"fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

"fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od limanfkv »

Preko 10 godina novog foruma, hvala Ogi. Verujem da ovde ima ljudi koji pamte i prethodnu verziju, opet hvala Ogi.

Iz postovanja prema ovom forumu, velikom broju gospode koja je ovde (nažalost retki i sada) ranije pisala, radi onih velikih "poraza" od 3:0 na marakani pod Đumijem, 5:4 sa bracom im, uz hettrick dvojca Jovanovic u napadu, sa crnog zgadijom pod Cedom Djoincevicem, zbog onog Bodeovog gola za 1:1 sa Bremenom, zbog otetog kupa za klosarima, radi velikih pobeda kao sto su teranje Bajevica sa iste one marakane, zbog Kizitovog gola i rusenja 10+godisnje traume na Karadjordju, zbog one Zete kada se stalo na put magarcima, zbog onih protesta pred gradskom kucom i kljuca grada kada je FKV bila nasa jedina stranka, zbog one pobede u Kuli kada Osmanovic promasuje penal jer je iza gola horda, a brat Milan Belic daje gol u drugom poluvremenu na isti taj gol, zbog baklje Belog na 12 godina firme i "njegovog" Zemuna, zbog one loto koreografije povodom lokalno-serifskog hapsenja, zbog cireva poput Crvenih Stijena i Severininog muža, zbog one najlepse utakmice kada se preslo na sever pod parolom "samo je jedna nasa zastava", zbog one prelepe Zete sredom u 13:00 na Karadjordju sa kucom i drvenim semaforom bez stolica kada 50 ljudi peva svom klubu, zbog onog prvog kupa, zbog tog IDENTITETA koji je verovatno zauvek nestao. Zbog svih uspona i padova giganta iz Ravnice. I njihovih posledica.


Pre svega zbog mnogo dobrih ljudi, mnogo dobrog vremena, imam duznost da kazem - hvala braco Slaninari.

Radi budućih generacija, ako ih bude uopšte, u amanet da vide jel šta tu valjalo i gde se grešilo.
Naša elegija

Ne boli nas.
Gračanice više nema,
šta bi nam takovska groblja?
Marko se gadi buđenja i zore,
grobovi ćute, ne zbore.
U nebo diže nas
prezriv osmeh roblja.

Nećemo ni pobedu ni sjaj.
Da nam ponude raj,
sve zvede sa neba skinu.
Da nas zagrle koji nas more,
i njina zemlja sva izgore,
i kleknu pred nas u prašinu.
Da nam svi ruke ljube,
i kliču i krune meću,
i opet zatrube trube
cveće i čast i sreću.

Mi više tome ne verujemo,
nit išta na svetu poštujemo.
Ničega željno ne očekujemo,
mi ništa ne oplakujemo.

Nama je dobro.
Prokleta pobeda i oduševljenje.
Da živi mržnja smrt prezrenje.
Miloš Crnjanski
1893-1977
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od limanfkv »

Sezona 2005/06

Vojvodina Novi Sad – Borac Čačak 0:1

Teška vremena po klub, loše igre - loši rezultati, nešto ranije pojava Đumija što je za to vreme bilo nešto sasvim neočekivano i novo, ta mogućnost da navijači komuniciraju sa trenerom svog kluba. Sjajna i hrabra stvar jednog "ludog" trenera koja je u znatnoj meri uticala i na velike pritiske i "botovanja" raznih "PRIJATELJA". Psihičko stanje prosečnog Slaninara najbolje je opisao BondNS.

Duke napisao:Pun mi je vise qrac igraca iz raznoraznih nejebododjija koji samo znaju da pljuju po Klubu i nista vise, a nasa deca trunu i moraju da se dokazuju u CSK-u, Kabelu i po kojekakvim selima... Sada je prilika da se konacno vidi nasa skola na delu i da se svima zapuse usta!
Djumi, samo hrabro sutra. Veliki zadatak imate, bice veoma tesko ove sezone! Bicu slobodan da citiram mog komandira cete: "Ko nije spreman da ispuni ono sto se od njega ocekuje, neka stane pred ogledalo, skine gace i vidi sta je!"

PS NS Dukes-i danas pune 7 godina, hvala hvala...
Djumi napisao:Utakmicu smo izgubili ali ostaje zal za propustenim prolikama koje smo imali. Mislim da nas je gol mnogo presekao, ali i pored toga smo stvorili mnogo sansi ali i to je fudbal. Gol smo primili na veoma cudan nacin gde je Stepanov ostao da lezi na zemlji, a Mandic gubi loptu. Igraci Borca brzo vrse kontra napad, lopta dolazi do Davidova koji sutira, lopta pogadja(mislim) Lazarevica vara Todica i zavrsava u mrezi. Borac do kraja poluvremena ima jos jednu sansu, ali Todic brani. Mozemo zaliti za udarcima Kacara, Mandica, Jovanovicevim udarcem glavom i bravuroznu intervenciju Ilica. U drugom poluvremenu smo ulaskom Dundjerskog dobili na inicijativi i propustili smo pregrst 100% prilika. Tu pre svega mislim na sanse Jovanovica, Stepanova ,Buaca koje je bilo teze promasiti nego pogoditi. Slazem se sa Dukeom da smo odigrali solidnu utakmicu sa mnogo stvorenih sansi, ali da je izostala realizacija. Mislim da nam je gol koji smo primili dosta uticao na igru, ali da smo uspeli da se vratimo u utakmicu, nazalost ispromasivali smo se posteno. Tacno je da je izostala igra po bokovima jer su Mandic i Pavlovic podbacili. Kizita sam ubacio umesto Pavlovica, ali to nije donelo znacajan pomak u igri.

Znam da vam je poraz pao tesko kao i meni ali mislim da su momci zeleli pobedu, trudili se ali nas nije hteo gol. Utakmicu nije dobio Borac nego smo je mi izgubili zbog teskih promasaja.
BondNS napisao:Još od onog štrajka i odlaska igrača posle Intertoto kupa, kad krećem na stadion ne nadam se ni pobedi ni lepršavoj igri, idem samo sa strepnjom kakva i kolika će biti nova bruka. I kažem sebi hiljadu puta neću da se nerviram, nije vredno, ali opet odem na utakmicu, povedem drugove, pomislim možda će ovaj put biti drugačije, ali ništa novo, trpim zajebanciju svaki put, isto kao i ti. Tužno je ali je tako.
Ne znam koga da krivim, da li je kriv trener ili su krivi igrači, možda je kriva uprava... čini mi se da sam ipak ja kriv, što dozvoljavam da od mene prave budalu i naplaćuju mi 300 dinara ulaz na veoma lošu predstavu. Sam sebi počinjem da ličim na Hornbija u Stadionskoj groznici.
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od limanfkv »

Budućnost Banatski Dvor – Vojvodina Novi Sad 1:0

Legendarni Dvor, Vukica predsednica i krčma kraj stadiona. Mićić nam je uterao nekoliko neverovatnih golova pored ovog bolnog. Meni je u sećanju najviše kada smo na Karađorđu imali 1:1 i gazili cigane na terenu sa igračem više. Ušao sa klupe, neki naš konj napravio crveni bez razloga na sredini, ovog konja pogode u sledećem napadu u čelo iiiii opet izginemo od cigana. Koliko može da se omane u proceni mladog igrača možda najbolje svedoči Turijin upis.
slavko napisao:I svaki put sa 1-0... Uterao nam ga stari Micic. Pitam se,da li je jos uvek altuelna prica o evropi?
Turija napisao:Kačar katastrofa, jer je dečko umislio da zna da igra fudbal.On samo zna dobro da trči i kada to ne radi najgori je u kriminalnoj vezi.
PRIJATELJ napisao:Podbara,nemoj se puno jediti za Cvetka on ide na more u ponedeljak.Zasluzio je veliki menadzer odmor. Po obavljo je sve poslove u klubu i sad opusteno ide na odmor. LJUDI on ce nam u crno zaviti klub. Njegove dugove i nova zaduzivanja necemo moci vratiti. A posto smo mi drzava u kojoj niko za nista ne odgovara procice kao i sve ostale lopine nekaznjeno. Mislim da je krajnje vreme da neko napise prijavu za zloupotrebu, pa da nam u klub udju finansijska policija i privredni kriminal pa da bar pocne da se pise o mahinacijama i pljacki u klubu.Valjda ce onda malo stati sa muckama.
Djumi napisao:Evo PRIJATELJU ispunila ti se zelja i da Vas sve obavestim da sam napustio Vosu(smenjen sam)!
podbara napisao:Sabotiran si jos od tekme sa Lionom, radio si u neregularnim uslovima. Ja sam jedan od navijaca sa kojim je bivsi trener drugovao i ako se dobro seca u junu sam mu rekao da ide jer ce tesko preziveti prvih pet kola. On je to kategoricno odbio jer je bio ubedjen da se losi rezultati ne mogu ponoviti jer je duboko verovao svojim igracima. Prisao je svakome kao coveku ali ispalo je da je Djumi prosao kao Hriscani u Koloseumu. Potrosili smo jos jednog coveka prerano i prebrzo a da nije stigao da ispuni ni jedan delic od svojih planova.
Djumi hvala i sve najbolje u privatnom zivotu i karijeri!

p.s. PRIJATELJU dobro znas da Djumijev ugovor , po meni je mnogo gore sto nas Josif Ilic tuzi za jedan milion evra(500000 za ugovor i 500000 za dusevni bol).
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od limanfkv »

Vojvodina Novi Sad – Rad Beograd 2:0 (Vukelja ’34, ’70)

Dolazak Džimija na klupu je ispratio i sam ISUS.
ISUS napisao:Dzimi cestitke za pobedu i neka te sreca prati.
PRIJATELJ napisao: Sto se tice autoriteta,sumnjam da ce Dzimiki neko odbiti pruzenu ruku kad bude izmenjen.A sumnjam da ce drzati dosadne sastanke na kojima niko nista ne slusa i kojima se mnogi podsmevaju.Za razliku od Djumija, Dzimi je prestojao pored klupe,vicuci,pozivajuci igrace i savetujuci ih.
Red firm nisam ti ja kriv sto si podrzavao jednog od naj losijih trenera(po rezultatima)u klubu.
Red Firm napisao:Pavlovic,Kacar,Djurovic,Kovacevic,...ko zna koliko ih je jos.To su najveci rezultati koje je klub imao u poslednjih par godina.Neko ih je pronasao,a neko ce da ih trosi.
Djordje napisao:ISUS je u pravu.
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od limanfkv »

Obilić Beograd – Vojvodina Novi Sad 0:1 (Jovanović ’10)

Ogromna pobeda na Vračaru uz bednu igru i gol koji nije videlo 90% navijača. Sve su bliža predviđanja Mileta Bronxa. Voda na Marsu je nađena, zakona još uvek nema.

Voja napisao:Posto mi je danas rodjendan,doziveo sam ovu pobedu kao jednu lepu cestitku,a Maradonin gol kao najlepsi rodjendanski poklon - hvala momci!!!!
Kako sam se samo sepurio gradom juce,ljudi ponovo pricaju o Vosi u pozitivnom tonu... o boze,kako je mala razlika izmedju dna i vrha!!!!
podbara napisao:Dobru bitku vodismo, tri boda osvojismo. Oko 120 slaninara je imalo prilike da slavi na Vracaru! Na tekmi je bio i Djumi. Pokazali smo da smo mnogo kvalitetniji nego zuti i sasvim smo zasluzeno slavili! Utakmica bez sansi u kojoj smo rutinski dosli do tri boda.Sve pohvale i za Dzimija, na kraju utakmice zajedno smo proslavili drugu vezanu pobedu!
Budababa napisao:Zadnja linija prvi put posle duzeg vremena stabilna, sredina u podredjenoj ulozi, a napadaci potpuno odseceni, ali su ipak odradili ono sto se od njih ocekivalo (dali su gol, jel'). U busevima za Vracar dobra zajebancija, mnogo rakije i privikavanje na nove pesme, koje ce biti pravi BUM kada ih masa nauci u celini. Panduri extra fini, cak i otvoreni za normalan divan (kome je bilo bas toliko dosadno ili je bio toliko pijan - a bilo je i takvih). Rezime: pamte se tri boda, dobar provod i nada u bolje sutra.
mile bronx napisao:Hm...Pre ce Kinezi kolonizovati Mars nego sto ce se u ovoj "drzavi" izglasati valjan zakon o sportu.
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od limanfkv »

Vojvodina Novi Sad – Budućnost Podgorica 0:0

Podbara napisao:VOjvodina protiv Buducnosti. Kad malo bolje pogledate ovu recenicu morate priznati da ima pomalo zastrasujuci prizvuk jer ako Vojvodina ne pobedi u subotu(jer sledece kolo idemo partizanima u Beograd) opet se ambis druge lige otvara pred nama. Posle dugo vremena nasim igracima se pruza sansa da vezu tri pobede. Marko i Vukelja su u usponu forme, odbrana nije primila gol 180 minuta i ako vezni red odigra na nivou mislim da cemo slaviti i u subotu!
BondNS napisao:Rezultatom, odnosno pre bih rekao nerešenim ishodom, mogu reći da sam zadovoljan (moglo je biti i golova, ali...), ipak imali smo i mi prilika, imali su i oni, što je neko na zapadu prokomentarisao golmani su obavili posao za koji su plaćeni. Što se tiče igre, tu ne mogu reći da sam zadovoljan, na trenutke je to sve ličilo na igru, ali u većem delu meča smo bili izgubljeni - dubinske lopte nikome i neverovatni (čini mi se čak deset puta) nesporazumi među igračima, tipa lopta između dva naša igrača, nijedan od njih ne uzima loptu, već je ležerno gledaju, a Podgoričani je uzimaju.

Sve u svemu, nije bilo vredno 300 dinara
Podbara napisao:Jedino je Djumi bio dovoljno lud da skupi snage da isforsira Pavlovica i Kacara(da citiram Djumija). Gde je Kovacevic, gde je DJurovic? Zar su zaboravljeni preko noci?
DJumijev plan je bio da isforsira Pavlovic i da ide na zimu(pominjao se PSG i cifra oko milion evrica)! Sa tim potezom resili bi dugove i mogli bi smo na miru da odigramo prolece.
van der iV a.k.a totti napisao:Kacar zaista nema mesta u prvih 11,jer kod njega je sve drzi-ne daj i pomenuta trojica su mnogo bolja od njega.
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od limanfkv »

Partizan Beograd – Vojvodina Novi Sad 3:0

Klasičan blizanci away susret iz tog vremena. Čuveno stezanje muda naših fudbalera nakon prelaska mosta kod Beške. Bata je dao najbolji opis šta je tih godina najviše zamerano fudbalerima.

Dejan napisao:Sa b92...

Utakmicu na stdionu 'Partizana' pratilo je oko 1000 ljudi, a kuriozitet predstavlja podatak da je broj aktivnih navijača domaćeg i gostujućeg tima bio približam, a da Kralj i Pantić (branili po poluvreme) nisu imali nijednu intervenciju.

Sami dodjite do zakljucka...
Duke napisao:Prava predstava anti-fudbala i anti-igre! Tuga, jad i cemer.

Nemoguce je jedna ekipa 2 (i slovima DVA) puta dodje do protivnickog gola - i to oba puta iz ofsajda! Nijedan pokusaj udarca na gol!
Podbara napisao:Jednom smo usli u njihovih 16 metara ali je Em Dzej u stilu Franka Barezija rutinski izbacio loptu iz opasne zone.
Bata napisao:Kod prvog gola simon vukcevic je rolao loptu,a nas igrac je to mirno posmatrao,1989 kad je prosinecki rolao loptu Baja Sapuric ga je bacio do zapadne tribine.
Radoye napisao:Dzimika jeste bio veliki igrach ali zasad kao trener bash i nije pokazao neki karakter (osim ziherashtva i kukavichluka - da ne kazhem da je isp'o pichka). Mada, nije on najveci krivac za stanje u kojem smo vec dugo vremena (kao shto ni Djumi nije bio najveci krivac, mada su neki mislili drugachije). Zna se dobro ko su krivci, krvopije koje se smiriti nece dok do kraja ne unishte klub.
Toliko za danas.
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4043
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od Milan »

Hval na ovome! :lala:
POŠTO OBRAZ ???!!!
Korisnikov avatar
Salvador
Postovi: 1059
Pridružio se: Ned Maj 09, 2010 6:07 pm

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od Salvador »

Limanfkv, odlicna ideja!
Bilo bi dobro da svi koji imaju dodaju svoja secanja i komentare koji ce doprineti boljem razumevanju situacije i konteksta.
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od limanfkv »

1/16 finala kupa: Crvena Stijena Podgorica (3.liga) – Vojvodina Novi Sad 2:0


Veliki Red Rock iz predgrađa Podgorice potrudio se da ispoštuje dugogodišnju tradiciju uzimanja bodova Vojvodini u Crnoj Gori, bez obzira o kom timu da se radi. Veliko poniženje i jedna od većih sramota izazvalo je, blago rečeno, gnev kod svih navijača. Ekipa koja nema ni za komplet garnituru dresova odučila je fudbalu Crveno-bele.

Go West napisao:E sad im treba napraviti jedan topli doček.
Duke napisao: mislio sam da bi mozda trebalo da ide kao poll, ali kontam da nema potrebe, jer cete se sloziti:

- da sve utakmice igraju u rezervnoj garnituri dresova, plavoj, bez grba, ni brojevi im ne trebaju, ni imena da im se ne znaju - dok ne zasluze!

... iz postovanja prema bojama Kluba, grbu i dresu koji su citav vek nosili ljudi koji su ga bili dostojni...
ISUS napisao:Rezultat je sramotan ali treba se okrenuti utakmici sa Smederevom!
Prijatelj napisao:Au,kakva bruketina.Max,ne treba me prozivati da bi ispratio ,,divne"rezultate i ,,veliku"taktiku trenera Marica.Dzimi nadao sam se i verovao da ces biti trener kao sto si bio igrac ali sam se prevario.Ti,majstore pojma nemas.Uz to,svojom slepom poslusnocu i izvrsavanjem zapovesti vajnog nam direktora i ovo malo vrednog si rasturio.Zbog tebe igraci koji mogu da doprinose nesto klubu ga napustaju.Zbog tri igraca koja forsira Cvetko rasturio si ceo tim.Dozvolio si da Stepanovu i Vukelji ni Dundjerski ne moze da kaze nista.Ako imas casti i morala koferi ti moraju biti spakovani i u rukama cim se vratis.Nadam se da ces poneti i kofere novog pod predsednika zajednice prvoligasa.E sad treba da vidimo sta ce uraditi vodje navijaca.Da li ce mo dobiti izvestaj uprave(davno obecani). Pozdrav
novo naselje napisao:Inace, njihov golman je branio u dresu zemuna, verovatno zato sto se prosle godine menjao sa njihovim golmanom a novu garnituru jos nisu dobili :shock: Pa vi vidite od koga mi gubimo. Ne znam sta da kazem...
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od limanfkv »

Vojvodina Novi Sad – Smederevo 1:0 (Dobrić)

Smederevo je već uveliko počinjalo da propada i dobili smo ih. Način funkcionisanja kluba u tom periodu najbolje je opisao Stara Garda u svom postu. Regularno prvenstvo i posledice.

Duke napisao:S obzirom da smo iz objektivnih razloga ispali iz Kupa (hladno, nicim izazvana magla, neregularni uslovi za igru, okrugla lopta i protivnik koji se usudio jednoj Vojvodini da pokaze zube), sada mozemo da se na miru posvetimo ostvarenju svih nasih snova - opstanku u "elitnom" drustvu! Kada ne bi bilo tragicno, bilo bi smesno.
Stara Garda napisao:Pobedicemo Smederevo,necemo izgubiti u Ivanjici tek da se prasina malo slegne,a onda sledi nov ciklus sa OFKom,Zemunom...nova razocarenja,onda opet koja pobeda...red slanine,red sunke...
Podbara napisao:Na kraju tekme ekipa dolazi da se pozdravi sa nam ali ceo sever im okrece ledja. Iskreno i mene je bio blam, nadam se da se bar neko tako osecao od njih. Uostalom sve su nas povukli za nos. Za losih 90 minuta uzeli su po 500 evra a ne ko sto je bilo da na 4 utakmice uzmu 6 bodova. Tesko klubu sa takvim igracima!

Budababa napisao:Slab fudbal, tri boda i okretanje ledja igracima po zavrsetku utakmice su glavna obelezja ove utakmice. Vecina ucesnika ovog foruma je iznela konstataciju da je utakmica namestena, i ja im se pridruzujem. Imam utisak da cemo u prolecnom delu prvenstva biti glatko porazeni u Smederevu.
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od limanfkv »

Javor Ivanjica – Vojvodina Novi Sad 2:2 (Jovanović ’6, Buač)


Kao što se i predviđalo, nismo izgubili ni u Ivanjici. Ovde se može videti i paralela, Vojvodinu su tada prenosili maksimum 2, evenutalno 3 puta u sezoni i to kada bi bili domaćini blizancima. Onda, ako ne odeš na gostovanje, slušaš SOS kanal(izaciju) i "objektivne" novinare, pa pojma nemaš ni koji je sastav u pitanju. Javor je u tom periodu važio za jednog od hitova prvenstva sa neverovatnim pojačanjima iz Afrike (za naše uslove) koje su štancovali iz godine u godinu.

Podbara napisao:Svi u Ivanjicu ako nista drugo bar da kupimo dobar krompir!
Nasty boy napisao: Crveni je dobio Kacar,a ne Pekaric,to sam dobro video.To se gubio spiker u Ivanjici i javljao pogresne informacije koje su drugi izvestaci preuzimali i tako je doslo do zabune.Isto tako je javio i da je Vukelja dao drugi gol.Kasnili smo na utakmicu 30min. i nisam video gol Jovanovica ali mogu biti zadovoljan igrom(uzimajuci u obzir utakmice u gostima u poslednje vreme)
ISUS napisao: Mislim da smo osteceni na utakmici sa Javorom.
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od limanfkv »

Vojvodina Novi Sad – OFK Beograd 1:0 (Đurić ’83)

Kroz maglu se sećam ove utakmice. Mislim da je strelac bio tada mladi Đurić nekim polumakazicama posle kornera. Situacija tada nije bila sjajna među publikom, pa je znalo da bude prozivanja na relaciji sever (ranije jug) i zapad. Kao što se vidi i po ogijevom upisu, vreme kada youtube tek bio u povoju (mada mislim da nije ni postojao još uvek), vreme fantastično brzog interneta, gde ti je trebalo po 15-ak minuta da skineš snimak pogotka u trajanju od 10 sekundi na kompjuter.
budababa napisao: No surrender! Nadam se lepom vremenu i solidno popunjenom kopu, kao i trecem poluvremenu za pamcenje. Da se proslavi pobeda...
Djumi napisao:Lazar Vasic,dugogodisnji golman Vojvodine,u klupskom listu broj 21,u decembru 1958. godine:

"Prodefilovalo je mnogo fudbalera kroz svlacionice Vojvodine,generacije su smenjivale jedna drugu,ali im je put bio isti.Svi su oni dali deo sebe za boje svoga kluba.Mladi koji dolaze da preuzmu mesta starijih igraca trebalo bi cesce da se sete njihovog znoja,borbe,tuge i radosti u tim istim svlacionicama,u tim istim dresovima,na istom tom terenu"
Red Firm napisao:Kad smo kod lista FK Vojvodina, maja 1957. izasao je broj u kome se moglo procitati nesto sto bi moglo da odgovara sadasnjem stanju:

Nekoliko nedelja nema prve lige,
prestaju za to vreme navijacke brige,
ostace po koja stotka u dzepu vise,
a onda ,opet ce sve po starom ,ponovo da se pise!

Navijaci se sekiraju ,cupaju kose,
i nedeljama u srcima pravi cemer nose,
dok im opet jednog dana ljubimci ne zaigraju bolje,
te zivnu malo i za navijanje dobiju volje.

I tako dalje i tako dalje,
i ko zna jos dokle ce to da traje?
mozda do kraja prolecnog dela,
da kompletna bude,
fudbalska godina cela
.
Podbara napisao: Zapad, Istok i Sever posle dugo godina na istom zadatku i sto je jos vaznije u istom duhu. Oni su doneli preokret u igri i oni su doneli tu prevagu koja je znacila tri boda. Bravo za sve koji su bili juce na tekmi.
ogi napisao: Pogledajte gol Igora Djurica! Vredi svaki kilobajt
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od limanfkv »

Zemun – Vojvodina Beograd 1:1 (Vukelja)

Još jedan nesrećni Zemun. Nekako mi ova utakmica nije ostala u sećanju, ali mislim da je bila sreda ne znam zbog čega. Minja (i Red Firm) se najčešće trudio da prenosi ovakve utakmice sa lica mesta što je u to vreme odsustva informacija bilo k`o suvo zlato.
Minja napisao: 1 : 1 (konacno)
0 : 1 - Vukelja (86 minut)
1 : 1 - Sandulovic (90+3 minut)

Turija napisao:Šta se zbilo?Po mom viđenju VEZNI RED promenio sve.Drugo, samo jedan igrač u timu koji ne trči.Al, taj eto taj dade gol Zemunu?Možda je i njemu došlo iz du..ta u glavu, videćemo u subotu.Zaista imamo pouzdan vezni red, pun snage. DOBRIĆ, KAČAR (MILUTINOVIĆ), VUKOBRATOVIĆ, potpomognuti sa boka sjajnim KIZITOM i poslovično spremnim Mandićem ili Nastićem, odbrana ostavlja sasvim drugačiji utisak.Stošić se tu odlično uklopio, a Stepanov i Pekarić, na golu sa izvanrednim Todićem, prelaze iz šuplje odbrane u neprobojnu.Jedino Vukelja remeti priču sa starim lošim navikama.

podbara napisao:Ovakav izvestaj nece naci ni u jednim novinama.
Gospodin Red Firm ima rec

K Zemun - FK Vojvodina 1:1

Strelci: Vukelja (Vojvodina) i Sandulovic (Zemun)
Zuti kartoni: Kizito, Pekaric, Dobric, Jovanovic, Milutinovic (Vojvodina)
Crveni karton: Milijas (Zemun)
Zemun: Kahriman, Mijanovic, Sandulovic, Glogovac, Milijas, Ilic(Kovacevic), Bakic(Vidovic), Teodorovic, Veselinovic, Lazarevic, Prodanovic(Vujosevic).
Vojvodina: Todic, Pekaric, Stosic, Djuric, Mandic, Kizito, Dobric(Nastic), Vukobratovic, Milutinovic, Jovanovic(Buac), Vukelja.

Prva prilika na utakmici vidjena je ispred gola Zemuna kada je sut Jovanovica iz slobodnog udarca nesto iskosa sa desne strane Kahriman bez nekih vecih poteskoca odbranio.Nakon toga usledila je mozda i najlepsa akcija na utakmici koju su stvorili zemunci a sve se desilo nakon sto je Lazarevic sa leve strane uputio loptu u sredinu koju je prihvatio Ilic,usledila je povratna lopta za Milijasa koji je odlicno sutirao sa nekih 20-tak metara,ali se na tom loptinom putu isprecio Todic.Odlicne polukontre Vojvodine otvarao je cesto Dobric svojim preciznim pasovima i uposljavanjima igraca na suprotnoj strani igralista,tako da se nakon njegovog prvog pasa otvorila lepa prilika za Vukelju koji je vestim driblingom ulazeci u sesnasterac oslobodio jednog cuvara,a nakon njegovog suta lopta je okrznula jednog odbrambenog igraca tako da je lopta zavrsila u spoljasnjem delu mreze,i druga kada je uposljen Kizito koji je svoji trkom stvorio sebi prostor za dobar udarac sa ivice kaznenog prostora,ali je Kahriman bio na mestu.Najopasnije oruzje Zemuna su svakako bili prekidi sa desne strane igralista,pa je tako nakon jednog prekida sut Milijasa zaustavio Todic i sva je sreca da je prodanovic zakasnio za delic sekunde da skrene put toj lopti ka golu Vojvodine.Do kraja poluvremena videli smo vrlodobar pokusaj Vukelje nakon slobodnog udarca koji je zavrsio tik pored stative i jednu sumnjivu situaciju u sesnaestercu Zemuna koju je glavni deliod pravde okarakterisao kao simulaciju,pa je zbog toga Jovanovic dobio zuti karton.

Na samom startu drugog poluvremena Kizito je imao odlican prodor po levoj strani,ali samo iz njemu znanih razloga delioc pravde svira prekrsaj za Zemun.Ova odluka je razljutila Dzimija Marica i Saulu koji su nesportski reagovali,pa su zbog toga bili udaljeni na tribine.Bez obzira na poprilicno domacinsko sudjenje koje se ogledalo u konstantnom sudjenju sitnijih prekrsaja tokom cele utakmice u korist domacina,Milutinovic je uputio odlican centarsut sa desne strane,a odlicno uposljeni Vukelja je uputio traljav sut koji je zavrsio u rukama Kahrimana.Sledecu dobru priliku stvorio je Kizito prodirajuci po levoj strani,a sut Jovanovica bio je ublazen blokom domacih odbrambenih igraca,pa je i to bio lak plen za Kahrimana.Novu priliku za Novosadjane stvara Vukelja odlicnim prodorom po levoj strani nakon cega je usledio pokusaj uposljavanja Jovanovica u petercu,ali je svojim pravovremenim istrcavanjem Kahriman sprecio pogodak.Posle par sansi Vojvodine Zemun stvara priliku preko suta Milijasa,a lopta se odbila od mesta gde se spajaju precka i stativa.Posle toga sviran je indirektan udarac za Zemun,naravno prava poslastica za Milijasa,ali se i nakon sumu nogu i odbitaka lopta odbila nakon odlicne intervencije Todica gde se otvorila prilika u petercu za Glogovca,ali je Kizito ppozrtvovanom intervencijom skrenuo put lopte u korner.Stevo Glogovac ucestvovao je i u sledecoj akciji kada je nakon njegovog centarsuta glavom pokusao sa ivice kaznenog prostora Vujosevic.Iako sut nije bio nimalo bezazlen Todic je odlicno ocenio ovaj let lopte.Bitan detalj desio je desetak minuta pre kraja kada je zbog udaranja Milutinovica Milijas iskljucen.Vojvodina svoju prvu pravu akciju sa igracem vise krunise golom Vukelje koji je odlicno pratio prodor Kizita po levoj strani usunjao se u peterac i pogodio donji,blizi ugao Kahrimana - 0:1! Ipak i pored igraca vise nakon izvedenog kornera u sudijskoj nadoknadi najbolje sa ivice kaznenog prostora skace Sandulovic,lopta se odbija od zemlje pravo pod precku Todica za konacnih 1:1.

Moze se slobodno reci da je po dosta dobrim uslovima za igru glavni delioc pravde dosta gledao kroz prste domacim igracima i tako im stvarao odlicne uslove za igru koju uni danas jednostavno nisu imali.Odlicno je zaustavljen Milijas u svim pokusajevima da narocito posle duplog pasa uputi udarac ka Todicu.Iako Vojvodina nije odigrala neku posebnu partiju naspram danasnjeg protivnika izgledala je superiornije i prava je steta sto je u sudijskoj nadoknadi dopustila sebi kiks.Sto se tice izmena,Zemun je prvi izmenjao sve tri izmene,dok je Vojvodina otpocela izmene tek u trenucima vodjstva,a priliku da udje na teren nije dobio Susak,u njegovoj nameri ga je sprecio glavni delioc pravde koji je u tom momentu odsvirao kraj ovog susreta.
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: "fkvojvodina.com" - VAŠA KNJIGA

Post od limanfkv »

Vojvodina-Jedinstvo (Bijelo Polje) 2:0 (Ma. Jovanović, Vukelja)


Junajted iz Bjelog Polja i naš ubojiti tandem Marko Jovanović-Ljubiša Vukelja. Zasigurno najgori napadački tandem koji sam gledao ikada, a bilo je svakakvih. 4-4-2 sistem je tada bio daleko čest, dok je danas gotovo iščezao iz modernog fudbala.

Podbara napisao:Prvo da krenem od lošeg, 400 dinara za zapad. Pa koje lud u toj upravi?Pa takve cene na domaćim utakmicama nemaju ni vodeće ekipe u prvenstvu?
U ne tako lepoj utakmici Novosdadjani su stigli do novih tri boda. Ljudi budimo realni, ekipa kojoj Marko i Vukelja daju golove i ne zaslužuje ništa bolje do poraza. Odbrana je danas dosta škripala i da nije bilo na golu odličnog Todića ovaj meč je mogao da poprimi sasvim drugi tok.
Stepi je dan pre meča imao raspravu sa navijačima. Nije mu jasno odakle navijačima pravo da ocenjuju njegove igre? Mlad je naš kapiten i još puno dečijih bolesti će morati da preleži da bi postao pravi as! Da napomenem da jedino on i preumorni Kiza nisu došli da se pozdrave sa navijačima.
Što se tiče Popovića on se još uvek oporavlja(izvor proveren) i koliko sam čuo on lično je prezadovoljan kako struka trenutno radi.
danas me je lično oduševio Vukobratović sa preciznošću pasova. Duel igra i kvarenje igre mu je slabija strana mada za jedno 17. godišnjaka sjajno igra!

BondNS napisao:Najbolje mi je što je u Dnevniku pisalo - "Za ovaj meč uprava Novosađana je odredila uobičajene cene ulaznica. Tako da zapad košta 400 dinara, istok 200, a sever 50 dinara." što me je navelo da se zapitam koliko sam do sada plaćao kartu. Nije mi bilo teško, pogledam ja karte iz prethodnih kola, kad tamo, gle čuda piše 300 dinara.

Ono što je mene... hm... zabrinulo... je najava spikera na stadionu pred početak utakmice. Naime, ne znam da li je neko čuo, ali čovek je rekao nešto slično ovome: Puno pozdrava za sve prisutne na Gradskom stadionu, koji će se uskoro zvati stadion Vojvodine. Da li je to na pomolu prelazak stadiona u vlasništvo kluba... i verovatno novi kredit... i verovatno nova prevara?
Bojim se da ne izgubimo i S.C. Vujadin Boškov i stadion. Nadam se da nisam u pravu
Odgovori