Klub ljubitelja Vojvodine

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Korisnikov avatar
Telep
Postovi: 202
Pridružio se: Pet Jul 22, 2011 2:05 pm
Lokacija: North Telep

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od Telep »

Potpuno podrzavam ovu ideju i mislim da se ovim moze mnogo toga postici osim naravno dobrog druzenja :cheers:

treba imati u vidu da ima i mnogo slaninara koji ne dolaze na forum a mogu takodje mnogo doprineti, tako da mislim da bi ovako nesto i njih privuklo. Nema potrebe mesati politiku u ovako nesto, nego sakupiti dovoljan broj ozbiljnih ljudi uz koje bi mogli da izvrsimo pritisak tamo gde treba (klub,grad, pokrajina,pa i drzava sto da ne).
Sremac, Sremac Špricer Boys!
FCVNS
Postovi: 273
Pridružio se: Čet Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od FCVNS »

Dobro je da je tema otvorena,ali ipak ovo nije nesto sto se desi preko noci,treba dati vremena svima da razmisle,i imati strpljenja i razumevanja za sve...Telep je napisao da ima dosta ljudi koji nisu na forumu,a verovatno bi zeleli da se nesto ovako desi...e to je jedna od stvari koje treba uraditi,videti sa ljudima koji nisu na forumu,a ti ih poznajes sta misle o ovakvoj ideji,i da li zele da budu deo ovakve price???Jos uvek je sve ovo na nivou ideje koja moze da doprinese jacanju Vojvodinastva u gradu i okolini,a dokle ce se sa njom stici zavisi od nas samih...
Drina
Postovi: 358
Pridružio se: Čet Jul 14, 2011 8:16 pm

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od Drina »

Potpuno podrzavam osnivanje kluba ljubitelja Vojvodine 1937!
Kada su mogli nasi 1937 godine da osnuju klub, valjda smo i mi u stanju da ucinimo to isto!
Cilj treba da bude promocija i borba za ideje od znacaja za FK Vojvodinu pre svega
Interesuje me zbog cega cenjeniji clanovi ovog foruma ne podrze aktivno ovu ideju?
To me pedseca na vic kad covek moli boga da dobije loto, a bog ga pita sto ne uplatis listic?
Tako ovde svi pojedinacno kukamo, i zapomazemo, a pitanje je iz kog razloga nista ne preduzmemo i sta god se pojavi unapred predvidjamo kao propast
Meni je to licemerno.
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od Stexman »

Klub ljubitelja Vojvodine 1937 treba da se obnovi a ne osnuje! Treba staviti akcenat na "obnavljanje".
Tako ima smisla ovo 1937! Cuvari Tradicije.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od Turija »

Ja se slažem sa Stexmanom; treba obnoviti (a ne ponovo osnovati) ,,Klub ljubitelja Vojvodine 1937".
Na neki način bi time obnovili i tradicionalnu Sabornost FK Vojvodine, a i zaštitili Klub od eventualnog gašenja.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od Владика »

Turija napisao:Ja se slažem sa Stexmanom; treba obnoviti (a ne ponovo osnovati) ,,Klub ljubitelja Vojvodine 1937".
Na neki način bi time obnovili i tradicionalnu Sabornost FK Vojvodine, a i zaštitili Klub od eventualnog gašenja.
Апсолутно се слажем!

Ово је оно што смо овде на форуму избрусили пре 18 месеци.

OSNOVNA PRAVILA NAVIJAČA VOJVODINE- ŠTA MI ZAHTEVAMO!

1.Stručnost kao preduslov bilo kakve dužnosti u klubu.
2.Poslovanje i upravljenja kluba mora se voditi na transparentan i zakonit način.
3.Funkcioner kluba je dužan da funkciju vrši tako da interes F.K. Vojvodine ne podredi privatnom, niti da među njima izazove sukob. Interes kluba mora biti iznad svih ostalih interesa, nezavisno od svih političkih i privatnih interesa.
4.Vodeći ljudi kluba su dužni da sačine razvojni plan F.K. Vojvodina koji će prvenstveno biti baziran na razvoju i unapređivanju rada omladinske škole.
5.F.K. Vojvodina ne sme prodavati i pozajmljivati igrače klubovima koji su joj konkurenti za osvajanje trofeja u domaćem prvenstvu. Takođe, izričito se zabranjuje ostvarivanje bilo kakve sportske ili poslovne saradnje sa konkurentima u domaćem prvenstvu.
6.Negovanje i čuvanje tradicije našeg kluba.
FCVNS
Postovi: 273
Pridružio se: Čet Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od FCVNS »

podbara napisao:
Turija napisao:Ja se slažem sa Stexmanom; treba obnoviti (a ne ponovo osnovati) ,,Klub ljubitelja Vojvodine 1937".
Na neki način bi time obnovili i tradicionalnu Sabornost FK Vojvodine, a i zaštitili Klub od eventualnog gašenja.
Апсолутно се слажем!

Ово је оно што смо овде на форуму избрусили пре 18 месеци.

OSNOVNA PRAVILA NAVIJAČA VOJVODINE- ŠTA MI ZAHTEVAMO!

1.Stručnost kao preduslov bilo kakve dužnosti u klubu.
2.Poslovanje i upravljenja kluba mora se voditi na transparentan i zakonit način.
3.Funkcioner kluba je dužan da funkciju vrši tako da interes F.K. Vojvodine ne podredi privatnom, niti da među njima izazove sukob. Interes kluba mora biti iznad svih ostalih interesa, nezavisno od svih političkih i privatnih interesa.
4.Vodeći ljudi kluba su dužni da sačine razvojni plan F.K. Vojvodina koji će prvenstveno biti baziran na razvoju i unapređivanju rada omladinske škole.
5.F.K. Vojvodina ne sme prodavati i pozajmljivati igrače klubovima koji su joj konkurenti za osvajanje trofeja u domaćem prvenstvu. Takođe, izričito se zabranjuje ostvarivanje bilo kakve sportske ili poslovne saradnje sa konkurentima u domaćem prvenstvu.
6.Negovanje i čuvanje tradicije našeg kluba.
Podbara ako mozes da izvuces nesto iz tog vremena,treba ljudi da znaju da oni nisu samo zahtevali od Vojvodine vec su dosta radili za nju...ako mislimo da mozemo da iznesemo ozbiljnu pricu kao sto je bila ta 1937 i ako bi istrajali,onda bi imali pravo da ocekujemo nesto od naseg kluba...ne treba zuriti,ima dosta ljudi koji ne citaju forum,a zele da budu deo price...ispitajte Vojvodinase iz okruzenja koji nisu na forumu sta misle o svemu,a ljudi sa foruma neka napisu po koju o svemu,pa ako bude volje i ozbiljnosti stvari ce ici svojim tokom...ipak treba biti svestan odgovornosti i tezine price koju bi da obnavljamo...
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od Владика »

FCVNS napisao:Podbara ako mozes da izvuces nesto iz tog vremena,treba ljudi da znaju da oni nisu samo zahtevali od Vojvodine vec su dosta radili za nju...
Друго је то било време, другачији су људи били у спорту. У оно време бити у једном фудбалском клубу била је ствар престижа и угледа у Граду. Није било пара од продаје играча, нити је било пара од спонзора. Све је мање функционисало на једном полу-професионалном нивоу. Међутим, треба знати, да је Војводина била најуспешније српско, односно про-југословенско, спортско друштво северно од Саве и Дунава. Због тога су сви људи који су нешто значили у привредном-културном-политичком животу Новог Сада били у Управи клуба или око ње. Ту имамо Гедеона Дунђерског, Нику Новаковића, Илију Балабушића, Максима Грина..... значи прави спој економске и политичке моћи Новог Сада. Да се вратим на почетно,све је било засновано на добровољном раду људи који су били навијачи али и спонзори клуба. У оно време, по мојој слободној процени, навијачи Војводине су успевали да на годишњем нивоу сакупе, у данашњој вредности, преко 100 000 евра за функционисање клуба. Ако узмемо у обзир да је Нови Сад онда имао преко 60000 становника и да је фудбал био аматерски спорт јасно је да ово није мали износ.
Korisnikov avatar
Toto Riina
Postovi: 722
Pridružio se: Pet Sep 28, 2012 9:44 pm

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od Toto Riina »

Na internetu sam pronasao samo ovaj tekst
Opšte prihvaćena činjenica u javnosti da organizovano navijanje u Novom Sadu počinje 1989. osnivanjem „Red Firma“ i nije potpuno tačna.

Vojvodina je kao klub nastala direktno iz naroda, kao rezultat ljubavi prema fudbalu i težnje mladih Srba u tadašnjoj Austrougarskoj da budu jednaki sa drugima. To nam govori da su prvi navijači bili osnivači kluba koji je vremenom stekao široku popularnost u Novom Sadu i na teritoriji današnje pokrajine.

Grupa simpatizera Vojvodine je u cilju koordinacije i boljeg usaglašavanja među navijačima, organizovala prvi klub ljubitelja FK „Vojvodina“
Taj istorijski događaj zabeležila je „Zastava“, jedan od najtiražnijih dnevnih listova u Novom Sadu, 17. decembra 1937.

-Preksinoć u prostorijama gostionice g. Save Dotlića u Miletićevoj ulici, održan je sastanak prijatelja i simpatizera FK „Vojvodina“. Sastanak je sazvan radi osnivanja jednog kluba, kome će biti cilj da pomaže FK „Vojvodinu“ i to u ovim pravcima : materijalnim prilozima, kupovanjem rekvizita iz svoje gotovine, vršenje propagande za njene fudbalske priredbe, istupanjem u svim slučajevima kada to interesi Vojvodine zahtevaju, organizovanjem navijačkih vozova i izleta kada njihov klub gostuje na strani itd.

Sredstva kluba biće članski prinosi, prihodi od raznih priredaba, dobrovoljni prilozi, pokloni i pomoći. Ovom sastanku je prisustvovalo oko 100 prijatelja „crvenih“, koji su uglavnom vodili akciju da se klub osnuje.

Klub navijača nastavio je svoje aktivnosti sve do ulaska Kraljevine Jugoslavije u Drugi svetski rat 1941.

Ovaj događaj oslikava činjenicu koliko je novosadska omladina u to vreme bila modernih shvatanja i pratila svetske trendove. Pored toga što su među prvima na ovim prostorima počeli da igraju fudbal, prvi su i osnovali klub navijača.

Druge navijačke grupe kod nas i u inostranstvu za datume svog osnivanja uzimaju neke mitske i teško proverljive događaje. Tim više 15. decembar 1937. dobija na značaju za kulturnu i sportsku istoriju Novog Sada.
FCVNS
Postovi: 273
Pridružio se: Čet Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od FCVNS »

Да се вратим на почетно,све је било засновано на добровољном раду људи који су били навијачи али и спонзори клуба. У оно време, по мојој слободној процени, навијачи Војводине су успевали да на годишњем нивоу сакупе, у данашњој вредности, преко 100 000 евра за функционисање клуба. Ако узмемо у обзир да је Нови Сад онда имао преко 60000 становника и да је фудбал био аматерски спорт јасно је да ово није мали износ.
Zato i kazem da je velika odgovornost na nama koji bi se prihvatili da obnovimo ovakvo udruzenje,ipak su nasi prethodnici radili to sve iz ciste ljubavi,i digli su svojim radom klub na visok nivo za to vreme...ne moze ovo da bude prazno pozivanje na 1937 god kako bi to nabijali drugima na nos,vec moramo teziti da ih dostojno predstavljamo u buducnosti,kako bi sve ono sto su oni uradili u proslosti dobilo tezinu...
Друго је то било време, другачији су људи били у спорту. У оно време бити у једном фудбалском клубу била је ствар престижа и угледа у Граду. Није било пара од продаје играча, нити је било пара од спонзора. Све је мање функционисало на једном полу-професионалном нивоу. Међутим, треба знати, да је Војводина била најуспешније српско, односно про-југословенско, спортско друштво северно од Саве и Дунава. Због тога су сви људи који су нешто значили у привредном-културном-политичком животу Новог Сада били у Управи клуба или око ње. Ту имамо Гедеона Дунђерског, Нику Новаковића, Илију Балабушића, Максима Грина..... значи прави спој економске и политичке моћи Новог Сада.
Jasno je da fudbal vise nije isti,ali ima dosta aktivnosti koje bi mi mogli kao ljubitelji Vojvodine da radimo,promocije i druzenja sa Vojvodinasima(i ostale aktivnosti koje bi prepoznali kao korisne za nas klub),kako bi opet doveli celu pricu na nivo gde bi uglednim gradjanima,zanatlijama,trgovcima,studentima i svim ostalima bila cast da budu deo nase price...imamo mi dosta godina i pravo je vreme da krenemo sa ovakvom pricom koja bi sazrevala sa nama i kroz godine bi i klub okupio starije navijace koji su neophodni da bi Vosa mogla da se smatra za ozbiljan klub...

Podbara,ako imas nekakvu viziju kako treba da funkcionise jedno udruzenje,prilagodjeno danasnjici,statut,skupstina,clanstvo,kroz koji sistem da doprinese poboljsanju kluba ciji su ljubitelji,napisi(a naravno i ostali koji se razumeju)...ako bi se dobro radilo,vremenom bi mogli da ocekujemo da nas glas neko cuje...
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4004
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od budababa »

Ne znam da li je ovo prigodna tema, ali nije zgoreg da je "prodrmusamo" malo. Na dan utakmice sa Bursom, grupa navijača FKV posetila je grob prvog kapitena kluba Jovana Ljubojevića i odala počast ovom vizionaru, zahvaljujući kojem danas svi imamo jednu zajedničku nit koja nas spaja i ispunjava naše živote. Već sam napomenuo u jednom od topika da je od prve ture majica sakupljen novac kojim će se obnoviti spomenik i uraditi ploča na kojoj će biti naznačeno da tu počiva prvi kapiten kluba koji uskoro slavi 100 godina postojanja. Ovo će biti skroman doprinos ovog sajta i svih učesnika njegovog foruma da se ljudi koji su osnovali, izgradili i održali klub u životu za ovaj vek postojanja otrgnu od zaborava i da im se da zasluženo mesto u sećanjima za aktuelne generacije i one koje tek dolaze. Time bismo dali svoj doprinos obeležavanju velikog jubileja i edukovali mlade naraštaje Vojvodinaša da prihvate vrednosti na čijim temeljima je ovaj klub i zaživeo.

Slika

Slika

Slika

Slika
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Korisnikov avatar
Krle
Postovi: 1365
Pridružio se: Pon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od Krle »

Odlična ideja i akcija! To je ono po čemu različiti od 9/10 ove raspale lige i saveza i to je ono što nas drži zajedno... Hm, pa dobro, bar većinu...
Bravo! :cheers:
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
Korisnikov avatar
Marcello
Postovi: 954
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 2:21 pm
Lokacija: uvek na našoj strani

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od Marcello »

Bravo, momci!
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
shecky
Postovi: 1410
Pridružio se: Ned Avg 20, 2006 11:44 am

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od shecky »

Svaka cast , jedino mi je zao sto se o ovome saznalo tek posto se stvar desila,tj barem je kod mene taj slucaj.
johnny sin
Postovi: 20
Pridružio se: Pon Avg 12, 2013 4:38 pm

Re: Klub ljubitelja Vojvodine

Post od johnny sin »

http://novinenovosadske.rs/navijaci-vos ... luba-foto/" onclick="window.open(this.href);return false;

:cheers:
Odgovori