Za koga navijaju naši klinci?

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
ice
Postovi: 2861
Pridružio se: Sre Feb 16, 2005 12:50 am

Za koga navijaju naši klinci?

Post od ice »

...
Poslednja izmena od ice u Ned Okt 24, 2010 8:39 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Lala sa zapada
Postovi: 688
Pridružio se: Sub Jan 30, 2010 7:52 pm

Post od Lala sa zapada »

Odlican post Ice.

Stanje nam se pogorsava na svim nivoima, a sve to dolazi kao posledica katastrofalnog rada nase uprave.

Dobro si uvideo situaciju kod pionira. Klinci su najosetljiviji na rezultate i vecina njih se okrece kako vetar duva, odnosno, navijaju za pobednike. Nazalost, znamo ko su u nasoj zemlji pobednici. Klinci su jako senzibilni i ucinice sve da izbegnu navijacko likovanje pobednicke strane, narodski receno, ne zele da ih u skoli zajebavaju navijaci vecitih. Zato mnogi od njih prelaze u navijacki tabor pobednika.

Jedinu bazu otpora predstavljaju oni malobrojni Vojvodinasi koji svoju decu od predskolskog uce iskrenoj ljubavi prema Vojvodini. Svedoci smo da je i takvih ljudi sve manje, pogledajmo samo zapadnu tribinu naseg stadiona. Sve je veca retkost da na njoj vidite oca koji je doveo svog sina.

Ljudi u klubu ( treneri mladjih kategorija) su verovatno slabo placeni i mislim da ti ljudi nemaju ni vremena ni volje da uce decu lekciju iz lokal-patriotizma.

Ne zaboravimo i mnoge ratove tokom 90-ih i cinjenicu da je Novi Sad pun dodjosa. Ti ljudi ne samo da nece prihvatiti FK Vojvodinu vec dosta njih patoloski mrzi sve sto je vojvodjansko.
Samo je jedan Ronaldo i on igra za Corinthians
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

Znamo za koga deca u Srbiji mahom navijaju, to sto klinci u nasim najmladjim kategorijama navijaju za te iste meni uopste nije stvar za cudjenje. Kakvu uopste sansu oni imaju, kada su sa svih strana konstantno bombardovani zvezda, partizan, zvezda, partizan...

Treba zato u klubu raditi pedagoski sa njima da se to promeni.

A zelim da verujem da se to i radi, i da zato u svakoj starijoj selekciji koja je provela sve vise vremena u klubu ima sve vise onih koji iskreno vole i navijaju za Vosu.
ice
Postovi: 2861
Pridružio se: Sre Feb 16, 2005 12:50 am

Post od ice »

...
Poslednja izmena od ice u Ned Okt 24, 2010 8:39 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Grba_NS
Moderator
Postovi: 2056
Pridružio se: Sre Avg 20, 2008 3:30 pm
Lokacija: Grbavica

Post od Grba_NS »

Odlicna tema!

I sam sam svedok tih sramotnih slika na fejsu, komentara na njima! Prosto se ne mogu nacuditi... Naravno ne treba momke izlagati stubu srama ako navijaju za blizanacke klubove, ali ovo sto pojedini klinci rade nije navijanje vec izigravanje nekih ultra navijaca, a to je nedopustivo! Recimo, znam za jednog momka iz generacije 91 da je clan nscz-a sto je stvarno porazavajuce (al hvala bogu taj je daleko od prvog tima)... To je cist bezobrazluk, pljuvanje u lice svima nama!

Opet, momcima koji navijaju za te klubove, a pritom postuju Vosu i odnose se prema njoj na pravi nacin ne zameram toliko... I sam sam imao drugara koji je bio ogroman potencijal (reprezentativac) prosao kadete i omladince Vose, mi smo ga doveli iz Bajmoka... Decko je bio grobar, al verujte posle prve sezone samnom je navijao za Vosu na svakoj utakmici protiv groblja...

Te ekstremne navijace blizanaca bih terao iz kluba, nek idu u Bg u svoje svetinje pa nek tamo uce fudbal i nek tamo izigrvaju mangupe!
Lala sa zapada napisao: Ne zaboravimo i mnoge ratove tokom 90-ih i cinjenicu da je Novi Sad pun dodjosa. Ti ljudi ne samo da nece prihvatiti FK Vojvodinu vec dosta njih patoloski mrzi sve sto je vojvodjansko.
Ja znam gomilu rodjenih Novosadjana koji navijaju bliznace, a pritom se uzasavaju svega vojvodjanskog, a cak znam i autonomase koji navijaju za blizance (paradoksalno)! Novi Sad je mesto koje ne priznaje nikog osim pobednika (tesko je biti zvezda u njemu), i zato zbog tog mentaliteta blizanaca ce uvek biti u velikom broju! Mi ako zelimo neko omasovljavanje u smislu navijaca moramo osvojiti prvenstvo, kup, napraviti rezultat u Evropi...
ice
Postovi: 2861
Pridružio se: Sre Feb 16, 2005 12:50 am

Post od ice »

...
Poslednja izmena od ice u Ned Okt 24, 2010 8:39 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Lala sa zapada
Postovi: 688
Pridružio se: Sub Jan 30, 2010 7:52 pm

Post od Lala sa zapada »

Grbo, u pravu si. I mnogi nasi daju los primer.

Ipak, kic i sund su preplavili medije.

Pogledaj samo termin jedne prelepe edukativne emisije kao sto je Petkazanje. Dok sam je gledao, isla je vikendom u kasnim satima. U vreme kada se omladina opija po gradu. Tokom dana, televizije nas bombarduju sa farmom, vb i ostalim tricama. Jednostavno, nas mentalitet je ispunjen defetizmom. Mi smo dozvolili da nam Grozdjenbal u Karlovcima polako pretvore u sabor ljubitelja cetnika i Guce, niko nam nije kriv.
Samo je jedan Ronaldo i on igra za Corinthians
carlons
Postovi: 182
Pridružio se: Uto Sep 22, 2009 9:32 pm
Lokacija: Detelinara

Post od carlons »

Razumem da klinci većinom ne navijaju za Vošu. Ja sam do polaska u školu navijao za Hajduk :lol:. Klinci se vežu za ono sto im prvo dopre do uva. Ono sto ne razumem je da ljudi koji rade u Vojvodini (na raznim funkcijama - marketing i sl.) otvoreno navijaju za blizance. Pojedini se još i hvale da predsednik to zna i da nema ništa protiv. :pegla:
kapri
Postovi: 101
Pridružio se: Uto Apr 06, 2010 6:41 pm
Lokacija: Novi Sad

Post od kapri »

veceras sam bas vodio zustru bitku sa dva najbolja druga,naravno to je kod nas veoma cesta pojava s obzirom da su obojica grobari,i u jednom trenutku smo dosli do toga zasto vecina ili svi klinci pocinju da navijaju za blizance...kad se sve to zavrsilo i kad su mi se misli razbistrile jedan komentar tj pitanje mi je ostalo u glavi:"sta vi imate da ponudite toj deci?!". pokusavam da se setim necega ali na veliku zalost nista mi ne pada na pamet.sta neki klinac od 10 godina zna sta znaci postenje,tradicija,cast,ljubav,gosposki klub,stara dama,srpska atina,ali sam siguran da zna sta znaci pobeda,titula,liga sampiona,evro liga,zatim konstantno forsiranje tih klubova u novinama i na tv-u,jos kad cale odvede to dete u prepunu arenu ili na prepunu marakanu a posle toga na nas karadjordje ili spens,svejedno,mislim da detetu nece biti tesko da odluci.to je kao da mu damo da bira izmedju milke cokolade i npr sljive.sljiva je zdrava,puna vitamina itd. ali cokolada je cokolada.plus jos jedan veoma bitan faktor a to je da roditelji jedu cokoladu za sva tri obroka,a mozda i za uzinu. kasnije,kad dete poraste,vec bude kasno,cast izuzecima kojih je zanemarljivo malo.a mi sa sljivama...pa ostaje nam da se nadamo da ce se ovo nase 100 godisnje drvo uskoro trgnuti i nastavitu svoj put u pravom smeru inace cemo ostati i bez ovo malo sljiva.
ssnigd
Postovi: 3320
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 5:46 pm
Lokacija: NS

Post od ssnigd »

Lepa tema.

Razmisljao sam o ovome da napisem u temi Omladinci, kadeti,.... ali nekako nisam hteo da kvarim temu. Zaista je frapantno da klinci kada im se udje na profil na facebooku i pocnes da im citas stranice i grupe kojima pripadaju, prosto da ne poverujes kakvi su to sklopovi u glavi.
Novi Sad je nas i ti to dobro znas, pusi ga zvezdas. Sramota je da novosadjani navijaju za beogradski klub, itd,... A onda dodjes do grupe Zvanicna prezentacija crvene zvezde ili Sve delije Srbije, pa Dijara i Kelo zavili zvezdu u crno, i sta vec drugo.

Pa kakvi su to likovi, a ima ih dosta i medju onima koji su usli u prvi tim i koji su na pragu prvog tima. Kako mozes biti fan dijametralno suprotnih grupa, to mi nikada nece biti jasno.

A na kraju ne treba ni da se cudimo tome, kako rade u klubu kako ga predstavljaju po novinama, jos je i dobra situacija :roll:
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
TomaNS
Postovi: 420
Pridružio se: Pon Mar 22, 2010 12:12 am

Post od TomaNS »

Radoye napisao:Znamo za koga deca u Srbiji mahom navijaju, to sto klinci u nasim najmladjim kategorijama navijaju za te iste meni uopste nije stvar za cudjenje. Kakvu uopste sansu oni imaju, kada su sa svih strana konstantno bombardovani zvezda, partizan, zvezda, partizan...

Treba zato u klubu raditi pedagoski sa njima da se to promeni.

A zelim da verujem da se to i radi, i da zato u svakoj starijoj selekciji koja je provela sve vise vremena u klubu ima sve vise onih koji iskreno vole i navijaju za Vosu.
Tacno to, nije (SAMO) poenta sa kojim bojama u srcu udju u klub, vec upravo sa kojim bojama (jednog dana) izadju iz njega...Inace, odlican post, Ice!
TomaNS
Postovi: 420
Pridružio se: Pon Mar 22, 2010 12:12 am

Post od TomaNS »

kapri napisao:veceras sam bas vodio zustru bitku sa dva najbolja druga,naravno to je kod nas veoma cesta pojava s obzirom da su obojica grobari,i u jednom trenutku smo dosli do toga zasto vecina ili svi klinci pocinju da navijaju za blizance...kad se sve to zavrsilo i kad su mi se misli razbistrile jedan komentar tj pitanje mi je ostalo u glavi:"sta vi imate da ponudite toj deci?!". pokusavam da se setim necega ali na veliku zalost nista mi ne pada na pamet.sta neki klinac od 10 godina zna sta znaci postenje,tradicija,cast,ljubav,gosposki klub,stara dama,srpska atina,ali sam siguran da zna sta znaci pobeda,titula,liga sampiona,evro liga,zatim konstantno forsiranje tih klubova u novinama i na tv-u,jos kad cale odvede to dete u prepunu arenu ili na prepunu marakanu a posle toga na nas karadjordje ili spens,svejedno,mislim da detetu nece biti tesko da odluci.to je kao da mu damo da bira izmedju milke cokolade i npr sljive.sljiva je zdrava,puna vitamina itd. ali cokolada je cokolada.plus jos jedan veoma bitan faktor a to je da roditelji jedu cokoladu za sva tri obroka,a mozda i za uzinu. kasnije,kad dete poraste,vec bude kasno,cast izuzecima kojih je zanemarljivo malo.a mi sa sljivama...pa ostaje nam da se nadamo da ce se ovo nase 100 godisnje drvo uskoro trgnuti i nastavitu svoj put u pravom smeru inace cemo ostati i bez ovo malo sljiva.
A, od ove metafore se moze napraviti jedan fantastican esej :)
Korisnikov avatar
dulajlo
Postovi: 261
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 1:29 pm

Post od dulajlo »

TomaNS napisao:A, od ove metafore se moze napraviti jedan fantastican esej :)
Ili rakija.
kapri
Postovi: 101
Pridružio se: Uto Apr 06, 2010 6:41 pm
Lokacija: Novi Sad

Post od kapri »

dulajlo napisao:
TomaNS napisao:A, od ove metafore se moze napraviti jedan fantastican esej :)
Ili rakija.
mislim da bi nam ovo drugo vise koristilo u ovom trenutku. :D
car jovan
Postovi: 397
Pridružio se: Ned Mar 01, 2009 9:34 pm

Post od car jovan »

Lala sa zapada napisao:Odlican post Ice.

Stanje nam se pogorsava na svim nivoima, a sve to dolazi kao posledica katastrofalnog rada nase uprave.

Dobro si uvideo situaciju kod pionira. Klinci su najosetljiviji na rezultate i vecina njih se okrece kako vetar duva, odnosno, navijaju za pobednike. Nazalost, znamo ko su u nasoj zemlji pobednici. Klinci su jako senzibilni i ucinice sve da izbegnu navijacko likovanje pobednicke strane, narodski receno, ne zele da ih u skoli zajebavaju navijaci vecitih. Zato mnogi od njih prelaze u navijacki tabor pobednika.

Jedinu bazu otpora predstavljaju oni malobrojni Vojvodinasi koji svoju decu od predskolskog uce iskrenoj ljubavi prema Vojvodini. Svedoci smo da je i takvih ljudi sve manje, pogledajmo samo zapadnu tribinu naseg stadiona. Sve je veca retkost da na njoj vidite oca koji je doveo svog sina.

Ljudi u klubu ( treneri mladjih kategorija) su verovatno slabo placeni i mislim da ti ljudi nemaju ni vremena ni volje da uce decu lekciju iz lokal-patriotizma.

Ne zaboravimo i mnoge ratove tokom 90-ih i cinjenicu da je Novi Sad pun dodjosa. Ti ljudi ne samo da nece prihvatiti FK Vojvodinu vec dosta njih patoloski mrzi sve sto je vojvodjansko.

И Влада Буач је дођош и патолошки мрзи звезду.Деца кад порасту схватиће,а ово остало што си написао је јако глупо.Хоћеш да кажеш да кад смо се борили за опстанак,клинци су навијали за Вошу.А кад смо код дођоша,одакле је фамилија Качар?Нема везе ко је из Војводине а ко не,свако ко се осећа правим новосађанином навија за ВОШУ!Иначе особа која је на северу до скора водила навијање је дошао током 90-тих из хрватске,па је највећи фирмаш био међу нама.
Odgovori