Statut FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: Statut FK Vojvodina

Post od borrissey »

Ma mislim ovo je totalna katastrofa. Ja sam kao student osnovao studentsku organizaciju koja je imala ozbiljniji statut od ovoga. Uopšte ne znam da li je iko od pravnika pročitao ovu neslanu šalu od statuta i kako iko od tih ljudi može sebe da pogleda u oči nakon čitanja ovoga. I kao što reče Marquis, odakle nam ideja uopšte da klub želi uvesti red i sprečiti manipulacije. A najtuženije od svega je što grad nema petlju niti ambicije da klub stvarno vrati Novosađanima, nego nam tu mažu oči sa obeležavanjima datuma osnivanja i ne znam ti ni ja čime. FK Vojvodina Novosađanima!
rotacija
Postovi: 69
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 2:23 pm

Re: Statut FK Vojvodina

Post od rotacija »

Ja bih rekao da je ovo polako ali sigurno planirano vec duze vreme , a pocelo je kad su proglasili klub od znacaja za pokrajinu....
Najebali smo samo tako....
lesa
Postovi: 371
Pridružio se: Čet Jun 15, 2006 2:01 am
Lokacija: Novi Sad,Podbara
Kontakt:

Re: Statut FK Vojvodina

Post od lesa »

http://www.zajednozadinamo.com/pravni-k ... p?tekst=68" onclick="window.open(this.href);return false;

evo statut nk dinamo cisto za poredjenje. ovaj nas jos nisam procitao ali prema pisanju u ovom topicu ne pise nam se dobro...
...ti si nasa prva ljubav...
DUB
Postovi: 775
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 7:49 pm
Lokacija: Kafana

Re: Statut FK Vojvodina

Post od DUB »

Ovo ako se usvoji, a sva je prilika da hoce, ne pise nam se dobro. Hanibal ante portas, sto bi rekli neki...
Mnogo je manji problem sto neko zeli da legalizuje samovlasce od problema sto u strukturama kluba nema zdrave opozije koja ce tome stati na put.
Jedini izlaz koji ja vidim je upravo to "klub od znacaja za grad/pokrajinu", odn. da se gradske/pokrajinske strukture usprotive uspostavljanju diktature ali pitanje je i koliko njih zabole patka za sve?
A mi mozemo da palamudimo koliko hocemo, da osporavamo svako slovo u ovom nacertaniju... sta vredi kad nam je glasacka moc tolika da ne bi mogli cak ni da ga usvojimo.
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Statut FK Vojvodina

Post od Владика »

DUB napisao:Jedini izlaz koji ja vidim je upravo to "klub od znacaja za grad/pokrajinu", odn. da se gradske/pokrajinske strukture usprotive uspostavljanju diktature ali pitanje je i koliko njih zabole patka za sve?
Нисам стигао да погледам статут али колико видим нигде се не помиње сарадња са Градом и Покрајином? Да ли нам у будућности треба подршка Градоначелника или првог човека АП Војводина?Из првих критичких писанија видим да у статуту нема идеје макар и минималног популизма који би требао да омогући ширење навијачке базе и приближавање саме идеје Војводине много ширем делу нашег друштва? Разумем да појединци желе да осигурају своје позиције, разумем и то да људи који улажу паре да желе и да самостално одлучују, знам добро да се навијачи нису много питали ни у протеклим деценијама али зашто бар не створити привид једног стања у ком би управне структуре клуба биле једно са широм навијачком популацијом? Да напоменем, нико из администрације овог сајта никада није био члан скупштине клуба нити је учествовао у припреми и изради овог статута. Ако Град не може да се умеша у ово ситацију да ли је реално да неко очекује од нас да нешто мењамо? На нама је да израдимо добронамерну критику и да се надамо да ће се у клубу наћи заинтересовани људи који ће бити спремни да уваже наше сугестије.

Цитираћу поново инж. Чонкића шта би клуб требао да буде и како треба да изгледају односи између навијача и клуба-
„Srce i ljubav za Vojvodinu"
To su dva nerazdvojna pojma. Navijači ne mogu postajati bez kluba, klub nema svrhe da postoji ako nema navijača. Materijalna i aktivna podrška navijača osnova je na kojoj klub može da egzistira i postiže uspehe. Pripadnost boji kluba, ujedinjuje ljude svih uzrasta, svih zanimanja, ljude različitih shvatanja i različtih nacionalnosti. U našoj pokrajini ovo poslednje je najevidentnije.

FK Vojvodina kao klub glavnog grada naše pokrajine sa mnogobrojnim nacionalnostima nije lokalni klub samo Novog Sada, već svih nas građana Vojvodine. Kao jedan od najstarijih klubova u zemlji, sa dugogodišnjom tradicijom i plejadom izvrsnih majstora koji su noslili njen dres, ima simpatizere po celoj našoj zemlji, pa i daleko van nje. Navijati za Vojvodinu znači voleti Novi Sad, ceniti tradicije ovog grada i ponositi se imenom Vojvodine.

Navijači, klub i igrači međusobno imaju obaveze, a i prava. Navijači-članovi kluba biraju upravu koja rukovodi radom. Igrači imaju dvostruku obavezu, jednu prema klubu, koji je izvor njihove egzistencije i drugu prema navijačima, da potpunim zalaganjem na terenu izbore što bolji rezultat. A to je opet vezano i za primeran život profesionalaca, kako bi mogao udovoljiti svojim obavezama. Samo ako postoji sinhronizovani rad i zalaganje uprave kluba, igrača i navijača klubu je obezbeđen uspeh i prosperitet.

Gledano u užem smislu, Vojvodina ima malo pravih navijača a mnogo simpatizera. Ova dva pojma moraju se razlikovati. Simpatizeri su prisutni svuda, u preduzećima, školama, ustanovama i u svakoj kući. Sve naše supruge, majke,deca, iako ne idu na utakmice preživljavaju svaku utakmicu Vojvodine jer od rezultata te utakmice zavisi naše, pa onda i njihovo raspoloženje. Sa nama se zajedno raduju, sa nama i tuguju.

Svi redovni gledaoci, koji pasivno posmatraju utakmicu su u stvari simpatizeri. Igračima na terenu potrebna je podrška ali ne pasivna, već aktivna. Potrebno ih je bodriti punim grlom, punim srcem, baš kad im ide i opet bodriti da ne stanu, da izdrže do kraja. Koliko je Vojvodina izgubila bodova baš u poslednjim minutama. Navijači nikada ne zameraju igračima koji izgaraju na terenu, a rezultata nema; ili je protivnik bolji ili nema fudbalske sreće. Zviždanje neće podići indolentnog fudbalera, iako time navijači daju sebi oduška, ali tehničko rukovodstvo kluba takvog igrača mora staviti na klupu, još za vreme utakmice i ubaciti igrača slabijeg kvaliteta, ali koji će pošteno oznojiti dres. Neka se zamenjen igrač ne ljuti na navijače, danas su mu zviždali, sutra će mu aplaudirati. Navijači Vojvodine traže od igrača, iako je profesionalac, da klupskim dresom nosi srce i ljubav za boje tima, da ne igra samo zbog premije, već i za Vojvodnu za sve njene svetle tradicije i za još svetliju budućnost. Teško je navijače prevariti: oni imaju šesto istančano čulo i osećaju puls u svakom igraču, zato i gledaju kroz prste igračima za koje veruju da ih za klub vezuje i ljubav, a ne samo materijalni stimulnas. No i navijači moraju pokazati ljubav prema klubu na adekvatan način. Treba da se učlane i svojim skromnim prilogom pomognu klubu. Pravi, razboriti navijači neće provaliti ogradu stadiona pre utakmice i njih hiljadu-dve ući bez ulaznice i time naneti materijalnu štetu svome klubu. Pravi navijači će sprečavati nered za vreme utakmice, a neće ga izazivati. Pravi navijač se lišava drugog zadovoljstva, da bi mogao kupiti ulaznicu.

FK Vojvodina organizovala je i zbor navijača, sala je bila dupke puna. Svako je mogao da kaže šta mu leži na srcu. Osnovan je i savet navijača koji treba da bude spona između kluba i njegovih pristalica. Preko zbora i saveta navijača klub će neposredno čuti njihove želje, zahteve i mnoga pitanja se mogu rešiti na obostrano zadovoljstvo.

Da bi se tešnje povezao sa navijačima klub će organizovati povremeno i „Veče navijača FK Vojvodina“ u mnogim mestima naše pokrajine. Ove večeri sem razgovora i dogovora između tehničkog rukovodstva i igrača sa jedne strane imaće i zabavni program, od navijača zavisi da ovakve priredbe ostanu uvek na visini i u prijatnom sećanju.

Pred nama je finiš za prvenstvo države. Sve je još moguće. Pomognimo zato da daju još više od sebe, da zaigraju za Vojvodinu punim srcem. Neka osete i na tuđem terenu da smo svi u mislima sa njima, da i tamo igraju muški, bez straha, da ni jednog protvnika ne potcene, ali i ne precene. Neka se sete „Manzanaresa“ u Madridu, ali i „Bačke“ u Novom Sadu. Neka im je čast što igraju u crveno-belim dresovima, a mi da se ponosimo što imamo našu Vojvodinu
prijatelj fudbala
Postovi: 457
Pridružio se: Čet Okt 15, 2009 10:28 am

Re: Statut FK Vojvodina

Post od prijatelj fudbala »

Ne znam da li možda neko ne shvata ozbiljnost situacija, pa da pojasnim:

Ako se ovakav Statut usvoji, legalizovaće se apsolutna vlast u jednoj funkciji, funkciji predsednika kluba.
To će dovesti do situacije da sve što se bude odigravalo od 30.03. pa ubuduće, svaki potez i svaka odluka postaje nadležnost Predsednika kluba i to postaje legalno stanje. Svako ko bude mislio drugačije, biće protivnik reda, legalnog sistema i funkcionisanja, revolucionar, rušilac i slično.

Kad jednu odluku i jedan sistem rada ukalupite u pravnu formu (a to se upravo sada dešava) onda ta pravna forma toj odluci i tom sistemu daje snagu prava, dakle više ne možete razmatrati suštinu odnosno materijalnu stranu odluke (ustvari možete ali na filozofskom nivou: možete reći to ne valja, a druga strana će odgovoriti: ja mislim da valja pa smo 1:1), jer je odluka sa formalne strane legalna odnosno doneta u skladu sa važećim propisima. To je čini praktično neoborivom i obavezujućom...

Znam da je jezik prava teško razumljiv nekome ko nije pravnik, ali pokušao sam da vam približim...
Korisnikov avatar
PeraSK
Postovi: 90
Pridružio se: Sub Avg 16, 2008 10:19 am

Re: Statut FK Vojvodina

Post od PeraSK »

Podbara napisao:Да напоменем, нико из администрације овог сајта никада није био члан скупштине клуба нити је учествовао у припреми и изради овог статута.
Što lažeš ljude?
DUB
Postovi: 775
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 7:49 pm
Lokacija: Kafana

Re: Statut FK Vojvodina

Post od DUB »

PeraSK napisao:
Podbara napisao:Да напоменем, нико из администрације овог сајта никада није био члан скупштине клуба нити је учествовао у припреми и изради овог статута.
Što lažeš ljude?
Sta laze od ove dve tvrdnje? Prvu, drugu ili obe? Budi precizniji kad vec bacas rukavicu.
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
Minja
Administrator
Postovi: 1900
Pridružio se: Čet Jan 13, 2005 12:45 am

Re: Statut FK Vojvodina

Post od Minja »

PeraSK napisao:Što lažeš ljude?
Imas od mene zuti karton pred iskljucenje. Ovakvin tonom se niko nikome nece obracati na ovom sajtu.

Ja cu da ponovim post g.Podbare. Niko iz administracije SAJTA niti je bio, niti jeste clan Skupstine, niti je ucestvovao u radu iste. Najblizi od svih nas clanstvu u Skupstini bio sam ja, sada vec davne 2005. (ili bese 2004.) kada sam trebao da predstavljam Radnu zajednicu. Hvala ekipi iz kluba sto su se predomislili u poslednjoj sekundi, tj. nisu imali dovoljno poverenja :lol: , jer je to poslednje sto sam zeleo da budem. A to sam i i rekao tada.
Mi to nemamo u svojim biografijama.

Ti, prijatelju, mislis na naseg admina sa foruma, a on ne ucestvuje ni na koji nacin u radu i kreiranju ovog sajta.

Osvrni se oko sebe. Dosta hejtera koji se motaju ovim prostorima su ex-clanovi skupstine... Kakva je razlika izmedju ove i bilo koje druge Skupstine 20 godina unazad?
Brick Liman
Postovi: 827
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 3:54 pm
Lokacija: Tower Blocks Liman

Re: Statut FK Vojvodina

Post od Brick Liman »

PeraSK napisao:
Podbara napisao:Да напоменем, нико из администрације овог сајта никада није био члан скупштине клуба нити је учествовао у припреми и изради овог статута.
Što lažeš ljude?
Nemoj biti tako bezobrazan i bahat.

Ovaj statut je totalna katastrofa. Mislim da i zakonski akti Severne Koreje imaju veći stepen demokratije u sebi. Ovo bi trebalo da mobiliše sve kojima je stalo do kluba. Ovaj nivo diletantizma ne bi smeo proći.
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Statut FK Vojvodina

Post od Владика »

PeraSK napisao:
Podbara napisao:Да напоменем, нико из администрације овог сајта никада није био члан скупштине клуба нити је учествовао у припреми и изради овог статута.
Što lažeš ljude?
Докажи а да те подсетим и на правила форума.
pravila foruma napisao:4) Zabranjeno je vređanje, omalovažavanje i uznemiravanje drugih članova foruma. Zabranjeno je korišćenje vulgarnih izraza i izraza koji vređaju dostojanstvo drugih forumaša. Svako kršenje ovog pravila kažnjavaće se privremenim ili stalnim odstranjivanjem sa foruma.
Korisnikov avatar
PeraSK
Postovi: 90
Pridružio se: Sub Avg 16, 2008 10:19 am

Re: Statut FK Vojvodina

Post od PeraSK »

Ne vidim nigde u pravilima da piše da je zabranjeno postaviti pitanje, jedino ako nije neko novo uvedeno?
U svakom slučaju, hvala na odgovorima, praviću se da sam najveća naivčina na svetu :roll:
prijatelj fudbala
Postovi: 457
Pridružio se: Čet Okt 15, 2009 10:28 am

Re: Statut FK Vojvodina

Post od prijatelj fudbala »

PeraSK napisao:Ne vidim nigde u pravilima da piše da je zabranjeno postaviti pitanje, jedino ako nije neko novo uvedeno?
U svakom slučaju, hvala na odgovorima, praviću se da sam najveća naivčina na svetu :roll:
Kad nekoga nazivaš lažovom, to jeste uvreda...
Korisnikov avatar
Krle
Postovi: 1365
Pridružio se: Pon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: Statut FK Vojvodina

Post od Krle »

Ne znam zašto sad ovakva frka oko statuta, kad je on već duže vreme na snazi. Sada se samo usklađuje u nekim nebitnim delovima sa novim zakonom, bar sam tako shvatio. Pa zar nije Bata rekao da on objedinjuje obe funkcije još kad je ušao u klub?
Da je statut loš, loš je, pogotovo što u njemu nema ni "d" od duha onoga što je Podbara okačio iznad. Zapravo, nema supstance kluba, već su tu neki mehanizmi koji koriste "interesnim grupama" da po volji upravljaju klubom, a da se članovi istog ništa ne pitaju.
Ipak, tu smo i sami krivi, jer, iskreno, ko je ovde od nas član FK "Vojvodina"? Neki od nas imaju sezonske, ali to nije to.
Zato bi trebalo, ako već hoćemo aktivno da učestvujemo u radu kluba, makar i predlozima, da se u isti učlanimo, pa da vidimo kako to fercera.

Dok nas lova ne iskvari :leaving:
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
masterNS
Postovi: 570
Pridružio se: Pet Dec 23, 2011 4:05 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Statut FK Vojvodina

Post od masterNS »

Krle napisao:Ne znam zašto sad ovakva frka oko statuta, kad je on već duže vreme na snazi. Sada se samo usklađuje u nekim nebitnim delovima sa novim zakonom, bar sam tako shvatio. Pa zar nije Bata rekao da on objedinjuje obe funkcije još kad je ušao u klub?
Da je statut loš, loš je, pogotovo što u njemu nema ni "d" od duha onoga što je Podbara okačio iznad. Zapravo, nema supstance kluba, već su tu neki mehanizmi koji koriste "interesnim grupama" da po volji upravljaju klubom, a da se članovi istog ništa ne pitaju.
Ipak, tu smo i sami krivi, jer, iskreno, ko je ovde od nas član FK "Vojvodina"? Neki od nas imaju sezonske, ali to nije to.
Zato bi trebalo, ako već hoćemo aktivno da učestvujemo u radu kluba, makar i predlozima, da se u isti učlanimo, pa da vidimo kako to fercera.

Dok nas lova ne iskvari :leaving:
"УО има пуну слободу о одлучивању да прими или не прими подносиоца Молбе у чланство у Клуб, без навођења разлога"
Odgovori