Regionalna liga

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Korisnikov avatar
Zeljafcv
Postovi: 1473
Pridružio se: Sre Jun 25, 2008 1:41 am

Regionalna liga

Post od Zeljafcv »

Regionalna liga, prica koja je poprilicno aktuelizovana ovih dana i postoji velika verovatnoca da ce isti projekat biti realizovan za par godina. Koje su prednosti, a koji nedostatci ovog takmicenja, kako ce to izgledati, kako ce se Fk Vojvodina snaci u tome, da li ce se kvalitet fudbala popraviti, da li ce vise publike biti na stadionima, vise kapitala i slicno. Molim forumase da diskutuju u duhu ovog foruma :!:
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4043
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Regionalna liga

Post od Milan »

Zeljafcv napisao: kako ce se Fk Vojvodina snaci u tome,
Mislim da se nece snaci, jer sam ubedjen da je pogotovo u varijanti koja se pominje, sa klubovima iz Austrije, Madjarske, Rumunije..., nece ni biti...
POŠTO OBRAZ ???!!!
nssale
Postovi: 179
Pridružio se: Sre Jan 07, 2009 12:02 am

Post od nssale »

Kakva se regionalna liga spominje i ko je spominje?
Ima li nekih linkova ka tim izjavama?
Ja sam totalno neupućen... :)
Korisnikov avatar
Zeljafcv
Postovi: 1473
Pridružio se: Sre Jun 25, 2008 1:41 am

Post od Zeljafcv »

Vecernje novosti:
Fudbalski savez Balkana

VREME prolazi, a fudbalska suština na ovim prostorima svodi se na nemogućnost napredovanja ukoliko se nešto ne uradi. Šta je to nešto i šta bi to trebalo da se uradi? I odmah se ponavlja stara priča: organizovati takmičenje na Balkanu.
Na ovu temu, na pripremama Hajduka u Antaliji, pričao je reporteru SOS kanala Zlatko Vujović, nekadašnji reprezentativac Jugoslavije (70 utakmica, 25 golova) koji je sada u splitskom velikanu pomoćni trener, ili desna ruka Ante Mišeu.
- Ja sam za jadransku ligu, trebalo bi neke stvari zaboraviti i krenuti novim putem. Ako mogu košarkaši da toliko godina igraju, zašto ne bi i fudbaleri.
Nekada sjajni napadač je zatim iskazao svoj pesimizam sadašnjim stanjem stvari.
- Fudbal uz dana u dan gubi, klubovi jedva preživljavaju, gledalaca je malo, kako da se zaradi. Jedna jaka liga sa timovima sa bivših prostora Jugoslavije bi svakako donela boljitak, u svim segmentima. Ima pametnih ljudi, koji bi mogli da ostvare taj san.
Predsednik FSS Karadžić je proširio temu, govoreći ne o jadranskoj ligi, nego o mogućnosti da jednoga dana zaživi liga Balkana.
- Nacionalna takmičenja traže izlaz, ali svedoci smo činjenice da je teško napraviti veliki
pomak - kaže Tole Karadžić. - Na tom planu pričali smo pre dva meseca u Nionu generalni sekretar Laković i ja sa Mišelom Platinijem, predsednikom UEFA, i dotakli se mnogih pitanja. U svakom slučaju, moramo da krenemo u razgovore, mada je jasno da je bezbednost i dalje problem broj 1. Ono što se dogodilo na rukometnom prvenstvu sveta u Zadru opominje, mada je i ranije taj grad bio ekstreman.
Da Karadžić i njegovi saradnici ne pričaju o tome ad hok, svedoče i sledeće reči:
- Vreme je za ozbiljne razgovore, i to odmah, da bismo posao započeli za godinu-dve... Ali, ja mislim da je za fudbal jadranska liga skučena, pun pogodak bi bio ako bi u toj ligi igrali i najbolji timovi ostalih naših suseda. U ponedeljak nam dolaze Mađari, želimo da ionako dobru saradnju još više produbimo i ozvaničimo, pričaćemo svakako i o tim pitanjima. Već sam razgovoraao sa predsednikom Crne Gore Savićevićem, čekamo da se završe izbori u Bugarskoj...
A uskoro će u Beograd doći i jaka delegacija NS Hrvatske.
- Iskoristićemo priliku što 14. februara Hrvati dolaze na promociju knjige o Stjepanu Bobeku - objašnjava Tole Karadžić. - Kako će doći Vlatko Marković, aktuelni predsednik NS Hrvatske, i Zorislav Srebrić, verovatno i nekada prvi operativac FS Jugoslavije Ante Pavlović, dakle, njihova najjača ekipa. Eto mogućnosti da konkretnije popričamo o tome i da, eventualno, polako napravimo plan i program i krenemo postepeno u realizaciju. Ne treba žuriti, ali se ne sme ni čekati da nam neko drugi završi posao.
Važno je napraviti i taj, prvi korak.
Gradjanski list:
Jadranska fudbalska liga najkasnije do 2019.

Predsednik hrvatskog trećeligaša, dubrovačkog GOŠK-a, a potpredsednik HNS-a Pero Vićan je prilikom boravka u Beogradu progovorio i o regionalnoj ligi, o kojoj su, po njegovim rečima, načelno već razgovarali čelni ljudi saveza Srbije i Hrvatske, Tomislav Karadžić i Vlatko Marković.

- Po informacijama kojima raspolažem, ovih dana su pričali o tom, s tim da je, realno gledajući trenutnu situaciju, rok za formiranje ovakve lige u fudbalu između pet i deset godina. Čini se da bi pet godina, verovatno, bilo prebrzo, a deset predugo. Dakle, najverovatnije je da će se to dočekati negde između. Razgovaramo, dakle, na ovu temu sa čelnicima srpskog saveza, i to je u ovom trenutku najbitnije.

Vićan je dodao kako je "ideja o regionalnoj ligi dobra, ali da bi svoje mišljenje o tome morala dati i Evropska fudbalska unija, kao i Svetska fudbalska organizacija":

- Jedan od problema je u tome šta bi pobednik ove lige dobio, kakav bi motiv imao da u njoj učestvuje. Moramo da vidimo sa ljudima iz Uefe i Fife da li bi osvajač imao prohodnost ka evropskim takmičenjima. Ukoliko ne bi, sve bi izgubilo smisao. Svakako, tu je i pitanje bezbednosti na stadionima, koje bi moralo biti rešeno pre nego što padne odluka o formiranju lige. Ovo pitanje je, besumnje, veoma važno i komplikovano za rešavanje. Ima tu još mnogo detalja o kojima treba razgovarati, ali samo polako. Nama je najvažnije da imamo sa kim da pričamo na ovu temu i ne treba nigde žuriti. Osnovno je da postoje vizija i volja ljudi iz oba saveza da dođe do realizacije ideje o zajedničkoj ligii. Iako ni naš savez još nema definitivan stav po ovom pitanju, imamo jasnu viziju i da želimo otvorene razgovore na tu temu sa predstavnicima FS Srbije.

Vićan je objasnio i to da predsednik hrvatskog saveza Vlatko Marković nije zbog bolesti mogao da doputuje u Beograd na promociju knjige o Stjepanu Bobeku, kao i na, za očekivati je, dodatak razgovorima o regionalnom takmičenju.

Košarkaška Jadranska liga igra se od 2002, a trenutno u njoj nastupa 14 ekipa, od čega pet srpskih, četiri hrvatska, tri slovenačka tima i po jedna ekipa iz Crne Gore i Bosne i Hercegovine. Po sličnom modelu, drugu sezonu zaredom, igra se i Panonska liga u hokeju na ledu, u kojoj učestvuje pet srpskih i dva hrvatska tima. Od ove sezone igra se i Jadranska liga u vaterpolu sa 12 ekipa, od kojih je osam iz Hrvatske, tri iz Crne Gore i jedan iz Slovenije.

Zna se i to da je prvi čovek FS Srbije Tomislav Karadžić nedavno najavio ozbiljne i konkretne razgovore o mogućnostima realizacije ove ideje sa kolegama iz zemalja bivše Jugoslavije, ali i Bugarske.

Želja

Vićan je u Beogradu rekao i da FSS i HNS imaju dobru saradnju, koja će u narednom periodu biti podignuta na još viši nivo.

- Hoćemo da se saradnja dva saveza nastavi i dodatno produbi. Takođe, reprezentaciji Srbije želim da se kvalifikuje za Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi sledeće godine - zaključio je Vićan.
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
Korisnikov avatar
masta_ace
Postovi: 216
Pridružio se: Pon Avg 13, 2007 9:12 pm

Post od masta_ace »

22:40 емисија на хрватима (кецу) о јадранској лиги у фудбалу, биће ваљда и укључења из Београда.
Korisnikov avatar
King
Postovi: 298
Pridružio se: Ned Jan 18, 2009 1:32 am

Post od King »

Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Možda smo na početku novog milenijuma i mislili da će za jedno 10 godina moći igrati EXYU Liga. Međutim, kako stvari stoje ne verujem da će se i u narednih 10 nešto nabolje promeniti.Nažalost, i na štetu fudbala.
Regionalna liga bi donela izgubljeni fudbalski kvalitet na ovim prostorima, ali mi se čini da bi tu bilo više politike i zle krvi, nego sporta.
Fudbalski gledano, bila bi prava stvar smanjiti nacionalne lige EXYU država na po 10 članova i umesto trećeg kruga, ili četvorokružnog sistema takmičenja, preći na regionalnu EXYU ligu u aprilu i maju mesecu.I to jednokružno sa 12 timova, s tim da se izbore kod UEFE da 6 prvoplasiranih preskaču skupe predkvalifikacije sa dalekim (malo)azijskim zemljama.
Mislim da bi domaćem fudbalu to bilo od neprocenjive koristi, samo se plašim loma na tribinama i gradovima domaćinima.
Evropa još uvek stanuje jako daleko odavde :cry: .
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Brane
Postovi: 517
Pridružio se: Sre Jan 26, 2005 5:18 am
Lokacija: Otava, Kanada

Post od Brane »

Ja sam za ne :lol:
Moje misljenje je da su lige iz kojih nema ispadanja i u koje nema ulazenja totalno bezlicne. Neka liga u kojoj bi igrali uvek isti timovi (3 is SR, 3 iz HR, ...) bi dosadila za par godina. A popunjavanje te lige, ako bi postojalo, bi mozda dovelo da igraju sve sami Srpski ili Hrvatski timovi, zavisno ko je jaci. Cast nasim prijateljima iz CG, ali njihov pretstavnik bi mogao da igra jedino po kljucu.
Turija, tvoja ideja o nekakvom play-off na kraju zvuci jako interesantno. To bi mogao biti nacin da se i zadrzi domaci sistem takmicenja, a opet da se odigraju i neke kvalitetnije utakmice.
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

Turija napisao:Mislim da bi domaćem fudbalu to bilo od neprocenjive koristi, samo se plašim loma na tribinama i gradovima domaćinima.
Jedino da zabrane organizovana navijacka gostovanja.
Korisnikov avatar
Zeljafcv
Postovi: 1473
Pridružio se: Sre Jun 25, 2008 1:41 am

Post od Zeljafcv »

Mondo:
Moguć je regionalni kup

Predsednik FSS je jedan od inicijatora ideje o osnivanju regionalnog takmičenja. Kako tvrdi, pre će se oformiti kup takmičenje nego prvenstvo.

"Razgovarao sam sa ljudima iz svih saveza iz okruženja, uključujući i Mađare i Kiprane... Na negativne odjeke sam naišao samo kod Slovenaca i Crnogoraca, ali to su mali savezi. Postoji ideja da se oformi regionalni kup, da se igra paralelno sa nacionalnim prvenstvima. U tom slučaju bismo morali da imamo i fond, za nagradu za prvaka", zaključio je Tomislav Karadžić.
Gradjanski list:
Hrvati, ipak, nisu za regionalku

Regionalna liga donela bi boljitak samo najvećim klubovima, a šta je s ostalim? To pitanje postavio je Igor Štimac, predsednik Udruženja hrvatskih prvoligaša i, nesumnjivo, vrlo uticajna osoba u fudbalskim krugovima naših suseda, reagujući na razgovor predsednika dubrovačkog GOŠK-a Pere Vićana s novinarima u Beogradu, tokom kojeg je izneo stav kako bi, možda, za pet do deset godina mogla startovati regionalna liga.

– Projekt o regionalnoj ligi morao bi se elaborirati i razraditi do najmanjih sitnica. Ono što je bitno već na početku jeste pitanje šta se dešava s ostalim klubovima. Jer, regionalna liga o kakvoj se priča, možda, i donosi boljitak samo najvećim klubovima u državama, ali šta bi ona značila ostalim klubovima i našoj ligi – zapitao je još Štimac.

Na Vićanove reči da kao potpredsednik saveza predočava razmišljanja u zagrabačkoj kući fudbala, odgovorila su, brže-bolje, drugačijim viđenjem obojica najvažnijih njenih čelnika, gensek Zorislav Srebrić i prvi čovek Vlatko Marković.

– Hrvatski nogometni savez nema stav prema takvoj ligi. Nema ga, jer to pitanje nijednom nije bilo na dnevnom redu nekog našeg foruma. No u svakom slučaju, kada bi se išlo u tu akciju, morali bi se rešiti osnovni aspekti takmičenja, finansiranja i bezbednosti. Ali, ponavljam, do nas dosad nije došla ni inicijativa za takvu ligu – objasnio je Srebrić.

Vlatko Marković, koji je zbog gripa morao otkazati najavljenu posetu Beogradu, gde je bio pozvan na promociju knjige Fredija Kramera o Stjepanu Bobeku, izneo je u novinama razmišljanje slično Srebrićevom:

– Poznat je naš stav prema regionalnoj ligi. Ukratko, nismo za to. Ne izbegavamo razgovore, samo i ne pristajemo na kopiju onoga što imaju košarkaši i vaterpolisti. Ni govora, makar se uključili i Bugari, koje nagovara moj kolega iz Beograda Tomislav Karadžić.

Marković je napomenuo i kako ideja o regionalnoj ligi nije počela juče da se pominje:

– Dug je put do realizacije. Tajni nema. Nismo ni za kakvu balkansku, već za srednjoevropsku ligu, za koju bi ključno bilo da se pronađu sponzori, koji bi najuspešnijim klubovima mogli zagarantovati izdašnu finansijsku nagradu, kad se već ništa ne zna o tome kakva bi mogla biti ona sportska. Prvi bi trebalo da dobije pet miliona evra, drugi četiri, treći tri. To podrazumeva bogat odziv sponzora i TV kuća. Iz svake države nastupala bi po dva kluba, a bezbednost na stadionima i oko njih morala bi biti apsolutna, zagarantovana!

U horsko "ne" potom se uključio i onaj koji je do juče bio "za" – Pero Vićan, pojašnjavajući da je ono što je pričao u Beogradu, u stvari, bilo iznošenje njegovog stava, a ne i službeno mišljenje organizacije čiji je potpredsednik.



Glasovi

Nedavno su s dve strane, iz Beograda i Sarajeva poslati glasovi o tome da se na ovu temu razmišlja, pa i ne samo to.

- Vreme je za ozbiljne razgovore, i to odmah, da bismo posao započeli za godinu-dve... Ali, mislim da je za fudbal jadranska liga skučena. Pun pogodak bi bio ako bi u toj ligi igrali i najbolji timovi ostalih naših suseda. O tome ćemo pričati i sa Mađarima, Bugarima... - izjavio je početkom februara prvi čovek našeg saveza Tomislav Karadžić.

Predsednik FS BiH Iljo Dominković je tih dana rekao da bi trebalo ozbiljno analizirati celu priču i najpre dobiti saglasnost Uefe, a kako su novine iznele, između redova se dalo naslutiti da bi FS BiH podržao ideju o regionalnoj ligi

- Ideja pobuđuje zanimanje, s tim da je potrebno napraviti širi elaborat za njenu realizaciju. Niz je nerazjašnjenih pitanja, a pod brojem jedan, da li bi ovakvu ligu odobrila UEFA, koja je nadležna za to. Drugo pitanje je da li bi klubovi prihvatili učešće u regionalnom takmičenju ako ne bi mogli da izbore plasman u Evropu. I na kraju, upitno je finansiranje, jer ako nema novčane dobiti, pitanje je da li bi klubovi hteli da igraju - rekao je Dominković "Nezavisnim novinama".
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
Korisnikov avatar
Zeljafcv
Postovi: 1473
Pridružio se: Sre Jun 25, 2008 1:41 am

Post od Zeljafcv »

Blic:
Radmori Antić, selektor fudbalske reprezentacije

Balkanska liga nije spas



„Znam šta svakom Srbinu znači fudbalska reprezentacija i tvrdim vam da ću sve učiniti da na nju svi zajedno, kako u Srbiji, tako i u Republici Srpskoj, budemo ponosni“, poručio je juče selektor „orlova“ Radomir Antić na kraju svog predavanja na seminaru za trenere u Banjaluci.

Antić je u grad na Vrbasu doputovao na poziv čelnika Fudbalskog saveza Republike Srpske, a njegova tema na predavanju je bio „Fudbal posle Evropskog prvenstva 2008. godine“. Treneri iz cele BiH su imali priliku da čuju objašnjenja selektora Srbije o značaju igre pasova, sistemima igre i prelaska iz faze odbrane u fazu napada i drugim stvarima koje čine moderan fudbal, ali i o tome kako je stvorio pozitivnu atmosferu među „orlovima“.
Novinare su interesovale tekuće kvalifikacije za odlazak na Svetsko prvenstvo, odnosno predstojeće gostovanje Rumuniji. Selektor Srbije smatra da „orlovi“ sve drže u svojim rukama.
- Došli smo u situaciju da sa mečevima kod kuće možemo da rešimo pitanje odlaska na Mondijal i zbog toga mislim da se u Južnu Afriku ide preko Beograda. Kada to govorim, ne mislim samo na igru već i na celokupnu atmosferu, pun stadion i to da narod veruje u nas. Uveren sam da smo na dobrom putu i sigurno ću biti poslednji čovek na kugli zemaljskoj koji će da posumnja u naš rad i uspeh.
On je istakao da nema ništa protiv toga da Srbija odigra jednu utakmicu sa selekcijom RS u Banjaluci ili u nekom drugom gradu Republike Srpske.
- Ja sam uživao u seminaru i nisam se dvoumio da dođem kada sam dobio poziv gospode iz Fudbalskog saveza RS. Nemam ništa protiv da dođemo ovde i odigramo meč. To bih, bez sumnje, i voleo, ali meč treba da dogovore ljudi čiji je to posao.
Klupski fudbal u svim zemljama nastalim raspadom SFRJ na niskim je granama, a Antić je izneo svoje mišljenje o stvaranju regionalne lige o kojoj se sve više govori.
Ne mislim da je regionalna liga izlaz iz sadašnje situacije, ali sigurno treba uraditi podobnu analizu o tome šta bi ona mogla da donese u nekom narednom periodu. Dobro je što se ta kompletna priča pokrenula i što se o njoj govori, međutim, da bi se išlo napred i bilo uz rame jakim fudbalskim zemljama u Evropi, potrebno je sadašnje stanje u fudbalu sagledati realno i tražiti izlaz iz njega.

Na pitanje kome daje više šansi u narednom duelu Lige šampiona između Intera i Mančester junajteda, u kojima će ekipe voditi Žoze Murinjo i Aleks Ferguson, Antić je indirektno dao prednost ekipi škotskog stručnjaka.
Ja sam oduševljen trenerom Mančester junajteda ser Aleksom Fergusonom. Kada se o njemu govori, treba da se ustane. To je čovek koji traje zaista dugo i koji je uradio mnogo toga, ne samo za svoj klub već za kompletan evropski fudbal. Na poslednjem meču protiv Vest Bromviča napravio je zaista genijalan potez postavljanjem Rajana Gigsa na mesto ispred svoje odbrane. To verovatno niko drugi ne bi uradio, a Velšanin je bio najzaslužniji za pobedu svog tima jer je oduzeo dve lopte, posle kojih su pala dva gola. Zbog toga sam više za njega i njegovu filozofiju igre- zaključio je Antić.

Savićević: Nova liga nije moguća

Dejan Savićević, predsednik Fudbalskog saveza Crne Gore, odbacuje mogućnost formiranja regionalne lige:
- Regionalna liga je glupost! Naravno, bilo bi to lepo kad bi bilo moguće. Dosta je tehničkih detalja koje prvo treba rešiti. Pre svega, ko bi vodio takmičenje, šta bi dobio šampion, šta bi se dogodilo s nacionalnim ligama... Problem su i termini, tako da mislim da je formiranje regionalne lige nemoguća misija.
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
Korisnikov avatar
Zeljafcv
Postovi: 1473
Pridružio se: Sre Jun 25, 2008 1:41 am

Post od Zeljafcv »

GRADJANSKI LIST
Tole demantovao Vlatka: Regionalka u igri

Pre svega, razgovaralo se, nije da nije. Zatim, nije tačno da se Mišel Platini usprotivio ideji. Sve to, a vezano za regionalnu ligu koja bi jednog dana mogla da krene na balkanskom prostoru, rekao je predsednik srpskog saveza Tomislav Karadžić za tportal. Uza sve to, Karadžić je naveo da veoma trezveno gleda na eventualno uvođenje lige. Ako može – može, ako ne...

U tekstu tportala iznosi se da predsednik srpske kuće fudbala u razgovoru s njihovim novinarom nije skrivao da daje glas za tu ideju.

– Ja sam apsolutno zagovornik te ideje. Ako realizacija bude moguća, zašto ne. Ako ne bude, ništa... Mislim da je krajnji rok da počnemo davati konkretne odgovore na to pitanje jer je jasno da nas kvalitet srpske lige i liga u regiji tera na razmišljanje o zajedničkom projektu – rekao je Karadžić i dodao da tako nešto nije jednostavno i da se ne može početi odmah.

Kako je naveo, mnogo je prepreka, ali bi se problem s viškom termina umanjio kada bi se pokušalo krenuti s kupskim sistemom takmičenja:

– Verujem da bi se tako nešto bogato ekonomski stimulisalo.

Prvi čovek FS Srbije izneo je da je već obavio razgovore s predsednicima saveza iz regije, pominjući i svog kolegu iz Zagreba Vlatka Markovića, koji je dan ranije to demantovao:

– Gospodin Marković nije mogao da dođe u Beograd na promociju knjige o Stjepanu Bobeku, ali smo razgovarali pre desetak dana. U sledećim mesecima naći ćemo se s ostalim kolegama iz regije u Beogradu, Zagrebu, Budimpešti ili Bratislavi i videti može li se naći rešenje. Ako ne može, treba i to otvoreno reći.

Uz gorući problem bezbednosti, osnovna prepreka je stav Uefe, rekao je novinar tportala, pa nastavio konstatacijom da se uopšte smatra da je Nion negativno nastrojen prema regionalnim projektima:

– To i nije sasvim tačno. Nedavno se u Nionu predsednik Uefe Mišel Platini raspitivao o toj temi, o tome da li to sve zajedno ima smisla. Prilikom njegove posete Beogradu, početkom marta, dublje ćemo analizirati te stavove.

Tome je suprotstavljeno mišljenje da Uefa nije pustila pobednika nedavno rasformirane skandinavske Rojal lige u svoja takmičenja, pa i da se ne vidi zbog čega bi taj slučaj bio drugačiji.

– Mišljenja sam da rukovodstvo Uefe razmišlja o poboljšanju kvaliteta fudbala na ovim prostorima i da shvata da trenutno stanje i broj gledalaca nisu adekvatni našim potencijalima.

Predsednik FSS još je rekao i da je plan da se u buduće takmičenje uključe i klubovi izvan područja bivše države, ali da ne želi reći o kojim se klubovima i državama radi sve dok se ne bude stupilo u konkretne pregovore.


Selektorska

Radomir Antić je na tu temu progovorio u Banjaluci, navodeći kako ne misli da je regionalna liga izlaz iz sadašnje situacije:

– Ali, sigurno je da treba uraditi podrobnu analizu o tome šta bi ona mogla da donese u nekom narednom periodu. Dobro je što se ta kompletna priča pokrenula i što se o njoj govori, međutim, da bi se išlo napred i bilo uz rame jakim fudbalskim zemljama u Evropi, potrebno je sadašnje stanje u fudbalu sagledati realno i tražiti izlaz iz njega.
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Post od limanfkv »

Grobarima srpskog fudbala je izgleda mala liga, male pare su pokrali...
Lopovi bi , da su zeleli , do sada doneli zakon o privatizaciji u sportu,ali tesko to ide kada su mnoge vazne glave ukljucene u raznorazne malverzacije u ovom napacenom fudbalu.
Nije ni cudo sto nase ekipe ispadaju od Izraelaca,Kiprana i sl. ,cudo je da uopste nekog i pobedimo u toj evropi i bliskom istoku.

Kvalitet fudbala sigurno nece popraviti neki novi svemirski stadioni, neke nove vece cene ulaznica, neki novi pajaci koji ce da kradu.Licno sve jedno mi je ko me krade,dali ovaj ili onaj....Dok ne odu sve lopine i svi grobari naseg fudbala bice malo dobrog.Pa pogledajte samo ta imena ljudi koji pregovaraju.Da li njima iko-ista veruje?

Ono sto cete dobiti sigurno su nove varnice u ovom ogromnom buretu baruta.I dalje je mnogo boli, mnogo mrznje, i morace jos mnogo vremena da prodje (ako ikada i prodje) da bi se neke rane ublazile,smanjile...

Sa druge strane takvu ligu imate u Skandinaviji i naravno, da nije moglo da se uskladi sa Uefom,nego se igra za, zamislite, njegovo velicanstvo - PARE.

Licno nikada necu doci na neku regionalnu ligu, kao sto ni u kosarci na Vojvodina Beobanku nisam otisao.
chinaman
Postovi: 247
Pridružio se: Pon Dec 08, 2008 6:04 am

Post od chinaman »

Potpisujem. Apsolutno sam protiv svake regionalne lige i mislim da taj projekat nema nikakvu perspektivu. Pogledajte samo kosarkasku regionalnu "ligu bez briga" pa ce vam sve biti jasno.
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4004
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Post od budababa »

Najveci problem kod ovakvih takmicenja je to sto ona okupljaju iskljucivo bogate klubove, dok mali klubovi nemaju sta da traze i moraju da se zadovolje igranjem u oslabljenim domacim ligama, koje vremenom postaju jos slabije. Pogledajte samo slicno takmicenje u kosarci. Pa zar ne bi bilo bolje da se igra iskljucivo domace prvenstvo, jer bi to bila prilika za razvoj manjih centara i stvaranje mladih talenata? Kakav motiv ima neki klinac iz Cacka ili Kraljeva da pocne da trenira kosarku, kada zna da ce celu sezonu igrati "male" utakmice i tek na kraju odigrati par utakmica sa jacim ekipama poput partizana, zvezde ili nas? Mogu li takve ("male") utakmice da doprinesu popularnosti kosarke u tim mestima? Svakako da ne. Na kraju cemo imati slucaj kao i u vaterpolu, u kojoj se igra liga u kojoj ucestvuju svi osim partizana, i da pobednik te lige na kraju odigra finale sa "nedodirljivim". I u kosarci stvari vec idu u tom pravcu. Druga stvar koja upada u oci je publika. Nije ista publika na fudbalskoj utakmici sa jedne strane, i na kosarkaskoj ili odbojkaskoj sa druge. Gostovanje u bilo koju susednu drzavu bice utakmica visokog rizika i kao takvo najverovatnije zabranjeno. Znaci, na utakmice bi dolazila samo domaca publika, prvenstveno zbog vredjanja, a ne zbog kvaliteta fudbala. Medjutim, svakog cuda za tri dana... Pogledajte koliko su publike na pocetku privlacili mecevi NLB lige izmedju srpskih i hrvatskih klubova, a koliko je to danas aktuelno. Koliko ljudi dodje u Novi Sad, Beograd ili Vrsac da gleda utakmicu protiv splita ili zagreba? Jalova racunica, klubovi jedva pokriju troskove organizovanja utakmice.

Dakle, ja sam protiv regionalne lige, a za jacanje domaceg prvenstva i ozivljavanje centara koji su pred gasenjem ili zapostavljeni. A ako se sretnemo u Kupu UEFA... Pa, sta se mora, nije tesko :wink:
Odgovori