Liga Evrope: sezona 2017/18

Zaključana tema
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Liga Evrope; VOJVODINA – Ružomberok, 29. jun u 20h

Post od Radoye »

borrissey napisao:
Radoye napisao:
Voja napisao:Sve je med i mleko,napadamo Ligu Evrope,dva puta nam je izmakla,ovaj put sigurno nece. Najbolji smo tim u Srbiji,i idemo dalje nego ostale nase tri ekipe zajedno. Slovaci cuvajte se,Norvezani bolje odlozite par meceva,stize strasna VOJVODINA NOVI SAD!!! :mafia:
Eh, da nema dusebriznika na forumu da bacaju klipove u tockove mi bi sigurno do sada osvojili jedno 5-6 trofeja LE. Kazem ja da taj forum treba ukinuti, samo se mraci, umesto da se pruzi puna podrska igracima ...
Uz dužno poštovanje, Radoye, ali nije mi jasna svrha ovog posta. Nadam se da razumeš razlike između: (1) konsntruktivne i opravdane kritike koja apeluje da se nešto popravi ili promeni, (2) besomučnog mračenja kako smo očajni i kako ćemo sigurno ispasti, (3) zluradog naslađivanja našoj propasti.

Koliko sam razumeo, prethodna dva formuaša nisu govorila da je ovo pod (1) loše, već ovo pod (2) sa čim se potpuno slažem. Iz tog razloga i ne pišem previše, jer ne vidim kako ikome išta mogu pomoći time što govorim kako smo loši. A postove iz grupe (3) ne želim ni da komentarišem. A nije da ih nema i stalno se provlače kao tobože konstruktivna kritika... :frown:
Priznaces, postoji jako malo razloga za optimizam u situaciji gde na celu kluba sedi dokazana stetocina koja je vec u svom prethodnom mandatu finansijski tesko ostetila klub a sada je tu dosla samo da dovrsi posao. A nacin na koji to radi se jasno vidi kada se dva ponajbolja igraca prosle sezone pustaju kao "nepotrebni" a umesto njih se dovode ultramega pojacanja iz 2. crnogorske lige.

Vec godinama unazad gledamo u pojedine sumnjive likove sa pozamasnim dosijeima kao u spasioce i ocekujemo od njih da rese probleme u kojima se klub nalazi, oni se njime zanimaju dok im ne dosadi, botovi pisu hvalospeve, a onda kada oni odu ispostavi se da je nakon njihovog "spasavanja" klub u jos gorem stanju nego sto je bio pre njih.

I tako opet, i opet, i opet, i opet, i opet...

A sve vreme se provlaci ta prica da je sve ako ne bas sasvim super ono makar ide na tu stranu, da je klub stabilan evo tek sto nije stao na svoje noge, da uprava super posluje, sponzorski pulovi k***c-palac, da cemo da jurimo trofeje i izlazak na veliku evropsku scenu, i sve bi bilo lepo da nema foruma i pojedinaca koji mrace - i svake godine sledi isti raspad kao i prethodnih, a i kako ne bi kada se ekipa sastavlja bez plana i reda, kada se najbolji teraju bez obestecenja a umesto njih se u dogovoru sa kriminalnim menadzerima dovodi i kuso i repato da bi se preko njihovih prenaduvanih plata vukle pare iz kluba.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Liga Evrope; VOJVODINA – Ružomberok, 29. jun u 20h

Post od Turija »

Borriisey, ne shvatam da ti nije jasno zašto je nestalo optimizma kod velikog broja navijača Vojvodine, kao i velikog broja forumaša.
Sam kažeš da ne pišeš na forumu često, baš iz tog razloga što se ovde ,,mrači".
A šta misliš zašto su prazne tribine (tamo se ne mrači, kao na forumu) i zašto je na forumu ostalo da piše svega 10ak ljudi, od nekih 100+?
Od nekada punih tribina sa 30.000 ljudi ( i sa duplo manje stanovnika u Novom Sadu), danas imamo 300 navijača na stadionu.Da li je moguće da je tih 29 hiljada ,,nestalih" navijača Vojvodine sve namćor do namćora ili je u pitanju nešto drugo?Ko je sada tu u pravu, a ko u zabludi?
Jednostavno, ljudi ne mogu više da gube vreme i da se nerviraju zbog Voše, a ne što su neki namćori i raduju se neuspehu kluba za koji su navijali godinama i decenijama.
Vrlo brzo i ovih 10 aktivnih forumaša neće više pisati. Forum će se samougasiti, verovatno pre kluba i klubu će tada ,,procvetati ruže".Neće imati zle forumaše, lako će se onda plasirati u LE, sve sa nižerazrednim igračima i trenerima početnicima, što će biti svetski alhemičarski podvig - iz ničega, na Olimp.
Uprave nisu volele ovaj forum od njegovog nastanka, ali su ga na neki način respektovale i čitale.Ponekad i preuzele dobre ideje, ponikle odavde, kao i neki sportski mediji.Danas pisati nešto o Voši je totalno besmisleno i zaludno.I ja se evo pridružujem željama da ne ometam započetu evropsku renesansu FKV i stvaranje novog tima.
Živi i zdravi bili i puno uspeha u Evropi.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
CRD FCV
Postovi: 1458
Pridružio se: Pon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Liga Evrope; VOJVODINA – Ružomberok, 29. jun u 20h

Post od CRD FCV »

мишљења сам да смо у благој предности у односу на Ружомберок. Они у екипи, ако се чеси не рачунају, немају ни једног странца. То нам погодује, јер кад смо играли са Тренчином управо нам је онај њихов тамнопути странац , а можда их је било и више, задавао највише проблема. Чеси и словаци су као и ми, нису бог зна шта познати по технички поткованим играчима. Играју тврдо и незанимљиво, као и ми. Са таквим екипама можемо. Прошле године смо се прежалили кад смо сазнали за Динамо Минск па смо их прошли, могло би се рећи глат. Што се тиче Бран-а, они већ имају неки микс играча - два костариканца, голмани пољак и амер, холанђанин, припитомљени турчин, руски швеђанин, и по који скандинавац. Рачунајући да прођемо прву препреку, друга ће бити за помучити се, уз праву тактику пролазимо. Волим што смо извукли јаче противнике, јест да нам требају новци ал ако не можемо овакве екипе да победимо боље да смо дали Радничком да осети Европу.

Наравно, ово је све игноришући ко нам води клуб, у каквом смо стању, и томе да се дошло до питања да ли има смисла ићи на утакмице више.
Karlsson
Postovi: 2108
Pridružio se: Sre Avg 21, 2013 9:39 pm

Re: Liga Evrope; VOJVODINA – Ružomberok, 29. jun u 20h

Post od Karlsson »

Nije ni Plzenj imao strance, ne računajući Slovake, pa nas oduvao kao od šale.
lexa
Postovi: 677
Pridružio se: Uto Dec 22, 2009 2:16 am

Re: Liga Evrope; VOJVODINA – Ružomberok, 29. jun u 20h

Post od lexa »

Karlsson napisao:Nije ni Plzenj imao strance, ne računajući Slovake, pa nas oduvao kao od šale.
Uf brate. Plzenj je imao top Cehe/Slovake dok ovi iz Ruzomberoka definitivno nisu top.
Ne kazem da ih sigurno prolazimo ali te dve ekipe je nemoguce porediti.
Karlsson
Postovi: 2108
Pridružio se: Sre Avg 21, 2013 9:39 pm

Re: Liga Evrope; VOJVODINA – Ružomberok, 29. jun u 20h

Post od Karlsson »

Vidim većina njihovih je ili igrala ili i dalje igra za mlađe selekcije Slovačke, a neki čak i za seniorsku reprezentaciju.
lexa
Postovi: 677
Pridružio se: Uto Dec 22, 2009 2:16 am

Re: Liga Evrope; VOJVODINA – Ružomberok, 29. jun u 20h

Post od lexa »

Karlsson napisao:Vidim većina njihovih je ili igrala ili i dalje igra za mlađe selekcije Slovačke, a neki čak i za seniorsku reprezentaciju.
Ja bas pratim slovacku reprezentaciju na Euro U21 (i jebeno su dobar tim) ali nema nijedan igrac Ruzomberoka.

Jbg, mi bi sad trebali taj Ruzomberok dizati u nebesa a vec vidim scenario, ili mi ili oni, neko ce proci na misice.
Kod njih je Zilina dominantna, onda ide Slovan pa ostatak.

Nemamo razloga da se plasimo Ruzomberoka ali ne smemo ni da ih potcenimo.
CRD FCV
Postovi: 1458
Pridružio se: Pon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Liga Evrope; VOJVODINA – Ružomberok, 29. jun u 20h

Post od CRD FCV »

Karlsson napisao: Nije ni Plzenj imao strance, ne računajući Slovake, pa nas oduvao kao od šale.
Плзењ је те сезоне освојио лигу, у тиму су имали играче који су наступали и за своје националне селекције. У међусобним дуелима наш најскупљи играч је био Иванић - 900 хиљада, њихов најјефтинији Хубник - 400 хиљада (подаци по трансфермаркту).
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Liga Evrope; VOJVODINA – Ružomberok, 29. jun u 20h

Post od gospodinFKV »

Ma da, suludo je porediti te dve ekipe, ali je cinjenica da nam fudbal s tih prostora bas i ne lezi. Mnogo vise trce, imaju vise para taman toliko da duze drze ekipu na okupu. Bice tesko, ali i mi smo donekle sacuvali ekipu. Kakvu...to je sad vec neka druga tema..
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: Liga Evrope; VOJVODINA – Ružomberok, 29. jun u 20h

Post od borrissey »

Turija napisao:Borriisey, ne shvatam da ti nije jasno zašto je nestalo optimizma kod velikog broja navijača Vojvodine, kao i velikog broja forumaša.
Sam kažeš da ne pišeš na forumu često, baš iz tog razloga što se ovde ,,mrači".
A šta misliš zašto su prazne tribine (tamo se ne mrači, kao na forumu) i zašto je na forumu ostalo da piše svega 10ak ljudi, od nekih 100+?
Od nekada punih tribina sa 30.000 ljudi ( i sa duplo manje stanovnika u Novom Sadu), danas imamo 300 navijača na stadionu.Da li je moguće da je tih 29 hiljada ,,nestalih" navijača Vojvodine sve namćor do namćora ili je u pitanju nešto drugo?Ko je sada tu u pravu, a ko u zabludi?
Jednostavno, ljudi ne mogu više da gube vreme i da se nerviraju zbog Voše, a ne što su neki namćori i raduju se neuspehu kluba za koji su navijali godinama i decenijama.
Vrlo brzo i ovih 10 aktivnih forumaša neće više pisati. Forum će se samougasiti, verovatno pre kluba i klubu će tada ,,procvetati ruže".Neće imati zle forumaše, lako će se onda plasirati u LE, sve sa nižerazrednim igračima i trenerima početnicima, što će biti svetski alhemičarski podvig - iz ničega, na Olimp.
Uprave nisu volele ovaj forum od njegovog nastanka, ali su ga na neki način respektovale i čitale.Ponekad i preuzele dobre ideje, ponikle odavde, kao i neki sportski mediji.Danas pisati nešto o Voši je totalno besmisleno i zaludno.I ja se evo pridružujem željama da ne ometam započetu evropsku renesansu FKV i stvaranje novog tima.
Živi i zdravi bili i puno uspeha u Evropi.
Turija, nema potrebe meni objašnjavati šta se dešava sa klubom, zašto su tribine prazne, da li je potrebna kritika i zbog čega je ovaj forum neophodan za zdravlje i budućnost Kluba. Kao što i sam znaš, moji postovi su prepuni kritika i negovodovanja. Podvlačim još jednom da treba napraviti razliku šta je kritika, a šta nepotrebno mračenje kako ćemo ispasti u prvom kolu. Ko ima od toga koristi? Osima toga, mladim forumašima treba ipak dati šansu da budu makar malo optimistični, pa sam ja samo reagovao na taj "da umre mama svakom ko napiše da nećemo ispasti u prvom kolu" stav. Ne želim da širim raspravu, svako neka piše po sopstvenoj savesti.

SAMO NAPRED VOJVODINA!
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Liga Evrope; VOJVODINA – Ružomberok, 29. jun u 20h

Post od limanfkv »

Gaze nas u obe.
Jole
Postovi: 291
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 7:53 pm

Re: Liga Evrope; VOJVODINA – Ružomberok, 29. jun u 20h

Post od Jole »

Turija napisao:A šta misliš zašto su prazne tribine (tamo se ne mrači, kao na forumu) i zašto je na forumu ostalo da piše svega 10ak ljudi, od nekih 100+?
Od nekada punih tribina sa 30.000 ljudi ( i sa duplo manje stanovnika u Novom Sadu), danas imamo 300 navijača na stadionu.Da li je moguće da je tih 29 hiljada ,,nestalih" navijača Vojvodine sve namćor do namćora ili je u pitanju nešto drugo?Ko je sada tu u pravu, a ko u zabludi?
Cekaj, cekaj, stani!!! Kao prvo, Vojvodina je samo jednom nagurala 30.000 dusa na gradski stadion i to kad se borila za ulazak u polufinale Kupa Sampiona. Kao drugo, tada je bilo u modi ici na stadion i bilo je onih koji su bili redovni, a imali svog favorita iz "velike cetvorke". Trece, tad je bila uredjenija drzava, sa boljim standardom zivota i narodom koji je imao prava na odmor, pa je mogao da izdvoji vreme za vikend. Cetvrto, liga je bila ozbiljnija i nije se sve svodilo na dva kluba i njihove poslusnike. Peto... ma...


Elem, Evropa je jedino sto kod nas ima smisla. Odigras par kola, nadas se grupi LE iako je svima nama jasno da cemo do ulaska u grupe LE odigrati bar onoliko playoff-ova koliko nam je trebalo finala da uzmemo kup. Ipak, lepo je videti da imamo skoro duplo bolji koeficijent od zvezde, lepo je bilo prosle godine otici 2 kola dalje od partizana. To su stvari koje pokazuju koliki je besmisao insistirati na tome da cz i par budu obavezno na prva dva mesta. Ovo je vreme kada dobijamo kakav takav prostor u medijima, ovo je vreme kada moze da se rodi neki novi simpaziter ili navijac. To se nemoze desiti u JSL cirkusu jer je jasno da su prva dva mesta rezervisana za blizance, a trece za nas ako budemo poslusni. I zato pustite me da uzivam u ovih par nedelja, a ljudi koji dolaze da mrace imaju sve ostale nedelje, pa nek mrace kad vec nece da iskazu svoj stav tamo gde i treba da ga iskazu.
Da li nas vodi Vukovic ili Kankan ili SNS ili SPS ili ... Ma svima smo mi masina za pravljenje para u ovakvoj drzavi, samo je pitanje koja garnitura klepa. Svaki od njih ce otici onoliko daleko koliko im drzava dozvoli, a ako pretera ima da leti ko bela lala.

Zato i ja molim sve koji bi da mrace da sacekaju da ispadnemo, pa nek onda kazu "lepo sam ja rekao". Ko zna, mozda ovoga putu i budu u pravu kad vec nisu bili u pravu kad smo igrali protiv Minska, Konaksa, Bokelja, Samdorije, Jirmale, MTKa, Burse, Honveda...
Poslednja izmena od Jole u Sub Jun 24, 2017 12:20 am, izmenjeno 1 put ukupno.
UEFA team ranking:
1967: 37.Vojvodina
1968: 37.Vojvodina
1969: 26.Vojvodina
1970: 29.Vojvodina
1971: 27.Vojvodina
danas: ispod nacionalnog koeficijenta
Korisnikov avatar
Marcello
Postovi: 954
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 2:21 pm
Lokacija: uvek na našoj strani

Re: Liga Evrope; VOJVODINA – Ružomberok, 29. jun u 20h

Post od Marcello »

Vidim da se Česi i Slovaci stavljaju u isti koš. Česi su miljama odmakli od Slovaka, kad je fudbal (pa i sve ostalo) u pitanju. Ako nas izbaci Ružomberok, za to smo sami krivi...tj, ne mi, nego njuške koje vode ovaj klub - u njegovu potpunu propast.

Sad bi mi bilo interesantno da me neko optuži da "mračim". Ne, nego treba da kličem ovim pilićarima što nas j..u u zdrav mozak i ne misle da stanu do samog kraja.
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
ssnigd
Postovi: 3320
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 5:46 pm
Lokacija: NS

Re: Liga Evrope; VOJVODINA – Ružomberok, 29. jun u 20h

Post od ssnigd »

A sto da stanu? Koga u Novom Sadu interesuje Vojvodina? Samo one koji mogu da se omaste o nju I eventualno nas standardih 1000 sto dolazimo, jer smo naviknuti na ovo I jos uvek nismo nasli nesto drugo da radimo vikendom. Cela Srbija propada, svuda je bezakonje I naravno da u takvom mulju postoje likovi koji ubiraju plodove. Sto bi se oni potresali? I da ispadnemo iz lige, hoce li se Vukovic mozda iznervirati, nece, naplatice on sebi lepo boravak.
I dalje kazem, Evropa je jedino merilo kvaliteta I nekvaliteta I mesto gde mozemo gledati fudbal. Pa dokle doguramo.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Banat
Postovi: 56
Pridružio se: Pon Sep 26, 2016 4:31 pm

Re: Liga Evrope; VOJVODINA – Ružomberok, 29. jun u 20h

Post od Banat »

Ma ne stoje ti Slovaci nista posebno. One godine kad smo ispali od Trencina, to je bio sled nepovoljnih dogadjaja. Posle smo ih tukli 3:0 ovde. I tom Ruzomberoku kao i nama redovno odlaze najbolji igraci, eto najbolji strelac iz prosle sezone (Jakub Mares) im je otisao u Slovan. I oni su u poslednje 3 godine promenili 5 trenera. Ni oni nemaju kvalitetne strance koji prave razliku, niti su probrali najbolje medju domacim momcima. Na pripremama im ne cvetaju ruze. Remizirali su sa Trepcom 89 1:1, izgubili od Videotona 0:3, da bi na kraju pobedili drugoligasa iz Ceske 1:0.

Mislim da zaista ne smemo da ih precenimo (potcenjivanje nije u nasem mentalitetu), te da zaista mozemo da ovaj dvomec resimo u svoju korist. Sanse su 60 - 40 u nasu korist. Daj da 29. podrzimo nase momke, ma ko god igrao i koliko god nasi bili, posto cemo se verovatno pitati ko je postigao pogodak, ko asistirao, koji crnac je na terenu, a koji klinac na klupi. Srecno nam bilo.
Zaključana tema