Liga Evrope - sezona 2016/17

Zaključana tema
Korisnikov avatar
churguzijanac
Postovi: 2018
Pridružio se: Uto Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od churguzijanac »

Previse se novca vrti u ovom sportu, a ljudi ko ljudi, gde ima kesa mora da se mandza.Sve sam sigurniji da za zivota necu videti jos jednu titulu, a planiram jos dugo da zivim!

Nadam se samo da je brat sa zapadne tribine odigrao 7+ na Barsu kako sam ga savetovao, a ne 5+ kako je planirao :mafia:
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od gospodinFKV »

Iskocila ova tema, pa se setih da ukazem na nesto sto nisam pre nekih nedelju-dve.

Liga Evrope, prvo eliminaciono kolo posle grupne faze: Lion - AZ Alkmar 11:2. Prva utakmica 4:1, druga 7:1...

Pa vi vidite gde smo mi :deal:
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od Stexman »

Barselona sasvim zasluzeno prosla dalje. Oba penala cista, pa mozete da ih mrzite koliko hocete. Prvi penal cist a drugi isto tako jer po novim pravilima uefe svaki kontakt sa igracem u predelu vrata se kaznjava kaznenim udarcem. Sve cisto, PSG su luzeri kao i mi jbg.
Korisnikov avatar
ДушанСП
Postovi: 712
Pridružio se: Uto Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od ДушанСП »

По правилима уефе ни партизан не би требао да игра европу следеће сезоне па ће играти, а да не причамо о репрезентацији Косова.Фудбал је мушка игра,није туча,али није ни шах.Оба пенала су смешна,али је крив и ПСЖ што је килаво почео утакмицу и добио гол у трећем минуту.
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4042
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od Milan »

Aj da i ja malo offtopic-ujem... Da nema neko valjan link za prenos Hajduk-Rijeka?
POŠTO OBRAZ ???!!!
Korisnikov avatar
severozapad
Postovi: 611
Pridružio se: Sre Nov 10, 2010 3:23 pm
Lokacija: Liman 4

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od severozapad »

Je l zna neko kako ide za sledecu sezonu?
Neko rece da krecemo od narednog kola u odnosu na prethodne sezone, tj da igramo samo jednu pre plejofa za ulazak.
I da li se znaju datumi utakmica, okvirno bar?
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od Rabba »

https://en.wikipedia.org/wiki/2017%E2%8 ... opa_League" onclick="window.open(this.href);return false;

Možeš malo potražiti po stranici, ali ono što te interesuje:

Sve naše ekipe kreću iz prve runde kvalifikacija.

Od 29. juna na svakih 7 dana se igraju utakmice. Jedino je pauza između druge utakmice treće runde i prve utakmice plejofa dve nedelje.

Jako smo daleko mi od automatskog prolaza u drugu rundu. Jedino što može da se desi je da duže ostanemo nosioci.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Korisnikov avatar
severozapad
Postovi: 611
Pridružio se: Sre Nov 10, 2010 3:23 pm
Lokacija: Liman 4

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od severozapad »

Hvala Rabba.
To znaci prakticno da smo se vratili korak u nazad, zar ne?
Koliko se secam bilo je neko kolo pre koje smo ipak preskocili poslednju ili sezonu pre.
Okej, u svakom slucaju, datumi me najvise zanimaju zbog planiranja putovanja.
:mafia:
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od Rabba »

Pa u principu, nije baš da smo nazadovali, iako jesi u pravu. 2014/15 smo krenuli od drugog kola, ali se format kvalifikacija za evropska takmičenja menjao kako su se sama evropska takmičenja menjala. Recimo, Srbija je bila tada 25. na listi, mesto koje u današnjem rasporedu ekipa ne donosi apsolutno ništa u odnosu na našu poziciju. Danas smo 27.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Korisnikov avatar
Djisa
Postovi: 1187
Pridružio se: Ned Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od Djisa »

Ne znam da li neko obratio paznju na promene koje ce uslediti od sezone 2018/19. Tu vise nema sansi da se prodje u grupe Lige Evrope. Samo 13 ekipa ce kroz kvalifikacije doci u grupe, a pocinje vise od 150 ekipa, I bice 5 kola (mi pocinjemo od 2. odnosno prvog, jer se ono pre nas zove preliminarna runda).
Pa da se ne ljubimo!
1892
Postovi: 1009
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 3:34 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od 1892 »

Djisa napisao:Ne znam da li neko obratio paznju na promene koje ce uslediti od sezone 2018/19. Tu vise nema sansi da se prodje u grupe Lige Evrope. Samo 13 ekipa ce kroz kvalifikacije doci u grupe, a pocinje vise od 150 ekipa, I bice 5 kola (mi pocinjemo od 2. odnosno prvog, jer se ono pre nas zove preliminarna runda).
Onda te sezone moramo da ciljamo ligu šampiona :greenbutt:
Come on you Reds!
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od Radoye »

Vec duze vremena je trend da se siromasnima i uslovno receno malima sto vise oteza ulazak u evropska takmicenja, jer bogati klubovi zele da igraju samo izmedju sebe racunajuci da im takve utakmice donose najvecu finansijsku dobit, a i ne bi lepo izgledalo za njihove sarene laze da ih otresu neki iz tamo kojekakvih zemalja, ko bi im onda verovao da su najbolji medju najboljima i kupovao dresove Mesija i CR7? UEFA je naravno kapitulirala jer su zapretili istupanjem iz njenih takmicenja i formiranjem svoje lige ako im se ne da sve sto pozele. Tako da u domacem prvenstvu imamo protezirane blizance, a u Evropi protezirane klubove Petice - odavno je umro posten fudbal koji se igrao iz ljubavi...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Vosa je sve
Postovi: 118
Pridružio se: Čet Feb 09, 2017 11:48 pm

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od Vosa je sve »

ima neko neke informacije moze li vosa biti nosilac u trecem kolu ... neko je bio rekao da imamo lepe sanse za to,mislim da je Lalatovic tako nesto pricao
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od Voja »

Mislim da imamo brdo stavki koje treba resavati pre izlaska u Evropu
Slika
Korisnikov avatar
madda fakka
Postovi: 1114
Pridružio se: Sre Jun 04, 2008 7:15 pm
Lokacija: Adice

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od madda fakka »

Vosa je sve napisao:ima neko neke informacije moze li vosa biti nosilac u trecem kolu ... neko je bio rekao da imamo lepe sanse za to,mislim da je Lalatovic tako nesto pricao
Trenutno imamo koeficijent 9.075 npr Dinamo Minsk je bio nosilac sa koeficijentom 10 i bio "prvi iznad crte" kao nosilac u trecem kolu. Dok je Grasshopers sa koeficijentom 9.755 bio "prvi ispod crte". Ovo je naravno za sezonu 2016/2017.

Prvo, dobar deo klubova koji ucestvuje u kvalifikacijama a da su iz jacih liga od nase (nasa liga je trenutno na 26. mestu) imaju slab koeficijent. Ovo ne vazi za ekipe iz prvih 10 liga jer u startu imaju dobar koeficijent samo od lige unazad 5 godina. Sassuolo npr koji je prvi put u istoriji kluba igrao neke evro utakmice je skupio koeficijent 17 ili 18 "samo" sto je igrao grupnu fazu LE. Skupili su neki 10+ koeficijent samo zbog lige i bili nosioci protiv cigana u play off. Ovde spadaju lige mozda do 10 mesta iznad nas. Kao primer uzmimo Rumuniju, koja je na 24. mestu. Ako bi se Dinamo Bukurest ili Craiova plasirali u 3. kolo kvalifikacija, mi bismo se "popeli" za 2 mesta jer Dinamo Bukurest ima mnogo slabiji koeficijent od naseg a Craiova nije igrala bilo kakve kvalifikacije unazad 5 godina. Treba dodati cinjenicu da nece puno dobiti bodova od lige. Ista situacija je za Lokomotiva Plovdiv iz Bugarske (liga trenutno rangirana na 22. mestu). Svi navedeni klubovi trenutno imaju plasman u kvalifikacije za evro takmicenja. Posto lige jos nisu ni blizu zarsetka sve je otvoreno.

Druga stavka, naravno, pobede autsajdera u prvom i drugom kolu kvalifikacija npr. da su prosle godine Maribor, Genk, Maccabi Tel Aviv i Grasshopers izgubili u drugom kolu kvalifikacija (a bili su blizu) mi bismo kanda bili prvi "ispod crte" ili pak "iznad crte". Znaci da treba i srece :)

Trenutno je mnogo toga u igri, jos treba dodati da treba da udju "fer plej" klubovi koji polaze od prvog kola ali mahom su iz jacih liga, kao onomad Twente dok je Duca Tadic igrao za njih. Bilo kako bilo, treba videti ko ce se sve kvalifikovati i od kojeg kola pocinje takmicenje. Najpre da mi obezbedimo titulu pa cemo lako da kalkulisemo ko smo i sta smo :cheers:
I Bog je Slaninar...
Zaključana tema