: Ned Apr 25, 2010 1:30 am

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od Del_Boske »

Ко је икад пратио српски фудбал ништа од овога му није ни страно ни ново ни непознато.

Београдски близанци су од свог настанка државни пројекти који у овој држави и друштву имају своју улогу.

И кад смо били најјачи, дешавали су се чудни порази с чудном игром од та два клуба.

Кад неко навија за Војводину, све то је унапред урачунао.

Поред свега тога успевали смо да се покажемо у Европи, дођемо надомак група.

Устрој српског фубала нећемо лако променити, наш проблем је што смо тренутно ми слаби у сваком погледу.

А као решења имамо:
- да оду ови а дође "неко" ко ће добро водити клуб (стари Римљани би рекли deux ex machina)
- да одемо у бетон лигу и тако чудесно оздравимо

Нема снаге, човека, групе... која нуди било шта слично решењу.

Близанци тренутно нису наш главни проблем.
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4043
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2017/18

Post od Milan »

vdn slaninar napisao:Jako me boli sto se jaz izmedju nas i blizanacca povecava u njihovu korist,oni rastu mi propadamo.Mislim da cemo ih sve redje pobedjivati,kao 90tih pa do Bate.

Oba blizanca su bila u rasulu prethodnih 4-5 godina. To nismo iskoristili da napravimo neki uspeh i sada mozemo samo da sedimo i posmatramo kako nas jebu. A jebace nas bolno...
POŠTO OBRAZ ???!!!
Odgovori