Odnos članova kluba prema Voši

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Cane
Postovi: 974
Pridružio se: Pet Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post od Cane »

Eh, Ćomi, samo da je išla koji cm niže ... Ajd' da popraviš to u drugom poluvremenu.
Cane
Postovi: 974
Pridružio se: Pet Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post od Cane »

Doktore, bravo za centaršut!!! :cheers:
Korisnikov avatar
Душан
Postovi: 471
Pridružio se: Sub Apr 22, 2017 11:11 pm

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post od Душан »

Може и центаршут :mrgreen:
БАТЕ није ништа специјално, али против цигана се може играти, то су показали.
Korisnikov avatar
Grof Žekula
Administrator
Postovi: 2658
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 10:25 pm
Lokacija: Bulevar

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post od Grof Žekula »

https://www.dnevnik.rs/index.php/sport/ ... 28-09-2017" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
slanina
Postovi: 797
Pridružio se: Sre Jul 13, 2005 12:04 am

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post od slanina »

Za svaku pohvalu. :cheers:

http://mondo.rs/a1067950/Sport/Fudbal/G ... MONDO.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Psiholog na golu Voše: Uvek smo bili alternativa!

Autor: Milutin Vujičić
01.01.2018. | 10:43

"Od malih nogu mi se činilo da sam ja u alternativi jer navijam za Vojvodinu i to mi je neshvatljivo u Novom Sadu!", kazao je za MONDO čuvar mreže "stare dame" Emil Rockov, sa kojim smo razgovarali o psihologiji, idolima i "golmanstvu".
Psiholog na golu Voše: Uvek smo bili alternativa! Foto: MN Press
0
A- A A+

Legendarni velški fudbaler Ijan Raš možda je dao najbolji opis golmana i uopšte njihovog posla: ukratko, on misli da kad napadač, a i sam je igrao na toj poziciji, promaši pet šansi i potom postigne pobedonosni gol - bude heroj navijača, dok ako golman odbrani "sto šansi" i na kraju primi "jeftin gol", uprkos svemu ostalom, biće proglašen za krivca.

Nezahvalna pozicija je ignorisana i u izborima za individualne nagrade, ali i dalje privlači mnogobrojne klince širom sveta koji u odbranama Bufona, Kasiljasa ili Oblaka vide nešto drugačije, herojski, što će promaći "običnim" navijačima.

Jedan od njih bio je i Emil Rockov, čuvar mreže Vojvodine, koji je svojim bacanjima na loptu ove jeseni, verovatno i sam motivisao nekog novog dečaka da se oproba na golu.

Čak i da je "skinuo" desetak "zicera" manje, Rockov bi bio najbolji fudbaler Vojvodine prethodne polusezone. Navijači će ga čak opisati kao "jedinu svetlu tačku kluba", mada se on, već na početku razgovora za MONDO, nije složio sa tim.

"Ne želim da stavljam svoj učinak pred ekipu i mislim da kad je statistika primljenih golova negativna - tu je i moja zasluga, odnosno krivica. Igram na poziciji na kojoj igram i mislim da ne može da se kaže da je golman branio dobro, a da smo izgubili više od 1:0. Nikako ne smem biti zadovoljan ovim...", skromno i uverljivo je to kazao Rockov.

Vojvodina je na osmom mestu tabele Superlige, što je najlošiji "zimski" plasman u poslednjih desetak godina, a mnogo je otežavajućih faktora koji su morili fudbalere...

"Mislim da je sa navijačke strane nedopustivo kako smo izašli iz ove polusezone i na nama je da se duboko iskupimo u preostalih osam utakmica, a onda i u plej-ofu. Može se reći da je normalno da ekipa ima uspone i padove, naročito zbog svih okolnosti u kojima se nalazimo i na nekima od nas se to vidi, na nekima ne, ali opet - zna se šta je Vojvodina i to svi moraju da imaju na umu!", rekao je Rockov koji odmah odaje utisak momka liderskih sposobnosti.

Emil Rockov Foto: MN Press

Ako se na kratko vratimo na početak takmičarske 2017/18 - i ne možemo reći da je ličilo na ovakav scenario...

Osim eliminacije već na startu Lige Evrope, Vojvodina je dobro otpočela superligašku godinu, pobedivši pet od šest utakmica, uz nesrećan poraz od Partizana u poslednjim minutima meča, da bi pred prvu pauzu bili ispraćeni sa pet golova u mreži na "Karađorđu" od Spartaka.

Šta je "odjednom" krenulo po zlu?

"To je bio finiš prelaznog roka i svašta se tada izdešavalo što se tiče odlazaka i dolazaka, da bi onda počele da se dešavaju i neke stvari unutar kluba (odlazak uprave i trenera prim. aut.). Ipak, mislim da je to prazna priča i nije nam nikakvo opravdanje, pa smatram da ne treba više ni sumirati ni rezimirati šta se dešavalo, nego zakoračiti napred i sve to ostaviti iza nas. Mnogo se energije troši u Vojvodini da se pronađe uzrok svemu, umesto da se jednostavno stisnu zubi i krene unapred", poručuje ovaj 22-godišnji mladić koji ne želi da živi u prošlosti.

Rockov navodi da nije dozvolio da zbog takvih stvari "popusti i na jednoj utakmici", a da priželjkuje da se dešavanja iz ove polusezone pamte samo kao lekcija na kojoj mogu da nauče.

STUDENT PSIHOLOGIJE I NEKADAŠNJI KARATISTA

Foto: MN Press


Iako je dogovor za intervju sa Emilom Rockovom "pao" veoma brzo - nije bilo sasvim lako "uloviti" ovog svestranog momka, koji je i tokom "fudbalskog raspusta" radio punom parom.

Zato za sebe kaže da je radnik, a ne talenat.

"Dva puta ste me pozvali, a bio sam na treningu ili teretani", nasmejao se za tren Rockov i ozbiljno odgovorio: "Pauzu u prvenstvu koristim da se pre svega pripremim na fizičkom planu, jer je tokom takmičarskog perioda to teško kad je zgusnut raspored".

Branio je ukupno 1.980 minuta u prvenstvenim duelima, tu su i mečevi u Evropi i Kupu Srbije, a možete li da verujete da ovaj momak paralelno studira i psihologiju u Beogradu?

"Sve bezuspešnije!", našalio se Rockov na svoj račun.

"Dosta je kompleksno. Moguće je pripremati se, ali egzekucija je teška. Meni su predavanja obavezna, ako izostanem sa predavanja moram da radim raznorazne nadoknade, a ne znam za koliko sam se ispita pripremio, pa nisam mogao da odem zbog treninga i utakmica".

ŠEST TRENERA!

Zvanično, Emil Rockov, koji će u januaru proslaviti 23. rođendan, za Vojvodinu je u superligaškim mečevima debitovao u februaru 2017. godine kod trenera Dragana Ivanovića, ali sticajem okolnosti, ako to možemo tako nazvati, tokom ove kalendarske godine branio je i kod Aleksandra Veselinovića, Radoslava Bataka, Nenada Vanića, Vladimira Buača i Zorana Vasiljevića. Vojvodina je u međuvremenu dovela novog šefa stručnog štaba, Iliju Stolicu, a pošto Rockov ostaje na "Karađorđu" nema dileme da će i kod ovog mladog trenera biti prvi izbor. Iza njega je atipična debitantska godina u dresu Vojvodine, a pre je bio i na golu temerinske Sloge i novosadskog Proletera. Zanimljivo, nikada nije branio za mladu reprezentaciju Srbije (U21).

Navodi da se tokom srednje škole zainteresovao za ljudsku inteligenciju i emocije, pa je to počeo da povezuje sa sportskom psihologijom.

Pri potpisivanju prvog profesionalnog ugovora, priča Rockov, uvideo je da će imati "luksuz" da pored fudbala i studira, a za sada je fakultet stavio na "usporeni tajmer". Nada se da će uskoro diplomirati, ali se ne opterećuje time.

Imaju li na fakultetu razumevanja za tvoje fudbalske obaveze?

"Mislim da profesori nisu ni upoznati sa činjenicom da sam sportista, niti ja to želim", opet skromno, "iz senke", poput golmana, govori ovaj mladić, koji, reći će mnogi, odudara od nekih stereotipa koji se često "lepe" za fudbalere.

"Što sam stariji to se manje obazirem na priče o stereotipima. Može se od svakog čoveka nešto naučiti. Sad filozofiram, ali upoznao sam mnogo momaka u svlačionici koji, verujte mi, mogu takve stvari da vas nauče kakve ne mogu doktori nauka. Svako poseduje nešto zbog čega je vredan intelektualno, samo je stvar te individue da li će da prosperira na telesnom ili nekom drugom nivou".

A znate li da je Emilu, koji je ime dobio po pradedi i nezvanično je u porodici Emil Drugi, prvi sportski izbor ipak bio karate?

"Pomoglo mi je u golmanskom poslu jer sam dobio na nekoj hrabrosti primanja udarca, agilnosti, razgibanosti, a tu je i disciplina koju dugo imam zbog sporta. Prelomio sam ipak da se neću više baviti karateom, posvetio sam se samo fudbalu", kazao nam je Rockov.

Emil Rockov Foto: MN


Od devete godine stao je među stative i polako je stigao do mesta prvog čuvara mreže Vojvodine. Marko Nikolić ga je priključio prvom timu, a kod Dragana Ivanovića postao je "kec".

"Može se reći da sam se zaljubio u čitav svet 'golmanstva', ako mogu tako da ga nazovem. To je zaista posebna grana fudbala i gotovo poseban sport. Što se tiče uzora, tokom mog čitavog detinjstva to je bio Kasiljas - najbolji golman ikada. Sad u poznoj adolescenciji sam spoznao mnogo golmanskih stilova, ali i golmana legendi, koje nisam poznavao...".

Koga na primer?

"Pođimo od Ilije Pantelića. Imao sam kontakt sa njim kao dete, ali nisam znao da je takva legenda Vojvodine. Potom Đanluiđi Bufon, Edvin van der Sar, Peter Šmajhel... Sada mi se mnogo sviđaju De Hea, Oblak, Nojer i zaista ima mnogo velikih golmana sa različitim vrlinama i karakteristikama. Nije pronađena savršena formula za golmana sa savršenim učinkom i to je nešto što je veliki izazov za nas koji se bavimo ovim sportom. Uvek se nešto novo viđa, nove tehnike i nove karakteristike, definitivno se od njih može stvoriti jedan savršen golman, ali takav ne postoji. Svi ka njima težimo".

Teško je bilo ubediti Rockova da nam otkrije kom je, po njegovom mišljenju, današnjem golmanu on "stilski najbliži", ali nam je kazao zato čiju golmansku školu najviše ceni.

"Ja mnogo volim italijansku školu, moje telesne karakteristike joj nisu baš približne, ali ako ćemo o golmanskoj taktici - Italijani su najbolji. Sada viđamo južnoameričke golmane koji imaju agilnost kakvu nismo viđali ranije, zaista ima mnogo različitih stilova iz kojih svašta može da se nauči", raspoloženo je pričao Rockov na ovu temu o kojoj se, čini se, veoma malo zna.

"RAZUMEM NAVIJAČE VOJVODINE"

Emil Rockov Foto: MN Press


Osim odbranama, navijače je kupio i svojom navijačkom pripadnošću.

Momak sa Telepa boravio je i na tribinama stadiona "Karađorđe" pre nego što je postao protagonista fudbalskih mečeva Vojvodine. Najveći novosadski stadion, ipak, bio je pretežno prazan tokom ove jeseni i retkost su bili čak i mečevi sa preko 1.000 posmatrača.

"Izuzetno mi je žao što nema više navijača", kazao je Rockov koji se osvrnuo i na svoje "navijačke dane" i naveo da iako nije toliko išao na severnu tribinu - uvek je bio veliki simpatizer.

"Od malih nogu mi se činilo da sam ja u alternativi jer navijam za Vojvodinu i to mi je neshvatljivo u Novom Sadu. Ima mnogo navijača Vojvodine u gradu koji nisu aktivni, ni aktivno izjašnjeni o tome... Kada sam bio mali prosto nisam imao s kim da se poistovetim u vezi s tim. Uvek je nekako bilo alternativa navijati za Vojvodinu".

Zna da u ovom trenutku osma pozicija na tabeli i nije toliko privlačna, ali...

"U neku ruku i mogu da razumem navijače. Vojvodina nije ostvarila uspeh dugi niz godina, sem Kupa Srbije 2014, i epicentar dešavanja je u Beogradu. Mislim da treba edukovati novonaseljene građane Novog Sada o veličini Vojvodine i ne smemo dopustiti da bude u senci koliko jeste", kazao je Rockov koji je kazao i da ima jednu veliku želju:

"Voleo bih da vidim pun sever i kada bih to video - ceo grad bi osetio šta je Voša!".

Vojvodina, firma, firmaši, navijači Vojvodine, Vujadin Boškov Foto: MN Press


Rockov oseća Vojvodinu, ali je, prema rečima rukovodstva kluba, jedan od igrača za koje ima najviše interesenata. Na jednoj od prethodnih konferencija za medije rečeno je da je svojim ponašanjem i angažovanjem zaslužio da "ostvari dobar transfer", ali da isto tako neće biti nemoguće i da produži ugovor sa Vojvodinom.

Sam Rockov je u intervjuu za naš portal, koji je urađen po završetku sezone, kazao da je "srcem i glavom u Vojvodini", da bi ubrzo i produžio ugovor sa "lalama".

Njegova izjava na konferenciji za medije bila je vredna aplauza rukovodstva kluba, ali i pohvala trenera Ilije Stolice koji mu je od srca čestitao na novom ugovoru, uz posebno oduševljenje načinom na koji tako mlad čovek elokventno govori.
100 gb storage

https://degoo.com/g/dyz98u0" onclick="window.open(this.href);return false;
Karlsson
Postovi: 2108
Pridružio se: Sre Avg 21, 2013 9:39 pm

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post od Karlsson »

"U neku ruku i mogu da razumem navijače. Vojvodina nije ostvarila uspeh dugi niz godina, sem Kupa Srbije 2014, i epicentar dešavanja je u Beogradu. Mislim da treba edukovati novonaseljene građane Novog Sada o veličini Vojvodine i ne smemo dopustiti da bude u senci koliko jeste"

Upravo ono o čemu sam pisao pre koji dan. Novonastale Novosađane boli uvo za Vojvodinu, a ni sam Klub ne čini ništa da to promeni.
Cane
Postovi: 974
Pridružio se: Pet Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post od Cane »

Emil sjajan kao i uvek. Dokazuje da je veliki golman, lider tima, 100% Vojvodinaš, ali uz to i pravi intelektualac, što se u fudbalu i ne sreće baš često. Svaka čast majstore!
Ceo intervju je na mestu, a posebno mi je drago što i pored svega iz njega izbija optimizam i svest o veličini kluba, čega na žalost baš ovde na forumu često nedostaje.
Dosta više s tom kuknjavom, sejanjem defetizma i stalnim ispoljavanjem "kompleksa Kalimera", dajte malo vedrine, optimizma i akcije.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post od Turija »

Postoji li promil dileme, ko treba da bude Kapiten FK Vojvodine?
Emile, :thankyou: :lala:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
ernesto
Postovi: 1196
Pridružio se: Sub Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post od ernesto »

Minja napisao:Alternativa sa Srbijagasom na grudima. Normalna paranormala.

Mi smo alternativa tacno koliko je i zvezda antirezimski klub.

Srecna svim simpatizerima i nekomercijalnim navijacima FKV.
Cemu negativnost,nista u zivotu nije savrseno!
Najbitnije da gradimo zdravu pricu i napokon krenemo kako nam i dolikuje!
Mi smo najgori,nikad zadovoljni!
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4042
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post od Milan »

Turija napisao:Postoji li promil dileme, ko treba da bude Kapiten FK Vojvodine?
Emile, :thankyou: :lala:

+milion

Bravo Emile!
POŠTO OBRAZ ???!!!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post od Turija »

Ehh, da je vise Rockova u Vosi, bilo bi mnogo drugacije.
Ne mogu da shvatim alergicnost sto ce Srbijagas, nadam se, pomoci Vosi. Kao da ne znamo u kakvom vremenu i okruzenju zivimo.
Ljutimo se sto NIS ne da nista za Vosu, a sada nam smeta sto naftno javno preduzece cije je sediste u Novom Sadu, hoce da pomogne Vosi?
Zaista ne razumem, jer smo u poslednjih 25+ godina prolazili kroz mnogo vece blato. Na kraju, imamo i pravo da deo sredstava javnih preduzeca APV ide i u razvoj sporta, kulture, umetnosti, nauke ...u Pokrajini. Ne osecam nikakvu nelagodnost zbog toga i voleo bih da to uradi i Kragujevac, Nis, Cacak... i da budu konkurentni spram svog umeca, rada i potencijala.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post od Turija »

Minja napisao:
Turija napisao:Ehh, da je vise Rockova u Vosi, bilo bi mnogo drugacije.
Ne mogu da shvatim alergicnost sto ce Srbijagas, nadam se, pomoci Vosi. Kao da ne znamo u kakvom vremenu i okruzenju zivimo.
Nema alergicnosti. Pogresno tumacenje napisanog.

Samo sam napisao da mi nismo nikakva alternativa. Da je to obican mit. Prevara. Klub je bio alternativa, ali pre drugog rata i malo iza tog rata. Sve iza toga je daleko od alternative, a ovo sto zivimo prethodnih dvadeset godina je sramota a ne alternativa.
Izvini Minja, pogresno sam protumacio kontekst.
Inace, potpuno se slazem sa napisanim iznad.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
naseljekolumbija
Postovi: 1101
Pridružio se: Čet Avg 02, 2012 12:03 pm
Lokacija: NS,NN

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post od naseljekolumbija »

У праву си Миња али у односу на ова говна ми јесмо алтернатива без обзира на све.
Korisnikov avatar
Beonic
Postovi: 683
Pridružio se: Pon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post od Beonic »

https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/iva ... 27-01-2018" onclick="window.open(this.href);return false;

Nemam šta da kažem za ovog čoveka. Nisam hteo da izvučem ni jedan deo intervjua i citiram ga zato što treba da pročitate ceo, nije dugačak. Svaka mu je na mestu.
Čovek koji možda ne navija za Vojvodinu, ali je voli i ima vrednosti koje većina fudbalera nema.
Bez obzira na njegove nedostatke na poziciji beka, koji nisu veliki i smatram da je dobar za naše uslove, teško bih voleo da ga neko smeni. Želim mu što duži ostanak u Voši i da mu se sve želje koje je naveo u tekstu ispune. :lala:
Cane
Postovi: 974
Pridružio se: Pet Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post od Cane »

Mogli je dokazano jedan od najpozitivnijih likova među našim fudbalerima. Bilo bi lepo da ostali štošta usvoje od njega, počev od odnosa i zalaganja na terenu pa do nekih životnih i kulturoloških stavova i vrednosti. Oduševi me na svakoj utakmici kada po završetku priđe tribinama i iskaže poštovanje ljudima koji su došli da bi gledali tekmu.
Šmekeru, puno sreće u karijeri i životu i voleo bih da ti se sve želje ostvare.
Odgovori