Kladioničarski tipovi, predlozi, saveti,...

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Korisnikov avatar
nboya
Administrator
Postovi: 1208
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:45 pm
Lokacija: Sabac

Kladioničarski tipovi, predlozi, saveti,...

Post od nboya »

Slicne teme nema a postoji zahtev forumasa za ovakvom temom, pa je sad otvaramo.
Ko se kladi, evo mu teme.
UPRAVA NAPOLJE!!!
Helm
Postovi: 2101
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 2:22 pm

Re: Kladionicarski tipovi, predlozi, saveti,...

Post od Helm »

Odlicno, kladionicari, nemojte skrtariti sa predlozima i savetima. :cheers:
Evo da ja pocnem, ko puca na visoko sa 50 dinara moze dobiti mnogo. :D

Borac - OFK x-x
BSK - Jagodina 2-2
Javor - Rad x-2
Metalac - Hajduk 2-2

Sta mislite?
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4004
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Re: Kladionicarski tipovi, predlozi, saveti,...

Post od budababa »

Helm napisao:Odlicno, kladionicari, nemojte skrtariti sa predlozima i savetima. :cheers:
Evo da ja pocnem, ko puca na visoko sa 50 dinara moze dobiti mnogo. :D

Borac - OFK x-x
BSK - Jagodina 2-2
Javor - Rad x-2
Metalac - Hajduk 2-2

Sta mislite?
Mislim da je, ako već imaš nameru da bacaš novac, humanije da ga doniraš onom čiki što ga svakodnevno viđaš ispred dragstora sa staklenom flašom zapremine 50cl kako ispija penušavi nektar i urinira pod prozorom komšije koji nije ni sanjao da će se kupovina stana u prizemlju jednoga dana pretvoriti u košmar za njegove disajne organe, imajući tu nesreću da bandera koja je u blizini ne radi već deset godina. Ipak, dajem svoj predlog za ovo kolo (uz graCki porez od 10% u slučaju eventualnog dobitka svakom uplatiocu):

Dortmund-M'Gladbach X-1
Fiorentina-Inter X
Spartak-Voša X-2

Kvota cca. 83,27 :deal:
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Helm
Postovi: 2101
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 2:22 pm

Re: Kladionicarski tipovi, predlozi, saveti,...

Post od Helm »

budababa napisao:Mislim da je, ako već imaš nameru da bacaš novac, humanije da ga doniraš onom čiki što ga svakodnevno viđaš ispred dragstora sa staklenom flašom zapremine 50cl kako ispija penušavi nektar i urinira pod prozorom komšije koji nije ni sanjao da će se kupovina stana u prizemlju jednoga dana pretvoriti u košmar za njegove disajne organe, imajući tu nesreću da bandera koja je u blizini ne radi već deset godina.
:rolll: :klanjanje:

A realno, sanse su poput lotoa, ali je jeftinije, a ko ne igra taj i ne dobija. (nije kao da ja dobijam ali necemo u detalje) :D
Btw, ne bih da reklamiram kladionice, ali jedna ima varijantu da od cetiri para (i kvotom kakva bi bila na onom tiketu) na tri pogodjena daje 100 dana uzastopnog kladjenja na njihov racun (u iznosu sa tiketa). :deal:
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4042
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Kladionicarski tipovi, predlozi, saveti,...

Post od Milan »

Bilo bi lepo kada bi se ovaj topik ozbiljno shvatio i da svoje predloge (uz obrazloženja) za početak ostavljaju iskusniji poznavaoci prilika u Evro fudbalu. Ako se budemo frljali predlozima, brzo će topik doživeti svoju diskreditaciju i moći će pod ključ...
POŠTO OBRAZ ???!!!
Helm
Postovi: 2101
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 2:22 pm

Re: Kladionicarski tipovi, predlozi, saveti,...

Post od Helm »

Verujem da je ovo bilo upućeno na moj račun i to s razlogom. :cheers:
Samo da napomenem za prelaze koje sam predložio, iz njih može da se izvuče i samo krajnji rezultat (ko neće da igra lutriju), a inače sam u prošlosti imao u proseku po 2 pogođena prelaza.
A takođe, planiram i da malo prokomentarišem naredno kolo (prvenstveno u Engleskoj, Španiji i Italiji). To bih uradio i danas, ali sam u nekoj gužvi, nemam vremena za ozbiljne analize pa sam postavio samo ono što ću uplatiti za domaću ligu.
Sutra svakako od mene očekujte još neke predloge, a nadam se da će još ljudi da se uključi.
Nemojte samo ovo shvatati kao prepisivanje tiketa koje igrate, svaka informacija o nekom klubu (povrede igrača, problemi unutar kluba, otkazi...) je dobrodošla, kao i bilo kakav oblik analize neke lige ili tima. I naravno, komentari predloga uz iznošenje argumenata.
Milan je u pravu, kako je krenula tema, neće dugo opstati. Zato ponavljam, sutra ću analizirati predstojeće kolo u par liga, a pozivam svakog kladioničara da to uradi.
Na kraju ćemo sumirati utiske, da li se nekom poboljšala sreća od otvaranja ove teme. :cheers:
Korisnikov avatar
Passion
Postovi: 1161
Pridružio se: Čet Maj 07, 2009 7:08 pm
Lokacija: 21114

Re: Kladionicarski tipovi, predlozi, saveti,...

Post od Passion »

Атлетико Мадрид-Валенсија 2-4
Спортинг Лисабон-Атлетик Билбао PPX

То је то за данас, све што се и играло из осталих ''шкљ'' лига је одиграно.

Едит: Слажем се са ДУБ-ом, па ево да образложим моје типове.

*Ни Атлетико ни Валенсија не блистају у последње време, али Валенсијин напад делује конкретнији и због тога типујем на од 2 до 4 гола. Игра се на Висенте Калдерону, Валенсија се неће само прошетати, а тешко и да ће Атлетико одједном да заблиста и прегази Валенсију. Може се чак убацити и ГГ.
*Билбао генерално игра тврдо прво полувреме. Тешко да ће овога пута бити другачије, јесте да у Европи играју добро, али неће се прошетати кроз Лисабон.
Poslednja izmena od Passion u Čet Apr 19, 2012 8:33 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
DUB
Postovi: 775
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 7:49 pm
Lokacija: Kafana

Re: Kladionicarski tipovi, predlozi, saveti,...

Post od DUB »

Evo sta je koristim kao "literaturu":
http://forum.bettingadvice.com/, forum koji ujedno moze posluziti kao primer kako i sta pisati u ovom topiku. Svaki tip je dobro argumentovan i potkrepljen cinjenicama za koje tipster veruje da mogu odrediti ishod kladjenja (statistika, trenutna forma, raspored takmicenja, vremenski uslovi, sudija koji sudi, koji igraci imaju/nemaju pravo nastupa i sl.). Svi tipovi koji su u fazonu "imam dojavu", "namesteno je", "treba im" i sl. se momentalno brisu.
Moja preporuka je da posebno obratite paznju na pisanje tipstera pod nick-om Mantis, covek drzi u malom prstu spansku primeru i segundu, kao i na tipstere sa nick-ovima thedazzler18 i TomFCDB koji su experti za holandske lige.

Kretanje kvota pratim na http://www.asianodds.org/, http://www.hot-odds.com/Soccer.aspx i u poslednje vreme sve cesce na http://www.oddsportal.com/dropping-odds/

Pregled kvota u domacim kladionicama gledam na http://fudbal91.com/. Isti sajt sadrzi i solidnu statistiku, pregled prenosa na domacim kanalima i linkove sa kojih se mogu skinuti liste domacih kladionica.

To je ukratko predznanje bez koga ja ni ne ulazim u kladionicu.
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
Korisnikov avatar
Telep
Postovi: 202
Pridružio se: Pet Jul 22, 2011 2:05 pm
Lokacija: North Telep

Re: Kladionicarski tipovi, predlozi, saveti,...

Post od Telep »

Da pitamo Batu da uleti neku dojavu s vremena na vreme? :D

@DUB
Zahvaljujem odlican forum :cheers:
Sremac, Sremac Špricer Boys!
Helm
Postovi: 2101
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 2:22 pm

Re: Kladionicarski tipovi, predlozi, saveti,...

Post od Helm »

DUB, svaka čast! :cheers:
DUB
Postovi: 775
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 7:49 pm
Lokacija: Kafana

Re: Kladionicarski tipovi, predlozi, saveti,...

Post od DUB »

Aj kad vam se svidja da nastavim...

Kao i kod svakog ulaganja, pored dobre informacije, jednako su bitne i strategija kladjenja (tzv. betting strategy ili na sta se kladiti) i strategija ulaganja (tzv. money management ili kako ulagati novac). Na ovim linkovima imate neke primere: http://www.online-betting.me.uk/betting-strategies.html, http://www.online-betting.me.uk/strategies/other.html. Ima ih jos gomila na netu. U sustini, svrha strategije (i jedne i druge) je da imate kontrolu nad svojim ulaganjima i da izvrsite disperziju rizika tj. da umanjite rizik od gubitka.
Da ne davim sada, u svakoj strategiji koju nadjete na netu su detaljno objasnjeni postulati i pravila na kojima se zasnivaju. Jedino sto bih savetovao je izbegavanje tzv. strategija progresije jer se (bar po meni) zasnivaju na stalnom povecavanju uloga (koje cete tesko ispratiti ako uleti gubitnicki niz) i principu "i corava koka zrno ubode".
Nikad ne idite preko one sume koju ste odredili za ulaganje, nikad se "ne vadite" po svaku cenu, ne budite alavi, nikad ne gurajte jedan isti ishod na vise tiketa, nikad ne igrajte "rekla-kazala" dojave, "ne sipajte" sve na jedan ishod, vodite evidenciju vasih ulaganja i dobitaka i klonite se kladionice, pogotovo ako ste losi sa matematikom! :)
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
Helm
Postovi: 2101
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 2:22 pm

Re: Kladionicarski tipovi, predlozi, saveti,...

Post od Helm »

E, DUB, stvarno si kralj! :cheers: :klanjanje:
Korisnikov avatar
madda fakka
Postovi: 1114
Pridružio se: Sre Jun 04, 2008 7:15 pm
Lokacija: Adice

Re: Kladionicarski tipovi, predlozi, saveti,...

Post od madda fakka »

Passion napisao:Атлетико Мадрид-Валенсија 2-4
Спортинг Лисабон-Атлетик Билбао PPX

То је то за данас, све што се и играло из осталих ''шкљ'' лига је одиграно.

Едит: Слажем се са ДУБ-ом, па ево да образложим моје типове.

*Ни Атлетико ни Валенсија не блистају у последње време, али Валенсијин напад делује конкретнији и због тога типујем на од 2 до 4 гола. Игра се на Висенте Калдерону, Валенсија се неће само прошетати, а тешко и да ће Атлетико одједном да заблиста и прегази Валенсију. Може се чак убацити и ГГ.
*Билбао генерално игра тврдо прво полувреме. Тешко да ће овога пута бити другачије, јесте да у Европи играју добро, али неће се прошетати кроз Лисабон.
Dokaz da i savetodavci mogu da omase ali opet nisu omasili 100% ;)
I Bog je Slaninar...
Korisnikov avatar
Passion
Postovi: 1161
Pridružio se: Čet Maj 07, 2009 7:08 pm
Lokacija: 21114

Re: Kladionicarski tipovi, predlozi, saveti,...

Post od Passion »

madda fakka napisao:
Passion napisao:Атлетико Мадрид-Валенсија 2-4
Спортинг Лисабон-Атлетик Билбао PPX

То је то за данас, све што се и играло из осталих ''шкљ'' лига је одиграно.

Едит: Слажем се са ДУБ-ом, па ево да образложим моје типове.

*Ни Атлетико ни Валенсија не блистају у последње време, али Валенсијин напад делује конкретнији и због тога типујем на од 2 до 4 гола. Игра се на Висенте Калдерону, Валенсија се неће само прошетати, а тешко и да ће Атлетико одједном да заблиста и прегази Валенсију. Може се чак убацити и ГГ.
*Билбао генерално игра тврдо прво полувреме. Тешко да ће овога пута бити другачије, јесте да у Европи играју добро, али неће се прошетати кроз Лисабон.
Dokaz da i savetodavci mogu da omase ali opet nisu omasili 100% ;)
Неочекивано ефикасан Атлетико :mrgreen:
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
prijatelj fudbala
Postovi: 457
Pridružio se: Čet Okt 15, 2009 10:28 am

Re: Kladionicarski tipovi, predlozi, saveti,...

Post od prijatelj fudbala »

Dve tekme za danas, holandska druga liga:

Vendam- Helmond 2, kvota 1.8
Viljem II- Cvole 1, kvota 2.1

Obrazlozenje:
Kladionicari sa stazom verovatno znaju da se holandska druga liga igra u cetiri faze, prve tri faze 8 kola i cetvrta faza 10 kola i da pobednici tih faza razigravaju za plasman u prvu ligu. POosto je poslednja faza u toku, nakon 8 kola Helmond ima 21 bod a Viljem II 18, ostale ekipe su otpale iz trke jedino ove dve imaju motiva da igraju i za ocekivati je da pobede.
Helmond je od poslednjih 8 kola imao 7 pobeda i 1 poraz, i to u proslom kolu na svom terenu sto jeste bilo golemo iznenadjenje, a ostalih sedam pobeda je doslo iz znaka u znak. Ova tekma im je odlucujuca, jer ako se izjednace sa Viljemom, Viljem ce biti ispred njih zbog boljeg medjusobnog. Igra im, doduse, i neki X ali mislim da se nece zezati, tim pre sto je taj vendam jedan od najgorih u ligi

Viljem II nema sta da ceka i da kalkulise, jedino pobede u naredna dva kola ih drze u igri i ne sumnjam da ce navaliti iz sve snage, Cvole je vec prvi na tabeli, uzeo je drugu fazu i zabole ga sta ce biti do kraja...

Srecno!
Odgovori