Odnos članova kluba prema Voši

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Somborac
Postovi: 641
Pridružio se: Sub Jul 29, 2006 3:35 pm
Lokacija: Sombor

Odnos članova kluba prema Voši

Post od Somborac »

Da ne bih remetili ostale teme odlucio sam da otvorim posebnu, sa u poslednje vreme aktuelnom problematikom!

Slucaj "Lazetic" je po meni preuvelican, ne potreban i ne realan! Covek ima izgradjeno fudbalsko ime, predvodnik je mlade generacije Vosinih igraca, ima autoritet na svim frontovima, gine i trudi se maksimalno za posao za koji je placen. Moramo imati na umu da smo doveli najboljeg igraca i kapitena zvezde koja nas je tri puta pobedila, a dva puta ponizila prosle sezone.
Sigurno ima nesuglasica sa upravom bivseg kluba, a novinari jedva cekaju da budu prenosioci istih, da usminkaju pricu i teze senzaciji.
Pored toga mislim da Lazetic nije uvredio Vosu i da umesto da se digne tenzija u cergi, gde se onom bumbaru ljulja stolica, mi sami sebi stvaramo problem!

Pantelic je takodje imao svoje ispade, ali kada je sazreo kao covek shvatio je prave vrednosti, zavrsio igracku karijeru u nasem klubu i na neki nacin se izvinio za ispade iz mladosti. Sada se zaista trudi i veoma je posvecen svom poslu, vise nego sto vecina ovde misli.

Mrdja je stigao kao bivsi igrac zvezde, ali meni je bilo dovoljno sto je posle pobede na praznoj cmarakani pevao sa navijacima "jeb** si zvezdu Dragane"! Isto i u finalu kupa, a svi znamo kako je proslavljao skoro svaki gol. Da li je bilo iskreno ili ne, ne znam. Ali se kod nas afirmisao, postao reprezentativac itd.

Marko Perovic, pomocnik Milinkovica je kao nas bivsi igrac proslavljao pred nasim navijacima gol u dresu cigana! Nikada nije nista izjavio povodom toga, a sada dobija platu od naseg kluba i pored Dundjerskog, Grujica, Govedarice itd.

Miha je karijeru zavrsio u nasem gradu i nanasem stadionu i pored toga sto je navijac zvezde, ovde je docekan na noz!

Dubroja je javno izjavio kako je navijac zvezde, pa ga nismo najurili!?

Gajic je navijao za cergu, pre utakmice sa Vosom ih je docekao u svom hotelu i nudio se za mesto u njihovoj upravi, pod njegovim vladanjem su nestali nasi novci od prodaje Kacara, Pekare, Despota, Kahrimana i Petkovica.

Runi je najgori primer, decko je prosao nasu omladinsku skolu, ponasa se kao seoski djilkos i kafanska bitanga, stalno navijaci traze sansu za njega, a sada cu citirati post od uglednog clana Firminog foruma
Имамо после тога Смиљанића, малог шарлатана који банчи по кафанама, отворено навија за Звезду, а пред прошлосезонско финале купа које смо играли са Звездом дечко оде у Кулу и буде у копу са Делијама, навија најопуштеније и боли га патка. И онда ми овде као нешто замерамо Лазетићу!
Страшно колико смо глупи код неких потеза!
Muka mi je od pojedinaca koji dodju na utakmicu da pljuju i vredjaju bilo koga, cesto i bez razloga, dovoljno je da cuju nekog pored sebe i tako lece svoju frustraciju i neke licne probleme!

Kada nas kapiten ode u titove blizance, onda su nam svi krivi, izdajnici itd. a kada mi dovedemo ciganskog kapitena, on je pic** ciganska i ne treba nam takav!? Smesno.
Po meni Lazetic je ispao covek, cenim njegovu iskrenost, vise nego lazne dupeuvlakace! Sigurno da mi ne prija njegova izjava, ali pu pu daleko bilo, a siguran sam da se nikad nece dogoditi, sta mislite da li bi nas Brkic pricao kako voli svoju Vosu kada bi branio u cergi :?: Ja sam ubedjen da bi :!:

Da li bi ste voleli da izjavljuje kako navija samo za Vosu? Da li volite da lazete sami sebe? Da li ste sigurni i proverili ste da je bas tim recima tako izjavio za Novosti?

Kada budete skandirali Perovicu iz strucnog staba i najurili ga, kada budete izvizdali i izvredjali Runija koji prvi pozdravlja navijaci, peva posle utakmice navijacke pesme, a pre finala kupa je u Kuli, tada cu razumeti reakciju za Mihu i sada za Lazetica! Razmisljajte malo sire i realnije!

Sreca pa imamo u timu Brkica, Medu, Vuka, Vuleta, Tumbu, bivse Kacara, Krasu, Laneta, Davidova, Despotovica.
Slika
Korisnikov avatar
King
Postovi: 298
Pridružio se: Ned Jan 18, 2009 1:32 am

Post od King »

Vule navija za partizane,provereno.On je po meni najslabija karika u timu,nema nikakav centarsut,ustvari nikad ga nisam ni video da centrira,i u odbrani je isto ocajan,kad dodje neka jaca ekipa prolaze ga ko od sale,nije mi nista posebno...
Korisnikov avatar
Uvek sa tobom
Postovi: 1282
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 12:05 pm

Post od Uvek sa tobom »

King napisao:Vule navija za partizane,provereno.On je po meni najslabija karika u timu,nema nikakav centarsut,ustvari nikad ga nisam ni video da centrira,i u odbrani je isto ocajan,kad dodje neka jaca ekipa prolaze ga ko od sale,nije mi nista posebno...
:shock:
Јел ти причаш о Мирославу Вулићевићу,човек који гине на терену,који је један од стандардно добрих првотимаца у нашој екипи ??

Slika
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
Korisnikov avatar
Avangarda
Postovi: 337
Pridružio se: Uto Feb 13, 2007 1:57 am
Lokacija: Sremska Mitrovica

Post od Avangarda »

@Somborac
Свака част за пост!

Сад је Вулићевић на тапету?! Немамо доста непријатеља, па хајде да измислимо неке из наших редова?! Да успоставимо опет популарну тезу из деведесетих "домаћи издајници- страни плаћеници"?!

Срам вас било "навијачи" Војводине! Осећам да су неки овде најнесрећнији кад клубу мало боље крене! Јадан је онај ко долази на текму да вређа своје играче или ко шири клетве о њима!

Ех шта и ја пишем, увек се потврђује САМИ СМО СЕБИ НАЈГОРИ НЕПРИЈАТЕЉИ!!! Не требају нама ни близанци, ни држава, ни лоповски савез, доста су нам "наши људи"!
Poslednja izmena od Avangarda u Pon Nov 22, 2010 1:33 am, izmenjeno 3 puta ukupno.
Љyбaв пpeмa тeби нac je cпojилa, a мpжњa пpeмa њимa ojaчaлa!
Korisnikov avatar
kej
Postovi: 618
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 10:58 am

Post od kej »

Umesto da trpamo cigane sto smo im uzeli proslogodisnjeg kapitena( za kojim vec mesecima placu po svim mogucim forumima), mi opet kukamo, placemo i zvizdimo. Uvek smo mi ugrozeni. Uvek je nas ugled na udaru. I to su uvek neki novinski clanci, slicice iz Tempa i neke fantasticne teorije zavere poput '' Mrdja je namerno promasivao protiv zvezde''.
Kod mnogih navijaca Vojvodine primecujem frustriranost zvezdom. Jednostavno, svako ko ima bilo kakve veze sa zvezdom je pod posebnom prismotrom. I onda se samo ceka dlaka u jajetu.
Sta bi sad, po toj logici, navijaci Indjije trebali da urade Davidovu na osnovu ove slike?? Verovatno da ga lincuju posto je on ovde sa navijacima kluba protiv kojeg Indjija igra. Ako vec cenimo i volimo nase bivse igrace kojima je Vosa ostala u srcu i posle odlaska iz nje, onda bismo mogli da progutamo knedlu i kad je nasem sadasnjem igracu neki drugi klub u srcu!
Na Lazetica gledam samo kao na jednog od dvadeset i nesto igraca naseg kluba. Ni manje ni vise. Briga me kakav je indijanac u privatnom zivotu i za koga navija! Odigrao je par losih i par dobrih utakmica. Kapiten ne treba da bude kao sto i nije. Kad je los, trener treba da ga zameni kao sto ga je i menjao. Kad da gol ili kad sprinta u odbranu da pomogne, tapsacu mu. I to je to.
Korisnikov avatar
ogi
Administrator
Postovi: 1619
Pridružio se: Čet Jan 13, 2005 10:27 am
Lokacija: Свуда по мало

Post od ogi »

@Uvek sa tobom

Kada je ovo slikano i na cijem FB profilu stoji slika? Inace, respect za obojicu! :wink:
Korisnikov avatar
Uvek sa tobom
Postovi: 1282
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 12:05 pm

Post od Uvek sa tobom »

ogi napisao:@Uvek sa tobom

Kada je ovo slikano i na cijem FB profilu stoji slika? Inace, respect za obojicu! :wink:
Na profilu od Mojsova(ima i na Vuletovom-oznacen je),slika je ubacena 15 oktobra,zaista svaka im cast,obojica su dosli u Vojvodinu i treba da sluze za primer ostalima kako treba da se igra i da se ceni klub i njegovi navijaci... :hurray:
Poslednja izmena od Uvek sa tobom u Pon Nov 22, 2010 2:00 am, izmenjeno 1 put ukupno.
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
Korisnikov avatar
One and only
Postovi: 481
Pridružio se: Ned Sep 27, 2009 8:08 pm
Lokacija: Zapad

Post od One and only »

Naravno da se ne moze nametnuti igracu ljubav prema klubu za koji igra. On ako je uvek navijao za neki drugi klub, navijace i dalje, ali zato mora da se ponasa PROFESIONALNO!

IGRAC NE SME DA DAJE IZJAVE POPUT LAZETICEVE. TO JE NEDOPUSTIVO!

SHVATITE, VOJVODINA I zvezda SU RIVALSKI KLUBOVI I SVAKI NAVIJAC BI U SVETU KOJI DRZI DO TOG RIVALSTVA ODREAGOVAO ISTO.

Nije Vosa nizerazredni klub, a on neki superstar koji je dosao u "varos" pa moze da prica o "gigantskom" klubu crvena zvezda. Ima da cuti i da igra, jer je za to placen, a ne da velica omrazenog rivala. Ne moze se porediti slucaj Davidov i lazetic, kao sto se ne moze porediti ni rivalstvo Vose sa Indjijom i sa zvezdom. Zbog toga to nije isto.
Ne mogu da verujem da je nekom drago sto ciganski kapiten igra u Vojvodini. Kontam da bi vi bili najsrecniji da Vosa ceo tim sastavi od beogradske gamadi. Onda bi verovatno imali dosta materijala da se prepucavati sa olosem po sajtovima poput sportske.net, b92 itd. Uf, jake koristi od toga.

Jeste Avangarda, sami smo sebi najveci neprijatelji. Zato sto dozvoljavamo da svaki magarac pljuje po klubu a mi trpimo.

VOJVODINU NE CINE IGRACI. ONI SU TU NEKO VREME I ODU (cast izuzecima). MI SMO UZ KLUB CEO ZIVOT.

INDENTITET?
United of Vojvodina
ssnigd
Postovi: 3320
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 5:46 pm
Lokacija: NS

Post od ssnigd »

King napisao:Vule navija za partizane,provereno.On je po meni najslabija karika u timu,nema nikakav centarsut,ustvari nikad ga nisam ni video da centrira,i u odbrani je isto ocajan,kad dodje neka jaca ekipa prolaze ga ko od sale,nije mi nista posebno...
Jel ti ocekujes od momka iz Raske da je prvo navijao za nas :wink: Svojim zalaganjem na terenu i postenim odnosom prema nasem dresu i prema nama navijacima je zasluzio postovanje. Jeste da ga nekad ne ide, da ima problema sa centarsutom, da u odbrani 1 na 1 nije uvek najsigurniji, ali da li je on ikada odustao ili se poneo lose prema klubu. Pogledaj mu dres svaki put posle meca :idea:

Sa Firminog foruma posle partizana :!: Inace da nas je toliko i na severu i na zapadu kao protiv groblja, jel mislis da bi mali Runi smeo da ode u Kulu, pa cak i Lazetic ne bi izjavio to sto je izjavio i na taj nacin dodatno naneo ulje na vatru.
Slika
Sa napredvosa.com, Trajkovic za koga takodje pricaju da je grobar :wink:
http://www.napredvosa.com/gallery/displ ... fullsize=1
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
soderstorm
Postovi: 450
Pridružio se: Sre Avg 26, 2009 1:33 am

Post od soderstorm »

Jedino sto nevalja kod Lazeticeveg interjvua je ova recenica

Zato me i dalje boli srce i krivo mi je što nisam ostao.

To u prevodu znaci ja imam novu devojku ali i dalje nemogu da prezalim raskid sa bivsom jos sam emotivno vezan za nju.
Kako sad covek da reaguje ajde da je to izjavio pred pocetka pa bi se smirio ali ovaj intervuju je stigao bas pred kraj polusezone ili ti pred mec na svojoj Marakani. On je ovom recenicom nama pljunuo u lice a da nije ni razmisljao. Kako da covek igra kad emocijama je na Marakani i sta sad da se ocekuje na toj utakmici on NE SME da igra na Marakani i nadam se da ce Milinkovic to uvideti i staviti ga po strani. Nama ce u toj utakmci trebati koji je tu u Vosi i srcem i glavom.

E sad malo o Lazeticevim igrackim kvalitetima. Da smo dobili onog Lazetica iz prosle sezone pa da se hvalimo ne mi smo dobili nekog lika koji ima 32 godine i koji je tek skoro poceo da stice kondiciju.

Sto se tice Vulicevica jeste da covek nema neki centarsut ali da se covek ne trudi to mu se nemoze osporiti. Sto se mene tice moze da navija za koga hoce on svoje profesionalne obaveze obavlja na zadovoljavajuci nacin. I on pokazuje nesto sto ovde se mora traziti POSTOVANJE PREMA DRESU nemora da ga voli ali ovo prvo mora.

To svaki igrac koji dodje sa strane mora da shvati. Dok Smiljanic je prica za duboko razmisljanje. Nas igrac voli drugi tim to je vise za brigu od nekog Lazetica, Djurovskog ili ove nase bangave uprave.
Dzony
Postovi: 52
Pridružio se: Čet Apr 22, 2010 7:52 pm

Post od Dzony »

sportski žurnal napisao:Лазетић: Некима смета што сам звездаш

Још има шта да покаже Никола Лазетић. Искусни играч Војводине одиграо је против Инђије први пут свих 90 минута, и то обележио на најлепши начин – добром партијом и голом који је отворио пут до победе.

У дану одмора, деловао је задовољно због тога:

– Наравно да сам срећан и због победе Војводине и због тога што сам допринео да буде тако. Рутинском игром освојили смо важне бодове, што ће екипи на плану самопоуздања много значити у преостале две утакмице првог дела првенства.

Не кајете сте што сте се доласком у Нови Сад нашли на ризичном новом почетком?

– Ниједног тренутка нисам био у дилеми јер је то био мој избор. Доласком у Војводину, у клуб у којем сам пре десетак година провео шест месеци, хтео сам да својим искуством помогнем младим и несумњиво квалитетним играчима. За сада је све супер, а биће, уверен сам, још боље и лепше – са наглашеним оптимизмом каже Лазетић.

Гледаоцима на „Карађорђу“ није промакло да је Лазетић после меча имао мањи неспоразум с навијачима Војводине. О чему се радило?

– После утакмице сам са екипом отишао да поздравим навијаче, да прославимо победу и да им се захвалимо на феноменалној подршци, али, појединци отворено показују да ми замерају што сам „звездаш”. Зашто? Добро је познато ко сам и за кога цео живот навијам. То се никада неће променити, међутим, сада сам у Војводини и за њу се борим свим срцем. Дајем све што могу, радујем се свакој победи и сваком голу. Тако је било до сада и тако ће остати док сам овде. На то не може да утиче пар навијача – каже Лазетић.
sportske.net napisao:Vojvodina primila najmanje golova u Evropi!

Novosađani nisu na vrhu tabele, ali su jedini tim u svim ligama Evrope koji je u 13 mečeva primio svega dva gola.
Ovo naravno ne znači da Voša ima najbolju odbranu na Starom kontinentu, ali je ipak pokazatelj da poslednja linija funkcioniše kao sat. Naziralo se to još na letošnjim pripremama, ali tada je činjenica da miruje mreža Brkića pripisivana slabim rivalima.

U prvenstvu se nije gotovo ništa promenilo, reprezentativni čuvar mreže je savladan svega dva puta.

Bedem ispred njega je trpeo promene, Mojsov, Trajković, Karan i Milović su se menjali u ulogama štopera, Vulićević je cementirao poziciju desnog beka, a levo igraju Pavlović ili Smiljanić.

Sistem igre ili nešto drugo?

"Ne može niko da kaže da mi igramo defanzivno i da u svaki meč ulazimo sa namerom da jedino sačuvamo svoju mrežu. Baš suprotno, Vojvodina igra napadački, a poslednja linija zaista skladno funkcioniše", rekao je za "Sport" Miroslav Vulićević.
Pokusavaju na sve moguce nacine da nas uzdrmaju pred utakmicu na marakani.Lazetic, koji je brutalni profesionalac, kao uostalom i cela ekipa mora dobiti aplauze i podrsku u subotu protiv Smedereva, ne bi li se psiholoski maksimalno pripremili za derbi.
Bolji smo, medijska gamadi, ovo vam nece proci!
U subotu igra VOJVODINA-zato SVI NA SEVER!!!
Korisnikov avatar
djape_ns
Postovi: 385
Pridružio se: Sub Dec 13, 2008 6:34 pm
Lokacija: Novi Sad

Post od djape_ns »

kej napisao: Sta bi sad, po toj logici, navijaci Indjije trebali da urade Davidovu na osnovu ove slike??
:lol: matori, koji navijaci?
U zivotu volim samo jedan klub, kome sam srce dao i koga cu vecno da bodrim!!!
ice
Postovi: 2861
Pridružio se: Sre Feb 16, 2005 12:50 am

Post od ice »

Izneću jedno zanimljivo zapažanje.
Ako pogledamo pa skoro i par decenija unazad izjave nekih igrača Zvezde i Partizana, zapazićemo da se ne može naći pa maltene NIJEDAN primer da neki igrač ta dva kluba izjavi da je od malena navijao za onaj drugi klub.

A šta mislite, da se baš potrefilo da su u te klubove dolazili samo igrači koji su i njihovi navijači?Kako da ne.Sigurno je i po zakonu verovatnoće među njima bilo dosta navijača baš onog drugog kluba, ali sticaj okolnosti ih je doveo u klub za koji ne navijaju.I niko od njih nije smeo da izjavi kako navija za drugog beogradskog blizanca ili neki eventualno treći klub.Štaviše, ne samo to, mnogi od njih verovatno LAŽU i još pride izjavljuju kako su uvek od malena navijali za taj klub u kome baš nastupaju.Po zakonu verovatnoće i tu je nemoguće da nema takvih primera.
Šta je ponta ovoga?
Poenta je da se igrači dva beogradska Titova blizanca itekako žestoko plaše reakcije na neke svoje izjave i postupke, a prisutna je i želja za dodvoravanjem navijačima, čak i bez preke potrebe.Mnogi od njih se dodvoravaju navijačima i iz neke preventive jer se plaše da će onako glupavi i nesvesno napraviti neki pogrešan potez, pa žele da unapred imaju nekog kredita.
Treba o ovome itekako razmisliti.

Ja bih neke stvari ipak razgraničio.
Igrači koji su na zalasku karijere poput Lazetića i ponikli su u jednom od dva beogradska kluba će se uvek ponašati ovako.I tu se ništa ne može učiniti, a u ovakvoj situaciji bi smo se mi mogli pokazati pametnim i ponašati drugačije od navijačke stoke koja podržava blizance.Pošto je Lazetić ipak izjavio i neke normalne stvari i želi da pruži maksimum na terenu, ne treba ga žestoko pljuvati po svaku cenu.Ja bih se eventualno ograničio na to da tako bude ako pruži bledu partiju, jer ako nekoga moramo kritikovati od naših, neka to prvi bude on (dobro, posebno ću se osvrnuti na još nekoga kasnije) .
Sve ovo se moglo u korenu saseći time što Lazetić uopšte nije ni trebao da bude doveden ovde i ja sam na to na vreme ukazivao i bio žestoko protiv.Sada kada je ovde, stvari se ipak menjaju.Ipak, treba da nam bude u prvom planu to da naši igrači u što boljem raspoloženju ostvaruju i što bolje rezultate na terenu.
Inače, igrači koji su ponikli u Zvezdi i Partizanu su posebna priča i na njihove neke stavove se nikako ne može uticati s obzirom na dugogodišnje zaglupljivanje naroda od strane raznih faktora.Bitno je to da ako neki takav igrač dođe kod nas, poštuje barem neke osnovne norme ponašanja i poštovanja prema klubu, ali zato mora mnogo više od ostalih da pokazuje na terenu da opravda razlog zbog kojeg je došao.

Dakle, ne treba im zviždati po defoltu ono što se kaže.Ali koliko god oni imali poštovanja prema klubu, ako igraju očajno tipa mlađeg Lazetića koji je takođe bio kod nas, zaslužuju itekako zviždzuke jer takvi nikakvi zauzimaju mesto nekom mladom momku željnom dokazivanja.

Zanimljivo je međutim ako probamo da obrnemo situaciju i pogledamo neke naše bivše igrače koji su bili navodno veliki slaninari (tipa Lea Lerinca i Marka Perovića) , a posle su prešli kod blizanaca.Oni su odjednom postajali njihovi veliki navijači i prednjačili su u nipodaštavanju našeg kluba i slavlju posle pobeda i golova kada su igrali protiv nas.Dakle, kod blizanaca je sve moguće i svi su odjednom njihovi veliki navijači, ali opet, kažem, u ovakvoj situaciji se ne treba rukovoditi njima kao primerom, mi bi smo tu morali biti drugačiji.Ovde moram da spomenem primer Radovana Krivokapića kojeg su mnogi itekako bez razloga pljuvali.Čovek je morao da ode u Zvezdu jer je prodat tamo po želji uprave, a jedini je smogao snage da izjavi dok je nosio ciganski dres kako mu je Vojvodina ostala u srcu i kako je u Novom Sadu proveo nezaboravne godine.

Idemo dalje.
Većina igrača koji su mlađi ili eventualno u srednjim godinama, a vrede bar malo u ovom našem fudbalu, obično se NE IZJAŠNJAVAJU za koga navijaju.Bar dok ne dođe trenutak za njihov transfer u neki veći klub, tipa blizanaca ili Voše.Tada obično počinju da daju glupave i idiotske izjave tipa "Baš mi se ostvario životni san da igram u...." , sve u zavisnosti od toga gde prelaze.Naravno, tako nešto se jako retko izjavljuje kada igrač prelazi u Vojvodinu, ali bilo je i takvih primera u poslednje vreme.I to je zasluga svih nas ovde.Takođe, više igrači ne izjavljuju da im je bio san da igraju za jednog od blizanaca, ali ako ništa drugo, zadovoljiće se i sa Vojvodinom kad moraju jer je i ona jak klub.A bilo je toga pre itekako.Onda smo mi navijači počeli da motrimo na te stvari i rezultati su itekako vidljivi.Sećam se samo kako su pojedini igrači kada su dolazili u naš klub jedno izjavljivali na promociji, a drugo kada su se opraštali u svojim matičnim klubovima (primer Maslića,njegovu izjavu sam uočio u onim delovima štampe koji su se bavili Kikindom i nižerazrednim fudbalom) .Dakle, ne treba preterivati i spominjati neku paranoju, ipak ima razlike u nekim situacijama i ne treba biti isključiv ni po jednom pitanju.Igrač koji potpisuje ugovor za naš klub NE SME izjavljivati da mu se zamalo ostvario san i da se zadovoljava rezervnom opcijom.Pa na šta liči kada neko daje takvu izjavu?

Zato pritisak sviju nas ipak mora postojati i on mora biti konstantan jer pored ovakve očajne uprave koja ne zna sama da štiti interese kluba, mi smo poslednji branik časti i ugleda Vojvodine.

Dakle, treba gledati gde je neki igrač ponikao i da li je na kraju ili početku karijere.

Tu dolazim do onog najbitnijeg.A to su igrači ponikli u omladinskoj školi Vojvodine.
Njima je Vojvodina dala sve i afirmisala ih, godine su proveli u našem dresu i praktično živeli u klubu.Nepoštovanje prema klubu i otvoreno bodrenje blizanaca kao što to po tvrdnjama nekih radi Smiljanić je KRAJNJE I TOTALNO nedopustivo.Tu nikakvog popusta NE SME biti.Ako se i takvi igrači ponašaju drsko i ne mare za klub, pa šta tek možemo da očekujemo od ostalih?
S obzirom na to da i u mlađim kategorijama ima klinaca koji su dovedeni sa strane, ne očekujem ja od svih njih da baš navijaju za Vošu, ali klub moraju da vole na neki način i da ga itekako poštuju jer da nije bilo Voše oni bi i dalje tavorili na sred nekog brda ili pikali loptu na seoskom poljančetu.Pošto uglavnom dolaze iz zaostalijih sredina u kojima nema jačih klubova, nije na odmet pričati sa njima, uticati na njih i praktično ih regrutovati da postanu i naši navijači.Ako su i navijali za blizance ne mora na tome i ostati.Naravno, nikoga ne možeš prisiliti na nešto, ali zato taj neko ne mora da ide u navijački kop blizanačkih klubova.
Na kraju bih se osvrnuo i na klince iz naše omladinske škole koji su rođeni u Beogradu i okolini i Novom Sadu i okolini.
Za ovu prvu varijantu bih još i imao neku razumevanje više, ali nema potrebe jer takvih praktično i nema kod nas s obzirom na veliki broj klubova iz Beograda u kojima mogu da uče fudbal.Retko ko će kao klinac doći iz Beograda da trenira u FK Vojvodini.
I na samom kraju dolazimo do onog najvažnijeg.To su klinci koji su prošli sve naše mlađe selekcije, a rođeni su u samom Novom Sadu ili nekom njegovom predgrađu.Tu treba da vlada nulta tolerancija.Od takvih momaka očekujem ne samo da poštuju i vole klub, već i da NAVIJAJU za njega.Oni jednostavno moraju biti primer i uzor svim ostalima.Ako bi smo odustali od ovakvog razmišljanja, onda bi smo jednostavno bili klub koji pristaje da indirektno bude nečija filijala.Svi oni koji mrze naš klub iz nekog razloga uvek imaju izbor da odu na neko drugo mesto da treniraju, pa u Novom Sadu postoje i Proleter i FK Novi Sad i Indeks i Kabel i Slavija i Petrovaradin i Fruškogorac i Veternik i Metalac iz Futoga i Jugović iz Kaća....Ne mogu baš svi da igraju u Vojvodini.Srećom pa momci iz ove kategorije obično se i ponašaju onako kako treba i zaista su primer za druge.

I još nešto.Osvrnuo bih se i na grupu igrača koji u žiži dolaze ne toliko zbog neke navijačke opredeljenosti, pa čak ni kvaliteta, nego zbog drskog, bezobraznog ponašanja, neradničkog odnosa prema obavezama i igri i sklonosti ka bančenju i plandovanju.Takav igrač može do besvesti da izjavljuje kako voli ovaj klub, ne vredi mu, da je stvarno tako, on bi se sasvim drugačije ponašao.Ovako on samo pokazuje da pre svega voli sebe samoga i nikoga više i da nije spreman da se oslobodi čak ni onih sitnih poroka koji u životu svakako nisu neophodni (a i tome može da se posveti ako baš želi kada završi karijeru) zarad kluba i navijača koji gube svoje živce gledajući sve i svašta na terenu.U ovu grupu spada Mario Đurovski i svi njemu slični.

Još nešto i to jako bitno.

Niko da se dotakne pitanja za koga navijaju članovi NAŠE UPRAVE i kako se dotični ponašaju kada je u pitanju odbrana ugleda Vojvodine?
Mislim da su mnogi od njih nebrojeno puta pokazali da su im u srcima beogradski blizanci i da su spremni kad god treba da pogaze ugled i dugogodišnju tradiciju FK Vojvodine.
Takve ljude bi pre svih trebalo terati iz kluba.
Poslednja izmena od ice u Pon Nov 22, 2010 3:07 pm, izmenjeno 2 puta ukupno.
Mare
Postovi: 1030
Pridružio se: Pet Maj 08, 2009 11:06 am
Lokacija: Novi Sad

Post od Mare »

Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4004
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Post od budababa »

ice napisao:Sve ovo se moglo u korenu saseći time što Lazetić uopšte nije ni trebao da bude doveden ovde
...i tačka. Setim se odmah jedne epizode "Mućki", u kojoj Rodni počinje da se zabavlja sa devojkom koja je pandurka. Del Boj trza penu, a stari dobri grandad rezignirano kaže: "Rodni, sine, njihova i naša vrsta se ne mešaju..."
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Odgovori