"fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od limanfkv »

13.kolo
Borac (Cacak)-Vojvodina 2:1(Tadić)

Stadion kraj Morave u Čečeniji je tih dana bio suspendovan, ako me sećanje dobro služi zbog majmunisanja Četa i onog KKK prekida utakmica zbog sukoba sa njihovim crnim Tamvanjerom. Takođe, u nedelji pred utakmicu domaćini nisu trenirali jer su tražili pare, pravili štrajkove. I tako jadni i bedni uspeli su da nam daju 2 gola za dva minuta,iako smo vodili golom Tadića sredinom drugog poluvremena. TAKVI SMO TI MI.U upisima KoKanidje pred ovaj meč, tokom i nakon njega ispisana je cela naša istorija.
KoKanidja napisao: Postavljam temu samo da ako nasi neki igraci citaju forum imaju vremena da je procitaju. Pisacu u tom obliku kao da se obracam njima, a ko je vec zaduzen neka je postavi kao "sticky".

Znaci igra se u Cacku bez publike. Ti kurtoni su vas dobili na pocetku sezone, ali tamo bre nema jedan poznatiji igrac osim matorog Krstevskog i te chamuge sto vam je dala 2 gola. I ti levati dobijaju Vojvodinu vec 3 ili 4 puta za redom.
OVO VAM JE JAKO BITNA UTAKMICA i imate velike sanse sada nesto da uradite. Pokazite da se ne bojite i igrajte svom snagom i srcem, a znajte da su sva nasa srca uz vas iako necemo biti tu da vam pomognemo. Igrajte za Vojvodinu i napravite nesto od nje a samim tim i od svog imena.
Ti idioti iz Cacka su sve samo ne fudbaleri i nemojte samo da se uplasite i igrate bunker jer da bi pobedili morate bar jedan gol da date.
I samo ostro i borbeno, nedajte da vas seoski djilkosi ponovo pobede jer ste mnogo kvalitetniji bar od njih.
I ponovicu opet jer se ja samo toga bojim, SAMO NEMOJTE DA SE UPLASITE tih levata nego SAMO BEZOBRAZNO I SRCEM.

A mi cemo biti tu bar u mislima da vam pomognemo. Verujemo u vas i mozete vi to.

Ajde vec jednom, dosta je bilo...

pa da na sledecoj kod kuce protiv bezanije se digne ceo stadion i....

I PAZI I PAZI I PAZI VOSA GAZI !!!
posaljin napisao:Za 2 minute? ali kako jebote? dobro je da nisam tamo......
KoKanidja napisao: slusam utakmicu na radiju, dajemo gol, ne mogu sebi da dodjem od srece, kao da mi se vrti u glavi, odma zovem stoku da im javljam da vodimo i svi srecni, prekida se prenos zbog vesti, odlazim kuci da pratim na netu, znaci trebalo mi bukvalno 3 minuta, i tu usput razmisljam kako smo samo na 3 boda od 6-tog mesta i kako sledeceu igramo kuci a taj Hajduk u gostima i kako ih stizemo, razmisljam i kako sad treba pustiti slobodan ulaz protiv Bezanije da sto vise ljudi dodje i da se proslavi jos jedna pobeda pred JNA na koji nas tako napaljenih moze otici jako puno i ko nikad do sada, i stizem kuci i tu na teletekstu vidim trepce 2:1, reko mozda je greska, nemoguce, zna taj teletekst da nekad izbrlja, reko nije fizicki izvodljivo da primis 2 komada za tako kratko vreme, palim net i molim Boga da ovde na sajtu niko ne prica o tome....kad ono....

A sad ne smem ljudima da javim sta se desava....sramota me i zao mi ih je....

Kako sam dobro sanjao jebem vam mater u picku....kurtonsku....sto ste me probudili....
uvek odani napisao: čoveče ja da sam neki k***c u klubu nebi im mesec dana dao ručak i večeru. Samo krišku dve paštete za doručak i tri treninga dnevno pa da jedva čekaju jutro da pojedu opet dve kriške paštete i tako mesec dana. Uf kako bi igrali, leteli bi po terenu.
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od limanfkv »

18.11.2006.
14. kolo: Vojvodina - Bezanija 1:0(Despotović)


[video]https://www.youtube.com/watch?v=1h97WlzxxHQ[/video]

Od pakla do raja? Čudan dan... Nije tajna da je Vojvodina bila u prijateljskim odnosima sa Bežanijom, tog dana pobedili smo u nameštenoj utakmici i to je svima bilo jasno. Velika je greška što je tada ljudima bilo muka od toga kako blizanci nameštaju i otimaju, pa se prećutno pristalo na to da i mi otimamo ako smo u mogućnosti. Mala soba 3 sa 3... Koliko me je sramota ove i svake takve utakmice, toliko sam ponosan protestom nakon utakmice. Zbog izjave tadašnje gradonačelnice koja je ponudila SPENS na igranje dal rukometašima ili košarkašima jednom od blizanaca, a naši rukometaši su bili isterani iz istog i svoje utakmice igrali po okolnim selima, organizovan je protest. Sigurno jedna od najlepših vanstadionskih aktivnosti grupe...
Pred gradskom kućom su se, između naših dvomotki, našle i posebne za tu priliku na kojima je pisalo: "FKV - NAŠA STRANKA", "POLITIKA JE KURVA" i "MI DRŽIMO KLJUČ GRADA".

I tako...
Stara Garda napisao:Protest navijača
Odmah posle utakmice navijači Vojvodine krenuće u protestnu šetnju gradskim ulicama, sve do trga, gde će ispred Gradske kuće ukazati na nebrigu aktuelnih gradskih vlasti prema novosadskom sportu, a naročito prema Fudbalskom klubu Vojvodina. Prema rečima navijača protest je uredno prijavljen MUP-u.

Dnevnik
Djumi napisao: 1:0 poluvreme (Despotovic 36 minut) :D
Red Firm napisao:
ogi napisao:Interesuje me kakav je feeling kada igras namestenu utakmicu. Kako se igraci oba tima osecaju, mozda neki ni ne znaju :lol: ..jbg i to je fudbal.
Nažalost danas je to fudbal. A dokle će on takav biti?! Čega sve nismo bili svedoci poslednjih nekoliko godina? Jadan je onaj ko nam ovakve stvari servira.
limanfkv napisao:Sjajna utakmica,sjajna fudbalska predstava,leprsava igra,gosti su pokazali da su ozbiljan klub,ali nasi lavovi .............. de mi zivimo :oops:
:) napisao: Jadan je polucovek koji pristane da igra namestenu utakmicu! I ko posle toga moze sebe da pogleda u ogledalu, da sebe nazove sportistom. Ja razumem pare, karijeru, ali postoji nesto mnogo vaznije! Svi znate sta je to.
mile bronx napisao:Simpaticni komentari.
Velicanstvena i grandiozna igra i pre svega pobeda nasih fudbalera :mrgreen: :roll:
Gde mi zivimo?....

Slika
Slika
Slika
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od limanfkv »

26.11.2006.
15. kolo: Partizan-Vojvodina 0:1 (Despotović)

Rajevac je tako postao prvi trener, nakon 1966. godine, koji je oba puta u sezoni savladao partizane. Kao što se može videti i po upisima, kvota na pobedu Vojvodine u kladionicama bila je 22. A sad uporedite naš i njihov tim, ne mogu da verujem. Naš tim je barem za tri klase iznad ovog koji im se suprotstavio tog novembra 2006., iako to tada nismo znali... Na gol je konačno stao Babalj, umesto "fantastičnog" Kahrimana. Sećam se da nisam mogao da odem na utakmicu zbog neke svadbe, a u to vreme nije bilo pametnih telefona i sličnih kuraca (verovatno je zato bilo i lepo), malo je reći da sam muda hteo pojesti sebi, a da sam na svadbi bio prisutan samo fizički.

Dejan napisao: RANKO DESPOTOVIĆ

Sve je moguće

Iako je, pre svega pobedonosnim golovima protiv Hajduka i Bežanije, izrastao u otkrovenje Vojvodine ove jeseni, centarfor Ranko Despotović je i dalje čvrsto na zemlji. To, međutim, ne znači da mogućnost da "lale" trijumfuju protiv Partizana smatra nerealnom.

- U fudbalu je sve moguće, naročito kad date sve od sebe, kad na terenu iscedite i poslednju kap znoja. Uradimo li svi to u nedelju u Beogradu, nijedan rezultat neće biti iznenađenje - najavljuje Despotović.

Anonimus napisao:PAR­TI­ZAN: Ja­hić, Mi­haj­lov, Rnić, Ba­jić, Lo­mić, Smi­lja­nić, Za­jić, Ma­rin­ko­vić, Ma­le­tić, Odi­ta, Mi­ro­sa­vlje­vić.

VOJ­VO­DI­NA: Ba­balj, Sto­šić, Pe­ka­rić, Đu­rić, Pet­ko­vić, Ka­čar, Da­vi­dov, Ta­dić, Po­po­vić, Bu­ač, De­spo­to­vić
Buca napisao:Poluvreme 0:1 samo napred. Ovaj partizan je nula treba jos 5 golova da im damo
Anonimus napisao:Sta reci posle druge pobede ove godine nad ,kako ogi rece,mrskim nam klubom!!! Odlicno smo odigrali,pametno,mada se mora priznati da smo imali srece.....Videlo se opet koliko nam Davidov znaci na sredini,jer je jedan od retkih koji je u stanju da stane na loptu,a pritom je zadrzi u svom posedu! Kako je samo iscupao onu loptu,majstorski je dodao do Kacara,ovaj do Despotovica i to je to!!!! Babalj jednom recju fantastican,pun sigurnosti,samopouzdanja,zelje i naravno kvaliteta.
Imam utisak da,da je Kahriman branio,bilo bi 4:1 za grobare..... :roll:
slavko085 napisao:Ne znam odakle da pocnem. Na stadion sam otisao sa nadom da cemo igrati "bunker" ,ali da se nikako necemo obrukati. Cim sam usao (a inace,sedeo sam na ISTOKU,zbog druga),video sam histericnog,ali postenog (doduse,malo i prljavog) partizanovog navijaca Misu Tumbasa. Kada je negde oko 30-og minuta poceo da nervozno vice "IVICE!!!...IVICE..." (Ivici Kralju koji je sedeo u lozi) ,i time pokazivao znake nemoci grobarskog tima ,bilo mi je jasno da cak i sa slabijom igrom mozemo nesto da uradimo. Da mi je tada neko ponudio bod,oberucke bih ga prihvatio,jer sam znao da je Partizan zavrsio posao ako pogodi pre poluvremena.

Za to vreme FIRMA,momci nisu prestajali ceo mec,iako nas je bilo relativno malo (za tako lep dan),nadomestili su prazninu koja se osecala na stadionu. Kada su poceli da skandiraju onu dobro poznatu"MRZIM BEOGRAD" ,uneli su nezadovoljstvo i revolt medju navijace groblja,koji nisu imali potencijala da reaguju,jer su u rasulu,pa se po pojedinacnim komentarima isticao stariji retard sa podjednako reatrdiranim sinom koji ga je blentavom facom upitao "A sto tata oni skandiraju "Mrzim..." a ovaj mu je diplomatski odgovorio - "Zato sto su iz Austrougarske" :lol: ... Propratna reakcija retarda juniora bila je "Ha, Bugarska,Ugarska,slicno je jel'da?" zavrsavajuci ovaj besmisleni dijalog blentavom facom sa pocetka... Tiho sam prokomentariosao "Eee Turci",ovaj me je cuo,ali nekako bas u tom trenutku sjajan par ka Despotu,ovaj beskompromisno barata sa loptom, brz kao munja,na volseban nacin postavlja,ispostavice se kasnije, konacnih 1-0. VElika radost nasih na severu, kao i moja reakcija,onako usamljenog na istoku!!! Gol za "domaci" zadatak Partizanovcima i strpanja da cemo se u drugom poluvremenu opasno zatvoriti. Nazalost, :roll: ,Rajevac nastavlja po starom ,Despota salje jos dublje u protivnicki sesnaesterac, ovaj je bio za nijansu slabiji nego u prvom ,pa iz tog razloga nismo postigli jos koji gol.

Moram da pohvalim sjajne - Davidova,Kacara,Babalja (koji je izmamio aplauze cak i okorelih partizanovaca),Pekarica, kao i kompletan tim. Igrali smo disciplinovano ,lepo za oko,kombinovali smo i nismo srljali. Kao sto je neko vec rekao- koliko Davidov znaci nasoj ekipi videlo se danas. Konacno neko "da stane na loptu",iskreira kombinaciju,da pravilan pas...


Na kraju velika radost navijaca i igraca,grobari skenjani,Rabren iskljucen (valjda ce i njemu brzo kraj u FCV),i meni puno srce! :lol:
nboya napisao:SPORT:

"Dra­go­slav Še­ku­la­rac, srp­ska fud­bal­ska le­gen­da, u kla­di­o­ni­ci je fik­si­rao "dvoj­ku" na meč Par­ti­zan - Voj­vo­di­na, upla­tio 500 di­na­ra, a po­di­gao 11.000!"
[video]https://www.youtube.com/watch?v=FJBSe9y1uzs[/video]
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od limanfkv »

2.12.2006.
16. kolo: Vojvodina-Banat 4:2(Pekarić,Buač(2),Despotović)

Prelepa utakmica, pravi završetak polusezone. Primili smo rano pogodak, a onda je usledilo paklenih 20 minuta, gde postižemo čak 4 pogotka. Delovalo je da ćemo dati 10 do kraja, ali dosta je i ovo bilo. Zasigruno najbolje poluvreme te lude jeseni.

Sezione fcv napisao:Ali i bez obzira na to dal igramo kao u subotu za 6 mesto ili za bilo koje, treba se dodji u sto vecem broju. Ja nazalost necu biti u prilici da pratim tekmu, zato bi ovim putem zamolio Ogija da mi javi desavanja ustvari rezultat :!: :wink:

pozdrav svima
Turija napisao:Sa ove utakmice za mene je vredno nekoliko stvari:
1.pre svega pobeda
2.Golovi.Počeli smo da kažnjavamo sa njima greške protivnika
3.polako vraćamo ugled kod timova, trenera, funkcionera (Terzić, Rajić, Klemente), novinara......
4.našli smo se iznad crte, tj prezimićemo na tabeli tamo gde je bio minimum postavljenih ciljeva, što bi se u socijalizmu govorilo na pozitivnoj nuli
5.Publika.Stidljivo se vratila na stadion i tapšala sa Zapada.
6.Banjalučani na Severu
7.Trener.Uspeo je u nemogućoj misiji.
Ostalo se neće dugo pamtiti.
A, o gore navedenom i, još mnogo čemu drugom će se tek diskutovati u različitim topicima.
Voja napisao: -radovanje Pekarica kod postignutog gola za 1:1.Ubedjen sam da je Pekara zavoleo Vosu i da igra zbog nje,a ne zbog sebe (kad uporedite ostale nase igrace kako se raduju,shvaticete)

-I na kraju,kad pogledamo ucinak zadnjeg reda,svako ponaosob je dobar igrac (Djuric,Pekara,Stosic....),a mi primamo zaista jeftine golove.Mislim da bi tu rajevac morao odigrati kljucnu ulogu i doterati to u red u ovoj pauzi!!!

Slika
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od limanfkv »

17.02.2007.
Vojvodina-Vozdovac 1:0(Pantelić)


U prolećnom delu sezone nismo mnogo menjali tim, a najveće pojačanje predstavljao je strelac na ovom meču, iako nije sjajno odjeknula vest da se vraća u naš klub. Ipak, značio je itekako za ovu sezonu. Na ovoj je konkretno postigao pogodak, neki smešan kroz ruke Radakovića, ali se i povredio kasnije. Koliko se sećam, imali smo peh da proleće počinjemo bez Kačara(povreda).Rajevac je pokušavao neki improvizovani 4-4-2 sa Despotovićem i Sikimićem, i to nije baš ličilo nabogzna šta. Sve u svemu, za divno čudo nismo počeli kao što uglavnom počinjemo-kiksom.

kuzma liman napisao:Valjda ce biti pobeda i ja sam za to da se igra sa jednim napadacom despotovicem a da su iza njega tadic i buac . po meni sansu u prvih 11 treba da dobiju smiljanic i aleksic da udje pred kraj (nisu se valjda brasa i mancester dzabe interesovali za njih )
Friend napisao:Da i ja koju napisem o danasnjoj utakmici.Utakmicu pocinjemo u formaciji 4-4-2,sa tendencijom da napadnemo po bokovima gde su igrali Buac i Pantelic koji se nisu snasli,jer je ekipa Vozdovca brzo provalaila nasu taktiku i odlicno zatvorila nase bocne igrace.Sto se tice Davidova mislim da je odigrao najslabiju partiju od kako je u Vojvodini,gubio je loptu za loptom nervirajuci navijace na zapadnoj tribini.Popovic nije za defanzivnog veznog ma koliko se trudio,licno mislim da nas je sredina Vozdovca danas nadigrala ali to hvala Bogu danas nije rezultiralo u njihovu korist.Odbrana je delovala sasvim dobro,mada je bilo par propusta u pocetku utakmice.Napadaci Despotovic i Sikimic kao da guse jedan drugog u navali,po meni mnogo opasniji Despotovic koji se ruku na srce danas propisno klizao po terenu u klucnim trenucima .Sikimic danas nije bio definisan,pa po meni nije dobio prelaznu ocenu.Zeleo bih da napisem i to da nam je najslabija karika u timu golman(mozda ce to nekome zvucati smesno),Kahriman danas jako los sto se videlo u par navrata u drugom delu kada je proplivao kod jednog kornera i odleteo u prazno,ali na srecu igrac Vozdovca sutirao je pored gola.Jos bi istakao situvaciju kada je zbog ofsajda ponisten gol Vozdovcu na koji je nacin Kahriman intervenisao :roll: ,sva sreca bio je ofsajd :wink: !Danas je dobro to sto smo uzeli tri boda makar i ovako tesko,ali zasluzeno,mozemo i moramo mi to i mnogo bolje,ali opet ponavljam vazna su samo tri boda!
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od limanfkv »

24.02.2007.
OFK Beograd-Vojvodina 0:1(Despotović)

Nisam bio na utakmici, a nešto se i ne sećam da sam gledao snimke, niti gola mogu da se setim...5 uzastopna pobeda u šampionatu, prosto neverovatno za onaj tim sa početka šampionata. Opet, Ranko 0:1.

p.s. Ranko je danas u španskom trećeligašu Kadizu, bio je slobodan igrač nekoliko meseci.

Avangarda napisao:Bice tvrda utakmica, OFK je jaka ekipa. Moramo pogledati istini u oci i priznati da je i bod puna kapa.
Voja napisao:Eeeeeee...... ovo se zove iznenadjenje.... 6 bodova u prve dve utakmice.... i to od Vose.... Mozda sam se pre 15 dana potajno nadao.... SUPEEEEER!!!!!!
Turija napisao: Šta reći, nego odoh na pivo (uz malo naseckanih kobasica) :D , pa posle da odgledamo kako je sve to izgledalo na Karaburmi.
slavko085 napisao:Gol je bio pravo malo remek delo. Jednu ,naizgled,polusansu,prelepim trkom, a onda i "dribliranjem" protivnika DESPOT (definitivno za Klemente-a :)) donosi pred sam gol a onda u maniru iskusnog strelca donosi veliku radost navijacu na zapadu (meni) i ostalim navijacima Vojvodine. Zaista mislim da smo poceli da igramo prepoznatljivo,da ne budem previse subjektivan,ali taman onoliko koliko treba.

Borbenost svih igraca ne za 10 nego za 11. Nije bilo lako igrati po ostrom vetru,ali svako od njih je dao sebe i uspeh nije mogao da izostane.


Stara Garda napisao:Kapa dole za Djumija,koji je na jucerasnju utakmicu doveo i sina(inace navijaca Vojvodine).
Takodje veliki respekt za jos jednog clana ovog foruma Kraljevcanin Marka koji je iz Nemacke dosao samo zbog ove utakmice i odmah se vratio nazad.
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od limanfkv »

03.03.2007.
19. kolo: Vojvodina-Mladost (Apatin) 1:1(Sikimić)

To su te utakmice koje mi nismo mogli da dobijemo, a koje zlizanci dobijaju na silu i sudije. Nama gol da bivši igrač i bude najsrećniji čovek na svetu u tom trenutku, a njima njihovi puštaju golove. Protiv nas sve ekipe mogu da leže od 50-og minuta, ako imaju aktivan rezultat bez sankcionisanja. Rajevac je opet probao sa 4-4-2 što je izgledalo katastrofalno. Nakon povrede Despota i ulaska Dobrića i vraćanja u 4-5-1 odigrali smo verovatno najbolje poluvreme te sezone. Ipak, 5000 ljudi nije otišlo kući srećom jer smo se dobro ispromašivali. Poslednjih 15 minuta smo ih sabili u 16 metara, ali nije bilo suđeno jer je na njihovom golu bio - ser ŽAKULA koji je imao svoj dan. Prelep ambijent i konačno pravi pritisak celog stadiona svih 90 minuta...

021 napisao:Mladost će biti oslabljena, neće im igrati veliki broj značajnih igrača.Sigurno da neće biti lako, ali mislim da ako rano postignemo gol, možemo i do ubedljivije pobede.
Nadam se velikom broju ljudi na stadionu, i dobroj atmosferi.
:!: Napred Voša :!:
limanfkv napisao:1-1 Sikimic - Dragic
SUDIJA: GREM POL
Gledalaca milion

1.poluvreme
Jebi ga bojao sam se da se ovako nesto moze desiti.Po meni 2 boda je izgubio Rajevac koga je kolega iz Apatina oduvao taktikom u 1. poluvremenu.Startna postava nije odigrala kako je trebala.Odbrana ocajna, katastrofalne greske,srednji red slabasan,davili smo loptu,Buac ocajan...Previse tokom cele utakmice gadjanja Sikimica koji pored odlicne odbrane nije mogao drugacije.Skolski gol glavom, naseg bivseg igraca Dragica... Kahriman nemocan.Ocigledan poraz Rajevca.

2.poluvreme
Mnogo bolja igra Vojvodine izlaskom Buaca, mnogo mnogo mnogo promasenih sansi.Sesnaesterac Apatinaca bio je bukvalno preoran,ali se bunker nije mogao razbiti 2 puta. Dosta bolja igra ,ali lopta nije htela u gol. Stoka je vec u 50. minutu pocela da leze i da se valja prilikom svakog napada, sto je jos vise dizalo adrenalin kako na tribinama,tako i na stadionu.Poslednjih 30 minuta Vojvodina je igrala totalan pritisak kakav davno nisam video. Pokusavali su i iz daleka i sa strane ali najvise na Sikimica koji mi je nekako delovao nejak pored odbrane Apatina. Despotovic se kod 0-1 cini mi se povredio mada nije igrao na nivou do tada.
1-1 Pantelic na dodatu loptu prolazi po strani, na peterac dodaje pored supermena Zakule i gol daje Sikimic.Erupcija ma sta erupcija ludnica na stadionu.I onda....Pa ja mislim da samo Kahriman nije imao gol sansu.

Sve u svemu jedna prava fajterska utakmica, onako za zivce.Pored rezultata, prelepo popodne na Karadjordju koji je bio odlicno popunjen.Jebi ga mora se nekad i kiksnuti.Samo nek momci ponove borbenost sa kraja utakmice i nema zime za nas 8)
Ko nije bio svasta je propustio...
Stara Garda napisao:Turija lepo si primetio da pola fudbalera nije ni nalik onima sa kraja jeseni kad smo poceli da licimo na tim.Eto ja kao fudbalski laik skretao sam paznju jos pre mesec dana(sa istoka i zapada se to lepo vidi,sa severa malo teze),a to je formacija koju sad forsiramo.4-4-2 je formacija koju ne znamo da odigramo u ovom trenutku,za razliku od jesenas i 4-5-1(formacija koja je Italiji donela titulu Svetskog prvaka i koja je sad najpopularnija u svetu fudbala).
Gde su greske?
4-4-2
Previse centarforovi(Despot i Sikimic) se vracaju ka centru da prime loptu jer srednja 2 vezna(Davidov i Pop) se moraju mnogo vracati da zatvaraju u odbrani i slaba je saradnja bekova sa spoljnim igracima.Bekovi slabo probijaju do visine protivnickog 16erca i onda sledi dug povratak(ne zatrvoren prostor do naseg 16erca.2 centralna vezna se premore od silnog trcana od 16 do 16 i gube snagu i kreativnost.Slaba saradnja dva centarfora,jer kao da se ne razumeju,sudaraju,otvaraju na istu stranu...

Video si danas da smo poceli da igramo tek po izlasku Despota i ulaska Dobrica,jer je Pop dobio zadatak zadnjeg veznog(korektora) sa prodornim Nasticem na beku,Davidovom i Pantom iza Sikimica i tad su konkretniji napadi bili i sanse se redjale.

Slika
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od limanfkv »

10.03.2007.
20. kolo: Crvena zvezda-Vojvodina 0:3(Davidov, Despotović, Tadić)

Nakon 25 godina, Vojvodina je slavila na marakani i to nanevši im najveći poraz na njihovom stadionu od 1979. godine. Nikada neću zaboraviti trenutak kada Bajević napušta kormilo žgadije, kao i povike psihički nestabilnog "šedvela" pred kraj kada urla na sudiju da ne svira kraj. Jel se sećate B. i TUTURUTUTU,PSSSSSTTTT!!!!!!!!? Rajevac se vratio na 4-5-1 i rasformirali smo cigane. Narednih nedelja ljudi su bili u nimalo blagom delirijumu i stalno su se po gradu preričavale dogodovštine sa ovog gostovanja. Ne verujem da mi je ijedna utakmica draža od ove. Zasigurno jedan od najdražih dana u životu.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=VEzOEyfkj1w[/video]
FK Crvena zvezda: Ranđelović, Anđelković (Trišović), Milijaš, Đokić, Burzanović (Georgijev), Koroman, Bajalica, Purović, Gaj, Kastiljo, Basta.

FK Vojvodina: Kahriman, Stošić, Pekarić, Đurić, Petković, Popović, Kačar (Sikimić), Buač (Pantelić), Tadić, Davidov, Despotović (Krivokapić).
Voja napisao:oni definitivno imaju najslabiji tim u zadnjih 10 godina.Treba samo "djonom" uci u mec.... pa sta bude
ogi napisao:0:2!!!! Majko moja mila!!!
Stara Garda napisao:Posle 20 i kusur godina,konacno pobeda i na marakani!!!

Svaka cast!!!
Imamo tim za velika dela!!!
Kup je nas!
nboya napisao:Negde sam procitao da je ovo FK Kizilyildizu ovo najveci poraz na njihovom terenu od 1979-e.
Fino, fino, a sad treba otici u Pirot i razvaliti Radnicki.


B92: "Dok je odlazio pratili su ga povici 'Dušane odlazi', ali su navijači Vojvodine tražili od trenera Zvezde da ostane. " :mrgreen:
Joe napisao:Evo pre sat vremena sam stigao sa Marakane i još sam u transu. Ovo je najbolje gostovanje u mom životu i navijački i rezultatski. Ljudi ponizili smo Zvezdu. :shock: A ove slike najbolje govore o raspoloženju na utakmici. Pogledajte samo face naših i Zvezdinih fudbalera. Uživo je to bilo još mnogo upečatljivije. Zvezda nemoćna, Voša raspoložena, konkretna, borbena, nadmoćna. Ovaj tim može mnogo sada sam siguran. Prijatno sam iznenadjen što je publika pozdravljala aplauzom naše fudbalere. Ako to nisam čuo od ludila posle trećeg gola čuo sam kada su naši odlazili u svlačionicu. Ceo stadion ih je ispratio aplauzom. :shock: Odoh sada da proslavim pobedu do jutra! Uzdravlje.

Friend napisao:Ovaj tekst pocinjem ovako TUTURUTUTU,PSSSSSTTTT!!!!!!!!Kako sam srecan ljudi,kako sam srecan,ovo je mnogo bolje od seksa!!!Ovo je ono sto sam sanjao 25 godina,da i ja dozivim da je nasa Vosa pobedila na marakani,da vise nemoram da slusam samo kako je Vosa nekada pobedjivala sve redom,deda hvala ti sto si mi to pricao,sada cu i ja imati sta da pricam svojoj deci i unucima,i samo se nadam da ce oni nece cekati 25 godina da Vosa pobedi.Vredelo je cekati 25 jebenih godina,vredelo je sanjariti i mastati,vredelo je ljudi!Onima sto nisu bili necu jos vise da stajem na zulj,veselite se prijatelji moji imamo i zasto.U sredu moramo da smognemo snage i da pobedimo u Pirotu i time potvrdimo ovu pobedu,nema opustanja igraci!U subotu ako dragi Bog da da na Smederevu bude 10000 ljudi,neka tada na utakmicu ponovo krenu pradeda,deda,otac i sin.....

Bockanac 71 napisao:Mislim, malo kasnim, ali i dalje je istina... 0:3 :!: :!: :!: :!: :!:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od limanfkv »

14.03.2007.
1/4 finala kupa Srbije: Radnički Pirot - Vojvodina 1:2(Despotović, Tadić)

Kao što je Djumi rekao u svom upisu - Vojvodina je sazrela. Na prelepom stadionu u Pirotu, pred preko 7000 gledalaca rutinskom igrom prošlo se u polufinale kupa. Na žrebu nas je fortuna baš pogledala i dodelila nam najslabijeg protivnika i što je najvažnije utakmica u gostima obezbeđivala nam je domaćinstvo u eventualnom polufinalu. U Pirotu te srede nisu radile škole, ma niko nije radio, svi su došli da gledaju njihov Radnički. Ogromno poštovanje za te ljude. Sećam se i da je šofer (Latković beše?) odlučio da autobusom da koš nakon utakmice, pa se putovalo iz dalekog Pirota bez zadnje šoferke. Sve u svemu, pređen je prag nakon koga se lagano moglo sada i smelo govoriti - KUP JE NAŠ, taj ukleti slogan.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=a88MTUWh0no[/video]

Djumi napisao:Samopouzdanje ili vera u sopstvenu vrednost i sposobnost silna je snaga u ostvarenju bilo kog cilja koji se želi postići. "Animus hominis quidquid sibi imperat, obtinet" (Publije Ovidije). "Što ljudski duh sebi zapovedi, to i postiže". Naglasak je ovde na reči sebi. Što sebi zapovedimo, to možemo i ostvariti. Ljudi koji dobro motivisu druge i sarađuju s njima, koji imaju dar za pokretanje i održavanje projekta, od velike su važnosti za rad i dobar uspeh timskog rada. Važno je da kompletan tim, dakle svi igraci jedne ekipe imaju čvrsto samopouzdanje. Kad se igrac uveri da nešto može postići, onda se neće lako predavati kad naiđu poteškoće bilo koje vrste, čak šta više, ko je uveren da može, taj će uživati i onda kad bude trebao pojačati svoje aktivnosti da se reši neki problem, kako bi mogao imati još veće zadovoljstvo kad se teško ostvarivi cilj postigne.
Mislim tj iskreno se nadam da je Vosa dosla u tu fazu i da utakmice tipa Crvene stijene ne mogu da se ponove.Prosto ovi momci su sazreli a to je veoma vazno :!:

p.s. Naredne dve utakmice ce to nepobitno pokazati.Srecno momci jer ovo je put u istoriju :!:
Marcello napisao:Samo hrabro i bez kompromisa. Mislim da nasi momci to mogu i zele! Bice tamo i nasih navijaca, jer zbog samopouzdanja-to je jako vazno! Sav se tresem, a to je osecaj koji nisam doziveo jos od 2002. kad smo u NS ispali u 1/2 finala od kizil yildiz-a, posle penala...Nadam se lepsem scenariju danas, iako je u Pirotu sigurno uzarena atmosfera, jer im posle ko zna koliko vremena dolazi veliki klub!
ogi napisao:Kraj! Zna li se kada je zreb za polufinale? Trebali bi da budemo domacini.
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od limanfkv »

17.03.2007.
21. kolo: Vojvodina-Smederevo 1:0(Despotović (p))

Vojvodina je uspela da izbori još jednu važnu pobedu. Ružna igra, istrošeni igrači, ipak penal u 30. minutu nad Pantelićem, a siguran realizator, naravno, Despotović.

Turija napisao:Vidimo se na stadionu.Osećam da će se na Zapad sutra morati doći mnogo ranije, ako se želi sesti na svoje mesto napisano u Godišnjoj karti.
Poruka za Organizatore:
Otvoriti širom kapije.U suprotnom, nećemo se razići pre mraka.
Radoye napisao: Svaka cast Ranku, opet je covek odluke, postao je pravi specijalista za ove 1:0 pobede.
4. mesto, beze nam Apatinci samo za 1 bod. Kad se samo setim kako je sve to izgledalo na pocetku sezone protiv Cacka i Bezanije (jedine dve utakmice koje sam imao prilike pogledati dok sam bio u rodnom kraju, Cacak na stadionu a Bezaniju na TV) prosto ne mogu da verujem. Ispada da nas je Dzimi potpuno upropastio, prvu sezonu izvukao na racun Djumijevog rada a posle trt. Rajevcu treba dici spomenik kad je od onako usrane ekipe kakvu mu je Dzimi ostavio napravio tim od koga se i cigani i grobari plase. Vosa (ponovo) gazi!
Turija napisao:Lep dan ulepšao mi je rezultat s kojim smo ostvarili cilj:plasman u plejof, tj. Evropu.Još samo jedna dobra utakmica i na Zapadu će se stojati, dok će se Istok sve više puniti našim navijačima.Danas je centralni sektor na Severu bio tesan za Firmu.Pun teren Vošinih klinaca koji su pikali loptu na poluvremenu nagoveštava lepu budućnost.
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od limanfkv »

01.04.2007.
22.kolo:Zemun-Vojvodina 1:4(Tadić, Despotović x2, Sikimić)

Vojvodina nikada lakše nije pobedila Zemun nego tog 1. aprila, pa nas je čak i trener gostiju hvalio na konferenciji nakon meča?! Davidov i Despotović sprdali su se odbranom Zemunaca, a gol nam je uvalio Lekić nakon blago retardirane reakcije Kahrimana. Još jedna pobeda, ko zna više koja u nizu....nešto na šta jednostavno - nismo navikli. Liga je tada brojala 12 ekipa i nakon odigranog 22. kola podelila se na playoff i playout. Prvih šest timova pored zlizanaca i nas činili su Hajduk Kula, Mladost Apatin i Bežanija.

Anonimus napisao:Sta reci...Milina gledati utakmicu!ODLICNA IGRA!!! Prvi gol,po mom misljenju, najlepsi, sjajna akcija nema sta! Despot ako ovako nastavi (daj Boze da tako bude) bice ubedljivo najbolji strelac lige,ne znam kakvo je trenutno stanje na listi. Davidov..........ne znam sta da kazem.Kako se samo poigravao sa odbranom Zemuna,driblao,dodavao, ma sve na nivou!Moramo ga po svaku cenu zadrzati! Navijanje extra,mnogo su nasi bili glasniji od zemunaca,svaka cast!
Dejan napisao:MILOLjUB OSTOJIĆ

LEPOTA FUDBALA

- Nije uobičajeno da kao trener posle poraza kažem ovako, ali doživeo sam nešto lepo: video sam Vojvodinu koja je prvo napravila klub, pa sada i tim. Njihova najveća snaga je timska, planska i individualna igra – znači imaju sve. Ovo je recept kako treba da se igra u srpskom fudbalu, Zvezda i Partizan bi trebalo da se ugledaju.
slavko 085 napisao:PRijatno me je iznenadio Miroljub Ostojic,danas na konfrenciji za novinare. Svaka cast!

Inace,u drustvu naseg predsednika danas su se nasli i Nikola Dzomba :?: :lol: ,Bekvalac,kao i RAdojica Rajo Bozovic vlasnik FK Zeta. Ekipa mala ali odabrana ,nema sta... :)))


Sve u svemu,sjajna igra,lep ambijent,visoka pobeda i TRECE MESTO! Lepse nije moglo! A sad- plej off,a zeleo bih da makar jos po jedanput padnu cigani i grobari. Tada slobodnu mogu proglasiti da je ovo nasa najbolja sezona jos od 1998 i intertoto razbijanja!!!

SRECNO VOSO!!!
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od limanfkv »

07.04.2007.
23. kolo: Vojvodina-Mladost (Apatin) 4:1(Pantelić,Krivokapić,Despotović,Sikimić)

Još jedna nestvarna utakmica crveno-belih. Konačno je, prvi put te sezone, savladana Mladost i to na koji način. Iako nam je falilo nekolicina prvotimaca zbog povreda, šansu koriste Kizito i Krivokapić, što dovoljno govori da nam je i klupa bila prilično dugačka. Sjajna utakmica Tadića, a odlično zapažanje i Totija da su klubovi počeli da ulaze sa dozom straha protiv nas, što se zaista dugo nije dešavalo. Ukoliko se ne varam tih dana je i našem stadionu i zvanično vraćeno staro ime - Karađorđe, pa je zbog toga i bila koreografija. O kakva sezona majko mila, uživajte u snimcima.


[video]https://www.youtube.com/watch?v=D_j99w-a07s[/video]

021 napisao:Imamo lepu priliku da se revanširamo Apatincima i konačno ih pobedimo na svom stadionu. Očekujem potpuno drugačiju utakmicu od prethodne, iz razloga što Mladost nema više nikakvih briga, i sigrno će igrati mnogo slobodnije i otvorenije nego prošli put (setite se samo koliko su odugovlačili). Mislim da nama to više odgovara. Nadam se da je Kačar zalečio povredu, i da će biti u sastavu.
van der iV a.k.a Totti napisao: Desava se ono sto se dugo godina nije desavalo-SVI NAS SE BOJE i sve je strah da igraju sa nama.Oderati 2 puta PArtizanen-Banditen,Zvezdu poniziti na Cmarakani,podediti OFKu u gostima,demolirati Banat,Zemun,Apatin,zaista je nesto.I jos nesto sto zaista ne pamtim:Dali smo bar 1 gol zadnjih,Bog zna koliko,kola!Sada samo hrabro u nove pobede!!
slavko085 napisao:Presrecan sam,rekorderi smo,najboji tim!!!
Momci su me razglalili, situacija je sada takva da se u drustvu koje uglavnom cine navijaci drugih klubova,o Vojvodini sve vise i vise prica.
Ovo treba da bude put,jedan uigran sistem sa kojim bi trebali da postizemo jos bolje rezultate. Jos ako makar jedan put u sezoni budemo tulki cigane i grobare,mojoj sreci nece biti kraja!!!
[video]https://www.youtube.com/watch?v=dgpWvhWKVWY[/video]

Slika
Junior
Postovi: 788
Pridružio se: Ned Apr 18, 2010 7:41 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od Junior »

limanfkv napisao:O kakva sezona majko mila
Koliko je samo bilo uživanje gledati Milana Davidova i Ranka Despotovića te sezone. A šta tek reći za Sever... Prelepo.
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od limanfkv »

11.04.2007.
24. kolo: Hajduk (Kula)-Vojvodina 0:0

Momci u zlatnim dresovima kao da su se ispucali u prethodnim utakmicama, pa smo sa lošijim partijama počeli u Kuli. Iako smo odigrali daleko bolje nego u prethodnih neoliko sezona, imali domaći teren pred svojih 400+ navijača nismo uspeli da stignemo do sva tri boda.

Stara Garda napisao:Ovo je druga teska utakmica u nizu od 14 dana koje cemo igrati i koje bitno odlucuju o konacnom plasmanu u ligi i ulasku u finale Kupa...Apetiti su porasli a cilj je jasan-vratiti se neporazen iz Kule.Zato svako ko je u mogucnosti nek krene za Kulu(ovo poslednje se ne odnosi na Voju).

:arrow: Iskoristicu priliku da pozdravim potez MARKA KRALJEVCANINA koji je za poslednjih mesec i po dana po drugi put dosao u NS iz Nemacke i gledao Vojvodinu(u Zemunu i protiv Apatina) i odmah se vracao nazad!!!
Marko,ocekujemo te i 16.maja!!!
Turija napisao:Odlično izdanje navijača i lep dekor (GOLDEN BOYS na početku drugog poluvremena i non stop pesma.)Grmeli su naši svih 90 minuta, pa su Kuljani oko mene komentarisali: LJUDI, PA, OVI NE STAJU!
Na terenu solidno izdanje Voše.Otvorena igra oba tima, gde smo mi u prvom poluvremenu dominirali terenom i stvorili 3-4 zrele šanse, ali nije imao ko da da gol.Vrhunska igra Milutinovića i Davidova i solidna Krivokapićeva, potisnuli su Kuljane na svoju polovinu pa je gol visio u vazduhu.Pošteno su se ispromašivali Despotović i Tadić (promašio celu loptu u srcu šesnaesterca, pa kašnjenje Despota.Sve na servirane lopte, kao rukom, od Milana Davidova ).Puno smo kasnili sa šutevima na gol u izglednim šansama.Mnogo dugo su se nameštali naši igrači, pre svega Tadić, pa Despot, pa Krivokapić....
Zadovoljan sam pristupom utakmici, ali mislim da smo mogli više.Odigrali smo, do sad, najbolju utakmicu u Kuli.Pokazali smo se kao velik tim.Nismo se povukli, već stali na crtu i dokazali da stasavamo u pravu ekipu.

max napisao:ja sam totalno razocaran rezultatom :!:
Brick Liman
Postovi: 827
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 3:54 pm
Lokacija: Tower Blocks Liman

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od Brick Liman »

limanfkv napisao:17.03.2007.
21. kolo: Vojvodina-Smederevo 1:0(Despotović (p))

Vojvodina je uspela da izbori još jednu važnu pobedu. Ružna igra, istrošeni igrači, ipak penal u 30. minutu nad Pantelićem, a siguran realizator, naravno, Despotović.
[video]https://www.youtube.com/watch?v=dfny8DRgj0I[/video]

Uz ovu utakmicu protiv Mladosti iz Apatina 07. 04., najjača domaća utakmica Firme.
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori