Klub ljubitelja Vojvodine

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Korisnikov avatar
Toto Riina
Postovi: 722
Pridružio se: Pet Sep 28, 2012 9:44 pm

Klub ljubitelja Vojvodine

Post od Toto Riina »

FCVNS napisao:Mozemo da se organizujemo u klub ljubitelja FKV i pocnemo da se se zalazemo za nas klub,da izlazemo nasu viziju kluba sugradjanima i lagano gradimo nasu pricu,ovde ima puno ljudi koji bi mogli da naprave nesto po tom pitanju,samo treba malo dobre volje da se sve pokrene sa nule...

Posto mi covek postavi pitanje na privatno,da se ne bi i ostali zbunjivali da je ovo predlog price tipa zabranjeni kod grobara i borbe za prevlast na tribini...nije klub navijaca vec ljubitelja,vecina navijaca Vojvodine koji su ikada bili aktivni se poznaju i prijatelji su kako na stadionu tako i van njega,i svaki vid medjusobnog nasilja je idiotizam u kojem niko normalan ne bi hteo da ucestvuje...osnova ovakvih okupljanja je dobro druzanje i sirenje Vojvodinaskog duha,a ne rusenje uprava i svadja sa ostalim Slaninarima...kroz to druzenje bi tezili ka zdravijem klubu bez obzira ko je u upravi,i ne vidim kako bi kao takvi ulazili u medjusobne ratove na stadionu...
Otvaram novu temu zbog njene vaznosti!

-Angazovati i pokrenuti sto vise ljudi, ovde ima mnogo pravih Slaninara koji su se uspavali i koji bi na svoj nacin mogli da pomognu klubu ( podbara, budababa, Grof, Turija, Radoja, West Ham, limanfkv, Grba_NS, Brick Liman, Voja, Milan, zapad, kowalski i da ne nabrajam dalje ima ih stvarno puno samo na ovom forumu)

-Usaglasiti planove, program, strukturu organizacije i cilj postojanja kluba ljubitelja Vojvodine.

Kad su mogli nasi da osnuju klub 1937 godine, valjda smo mi sposobni da izguramo jednu zdravu pricu?

!!!osnova ovakvih okupljanja je dobro druzanje i sirenje Vojvodinaskog duha,a ne rusenje uprava i svadja sa ostalim Slaninarima...kroz to druzenje bi tezili ka zdravijem klubu bez obzira ko je u upravi,!!!
Ljubomir1996
Postovi: 291
Pridružio se: Sub Sep 01, 2012 12:32 am

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od Ljubomir1996 »

Toto Riina napisao:
FCVNS napisao:Mozemo da se organizujemo u klub ljubitelja FKV i pocnemo da se se zalazemo za nas klub,da izlazemo nasu viziju kluba sugradjanima i lagano gradimo nasu pricu,ovde ima puno ljudi koji bi mogli da naprave nesto po tom pitanju,samo treba malo dobre volje da se sve pokrene sa nule...

Posto mi covek postavi pitanje na privatno,da se ne bi i ostali zbunjivali da je ovo predlog price tipa zabranjeni kod grobara i borbe za prevlast na tribini...nije klub navijaca vec ljubitelja,vecina navijaca Vojvodine koji su ikada bili aktivni se poznaju i prijatelji su kako na stadionu tako i van njega,i svaki vid medjusobnog nasilja je idiotizam u kojem niko normalan ne bi hteo da ucestvuje...osnova ovakvih okupljanja je dobro druzanje i sirenje Vojvodinaskog duha,a ne rusenje uprava i svadja sa ostalim Slaninarima...kroz to druzenje bi tezili ka zdravijem klubu bez obzira ko je u upravi,i ne vidim kako bi kao takvi ulazili u medjusobne ratove na stadionu...
Otvaram novu temu zbog njene vaznosti!

-Angazovati i pokrenuti sto vise ljudi, ovde ima mnogo pravih Slaninara koji su se uspavali i koji bi na svoj nacin mogli da pomognu klubu ( podbara, budababa, Grof, Turija, Radoja, West Ham, limanfkv, Grba_NS, Brick Liman, Voja, Milan, zapad, kowalski i da ne nabrajam dalje ima ih stvarno puno samo na ovom forumu)

-Usaglasiti planove, program, strukturu organizacije i cilj postojanja kluba ljubitelja Vojvodine.

Kad su mogli nasi da osnuju klub 1937 godine, valjda smo mi sposobni da izguramo jednu zdravu pricu?

!!!osnova ovakvih okupljanja je dobro druzanje i sirenje Vojvodinaskog duha,a ne rusenje uprava i svadja sa ostalim Slaninarima...kroz to druzenje bi tezili ka zdravijem klubu bez obzira ko je u upravi,!!!
Odlična ideja, podržavam!
Poslednja izmena od Ljubomir1996 u Čet Dec 20, 2012 12:09 am, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
dapokalypto
Postovi: 209
Pridružio se: Pon Jul 14, 2008 10:49 am

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od dapokalypto »

Podrzavam ideju, a verujem da nas ima dosta i da bi mogli izgurati tu pricu do kraja.. Pozdrav svima!
JBŠ fabrike, svi na polje, svi na fudbal, da trenirate.. ajd zdra`o..
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od Radoye »

Meni se cini da je sada polako vec vreme i za korak vise od ovoga - nesto poput "United of Manchester F.C.".

U svakom slucaju pozdravljam inicijativu. :cheers:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Schteph_F89
Postovi: 478
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 2:17 pm

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od Schteph_F89 »

Podrska i van Novog Sada,tacnije srce Backe,mesto Bac :cheers:
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od gospodinFKV »

AFC Wimbledon... :mrgreen:
kowalski
Postovi: 786
Pridružio se: Sre Dec 01, 2010 4:44 pm
Lokacija: Tatooine

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od kowalski »

Slika
Slika
Korisnikov avatar
Toto Riina
Postovi: 722
Pridružio se: Pet Sep 28, 2012 9:44 pm

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od Toto Riina »

Za pocetak treba pronaci onaj podbarin program za upravu, prekopirati ga ovde i doraditi.
Uneti ovde dozu ozbiljnosti i izneti predloge.
Napravimo jednom inicijativu i stanimo iza nje svi zajedno i slozno!
Mare
Postovi: 1030
Pridružio se: Pet Maj 08, 2009 11:06 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od Mare »

Odlična ideja i skroz je podržavam. Odavno sam razmišljao o ovome. Moja ideja je išla u pravcu da se registrujemo kao udruženje građana, sa svim pravima i obavezama. Gde bi kao krajnji cilj bio i da izađemo na izbore na lokalnom nivou, uđemo u skupštinu i tamo se konkretno borimo za interes Voše u našem gradu. Molim vas samo da ovo ne ostane mrtvo slovo na papiru, da kao i mnogi drugi predlozi sa foruma se završi a da nije ni počeo. Ima među nama ljudi iz raznih branša i struka, svako bi dao neki svoj doprinos. Ne očekujem ništa spektakularno na startu, ali ujedinjeni i organizovani sigurno možemo puno više učiniti nego ovako kao pojedinci.
Korisnikov avatar
Buca
Postovi: 753
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 7:50 pm

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od Buca »

Buca napisao:Moj stav je da bi celokupna Uprava koja je trenutno u klubu trebala da se povuče mirno i bez neke pompe i da im se zahali za ono što su napravili. Zatim ljude kojima je Vojvodina u srcu, bivše igrače, veterane, legenda kluba pozvati za okrugli sto, i videti njihove predloge. (Svako od njih poznaje određene ljude koji bi hteli pomoći Fk) Poslušati stavove ljudi koji gledaju Vojvodinu i navijaju za nju svim srcem. Vratiti Sabor da bi se ta mišljenja mogla čuti na jednom mestu, raspraviti o njima. Potom ogranizovati novi Sabor na kome bi se izabrala veredostojna skupština. Pozvati gospodina Arsića, Vislavskog i kompaniju da progovore koju reč. A zatim bi se napravila određena radna grupa (takođe bi je Sabor formirao) koja bi tražila ljude koji bi napisali svoj program za određeni period u dužini mandata, i onda bi skupština izabrala jedan od ponuđenih programa. Ako je cilj Titula, imaš mandat da je osvojiš, ako to ne učiniš bira se sledeći program (uključujući i nove ljude). S tim što mislim da bi program trebalo da se bazira na zdravoj priči, našim igračima i trenerima! Nešto slično što ima Mačva iz Šabca.
Sramota je da legende kluba i veterani izbegavaju naš klub zbog par pojedinaca!
Ovo je moj raniji post na temu nekih promena. Nije ništa posebno ali opet je neki predlog. Šta vi ostali mislite o Saboru? Da li je moguće imati uvid u Statut kluba?
Potpuno podržavam ideju o osnivanju kluba ljubitelja Vojvodine!
Željko Brkić jedan je od nas!!!
Korisnikov avatar
Ultra slanina
Postovi: 394
Pridružio se: Uto Mar 01, 2011 1:34 am

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od Ultra slanina »

Mare napisao:Odlična ideja i skroz je podržavam. Odavno sam razmišljao o ovome. Moja ideja je išla u pravcu da se registrujemo kao udruženje građana, sa svim pravima i obavezama. Gde bi kao krajnji cilj bio i da izađemo na izbore na lokalnom nivou, uđemo u skupštinu i tamo se konkretno borimo za interes Voše u našem gradu. Molim vas samo da ovo ne ostane mrtvo slovo na papiru, da kao i mnogi drugi predlozi sa foruma se završi a da nije ni počeo. Ima među nama ljudi iz raznih branša i struka, svako bi dao neki svoj doprinos. Ne očekujem ništa spektakularno na startu, ali ujedinjeni i organizovani sigurno možemo puno više učiniti nego ovako kao pojedinci.
Odlicna ideja i zamisao, sirenje slaninarskog duha!

@Mare nista licno, ali ne bi trebalo u tom pravcu da se ide, bar po meni (izlazak na izbore i to, to je vec cista politika) i ako hocemo da ovako nesto zazivi politici ne sme biti mesta ni najmanje!
Korisnikov avatar
PZS
Postovi: 113
Pridružio se: Uto Apr 10, 2012 9:08 pm

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od PZS »

Neusatzer napisao:
Joe napisao:Nisam 100% siguran, ali znam da je išao na marakanu da gleda zvezdu svojevremeno. Bilo kako bilo, bolje i gradonačelnik koji navija za zvezdu, a voli fudbal, nego neko koga boli ona stvar i za fudbal i za stadion, a predstavlja se kao navijač Vojvodine.
Uuuh, ne bih se uopste sa tim slozio, takav bi teoretski vukao da zvezda igra domace utakmice u Novom Sadu (sto je cini mi se bivsa gradonacelnica vec predlagala), dok onaj koga mnogo ne interesuju fudbal i stadion a predstavlja se kao Vojvodinas bi ipak vukao da se odluke donose u interesu Vose.
U svakom slucaju, za mene je sablaznjujuce da gradonacelnik Novog Sada ne navija za Vojvodinu (zamislite recimo gradonacelnika milana koji navija za romu ili blizi primer da gn splita navija za dinamo), ali to su vec druge teme.


Edit:
Brick Liman napisao:Prema informacijama kojima raspolažem, a za koje mislim da prilično odgovaraju istini, gradonačelnik je krvava ciganštura koja je u vremenu pre obavljanja ove funkcije vrlo redovno odlazila u beogradabad na utakmice tima službe bezbednosti. Isti je slučaj i sa Borkom Ilićem, zamenikom gradonačelnika, koji je svojevremeno imao izvesnih problema zbog javnog iskazivanja svog ciganluka u gradu. Taj danas organizuje tribine protiv nasilja u sportu u saradnji sa PU Novi Sad...
Samo u Novom Sadu.
Kao sto sam i mislio (ona grimasa na kraju snimka govori sama za sebe)..

Da, to je Novi Sad - grad koga vode i u kome zivi toliko ljudi koji imaju sustinskih problema sa istim Bice dobro ako ga ne ukinu i ne prikljuce Beogradu.
Mi smo sami krivi. Ko nam brani da se organizujemo i oformimo grupu gradjana ciji bi cilj bila borba za bolji status svih klubova SD Vojvodina u gradu ili pokrajini. Verujem da ima barem 2.500 do 3.000 ljudi koji Vosu vole vise nego bilo koju stranku (a ionako su svi ista :shit: ) Ubedis jos jednog sa pravom glasa da na izborima zaokruzi nas broj i prelazimo cenzus. Cista matematika - 5 odbornika, svima trebas za vlast, pa postavljas uslove (braco moja... kada su mogle dveri da postanu doors-i u NS, sve je moguce :idea: )
Mislite o tome :mrgreen:

Editovao sam svoj post od 30.10.2012
Ja se nisam salio kada sam ovo tada predlozio. Ljudi stvarno mislite o tome :wink:
Vojvodino znaj, da tebe volim ja i dok sam živ, ja bodriću te moja jedina...
Korisnikov avatar
the Gari
Postovi: 1126
Pridružio se: Uto Feb 17, 2009 11:10 am
Lokacija: Jawa Tengah
Kontakt:

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od the Gari »

Odamah da kažem da ideju o formiranju Kluba ljubitelja Fudbalskog kluba Vojvodina apsolutno podržavam!

Međutim, uvek tu ima pitanja šta i kako... Kao oformljena grupa građana sigurno da dobijamo puno. U javnosti to mnogo bolje odjekne nego kada ovako "smatramo" i "ukazujemo" na forumu, te stičemo laskava priznanja da smo "dušebrižnici" etc. U nekoliko navrata pisali smo saopštenja i da tako kažem "obraćali se" i mnoge od tih stvari su bile zapažene čak i u beogradskim medijima, ne samo u našem šoru. U takvim situacijama, sigurno da je bolje da iza naših stavova stojimo kao oformljen Klub, nego kao "grupa simpatizera", "navijači okupljeni oko sajta" ili slično. Mada mislim da bi ovaj forum trebalo da bude stožer našeg okupljanja; ako do njega dođe je l'. Kada se lično poznajemo, međusobno poverenje je mnogo veće, a zajednička inicijativa uvek rađa nešto novo.

Mnogi ljudi sa ovog foruma se poznaju - neke je ova www adresa zbližila, a neki se znaju sa stadiona - ali takođe postoje ljudi čije mišljenje ja lično vrlo uvažavam, a koji su sami ovde pisali da ne poznaju nikoga s foruma, ili da nisu svesni da poznaju. To se, u ovom kontekstu, može tumačiti i kao prosuta energija... Klub može biti korak napred, ako se to realizuje kako treba.

S druge strane, priča o izborima mislim da ne pije vodu. Prvo, sve u Srbiji što se očeše u politiku, izbore i ostale gluposti, pukne kao tikva. Popularnost se ne prenosi tako lako na izbore. Svojevremeno je "Otpor" u načelu podržavalo blizu 80 odsto stanovništva Srbije, a kada su izašli na izbore osvojili su 1 odsto. Poslednje što nam sada treba jesta da se međusobno hvatamo za gušu oko nekih para ili položaja koji su tek potencijalni i imaginarni. Drugo, i po meni važnije, jeste da se mešanjem s izborima i politikom naša iskrena priča "prlja": u ovom društvu politika je toliko prljava kurveštija da bismo time izgubili ono što imamo da ponudimo: ljubav, entuzijazam, neskrivene namere.

Na šta mi možemo da utičemo jeste svest prvo Novosađana, a onda i ostalih ljudi o značaju Vojvodine. Kada Voša u gradu postane "faktor", a na tome treba zajednički raditi, onda će i ti pizdeci od političara ovoj temi prilaziti s više opreza. Pre nekoliko godina, prilikom jedne od onih "spektakularnih" rekonstrukcija jednog frtalja tribine, nekoliko gradskih čelnika pojavilo se sa šalovima Vojvodine. Zašto? Sigurno ne zato što je ta vlast volela klub više od nekih pre ili kasnije, nego zato što su shvatili da je u tom trenutku (mislim da je 2009. ili 2010. u pitanju) klub popularniji od njih. Političari bi se namazali govnima da u nekakvom "istraživanju javnog mnjenja" uoče nagli porast popularnosti poljskih toaleta.

Dakle (kad smo već kod toaleta), bottom up aproach: od ulice do ulice, od kafane do kafane, napraviti Vojvodinu jakom među Novosađanima i niko je neće moći ignorisati za koju god se pizdariju njihova stranka zalagala. Jebi ga, ja to tako vidim ovako sa strane, ne kažem da sam najpametniji... Uvek to možemo postaviti i drugačije, ali sigurno da je važno da pomerimo naša lenja varoška dupeta.

A što se tiče drugog - ni malo manje bitnog aspekta - a to je naše poznanstvo i druženje, te širenje i negovanje autentičnog duha preko nekih hmeljnih tekućina, to se tek slažem.
:cheers:

PS Mada znam da će gospodin Turija imati da zameri kako bi toj situaciji više odgovaralo vino od piva, ali 'ajde... Mislim da ćemo se oko toga najlakše dogovoriti :wink:
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
vosa do groba
Postovi: 375
Pridružio se: Čet Dec 15, 2011 10:09 pm

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od vosa do groba »

Ideja je odlicna i kao sto je vec par njih pre mene reklo, ajde da ovaj put uradimo stvarno nesto konkretno, a ne da sve ostane na ovom pisanju. Neka FCVNS prvi kaze kako je sve to zamislio, posto je to njegova ideja, neka se stariji forumasi potrude da vide sta i kako nam je potrebno da se osnuje "Klub ljubitelja", i svako ko ima neku dodatnu ideju neka je iznese ovde. Neka ideja zazivi :cheers:
Poslednja izmena od vosa do groba u Pet Dec 21, 2012 4:20 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Mars iz kluba ciganski olosi !!!
Korisnikov avatar
Krle
Postovi: 1365
Pridružio se: Pon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od Krle »

Podržavam ideju. I imam poneki predlog: ako smo svi okupljeni oko Vojvodine, trebalo bi da svi imamo i članske karte kluba. Gledati da lobiramo da se sazove Sabor i da kao neformlana grupa pokušamo da uđemo u Skupštinu s makar jednim predstavnikom, a taj bi morao da ima tojaše do patosa da bi mogao otvoreno da govori pred velikim guruom prepoštenim. Program je jasan: dobrobit, dobrobit i samo dobrobit kluba i grada. Eto.
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
Odgovori