Super Liga - sezona 2016/17

Zaključana tema
ssnigd
Postovi: 3320
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 5:46 pm
Lokacija: NS

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post od ssnigd »

Ako neko misli da ce na Balkanu ovakva liga biti postena, onda ljudi stvarno ne znam sta da vam kazem.
Cist promasaj sto se mene tice, no ko te i sta pita.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post od borrissey »

Što se mene opet tiče, naša smrdljiva blizanačka liga može odmah da se ugasi. Ne vidim nikakvu svrhu njenog postojanja da se dvoglava blizanačka nakaza iz godine u godinu iživljava i poserava po svima nama, dok mi tražimo još. Da li gledamo dobar fudbal? Ne. Da li je liga regularna? Nije. Da li možemo ikada biti prvaci? Ne možemo. Ne verujem ni ja u poštenje Mamića, HNS-a i ostalih vucibatina u regionu, već verujem da ako se decentralizuje moć na više klubova i ako ta regionalna liga bude vidljivija na evropskoj mapi - teže će svima biti da ovako bezočno nameštaju i mute.

Na kraju krajea, ako ćemo igrati nameštenu ligu, bolje da igramo nameštenu regionalnu, nego ovu usranu domaću ligu. Barem da gledamo Želju, Hajduka ili Maribor.
Korisnikov avatar
Marcello
Postovi: 954
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 2:21 pm
Lokacija: uvek na našoj strani

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post od Marcello »

Kao što reče ssnigd, niko nas ništa ne pita. Gospodari naših sudbina će je progurati ili ne, u zavisnosti koliku kintu nanjuše od te lige. Nama preostaje da sačekamo, jer mi, nekako, sve gledamo crno/belo. Mi smo navijači, ljudi koji zaista vole fudbal i svoj klub. Tek nakon prve sezone moći ćemo da vidimo šta je to, s obzirom da se svi pregovori vode "iza zatvorenih vrata".

Ono što mene brine jeste, koliko će svi ostali da ispašaju, kako bi se topčiderske pijavice, koje su i sada "na aparatima", suprotstavili Dinamu ZG. Jer, složićete se, "nacionalni ponos je u pitanju" (sarkazam, prim.aut.). A, ti, na aparatima su bogomdani da ga brane :frown:
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
SmallBlacksmithTown
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Jan 11, 2012 1:28 am

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post od SmallBlacksmithTown »

Blizancima,odnosno interesnim grupama koje ih vode, potrebna je ta regionalna liga da bi se odrzao postojeci sistem, to bi ih ucvrstilo kao nacionalne brendove i opravdalo sva ulaganja od strane drzave i sva krsenja zakona i propisa koji se cine, a omogucice da se sve podigne i na jos visi nivo.

Igranje regionalne lige bi samo produzilo agoniju, povecalo razmere nase patnje i otvorilo mogucnost za novo upumpavanje novca, a sa tim u vezi i zloupotrebe, falsifikovanja, utaju.

Neverovatno koliko je jedan mali Cukaricki uneo pometnje u srpski fudbal, ne u rezultatskom smislu toliko, koliko u smislu organizacije, finansiranja i rusenja mitova o neodrzivosti profesionalnog fudbala bez drzavnog upliva.

Sve ce se uciniti samo da do privatizacije ne dodje.
Korisnikov avatar
ДушанСП
Postovi: 712
Pridružio se: Uto Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post od ДушанСП »

Сигурно да је гледати нећу,као што нећу ни ову нашу крш лигу. Пратим још пар утакмица док нас не избаце Белоруси,или неко после њих и то је то.Ево моје виђење те лиге: Динамо је првак прве две године, а онда држава Србија улаже у звезду 50 милиона евра.Војводина тренутно има тим за неко 7,8 место, близанци нас бију кад хоће,јер немају луксуз као у нашој лиги да излазе са другом поставом.Од европских утакмица нећемо видети ништа, а да гледам Широки бријег,зрински и остала срања немам намеру.А ви што се одушевљавате хајдуком,јел то онај клуб што нам је заједно са звездом отео титулу 1975?
vdn slaninar
Postovi: 985
Pridružio se: Pet Mar 30, 2012 9:46 am

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post od vdn slaninar »

Kakva reginalna liga,sve i da zlato tece iz nje sta ce nam,jednom smo se razisli i sta sad ponovo da se spajamo,od nas su svi pobegli kao osureni sad hoce sa nama.Valjda treba imati stav,princip i gledati interes Vojvodine,Srpskog fudbala.Imali smo negativno iskustvo sa kosarkom gde smo zbog jadranske lige unistili sve centre kosarke u Srbiji,celu Srpsku kosarku smo sveli na Beograd i Covica i Raznatovica,samo preko njih se moze probiti u kosarci,tako bi bilo i sa fudbalom.Ne,ne i ne.
Korisnikov avatar
Red Marquis
Moderator
Postovi: 3777
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 4:49 pm
Lokacija: West Side

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post od Red Marquis »

SmallBlacksmithTown je izneo par zanimljivljivih opaski, ali greši u jednom po meni. Puklo sve ili ne, privatizacija se neće desiti. Još smo mi na onom "hleba i igara" nivou i uvek će biti potrebni fk i kk blizanci kao ventil neprosvećenom narodu da ne obraća pažnu na to da živi u evropskom Bangladešu. Agonija neće stati, stoga radije biram gledanje timova koji su nešto značili/znače, no srpske timove za jednokratnu upotrebu i pranje novca, kojima rukovode političari na vlasti u opštini.

SNS liga je propast, zna to i Kokeza, zato i želi regionalnu ligu. Reprezentacija nula, liga nula. S druge strane Mamić koji drži HNS nema nikakav više interes da se valja u blatu njihove lige, a jedini se tamo pita. Gledaoce u HNL-u neće nikada više imati, a teško će ljudi odoleti Maksimiru kad dolaze omražene komšije...A pošto je jasno da smo mi i Hrvati kičma čitave te priče, očekujem da se ova liga sigurno sprovede u delo hteli to neki navijači ili ne.
Io odio Belgrado
playmaker
Postovi: 514
Pridružio se: Ned Sep 18, 2011 1:31 am

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post od playmaker »

Po meni stvar je vrlo jednostavna, ja realno nevidim klub iz okruzenja koji moze da podigne kvalitet fudbala, zvala se ta liga SNS,JSL,regionalna ...

Dinamo, to je isto sto i zvezda ili partizan, ko misli da su kvalitetniji nije realan niti ih je ikada gledao, ostali klubovi nisu vredni pomena jer su u najboljem slucaju u nasem rangu.

Tako da ja da se pitam podigao bih Kineski zid izmedju nas i njih a kamoli posle svega da se ponovo sastajemo u bilo kakvom obliku.
Ne radi se o nacionalizmu niti bilo cemu slicnom, radi se cisto o nasem interesu gde ja nevidim kako cemo mi da profitiramo, slazem se apsolutno sa stavom da bi regionalna liga bila samo povod i motiv vise da se blizancima upumpaju pare.

Te price o sponzorima i gledaocima mogu da piju vodu sezonu dve, onog momenta kada raja shvati da je fudbal isti ili ti tragikomican sve ce se vratiti na isto.
Korisnikov avatar
Red Marquis
Moderator
Postovi: 3777
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 4:49 pm
Lokacija: West Side

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post od Red Marquis »

@playmaker
Da te parafraziram : Ko misli da Dinamo i Rijeka nisu bolji od svih naših klubova, nije realan ili ih nije nikad ni gledao. A i Maribor je tu negde bio svih ovih godina.

Manite me tih priča, kažite lepo i otvoreno, ne volimo ih, nećemo s njima.
Io odio Belgrado
SmallBlacksmithTown
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Jan 11, 2012 1:28 am

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post od SmallBlacksmithTown »

Red Marquis napisao:SmallBlacksmithTown je izneo par zanimljivljivih opaski, ali greši u jednom po meni. Puklo sve ili ne, privatizacija se neće desiti.
Naravno da se nece desiti, ne postoji predsednik kluba, direktor, clan uprave, ni u jednom klubu "udruzenju gradjana" ,kao i nijedan sportski radnik u fudbalskom savezu ili zajednici superlige kome bi tako nesto bilo u interesu. To bi za njih bio svojevrstan protivprirodni blud.

Ako bih pricao u metaforama, rekao bih da je fudbalska Srbija polje jagoda iz koga su CZ i Par slobodni da uberu sta god pozele i to posle izvoze i preprodaju u inostranstvo. Naravno da im ne odgovaraju privatni klubovi, stabilni koji ce prvo da ograde svoje dvoriste i drze stetocine podalje.

Titovi blizanci svoju poziciju duguju javno-privatnom partnerstvu drzave i njenih funkcionera sa interesnim grupama menadzera,finansijera,(ne)sportskih radnika, legendica klubova itd...
Liga i takmicenje se prilagodjavaju njima i ekstremnom profitu koji ostvaruju. Blizanci su najefikasniji i najprofitabilniji klubovi u evropi,ako se uzme odnos ulozenog i ostvarene dobiti.
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post od Stexman »

Kad se sve sabere i oduzme ima tu i dobrih i losih stvari. A sta ce biti niko ne zna pa uzalud ovo prepucavanje jer niko nema kristalnu kuglu. Ono sto znam sigurno da ja licno jedva cekam dan kad ce blizanci zavrsiti prvenstvo bez titule! Pa makar tu titulu osvojio i jebeni dinamo z. Eto toliko ih mrzim.

A mi jedino tu opet mozemo da iznenadimo ali sa upravom kojoj je Vosa na prvom mestu a ne neko od blizanaca!
playmaker
Postovi: 514
Pridružio se: Ned Sep 18, 2011 1:31 am

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post od playmaker »

Red Marquis napisao:@playmaker
Da te parafraziram : Ko misli da Dinamo i Rijeka nisu bolji od svih naših klubova, nije realan ili ih nije nikad ni gledao. A i Maribor je tu negde bio svih ovih godina.

Manite me tih priča, kažite lepo i otvoreno, ne volimo ih, nećemo s njima.
Nije stvar u tome da li su oni boji, stvar je u tome da oni nisu klasa za nas a to je velika razlika! :idea:

Nas klub da je upola stabilan kao bilo koji od tih brisao bi patos sa njima evo pljuni me ako nije tako. Pa mi kakve smo sve igrace prodali u proteklih par godina za tepsiju ribe to nema nigde.

Radoja,Sergej Milinkovic-Savic,Gacinovic,Katai,Meleg,Ivanic,Babic...
Stvar je u tome da nama samo fali da neko obezbedi redovne plate i da ne poklanjamo igrace i to je to, nista vise, druga bi se pesma pevala.

Dinamo je prica za sebe, to ti je BG prica u Zagrebu, mafia,savez sve je namesteo od temelja do vrha, nije za poredjenje uopste...
Marko93
Postovi: 549
Pridružio se: Pet Jul 18, 2014 1:32 pm

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post od Marko93 »

Bravo Backa :hurray:
Dragojlo
Postovi: 692
Pridružio se: Uto Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post od Dragojlo »

Какво ламентирање медија због још једног лошег резултата црног мезимчета... :shit: Одма поређења са резултатима из претходних сезона,а нико да спомене сјајног дебитанта!!Дакле,нису ПОДЕЛИЛИ бодове,него се нека тамо зла Бачка усудила да ОТКИНЕ два бода јадном и рањеном партизанчићу... :evil: ПУ!!!!!
playmaker
Postovi: 514
Pridružio se: Ned Sep 18, 2011 1:31 am

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post od playmaker »

Dragojlo napisao:Какво ламентирање медија због још једног лошег резултата црног мезимчета... :shit: Одма поређења са резултатима из претходних сезона,а нико да спомене сјајног дебитанта!!Дакле,нису ПОДЕЛИЛИ бодове,него се нека тамо зла Бачка усудила да ОТКИНЕ два бода јадном и рањеном партизанчићу... :evil: ПУ!!!!!
Ajmo malo realnosti, odlicno je sto su im otkinuli bodove ali ovo je klasicna seljacka ekipa, lezi, padaj, odugovlaci... :frown:
Zaključana tema