Odnos članova kluba prema Voši

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
tulip
Postovi: 633
Pridružio se: Pet Jan 23, 2009 10:31 am
Lokacija: tik uz VOŠU

Post od tulip »

Da li će nam se dovođenje Lazetića isplatiti ili ne pokazaće vreme. Zasad stoji činjenica da je njegovim dovođenjem značajno oslabljen zvezdin tim.
Možda je i dobro što se sve ovo izdešavalo sa Lazetićevom ljubavnom izjavom prema klubu koji ga je nogirao i ocenio ga nekvalitetnim igračem. Posle našeg prozivanja novog-starog prvotimca, vidim da su nas bg-mediji najzad okarekterisali kao "tvrdo jezgro" navijača Vojvodine.
Dok utakmica traje, nisam za vređanje ili pljuvalje bilo kog našeg igrača. Lazetić je bio izvređan sa pravom, ali po završetku utakmice i to od strane uglednih Vojvodinaša i prema tome moraće dobro da se zamisli pre nego što ubuduće bude davao bilo kakve izjave. Mislim da je sada svima u Srbiji jasno čiji dres nosi i kako se on poštuje.
Izneću ovom prilikom i ponašanje našeg starog igrača Lea Lerinca koji je takođe kao i Lazetić, proteran iz kluba pa je prešao u zvezdu. Leo je veći Vojvodinaš nego što je Lazetić zvezdaš, ali to nikada nije isticao dok je igrao nosio zvezdin dres. Znam za Lea, dok je nosio još omladinski dres Voše, da je na svom Bulevaru sačekivao čergare, delio im šamare i skidao im šalove. Posle je Leo postao ljubimac zvezdinog severa jer je na terenu, a ne po novinama iskazao porofesionalan i kvalitetan odnos prema tom klubu. Znam da su Leo i Laza i sada odlični prijatelji, tako da se nadam da će Laza vrlo brzo naučiti lekciju o lepom ponašanju. A možda uskoro i on zapeva: "J.b.o si zvezdu Nikola"
:wink:
DAJ GOL!!!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Ice, respekt za analizu :!:
Što reče ,,one and only": INDENTITET.
Klub i navijači posebno moraju da vode računa o tome (to je Istorija, to je tradicija i amanet Osnivača svakog ozbiljnog Kluba).Ako njega nestane (neogovornim delanjem njegovih članova), nestaće i Kluba, a sa njim i njegovih navijača.
FK Vojvodina će biti ista kao i mnogi ostali, osim ona dva (tj postaće samo njihova provincijska filijala od koje će ostati jedino ime, a možda ni to?).Zato svako ko iz (ispred) Kluba govori, predstavlja Klub, i mora da misli šta govori i šta radi, tj o eventualno lošim posledicama njegovog delanja.To se zove klupska (poslovna) disciplina.
Ne sme lamentirati nad konkurencijom, što joj (i trenutno) loše ide (ako ga je žao, neka ćuti, dok ovde prima platu), a intimno neka navija za koga hoće (ako smatra da je to i u ovom času moralno?). Ali na terenu, i u medijima, ne sme da se vidi ta nepripadnost.
Pošto to još uvek nije apsolvirano tamo gde treba, onda se tema projektuje na navijačke Forume (što je, opet, najgora moguća varijanta jer zavađa navijače i aktuelne igrače), tj ozbiljno narušava dobru atmosferu na terenu i tribinama :cry: .Između ostalog (i zato), postoje uprave koje tako nešto moraju da preseku u začetku. Jer njima je ukazano poverenje i mandat da vode i predstavljaju Klub, da se staraju o redu, radu, kao i klupskom ugledu.

PS
mislim da se Vule našao nezasluženo, nepotrebno i slučajno (zbog malo slabije forme) u ovom košu. Momak je, zaista, više nego korektan u odnosu na obaveze i predstavljanje kluba, čiji je trenutno član - primer kako treba da se ponaša neko ko je došao ,,sa strane" u Naš Klub.Bilo bi više nego degutantno da piše po majicama o ,,ružnoj prošlosti" Jer, toga bi se Prava Vojvodina stidela.Po tome se Ona i razlikuje od ostalih klubova (a o tome, već imamo jedan dobro popunjen topik).
Poslednja izmena od Turija u Pon Nov 22, 2010 8:42 pm, izmenjeno 2 puta ukupno.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
ristoo7
Postovi: 398
Pridružio se: Uto Mar 09, 2010 7:39 pm
Lokacija: Banana drzava

Post od ristoo7 »

Он је своје рекао, и ми наше. Нема ту неке филозофије, и једно и друго је на неки начин нормално. То нам је најмањи проблем. :D А у суштини и не би требао да буде проблем, пошто смо на неки начин приватни клуб. У капитализму нема милости, има само пара. Пошто смо кренули ка томе, једино мерило треба да буде оно на терену. Било је замерки на рачун Илића и Лазетића, па су то ублажили головима. Нек само тако наставе. Однос према клубу се углавном своди на уговор, свака част онима који дођу са стране, па се пре или касније поново нађу на Карађорђу, од домађих се то некако увек очекује, ал не испуне се увек наша очекивања, већ углавном супротно. :D
Korisnikov avatar
Grof Žekula
Administrator
Postovi: 2658
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 10:25 pm
Lokacija: Bulevar

Post od Grof Žekula »

Kratko samo o Miroslavu Vulićeviću, iako je tema dosta zanimljiva i moglo bi se o mnogima po nešto reći. Jer je pomenut "gore"...

Zbog obaveze (a i privilegije) da predstavljam ovaj Sajt i Forum u minulom periodu, pogledao sam "more" utakmica, ali i, još važnije, TRENINGA FKV. Ono što pojedinac pokazuje SVAKI DAN prema svojim obavezama, a ne samo ono što mi (Vi, ako sam ja po nešto od toga i video) vidimo svake subote je JEDINO MERILO. Nema zalaganja subotom, a od pon-pet "nula".

Ako postoji igrač koji obavezama prilazi profesionalno na kub (ima ih još, naravno) to je Miroslav Vulićević (na apsolutno svakom treningu, jer to i znači biti PROFESIONALAC). Od kad je prošlog leta stigao u FKV, propustio je JEDNU (računajući sve mečeve Prvenstva i Kupa u ovih sezonu i po :!: ) utakmicu (i to zato što ga je Đumi odmarao u Čačku pred finale Kupa, a i to je "mogao" da igra, tj nije ima problema sa kartonima, povredom...). Čak je, po mom ličnom ubeđenju, i zakinut prošle godine za "IGRAČA SEZONE", i to bez ikakve (moje) sumnje.

Zato ću Miroslavu SKINUTI KAPU DO PODA. Kao i još nekima, koji isto tako pristupaju SVAKODNEVNIM obavezama. Ima ih...Pa neka Vule i navija za koga god hoće! Rođen u Raškoj, sigurno mu nije FKV "prva u srcu", ali je svime gorenavedenim pokazao da je POŠTUJE! Za mene - dovoljno!
Poslednja izmena od Grof Žekula u Pon Nov 22, 2010 7:12 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
shecky
Postovi: 1410
Pridružio se: Ned Avg 20, 2006 11:44 am

Post od shecky »

Pa ovako deco...
Stvarno ne znam ko je taj mozak koji proziva Vuleta??? Decko daje 100% sebe na svakoj tekmi ,pametno prica, pa eto imate i onu sliku sa djave..tako da stvarno ne znam zasto se on spominje ovde.
Sto se Laze tice ja ga razumem ..jednostavno je iskren..ili mi volimo da nam kazu ono sto volimo da cujemo?
Ja da sam kojim slucajem igrac zvezde i ja bi reko da za mene postoji samo jedan klub FK Vojvodina a u zvezdi sam zaposlen.
Idemo dalje..Davidov je car i nadam se da ce opet igrati u Vosi.
Neko je ovde spomenu i Trajkovica...koliko ja znam on je javno reko da navija za Vosu i da mu je san da igra za nas klub..gresim li?
Dalje.. u nasoj ligi znamo da Veseljko i Jova Radivojevic navijaju za nas klub.
Sto se Krivokapica tice on je grobar, moj kolega sa posla ga zna licno igrali su zajedno u mladjim kategorijama..a veliki ljubimac zvezdinih navijaca i lazov Kaludjerovic je takodje grobar..a covek javno izjavi da mu se ostvario decacki san da igra za zvezdu...

Dakle moramo prvo da se dogovorimo sta nam odgovara ..da igrac bude iskren pa da budemo besni na njega ili da nas laze i da se pretvaramo da je sve ok? I na kraju dal` je to sve uopste bitno?
Neka Laza turi ciganima po koji gol i urlacu mu ime!
Meni je mnogo gore kad neko prodje nasu skolu odraste na veterniku a navija za leprashe..
Korisnikov avatar
Red Marquis
Moderator
Postovi: 3777
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 4:49 pm
Lokacija: West Side

Post od Red Marquis »

Meni se čini da ni Mereba nije naš, kao klinac je išao na mečeve Dinama Tbilisija i navijao! Dajte da i njemu zviždimo!

Lazetića nisam želeo u Voši, i dalje mislim da nam nije potreban, ali pošto je tu, i pošto mu je zalaganje na terenu zadovoljavajuće, ja nemam s njim problem. Uvek mi se nametne poređenje sa onim što je uzurpirao dres sa brojem 10 i tu se najlepše vidi crta ispod koje tolerancije ne sme biti.

Nas nema mnogo, pogotovo onima koji su prošli JNA i Marakanu naših par hiljada na stadionu ne deluju kao zastrašujuća sila, pa zato ne trebaju da čude ovakve izjave. E, tu onda treba da nastupi uprava, da cepa po džepu za nepromišljene izjave, jer neki nivo poštovanja navijača mora da postoji.

Ali nama je uprava mnogo veći problem nego igrački kadar, tu je manje naših nego među fudbalerima i šta onda očekivati? Bata mu je rekao da će da ga pazi i mazi mnogo bolje nego Adžić i Lukić, i došao čovek da pred penziju još malo odigra i nastavi verbalni rat sa onima koji su ga oterali. Bati je važno da je on maznuo nekog iz blizanaca i on je srećan. Panta naravno razume Lazu, jer ovo što je rekao ovaj misli i on. I nije jedini.

A ni mi sami nismo načisto. Svi patimo od istog blizanačkog kompleksa samo imamo različite manifestacije. Jedni ih toliko mrze da ne žele nikada nikog odatle, a drugi ih toliko mrze da bi da im otmu i kuvaricu i spremačicu jer misle da će im tako natrljati nos i usput ih oslabiti. I tako se još i ovo malo što nas je raspada na delove. A znamo svi da Samo Sloga Slaninara Spašava...

No ne trošite tastaturu na Lazu, ako Stanojević ozbiljno izbaci onu dvojicu iz tima, Bata na zimu ima da uskoči i eto nama Šćepovića i Tomića. Šta ćemo tek sa tom dvojicom? Ja se sad naravno šalim, ali ne skroz :wink:
Poslednja izmena od Red Marquis u Pon Nov 22, 2010 9:25 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Io odio Belgrado
Korisnikov avatar
postman
Postovi: 260
Pridružio se: Ned Avg 16, 2009 8:24 pm
Lokacija: Klisa

Post od postman »

Mislim da Lazeticeva izjava " Ja sam zvezdas ali sad ginem za VOsu" sve objasnjava.Ja to pozdravljam i voleo bih da se stavi tacka na sve sto je izaslo u novinama o Lazeticu i Zvezdi .Em mislim da je sve nekako preuvelicano,em to prilicno moze da pokvari atmosferu medju igracima i navijacima.Po meni,Lazetic otkako je dosao (iako sam bio protiv toga da dodje) pruza sasvim solidne partije i dosta se trudi (obzirom da nije prosao pripreme i da nije 100 % spreman).Ako jos to dokaze protiv "svojih" skinucu mu kapu do poda.
Korisnikov avatar
Krle
Postovi: 1365
Pridružio se: Pon Jun 16, 2008 4:36 pm

Post od Krle »

Koliko sam shvatio, Lazetić nije rekao ništa drugo no da mu je žao što je oteran iz zvezde. Sve ostalo je nadgradnja beogradske spin mašinerije. To se i potvrdilo njegovom kasnijom izjavom da on jeste žveždaš, ali i profesionalac. Mislim, ne vidim u čemu je ovde problem. Ali zaista.

Ne treba da podsećam, jer mnogi ovde to znaju daleko bolje od mene, kada je iz Novog Sada bila samo jednosmerna ulica za fudbalere sa Karađorđa. Kada su nam najbolje otimali za tepsiju ribe ili po naređenju generala i udbaša. Sada se vremena menjaju. Sada Vojvodina zapušava usta provincijalcima kojima je jedini argument da smo mi provincijski klub.

I onda, šta se desi? Desi se da nasednemo lepo, primimo se ko baba na penziju, i pokažemo na stadionu, javnosti, da jesmo provincija, jer ništa što je strano (u smislu onog što, jel'te, ne volemo u globalu) nema podršku niti je poželjno. Setimo se samo iskazane mržnje na pomen da bi možda, čuj, tamo neki Albanac igrao za nas? Ko da je sam Enver Hodža dolazio u Vošu, a nije.

Fudbal je odavno debeo biznis i igrači, bar većina njih, gleda jedino kako da se proda i što pre zaradi što više para. Ko za koga navija, tema je za navijače, a ne za profesionalne sportske radnike. Navijači treba DODATNO da motivišu prof. sport. radn, a ne da ih demotivišu, kao što nam se sada dešava.

Naravno, u slučajevima kada se profi igrač ponaša kao tele (ili kasap) ili kao snaša (ili igrač s brojem 10) simpatizeri Voše imaju dužnost i obavezu da skrenu pažnju da su svesni šta se događa i da to neće trpeti. Mislim da je to pravi način da se bodre klub i oni koji za njega igraju (ne nužno i navijaju), a ne da se na tribinama bavi politikom, religijom i nekom jeftinom propagandom i demagogijom.

Hvala.
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Post od Владика »

postman napisao:Mislim da Lazeticeva izjava " Ja sam zvezdas ali sad ginem za VOsu" sve objasnjava.Ja to pozdravljam i voleo bih da se stavi tacka na sve sto je izaslo u novinama o Lazeticu i Zvezdi .Em mislim da je sve nekako preuvelicano,em to prilicno moze da pokvari atmosferu medju igracima i navijacima.Po meni,Lazetic otkako je dosao (iako sam bio protiv toga da dodje) pruza sasvim solidne partije i dosta se trudi (obzirom da nije prosao pripreme i da nije 100 % spreman).Ako jos to dokaze protiv "svojih" skinucu mu kapu do poda.
Korisnikov avatar
etxeberria
Postovi: 352
Pridružio se: Sre Dec 17, 2008 8:32 pm
Lokacija: tamo gde sam rodjen i odrast`o

Post od etxeberria »

Opet cu biti dosadan sa facebook-om, ali sta da se radi, zivimo u takvom dobu gde su virtualne socijalne mreze nezaobilazna stvar. Pogledajte grupe u koje je uclanjen Miroslav Vulicevic. Momak koji do pre 2 godine verovatno nije davao pet para za Voshu. I onda to uporedite sa "nasim" nadama. Hrani kuce da te ujede...
Bravo Miroslave!
sam svoj najveci neprijatelj
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9555
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Post od Voja »

Auuuuu ljudi,sta sve napisaste... covek vas ostavi koji dan same i vi odmah... ofanziva :lol:

Odnos?Koji odnos!? :lol:

Mislim da su kod nas odnosi proteklih godina mnogo poremeceni (po svim pitanjima),tako da,nista me vise ne iznenadjuje niti me nesto posebno povredjuje.

Sportski klub kao celina,njegovo bitisanje i rezultati,navijaci... kroz istoriju (u svim klubovima) je uvek postojala neka nepisana hijerarhija,neki nivo koji se morao drzati,kako nivo vladanja,tako i nivo postovanja... mislim da se to sad sve poremetilo,mnogo pre ovih poslednjih zemljotresa... mislim da mnogi sebi pridaju mnogo vecu paznju i vrednost,nego sto to zasluzuju po makar bilo kom kriterijumu.
I onda u takvom stanju poremecenih vrednosti,sta mi kao pojedinci mozemo da ucinimo,gde se to nasa rec cuje!? Cemu nervoza onda???

Kao sto kad kazemo Dragan Mrdja svi prvo pomislimo na Zvezdu,kao sto kad kazemo Aleksandar Kocic svi pomislimo na Vojvodinu... tako se i za Lazetica veze ime Zvezde i ne vidim sta je uopste vise bitno za koga decko navija!?

Sta je jos zanimljivo!?I takav Lazetic je Vojvodini mnogo vise dao nego jedan Djumi,jedan Davidov,jedan Buac.... razmisljajte o tome!!!

Kazem,vlada poremeceni sistem vrednosti,tako da mislim da uopste ne treba diskutovati o ovakvim temama.

Pustimo ljude neka budu ono sto jesu... pun mi :muskipolniorgan: dodvoravanja vise.Kome,cemu,zasto!? Danas je za sve nas Krasic velicina,a pre neki mesec je zesce ispljuvan kad je izasla ona slika sa Partizanovim salom ili sta vec.Mnogo vise to govori o nama,nego o njemu.
Neki forumasi su pricali samnom posle meca sa Partizanom i rekao sam im (iako me mrzelo da pisem ovde,jer vas je tad zahvatila euforija i onaj ko je bio protiv Laze-kamikaze,mogao je postati i neprijatelj citavog foruma),da je Laza taj mec igrao za Zvezdu i licne interese,sto mnogi od nas nisu prepoznali,pa smo bili svedoci njegovih slabijih partija posle,a imao je podrsku.Ali eto,istina je uvek spora ali dostizna....

Da skratim.... ako zelimo to o cemu vi ovde pricate,ne mozemo krenuti od igraca.... oni su poslednja stavka.Treba se pokrenuti edukacija svih slojeva koji su na bilo kakav nacin vezani za klub.Da bi postovao nekoga,valjda i taj mora tebe da postuje... a citajuci recimo samo osnovne stvari ovde o tome,kako doci do dresa,kako zadrzati svoje mesto sa pretplatne prilikom malo punijeg stadiona.... videcemo,da u samom startu nema postovanja sa te druge strane,a trudimo se,svim silama da svi ostali postuju nju. :wink:
Slika
vojvodina jedna jedina
Postovi: 1260
Pridružio se: Pet Jan 01, 2010 11:56 pm

Post od vojvodina jedna jedina »

Sinoc kad sam se vracao iz centra,videh Smiljanica u standardnom izdanju u jednoj od kladionica.Pivo na stolu,a cigara u ustima.Uzoran sportista bio i ostao...
Korisnikov avatar
King
Postovi: 298
Pridružio se: Ned Jan 18, 2009 1:32 am

Post od King »

Pa za dve nedelje lepo stavi platu na zvezdu,pa napravi penal ili dobije crveni,i zvezda pobedi em je zaradio za gajbu piva em mu je omiljeni klub pobedio.Trebalo bi kao u Engleskoj i svim normalnim zemlama da se zabrani kladjenje sportistima
Korisnikov avatar
Grba_NS
Moderator
Postovi: 2056
Pridružio se: Sre Avg 20, 2008 3:30 pm
Lokacija: Grbavica

Post od Grba_NS »

King napisao:Pa za dve nedelje lepo stavi platu na zvezdu,pa napravi penal ili dobije crveni,i zvezda pobedi em je zaradio za gajbu piva em mu je omiljeni klub pobedio.Trebalo bi kao u Engleskoj i svim normalnim zemlama da se zabrani kladjenje sportistima
Taj isti igrac, koji ce za 2 nedelje staviti platu na zvezdu i skriviti penal na marakani je vec igrao u istoj toj rupi, i na njoj postigao gol, ne znam da li je to poznato tebi, recimo (verujem da je i tada navijao za zvezdu)?!
Da ga osudjujete zbog svega sto je (u)radio, shvatam (i ja ga osudjujem), ali nemojte od momka da pravite kriminalca!!!

A sto se tice Gospodina Vulicevica, moze da navija za koga god hoce dok god ima onakav odnos prema klubu i navijacima, i svaka mu cast na tome :!:

Lazetic nek navija takodje za koga god hoce, al mora nauci da ne laje po novinama- da navija za nas ne ocekujem ni NE ZELIM, ali odredjeno postovanje prema nama mora da ima kada prica za te novinarske smecare (pritom pod postovajne nikako ne smatram da govori kako mu je Vosa u srcu i sl. vec da svoju ljubav pre zvezdani zadrzi za sebe)!
Brane
Postovi: 517
Pridružio se: Sre Jan 26, 2005 5:18 am
Lokacija: Otava, Kanada

Post od Brane »

Grba_NS napisao: Lazetic nek navija takodje za koga god hoce, al mora nauci da ne laje po novinama
Mislim da nas je upravo ovo iziritiralo. Sledeci put da nadje neku pecinu pa nek tamo olaksava dusu a ne u novinama.
Odgovori