Odnos članova kluba prema Voši

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
WestSide
Postovi: 188
Pridružio se: Čet Jul 23, 2009 8:27 pm
Lokacija: Istok:)

Post od WestSide »

Turija napisao:A slavna Fiorentina bori (nam) se da ne ispadne.Sreća pa će polusezona - i metla da proradi.
Samo se molim da ga vise otpuste, zbog nas koji Fiorentinu volimo.
Jelen pivo, malobrojni znaju zasto...
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Post od limanfkv »

Turija napisao:Jadnik :oops: .
Sve je jadno.Jadan je čovek koji dolazi u grad kojeg ne voli i priča u njemu o nekom drugom gradu.Taj drugi grad nije Firenca (u kojoj zarađuje trenerski hleb), nego grad na 75km od Novog Sada.Pa da - to je samo jedan sat vožnje automobilom.Ali velika muka je što ga odande niko ne zove.Pa pošto je sada tako blizu, možda će neko da se umilostivi i okrene broj.Broj koji je verovatno podelio tamo, ali možda su ga izgubili, pa bi lakše našli DIFov?
Jadan je i grad koji ima takve građane (koji ga ne poštuju i ne vole), a još počasne.
Jadan je trener koji cvili pred vratima zvjezde, dok na njenu klupu, onomade, seda njegov drug Prosinečki.
Jadan je stručni skup u Novom Sadu na kojem (počasni) gost na pitanje da li će se vratiti u taj Grad, i sesti na klupu Vojvodine, odgovara da sanja klupu zvjezde (što je za nas, sportski gledano, veoma dobro).Na takav odgovor bi moja učiteljica rekla: sedi, KEC KO KUĆA i kad naučiš, osnovno, tj bar da odgovoriš na postavljeno pitanje (a ne željeno), javi se.
Gde nam ode DIF u Novom Sadu, kad se studentima, pred profesorima, priča koliko Majkon može da popije piva.....joj, školo indijanska (čast izuzecima), dok u novinama bruji od pohvala stručnog skupa (kao da su svi popili Majkonovu meru).
A slavna Fiorentina bori (nam) se da ne ispadne.Sreća pa će polusezona - i metla da proradi.
PS
nadam se da Vujke nije čuo, šta mu Miha (momak kojem je otvorio vrata Italije), danas priča.Posebno ono o FK Vojvodini.
:hurray:
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Са Тозом је лако, он може све
Довољно је рећи Тоза Веселиновић па да сви поштоваоци фудбалске игре стану мирно. Голгетер префињеног кова, који већ дуже време живи у Атини,

у ког су се клели навијачи Војводине и репрезентације Југославије, дочекао је своју књигу. Аутор Јово Вуковић, у сарадњи с издавачком кућом “ИА – Ауто Паблик Влаовић”, на 169 страна преточио је грандиозну играчку и тренерску каријеру у занимљиво штиво.
Промоцији, која је одржана у ФЦ “Вујадин Бошков” у Ветернику, присуствовали су, поред аутора и главног јунака, бројне играчке легенде ФК Војводина попут Пантелића, Тривића, Павлића, Р. Крстића, Пирмајера, Сентина, Васића...,као и оних који су под Тозином тренерском палицом пленили, као што су Личинар, Трифуновић, Јурчић, Рутоњски... На једном месту окупиле су се бројне генерације да се поново виде с Тозом и евоцирају успомену на дивна времена.
Аутор Јово Вуковић истакао је да се некада као дечак дивио Този, а да га је онда, као дописник Тањуга срео после три деценије у Атини, пришао му, поздравио га, па је уз свакодневно касније дружење уз јутарњу кафу – настала и ова књига.
Јасмина Влаовић је у име издавача пренела спортске поздраве аутора предговора, познатог спортског коментатора Марка Марковића, а председник ФК Војводина Ратко Буторовић нагласио је да му је драго што је Тоза поново у свом клубу и пожелео му здравље и срећу.
- Војводина је велики клуб и хвала јој што ми је ово приредила. Драго ми је да вас све видим поново на једном месту. Фудбал се одувек играо за голове и због тога ми је важно било да их постигнем што више. Када је резулта 0:0, ту нешто није добро, јер значи да је нешто “нула” – рекао је Тоза Веселиновић, да би спонтано кренуле анегдоте и сећања на прохујале дане.
- Са Тозом је било лако, он је могао све – рекао је чувени физиотерапеут репрезентације Југославије Раки Аранђеловић. – Када је у Кардифу на полувремену било 0:0 с Велсом, у паузи је селектор Тирнанић нервозно објашњавао како да их победимо у наставку, а Тоза је у прикрајку пимплао лопту. Кад му је, изнервиран што га не слуша, Тирке рекао “Ти Тозо сигурно знаш како ћемо да их победимо”, овај му је одговорио: “Знам, уведи мене”. Тако је и било, а Тоза је дао три гола!
Некадашњи градоначелник Новог Сада Јован Дејановић сетио се да су некада на Светско првенство у Шведску ишли фићом и путовали пет дана, а када им је у путу стигла вест да је Тоза добио сина, разапели су шатор крај пута, преноћили и прославили рођење.
- Бане Секулић ми је увек говорио да када дам гол да се трудим да постигнем и други. Волео сам и као дете да на голиће постижем голове, па како не бих и када сам играо велики фудбал. Једном против Мађара постигао сам гол с корнер линије, а голман је питао: “Где је лопта?” Одговорио сам му: “Ено ти је иза леђа”.
Као тренер драга му је победа с Војводином у Сплиту од 4:1, о чему је причао тадашњи кондициони тренер Радован Силашки.
- Дочекали су нас с паролом “Куку теби Тодоре”, претили да ће нам дати пет комада, а било је 4:1 за Војводину!
Тоза је открио тајну:
- Тадашњи председник Марко Перичин Камењар рекао нам је да се не плашимо, јер је он голорук јуришао на Немце, па тако и ми треба да уђемо у утакмицу.
Упитан је Тоза и да ли је икад зажалио што није заиграо у Звезди?
- Не – кратак и јасан био је љубимац навијача Војводине
.
Одговорио је Тоза и који голгетер му се данас допада.
- Меси. Он уме да постигне мајсторски гол. И нека не буде препотентно, баш подсећа на мене – рекао је Тоза, уз велики аплауз.

С. Савић
Фото: Ф. Бакић
Znali smo svi mi, veoma dobro, kako će se Toza osećati u Gradu i Klubu svoje mladosti.Mada, dva različita događaja u dva dana, ne bi se smela ni porediti, ipak, kao školski primer treba ih staviti jedan do drugoga.
Tozi želim puno zdravlja i užitka u penzionerskim danima i da nas obraduje sa još puno svojih dolazaka u naš i Njegov Novi Sad :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Pripadnik
Postovi: 62
Pridružio se: Sre Okt 14, 2009 10:49 am

Post od Pripadnik »

Lepo si to rekao Turija sve, međutim mene jedno drugo pitanje muči?! Nekako, čini mi se, niko o tome ne govori a mene to ustvari najviše boli.

Koliko treba biti bezobrazan ili glup pa doći i sve priče zasnivati na gradu i tobož nekoj vezi i odnosu prema Novom Sadu a ne pominjati klub koji mu je, u najmanju ruku, sve to omogućio?!
I prilikom oproštajne utakmice klub je bio u nekom desetom planu, on je došao da se oprosti u gradu?!?

Kako samo sve to zvuči malograđanski...
Mi smo jedno to je naša snaga...
lestat
Postovi: 3
Pridružio se: Sub Jan 16, 2010 1:49 pm

Što se Lazetića tiče...

Post od lestat »

Posle 20 godina staža na stadionu po svim vremenskim uslovima,a obzirom na moje stanje...znao sam da kao bubrežnom bolesniku u invalidskim kolicima lako svaka utakmica po kiši i snegu može da mi bude poslednja ali ako treba negde da umrem to je na stadionu Vojvodine...mislim da sam dovoljno kompetentan da i ja progovorim na ovu temu.Lazetić je bivši kapiten Crvene Zvezde koja je u medijima 50 godina žestoko favorizovana,na koji način su došli do titula u prvenstvu,kupu,KEŠ-u ne želim da ulazim u to,to svi znamo ali je za njega kao fudbalera sigurno velika čast što je tamo bio kapiten.Zato mu se ne može uzimati na keca za zlo takva neka izjava.Dokle god on u Vošinom dresu gine na terenu,ne zanima me za koga navija i ko mu je u srcu.Dokle god je bitan šraf u mehanizmu i pre svega funkcionalan neka navija za koga god hoće.Moraju igrači da shvate da pravi navijači od njih ne traže da pobede svaku utakmicu ali na svakoj utakmici moraju da ostave srce na terenu.To je to,nema tu nikakve filozofije.Njima je to posao.
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

Da gine ne bi bilo problema - ali pogledaj samo kako je sabotirao nasu igru protiv "njegovih"...
Korisnikov avatar
Avangarda
Postovi: 337
Pridružio se: Uto Feb 13, 2007 1:57 am
Lokacija: Sremska Mitrovica

Post od Avangarda »

- Тадашњи председник Марко Перичин Камењар рекао нам је да се не плашимо, јер је он голорук јуришао на Немце, па тако и ми треба да уђемо у утакмицу.
Дотични је стварно био председник ФКВ?!
Љyбaв пpeмa тeби нac je cпojилa, a мpжњa пpeмa њимa ojaчaлa!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Pripadnik napisao: Koliko treba biti bezobrazan ili glup pa doći i sve priče zasnivati na gradu i tobož nekoj vezi i odnosu prema Novom Sadu a ne pominjati klub koji mu je, u najmanju ruku, sve to omogućio?!
I prilikom oproštajne utakmice klub je bio u nekom desetom planu, on je došao da se oprosti u gradu?!?

Kako samo sve to zvuči malograđanski...
Apsolutno tako.
Klub koji ga je fudbalski rodio, sa kojim je osvojio prvu značajnu Titulu i omogućio mu put u svetsku fudbalsku orbitu, na svakom svom koraku gleda da okalja i sakrije tu činjenicu, kao neku tamnu mrlju u svojoj karijeri.To i mene, veruj mi, najviše peče.
Svaki javni nastup u NS iskoristi da nas potceni i uvredi sa neke nove pozornice.I otuda toliko žuči u našim odgovorima.A, taman se malo zaboravi, i rane zarastu, i onda se pojavi on.... i sve to opet zatrese iz temelja?A zašto (valjda) samo on zna?Kakva je to loša neoslobođena energija ostala kod njega, stvarno ne shvatam?
Ne želim mu ništa loše (Bože sačuvaj), neka se bavi svojim izabranim poslom do penzije, ali neka o svojoj neprežaljenoj ljubavi priča tamo gde je za to mesto ( a ne ovde po 101 put).Neka za to više ne koristi scenu Novog Sada - bar je tako, koliko-toliko, neprovidno upakovano (a moral da ne spominjemo ni ovaj put :oops: )
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
soderstorm
Postovi: 450
Pridružio se: Sre Avg 26, 2009 1:33 am

Post od soderstorm »

Turija napisao: Klub koji ga je fudbalski rodio, sa kojim je osvojio prvu značajnu Titulu i omogućio mu put u svetsku fudbalsku orbitu, na svakom svom koraku gleda da okalja i sakrije tu činjenicu, kao neku tamnu mrlju u svojoj karijeri.To i mene, veruj mi, najviše peče.
Ovo je ustvari kljuc svega. Ma nek navija za koga hoce ali tim koji te afirmisao digao gde te je digao MORAS da govoris o njemu SA POSTOVANJEM. Primer Mihe covek ne bi sve to postigao da nije osvojio titulu sa Vosom ovi ga platili za tada neveovatnu cenu od 1000000 maraka i tu pocinje njegova blistava karijera. Lazetic je ista prica koga je afirmisao sigurno nisu cigojneri vec mi posle ga oteli ga Arkanovi itd. Meni Lane recimo legenda zato sto pokazao kako se to radi. Neko govori da navija za crvene neki za crne a on lepo odgovorio svi to znamo kako tako se postuje klub koji ti je obezbedio karijeru. I Kolarov je takodje ispao kao ova dvojica. Sta bi sa OFK koji mu je napravio karijeru njih ni ne spominje.

Ali mi zivimo u Srbiji gde ces cuti i ovakve gluposti koje sam ja cuo od Mande u emisiji ja volim Srbiju da je san svakog igraca da odigra veciti derbi.
trelos gia fcv
Postovi: 665
Pridružio se: Uto Jan 05, 2010 4:24 pm
Lokacija: U pravo vreme na pravom mestu

Post od trelos gia fcv »

GAZI, GAZI, CRNO-BELU GAMAD!
Korisnikov avatar
the Gari
Postovi: 1126
Pridružio se: Uto Feb 17, 2009 11:10 am
Lokacija: Jawa Tengah
Kontakt:

Post od the Gari »

Vutra...
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
Grof Žekula
Administrator
Postovi: 2658
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 10:25 pm
Lokacija: Bulevar

Post od Grof Žekula »

Pozitivan i fudbaler Vojvodine

Fudbaler Vojvodine Goran Smiljanić bio je pozitivan na zabranjenu supstancu karboksi THC iz grupe kanabinoida.


Smiljanić je testiran 6. januara na utakmici između Vojvodine i čačanskog Borca koja je odigrana u Novom Sadu.

Igrač Novosađana se odrekao analize B uzroka.

Predviđena kazna za Smiljanića kreće se od opomene do dvogodišnje suspenzije.

Mada nije moguće da je testiran 6. januara, ovo je potvrđeno iz kluba. Sledi dvogodišnja uslovna kazna. Čovek je jednostavno...Nemam pravu reč, jer baš mu se to dešava sad kad je pozvan u mladu reprezentaciju - šta da se više doda o njegovom ponašanju?

Nadam se da će Klub reagovati i PROPISNO GA KAZNITI!
Poslednja izmena od Grof Žekula u Sre Dec 22, 2010 1:46 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
etxeberria
Postovi: 352
Pridružio se: Sre Dec 17, 2008 8:32 pm
Lokacija: tamo gde sam rodjen i odrast`o

Post od etxeberria »

Nije da branim upotrebu droge i narkotika, samo me zanima kako koriscenje bilo koje od tih supstanci moze da poboljsa performanse, pogotovo THC. U stvari da ne komplikujem moje pitanje je: "Zbog cega je ovo na listi za suspenziju, a recimo alkohol nije?", ne vidim razliku. Osim sto je jedna supstanca ilegalna, a druga legalna, sprovodjenje "policijskih" zakona nije stvar FSS, nek se oni bolje malo bave regularnoscu ove presmesne lige...

Naravno Smiljanic po ko zna koji put dokazao svoju neozbiljnost.
sam svoj najveci neprijatelj
Korisnikov avatar
Uvek sa tobom
Postovi: 1282
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 12:05 pm

Post od Uvek sa tobom »

Neverovatno :oops:
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
smor
Postovi: 63
Pridružio se: Pet Jul 31, 2009 3:02 pm

Post od smor »

Kakav bolid :oops: :oops:

Oterati narkomancinu pa neka blati neki drugi klub, imbecil.
Odgovori