Mediji i FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Brick Liman
Postovi: 827
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 3:54 pm
Lokacija: Tower Blocks Liman

Mediji i FK Vojvodina

Post od Brick Liman »

Ja zaista ne razumem ljude koji besne na RTV? Ajmo malo proste logike, samo malo upotrebe razuma:

RTV je deo RTS, nije autonoman u odnosu na njega. RTV nema goriva u svojim automobilima, ljudi ne primaju plate. Republička vlada daje pomoć RTS, ne i RTV. I vi predlažete protest ispred RTV? Nema to nikakve logike.
Jeste li se zapitali zašto RTS ne bi prenosio tekmu FKV, ili barem dao neku crkavicu RTV da otkupi naš prenos, ipak su deo istog sistema? Jel mi nismo građani Republike Srbije? Kažite ako nismo pa da se nekako organizujemo...
Mislim, nemam nameru da otvaram bilo kakvu raspravu u tom pravcu, ali isto tako ne dozvoljavam da mi se vređa inteligencija.
Ende.
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
Ultra slanina
Postovi: 394
Pridružio se: Uto Mar 01, 2011 1:34 am

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina, četvrtak 19h

Post od Ultra slanina »

Danas sam pričao sa jednim zaposlenim na RTV, kaže 2.5 meseca nisu plate primili, blokirani su im računi ne mogu čorbu u kola da sipaju na pumpama. I nek' mi se napase sve i jedna osoba koja je stopirala i onemogućila prenos utakmice!! Mamu vam nataknem, onu musavu bagru bi prenosili da im petlići igraju.
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4027
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina, četvrtak 19h

Post od Milan »

Neka prica ko sta hoce, ali ja jedino vidim politicku pozadinu svemu ovome. Ocigledno je neko zabranio organizaciju prenosa i gledanja utakmice na trgu. A jedini krivac je nas klub zbog imena koje nosi...
POŠTO OBRAZ ???!!!
lesa
Postovi: 371
Pridružio se: Čet Jun 15, 2006 2:01 am
Lokacija: Novi Sad,Podbara
Kontakt:

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina, četvrtak 19h

Post od lesa »

http://www.021.rs/Novi-Sad/Sport/Nista- ... kmice.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kako neko mulja i laze... C,c,c... A mi braco slaninari na tranzistor
...ti si nasa prva ljubav...
Korisnikov avatar
the Gari
Postovi: 1126
Pridružio se: Uto Feb 17, 2009 11:10 am
Lokacija: Jawa Tengah
Kontakt:

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina, četvrtak 19h

Post od the Gari »

Brick Liman napisao:Ja zaista ne razumem ljude koji besne na RTV? Ajmo malo proste logike, samo malo upotrebe razuma:
RTV je deo RTS, nije autonoman u odnosu na njega. RTV nema goriva u svojim automobilima, ljudi ne primaju plate. Republička vlada daje pomoć RTS, ne i RTV. I vi predlažete protest ispred RTV? Nema to nikakve logike.
Apsolutno se slažem! Ali samo jedna mala ispravka. Formalno gledano, RTV nije deo RTS-a, potpuno je autonoman i nema nikakve veze s njim (naravno, papir i realnost su malo daleko u Srbiji). Ono što predstavlja problem jeste zapetljan i nelogičan sistem finansiranja i ceo apsurd leži upravo u tome. Njima su date mnoge nadležnosti i obaveze, ali im "samo" ne daju kintu da to i ostvare, što je najgora moguća varijanta. Tako da je situacija još gora nego što bi bila da je RTV deo RTS-a.

Tačno je da vojvođanski javni servis nema profesionalnu obavezu da prenosi ovu utakmicu, već bi to trebalo da bude obaveza republičkog javnog servisa (u suprotnom bi blizanci bili prenošeni samo na Studiju B). Nego smo mi navikli da nas iz Beograda ne jebu ni dva posto, pa smo prirodno usmereni na RTV. Više si nego u pravu kada kažeš da nema nikakve logike protestvovati ispred njihove zgrade, jer je to kao da se žališ mesnoj zajednici zbog prodaje NIS-a; ja samo hoću da kažem da je stepen nelogičnosti ovako još veći. Već sam ovde pisao da je sve to delić šire priče tihog gašenja vojvođanske televizije. Samo što ovo nije '97 pa da dođe baja i stavi katanac, nego se ovako radi na tome da se prosečnom gledaocu/pretplatniku smuči sve u vezi s pokrajinskim javnim servisom, da se dovede do besmisla samo njeno postojanje i da na kraju i ako hoće da je utrnu, nikog neće biti briga.

Kada je u pitanju prenos, mislim da je (iz više razloga koji mahom nemaju veze s fudbalom) lopta trenutno u Gradskoj kući...
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
НС.
Postovi: 21
Pridružio se: Čet Jul 18, 2013 11:40 am

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina, četvrtak 19h

Post od НС. »

Brick Liman napisao:Ja zaista ne razumem ljude koji besne na RTV? Ajmo malo proste logike, samo malo upotrebe razuma:

RTV je deo RTS, nije autonoman u odnosu na njega. RTV nema goriva u svojim automobilima, ljudi ne primaju plate. Republička vlada daje pomoć RTS, ne i RTV. I vi predlažete protest ispred RTV? Nema to nikakve logike.
Jeste li se zapitali zašto RTS ne bi prenosio tekmu FKV, ili barem dao neku crkavicu RTV da otkupi naš prenos, ipak su deo istog sistema? Jel mi nismo građani Republike Srbije? Kažite ako nismo pa da se nekako organizujemo...
Mislim, nemam nameru da otvaram bilo kakvu raspravu u tom pravcu, ali isto tako ne dozvoljavam da mi se vređa inteligencija.
Ende.
Ртв није део ртс, и јесте аутономан у односу на њега,ртв се одвојио пре миниум 5 година, једина веза је што сва претплата иде ртс-у па се проценат упућује ртв-у. А немају пара јер су неспособни а алави, имају жалостан програм(има пар добрих емисија), EDIT ADMIN (vezano za programe na drugim jezicima): TO NIJE BACANJE NOVACA, TO JE NORMALNA I POZELJNA AKTIVNOST LOKALNE TV STANICE I O TOME OVDE NECEMO RASPRAVLJATI, + огромна банда са ненормалним платама и разноразни управни одбори...Мислили су да ће довека живети од претплате ал народ нема за леба а не за претплату.Немам ни ја намеру да отварам расправу, само износим чињенице, и немам намеру да браним ртс ил и слично-исти су!
Korisnikov avatar
dapokalypto
Postovi: 209
Pridružio se: Pon Jul 14, 2008 10:49 am

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina, četvrtak 19h

Post od dapokalypto »

НС. napisao:ADMIN: URADJENO
Ja kao pripadnik minorne etnicke grupe pozivam administraciju da reaguje na odgovarajuci nacin..
JBŠ fabrike, svi na polje, svi na fudbal, da trenirate.. ajd zdra`o..
Korisnikov avatar
Red Marquis
Moderator
Postovi: 3774
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 4:49 pm
Lokacija: West Side

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina, četvrtak 19h

Post od Red Marquis »

Po meni, za ovu svinjariju oko prenosa je najviše klub kriv. Kako se samo nama dešavaju ta povećavanja cene prenosa? I sa Bursom je bilo nešto slično, a i kao što Milan kaže, dešavalo se i pre.
Ubuduće moramo revanše da igramo kući, jedino tako neće biti ovakvih iznenađenja :mrgreen:

p.s. Kada nas je rts kiss my ass uopšte poslednji put prenosio u Evropi? Nešto mi se čini kao da je to bilo u Pragu protiv Slavije?
Io odio Belgrado
НС.
Postovi: 21
Pridružio se: Čet Jul 18, 2013 11:40 am

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina, četvrtak 19h

Post od НС. »

salvatore прика не прође дан а да пар десетина људи не уђе у ртв,ртс и одјави претплату, огромна већина је неплаћа, и проценат се упућује ртв-у не знам шта ту није јасно?
kuzma liman
Postovi: 525
Pridružio se: Sre Avg 02, 2006 7:42 am

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina, četvrtak 19h

Post od kuzma liman »

НС. napisao:salvatore прика не прође дан а да пар десетина људи не уђе у ртв,ртс и одјави претплату, огромна већина је неплаћа, и проценат се упућује ртв-у не знам шта ту није јасно?
Ne moze se odjaviti pretplata prika ... Jos jedan vid beogradskog lopovluka se i ovde moze videti naplata rtv pretplate preko 70% u Vojvodini u ostatku srbije ispod 40% ali opet sve pare u bg pa ko vas j**e vi ste i onako glupa provincija ... ima milion takvih primera ne do bog da radite za beogradjane ono sto rade nama iz novog sada je teski mobing !
Korisnikov avatar
Tony Starks
Postovi: 821
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 2:17 am

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina, četvrtak 19h

Post od Tony Starks »

Ja bih uvažio sve te argumente kako RTV nema para i kako nisu primili plate tri meseca, pod uslovom da lepo vidim sistematizaciju svih njihovih neverovatnih 2000+ zaposlenih, lepo sve crno na belo, kolike su im plate, koje funkcije obavljaju, koliko njih stvarno nešto radi a koliko ima "savetnika savetnika" i pomoćnika članova upravnih odbora, koliko njih je zaposleno na konkursima, koliko po partijskoj i kumovsko-burazersko-rođačkoj liniji, itd. Pa bih onda mogao da procenim da li novca nemaju zbog pretplate ili zbog toga što su, kao i svaka druga državna ustanova u ovoj zemlji, samo gomila alavih parazita na narodnoj grbači. Ne mogu da ih žalim što 1. septembra obustavljaju program, čak naprotiv. Nadam se da će njihovim putem krenuti i velika sestra iz Beograda. Da su imali optimalan broj zaposlenih sa optimalnim platama, možda im se ovo ne bi desilo? Smešno je da oni gladnom narodu cmizdre svaki dan zbog svoje sudbine. Ko ih j*be. I ranije su ti i tamo RTS i RTV kukali oko pretplate, ali je sasvim jasno šta se desilo: od kad je od strane vlasti pre tri - četiri meseca najavljeno da će pretplata biti ukinuta - i ono malo ljudi što ju je do sada plaćalo je prestalo to da radi, od tog momenta je i Tijanić krenuo da kuka kako nemaju više para, a i RTV takođe. Iskreno, pretplatu nisam nikad plaćao od kad je uvedena, niti bih je plaćao i ako se ne ukine, upravo iz gore navedenih razloga. Prema tome, i nemam neko pravo da kukam što nema prenosa. Mogu da prođu i oni strimovi sa sisama i dupetima. Neko je gore priložio link ka moldavskoj nacionalnoj televiziji, a ovo i televizije Pridnjestrovlja: http://tv.pgtrk.ru/" onclick="window.open(this.href);return false; Možda će pre tu da bude tekma, iako ni tu nije najavljena u programu.
НС.
Postovi: 21
Pridružio se: Čet Jul 18, 2013 11:40 am

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina, četvrtak 19h

Post od НС. »

Кузма прика мој може итекако 1) izjava o tome da ne poseduješ TV prijemnik (potpisana od strane vlasnika stana i dva svedoka)
2) fotokopija lične karte vlasnika stana
3) fotokopije ličnih karata svedoka
4) poslednji račun za struju, na kome se vidi da nema duga za TV pretplatu
U NS se to nosi u zgradu RTV-a, tamo pored Studija M. Ne znam gde se nosi u drugim mestima...
Најјаче од свега, многи воле да накуцају нећу о политици, а једва чекате да попљујете, онај пише отели нам полицију,некима је Београд за све крив итд...ено иде истина...
Poslednja izmena od НС. u Uto Avg 27, 2013 6:42 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
One and only
Postovi: 481
Pridružio se: Ned Sep 27, 2009 8:08 pm
Lokacija: Zapad

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina, četvrtak 19h

Post od One and only »

Ukoliko Vojvodina udje u Ligu Evrope, a rts se usudi da posalje svoje izvestace i tv ekipu treba ih oterati momentalno u pasaluk iz kog su i dosli. Klub ne sme dozvoliti rtsu da radi prenos ni po koju cenu. Pa dosta je bilo vise pisanja po gradjanima Vojvodine.
RTV-u samo zameram sto nije odmah izasao sa izjavom da nisu u mogucnosti da prenose utakmicu jer je televizija pred gasenjem, a zaposleni ne primaju plate. Ovako odugovlaceci su navukli na sebe ogroman gnev ne bas upucenih ljudi, a realno ni krivi ni duzni trpe neverovatne uvrede.
A ti gari sto pljujes program na manjinskim jezicima stidi se.
United of Vojvodina
Korisnikov avatar
Tony Starks
Postovi: 821
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 2:17 am

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina, četvrtak 19h

Post od Tony Starks »

One and only napisao:Ukoliko Vojvodina udje u Ligu Evrope, a rts se usudi da posalje svoje izvestace i tv ekipu treba ih oterati momentalno u pasaluk iz kog su i dosli. Klub ne sme dozvoliti rtsu da radi prenos ni po koju cenu. Pa dosta je bilo vise pisanja po gradjanima Vojvodine.
Ukoliko uđemo u Ligu Evrope naše utakmice će prenositi ona televizija koja je od UEFA otkupila ekskluzivna prava za prenos LE za ovu sezonu, ne može to naš klub da bira. Koliko se sećam, prava na prenos LE prošle godine je imala B92.
kuzma liman napisao:Jos jedan vid beogradskog lopovluka se i ovde moze videti naplata rtv pretplate preko 70% u Vojvodini u ostatku srbije ispod 40% ali opet sve pare u bg pa ko vas j**e vi ste i onako glupa provincija ...
Po zakonu RTV dobija procenat od pretplate naplaćene na teritoriji APV, tako da to koliki je procenat naplate pretplate u kom delu zemlje ne znači mnogo za RTV, jer recimo pretplata naplaćena u Trsteniku i onako nema nikakve veze sa RTV. Druže, nema jebene teorije da je naplata pretplate nigde blizu ni 70%, ni 40%, iako je možda RTV/RTS propaganda to nekad izgovorila. Ne verujem da je procenat naplate ikad bio na tom nivou, a sada kada je najavljeno ukidanje i kada su skoro svi prestali da je plaćaju - kladim se da je procenat naplate jednocifren. Otuda i naprasni bankrot javnih servisa.
kowalski
Postovi: 786
Pridružio se: Sre Dec 01, 2010 4:44 pm
Lokacija: Tatooine

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina, četvrtak 19h

Post od kowalski »

Tony Starks napisao: Otuda i naprasni bankrot javnih servisa.
U bankrotu su godinama, ali za njih uvek ima, i da igraju u drugoj galaksiji signal bi bio obezbedjen. O tome se ovde radi.
Slika
Odgovori