Super Liga - sezona 2016/17

Zaključana tema
Korisnikov avatar
naseljekolumbija
Postovi: 1101
Pridružio se: Čet Avg 02, 2012 12:03 pm
Lokacija: NS,NN

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post od naseljekolumbija »

Marcello napisao:
Sada baš razmišljam o ovom svom kiksu u vezi sa brojem klubova...Znaš, kad sam ne razmišljajući napisao 18...Sećam se, nekada, krajem 80-ih, kad sam se zarazio fudbalom, od 18 ekipa u tadašnjoj Saveznoj ligi, znao sam bar 5-6 igrača iz svakog tima, ne računajući nas i "veliku 4". A, nisam se trudio da ih pamtim, nisam učio napamet kao neki moji drugovi. Prosto, radio prenosi, kratki TV izveštaji, "Tempo", "Dnevnik"...Vremenom je sve to bledelo, da bih došao u ovu situaciju. A, ona je, dal' zbog zasićenja, godina (koje su pojeli, a i dalje ih jedu - skakavci), ili prosto zbog apsurdnosti takmičenja, takva - da me ne zanima ko popunjava ostatak lige. To su neki, uglavnom crveni ili plavi timovi, koji dolaze na naš stadion, koje ne prate navijači, bezlični, kao klonovi...Znajući da se mom klubu krila brutalno seku, čim "mračni kabineti" osete opasnost, nisam preterano zainteresovan ni za rezultat. Dođem tako, da bih "napario oči" najlepšim dresovima na svetu, radujem se ili tugujem. Ali, sve jako dozirano. Na minimumu. No, previše sam navučen da bih prestao da dolazim. Jbg.

Благо теби, ти си бар видео нешто фудбала у оној екс Ју лиги. Ја све што памтим су 90-те и овај сличан бунар сада. Слажем се са овим што си написао за наше клубове. Морамо лигу да смањимо на 10 клубова. И покушамо да тиме повећамо регуларност. Ово што гледамо је све, само не такмичење.
Korisnikov avatar
naseljekolumbija
Postovi: 1101
Pridružio se: Čet Avg 02, 2012 12:03 pm
Lokacija: NS,NN

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post od naseljekolumbija »

Не заносим се превише да је то решење свих проблема али лига од 16 клубова је нелогична. Ем што смо мала земља ем што нема квалитетних клубова... Треба смањити, ако ништа друго да се барем смањи простор за мешетарење сви знамо коме.
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post od Stexman »

Kako mislis da ce se smanjiti prostor za mesetarenje. Ako bude manje klubova i igrao se cetvorokruzni sistem ako imas jedan klub za namestanje to su ti 4 sigurne utakmice.

Sve dok mi nemamo zakon koji ce to kaznjavati strogo dzabe nam bilo koji sistem.
Korisnikov avatar
naseljekolumbija
Postovi: 1101
Pridružio se: Čet Avg 02, 2012 12:03 pm
Lokacija: NS,NN

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post od naseljekolumbija »

Не знам колико би имали клубова са којим би намештали у лиги од 10 али свакако мање. А у оваквој лиги каква је сада увек имамо по 5,6 клубова којима дефинитивно није место ту.
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post od Stexman »

Pa vidi, 5 klubova od 16 ili 5 od 10. Sta je gore? Pa cak i mi ne mozemo da garantujemo da nismo umesani u igranku sa blizancima? Jednostavno nemam utisak da smo cisti. Mozda gresim ali ovo sto se nama desavalo ove sezone nije normalno. Ali ono sto je gore od toga je da mi kao klub nikako nismo reagovali na te nenormalne stvari.
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post od Rabba »

Liga od 10 klubova, poslednje vreme se nosim mišlju da nam je čak i 8 dovoljno. Da se zadovolji format. Sa brutalnim ispadanjima. Donja 2 plus 2 u baraž. Cele sezone se boriš za nešto. Pa ti izvoli, prodaj.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
vdn slaninar
Postovi: 985
Pridružio se: Pet Mar 30, 2012 9:46 am

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post od vdn slaninar »

Sve smo to imali pa kazite sta se pokazalo dobro,nista,ni liga sa 10,12,14,16,18,20,22,24 kluba.Nije sustina u broju klubova vec u drzavi i sistemu gde se igra.Ne moze fudbal da odskace od svih ostalih segmenata drustva.Ima jako dobra knjiga koja ceo svet objasnjava preko fudbala,i jeste fudbal slika naseg stanja,ne samo on vec i kultura,politika,sudstvo...gde smo uspesni,nigde.Tragedija i jeste u tome da potencijala imamo ali volje ne.Pa mi Sergej MS prodamo za 600.000 eura a oni ga za pola godine prodaju za 10.000.000 eura,ko je ovde lud.
Korisnikov avatar
Душан
Postovi: 471
Pridružio se: Sub Apr 22, 2017 11:11 pm

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post od Душан »

Имали смо лигу од 10 клубова, и били први на полусезони, па су нас покрали те сезоне неколико пута.Наравно на крају трећи по обичају.Овде док се не промени систем, и док се не изврши приватизација слаба вајда од фудбала.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post od Turija »

Nista ni privatizacija nece pomoci, kao sto nije pomogla ni u privredi.
Inspekcijski nadzor i pravedno sudstvo su kljuc uredjenog drustva i drustvenih odnosa.
AD FKV je resenje, ali osiromasen je narod i drasticno smanjen navijacki korpus Vose u odnosu na 50ete, 60ete, pa i 70ete, mediji su odradili posao za blizance i unistili sve lokalne i regionalne klubove.
Vreme oporavka ce biti predugo, ako ga uopste i bude.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post od gospodinFKV »

Riba smrdi od glave, ljudi. Nekoliko puta vec ispricano i prezvakano. Uredi drzavu - uredices i sport.

Mi smo drzava huligana i mafijasa. Pa mi imamo predsednikopremijera koji nije mogao da se izbori za sipku na severu, pa je uzeo sve nas ostale da jase.

Crvenog kancera vodi lik koji je bio na interpolovoj poternici, bivsi predsednik crnog kancera je skoro pusten sa nanogicom za odvratno mnogo para sto je ukrao na privatizacijama, onaj ljakse od predsednika je u roku od 6 meseci od dolaska abolirao dzajica, a da ne spominjem to sto im svako malo daju para, jer se biracko telo valja umiriti. O cemu mi pricamo. Nekad su se huligani koristili kao ulicno oruzje, danas se koriste kao glasacko telo.

Biti fudbalski ''radnik'' je danas najunosniji posao u Srbiji - krades kao nezdrav, imas podrsku politickog vrha punog iskompleksiranih neuspelih huligana,...
Korisnikov avatar
Del_Boske
Postovi: 365
Pridružio se: Ned Apr 25, 2010 1:30 am

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post od Del_Boske »

Ове сезоне учествује и победник купа Албанаца са Косова... нема никакве забране да их извуку са клубовима из остатка Србије? :)
Korisnikov avatar
Del_Boske
Postovi: 365
Pridružio se: Ned Apr 25, 2010 1:30 am

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post od Del_Boske »

http://www.tvarenasport.com/vesti/fudba ... Txbe2jyi1s" onclick="window.open(this.href);return false;

"Ne menjajte sistem Superlige!"
Izvor: Mondo | Autor: Neša Petrović | Postavljeno: 08.06.2017.
Zaključana tema