Regionalna liga

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Korisnikov avatar
churguzijanac
Postovi: 2018
Pridružio se: Uto Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Regionalna liga

Post od churguzijanac »

Da, ponovo aktuelno, ali ne na nivou većem od onog od pre 3 godine. Mada, kada bi se igrala sigurno bi dala rezultate već posle 2-3 godine.Tek zavrseno prvenstvo u rukometu govori da nismo zreli za ovakvo takmičenje, pogotovo u fudbalu gde je kontrolu nad huliganima mnogo teže ostvariti.
______________________
Zdravko Rajkov
FK Vojvodina 1950-1962
Korisnikov avatar
andi_fkv
Postovi: 146
Pridružio se: Čet Avg 18, 2011 11:54 pm
Lokacija: Makedonija

Re: Regionalna liga

Post od andi_fkv »

Sa ovim timom sad mozemo biti prijatno iznenadjenje u regionalnoj ligi. E sad, problem je u organizaciji. Navijaci, stadioni, favorizovanje pojedinih ekipa itd.
Једем лук и сланине навијач сам Војводине
playmaker
Postovi: 514
Pridružio se: Ned Sep 18, 2011 1:31 am

Re: Regionalna liga

Post od playmaker »

Ja uopste ne vidim koji to klub iz okruzenja moze da donese neki napredak bilo kojem nasem klubu pojedinacno. (U vidu konkurencije i uzajamnog napredovanja)
Samo bi doslo do toga da se ugase i ovo malo klubova sto je ponovo pocelo da "zivi" Sloboda,Kragujevac itd.

I to navijacko,ta medijska paznja i sve ostalo bi trajalo mesec dana i dosli bi na isto.
Jednom smo se odvojili od njih, nema mi sa njima sta vise da trazimo kao sto i oni nema sa nama. Use i u svoje kljuse.
Ovu ligu treba smanjiti, otarasiti se mafije i bili bi nesto slicno Holandskoj ligi sto je za nas odlicno.
Imamo talenta sto je osnovni preduslov za bilo sta, nama sem Dinama ZG(i to je diskutabilno) ne mogu biti konkurencija niko sem Rumunskih klubova koji inace nisu zainteresovani za ligu.
Sami ti Rumuni su dokaz kako ako se pravilo radi moze liga da se digne na zavidan nivo.
Nama Crna Gora,Bugarska,Makedonija itd ne mogu dici kvalitet nikako.

Nije sve tako kako se prica, i u staroj Jugi setite se kako je bilo guranja pojedinih klubova i kakvih sve mesetarenja.

I za kraj mi nismo jos tim, cak smo daleko od toga. To sto imamo na papiru ne znaci nista dok se to ne potvrdi na terenu. :idea:
Korisnikov avatar
andi_fkv
Postovi: 146
Pridružio se: Čet Avg 18, 2011 11:54 pm
Lokacija: Makedonija

Re: Regionalna liga

Post od andi_fkv »

Ponovo aktivna ova tema
http://www.index.hr/sport/clanak/uefin- ... 00014.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Једем лук и сланине навијач сам Војводине
Korisnikov avatar
vosa do groba
Postovi: 375
Pridružio se: Čet Dec 15, 2011 10:09 pm

Re: Regionalna liga

Post od vosa do groba »

Ovim bi samo iovako ocajan srpski fudbal postao jos gori....
Mars iz kluba ciganski olosi !!!
Korisnikov avatar
Telep
Postovi: 202
Pridružio se: Pet Jul 22, 2011 2:05 pm
Lokacija: North Telep

Re: Regionalna liga

Post od Telep »

Ovo trenutno nikako ne bi bilo dobro za nas fudbal. Taman su poceli da se vracaju neki fudbalski centri kao sto su Kragujevac, Uzice, Subotica (nadam se dogodine Nis), regionalna liga bi opet svela sve na blizance :roll:
Sremac, Sremac Špricer Boys!
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Regionalna liga

Post od limanfkv »

Idiotluk.
Korisnikov avatar
Marcello
Postovi: 954
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 2:21 pm
Lokacija: uvek na našoj strani

Re: Regionalna liga

Post od Marcello »

Zasto idiotluk?

Prvo, stadioni bi bili puniji, dalje, blizanci ne bi mogli da nameste celo prvenstvo, a ovi "probudjeni" fudbalski centri bi igrali u srpskoj ligi - pa neka se dokazu i udju u regionalnu...
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
playmaker
Postovi: 514
Pridružio se: Ned Sep 18, 2011 1:31 am

Re: Regionalna liga

Post od playmaker »

Marcello napisao:Zasto idiotluk?

Prvo, stadioni bi bili puniji, dalje, blizanci ne bi mogli da nameste celo prvenstvo, a ovi "probudjeni" fudbalski centri bi igrali u srpskoj ligi - pa neka se dokazu i udju u regionalnu...
1. Puni bi bili prve dve nedelje i onda sve po starom, srazmerno kvalitetu.
2. Seti se stare Juge i reci mi da se i tada nisu gurale ekipe i nije se namestalo.
3. Ja sam pre za budjenje nasih centara nego da se igra sa nazovi klubovima iz okruzenja koja rade po istom principu kao i mi. U vrhu su mafijaski klubovi a ostali igraju 3 za 3.

Od svih liga koje se spominju kao potencijalne jedino Rumuni nesto vrede ostalo je zamajavanje...
U prevodu ja ne vidim niti jednu stavku koja moze da doprinese kvalitetu, jedino dobro je napala koja ce da traje mesec dana plafon i to pod uslovom da neko nekog ne ubije na tribinama.
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4004
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Re: Regionalna liga

Post od budababa »

Mondo napisao:UEFA načelno podržava regionalnu ligu, ali...

"Šta bi dobio pobednik takve lige? Kada bi se odigravala? Još nemamo te odgovore, ali postoji načelna saglasnost UEFA", kaže Damir Vrbanović, potpredsednik Komisije za takmičenje Evropske kuće fudbala.

Pokretanje regionalne lige i u fudbalu ponovo zauzima deo pažnje javnosti. Bar jedan dan.

Hrvatski novinari otkrili su u sredu ujutro da UEFA blagonaklono gleda na oživljavanje lige "Od Vardara do Triglava, pa i šire", čak zakazali i njen početak, a generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije (FSS) Zoran Laković potom izjavio za MONDO da o tome još nema ni govora.

U uvodnoj rečenici članka o toj ligi, hrvatski "Globus" je napisao: "Od proleća 2015. počinje regionalna liga sa 16 klubova iz osam zemalja: Dinamo i Hajduk opet će se boriti s Crvenom zvezdom i Partizanom, a BBB i Torcida mlatiti s Delijama i Grobarima".

Popodne se oglasio i Damir Vrbanović, funkcioner zagrebačkog Dinama i potpredsednik Komisije UEFA za takmičenje.

Precizirao je da je krovna fudbalska organizacija na tlu Evrope dala "načelno pozitivan stav prema transnacionalnim takmičenjima", ali pod određenim uslovima:

- Da termini odigravanja ne remete termine nacionalnih takmičenja i da postoje svi potrebni sportski, marketinški i sigurnosni uslovi da bi se to takmičenje održalo.

"Projekat bilo kakve regionalne lige i dalje je na nivou ideje. Prvo je pitanje šta bi dobio pobednik takve lige. Kada bi se ona odigravala? Sve su to pitanja na koja još nema odgovora".

"Načelno smo o toj mogućnosti razgovarali u Budvi, a kod svih predsednika (Saveza) postojala je načelna saglasnost, uz dozu rezerve, koja se tiče pre svega sigurnosti. Potrebna nam je jasna finansijska konstrukcija, te marketinški plan, pre nego se krene prema bilo čemu", rekao je Vrbanović za portal Tribina.hr.

U javnost je čak i "procurela" informacija da će liga biti formirana 2015. godine:

Funkcioner UEFA kaže da je to proizvoljna prognoza.

"O datumu još nema ni govora, s obzirom na to da je cela stvar još na nivou načelnog dogovora".
Mondo napisao:FSS za MONDO: Nema regionalne lige

Da li je sazrelo za formiranje regionalne lige u fudbalu, neke vrste nove ex-YU lige, koja je, nesumnjivo bila jedna od najjačih u Evropi u ono vreme "kada smo se voleli"?

Sigurno je da nije. Toliko je problema u fudbalu i u klubovima u zemljama regiona, počev od finansijskih, preko huligana, odnosno bezbednosti, da bi takva liga donela dodatne glavobolje svima u zemljama bivše Jugoslavije. Bar u ovom trenutku.

Ko ne bi voleo ponovo da gleda okršaje Partizana i Dinama, Crvene zvezde i Hajduka, Željezničara i Sarajeva, Vardara i Olimpije, Vojvodine i Rijeke...!? Malo je takvih koji bi rekli da ne bi voleli. Svakako je da bi ta liga podigla kvalitet fudbala u regionu, iznedrila nove asove, klubovi bi postajali konkurentniji u evropskim ligama...Naravno, pod uslovom da klubovi prvo podignu svoj kvalitet.

Ali, svako ko iole prati dešavanja u svim ligama zemalja ex-YU shvata da je to, za sada, teško ostvarivo. Nerealno.

Iz Zagreba je danas odjeknula vest da je UEFA, na nedavnom sastanku čelnika nacionalnih saveza iz regiona(Srbija, Hrvatska, BiH, Crna Gora, Makedonija, Slovenija, Bugarska, Mađarska), ubeđivala (čak se u hrvatskim medijima upotrebljava termin "zapoveda") da se formira takva liga!?

U uvodnoj rečenici članka o toj ligi, hrvatski "Globus" je napisao ovo: "Od proleća 2015. počinje regionalna liga sa 16 klubova iz osam zemalja: Dinamo i Hajduk opet će se boriti s Crvenom zvezdom i Partizanom, a BBB i Torcida mlatiti s Delijama i Grobarima".

Navodno su baš na tom sastanku u Budvi čelnici saveza dali načelnu podršku ideji o formiranju srednjeevropsko-balkanske fudbalske lige.

"Na dvodnevnoj je budvanskoj sjednici otvorena i stara ideja o regionalnom povezivanju klubova s prostora bivše Jugoslavije ili jugo­istočne Europe. Otvorile su se stare, već svima dobro poznate dvojbe o tome je li napokon sazreo trenutak da se i na službenoj razini pokrene inicijativa o odigravanju takvog jednog natjecanja ili s tim superambicioznim projektom valja još pričekati. Kako sam doznao iz izvora bliskih UEFA, svi su sudionici izrazili apriornu zainteresiranost za tu ideju, ali, istodobno, i određenu skepsu, zbog niza objektivnih razloga što ih, u biti, i nije teško razumjeti", piše novinar "Globusa" Darko Hudelist.

MONDO je ovim povodom kontaktirao predstavnike FSS, koji su bili na sastanku u Budvi.

Generalni sekretar srpskog saveza Zoran Laković odmah je, na početku razgovora, sve pojasnio. Bolje rečeno, demantovao.

"Niti je bilo reči o tome, niti smo davali bilo kakvu podršku takvim idejama. Kada god se sretnu ljudi iz saveza zemalja bivše Jugoslavije uvek se o tome neformalno razgovara, ali nikakvih zvaničnih priča, niti sa UEFA, niti savezi međusobno, nije bilo. Ta liga je i dalje u domenu kuloarskih priča", kategoričan je Laković.

Laković je, inače, član Radne grupe UEFA za sagledavanje mogućnosti regionalnih liga na čitavoj teritoriji Evrope. Ta grupa je do sada razmenjivala mišljenja o idejama regionalnih liga na čitavoj teritoriji Evrope, pa su se tako spominjale skandivaske zemlje, Češka i Slovačka, zemlje bivše Jugoslavije...

"Jedino, ali jedino što je do sada dogovoreno, jeste pilot-projekat zajedničke ženske lige Belgije i Holandije pod patronatom UEFA. Na bazi tog pilot-projekta analiziraće se koliko se postiglo, kako je i da li je zaživeo, šta je doneo...i na osnovu svega toga govoriće se dalje o mogućnostima pokretanja sličnih regionalnih liga", podvukao je Laković u izjavi za MONDO.

U Crvenoj zvezdi su za MONDO ponovili ranije stavove o ideji regionalne lige.

Pre svega se postavlja pitanje kvaliteta te lige, odnosno šta bi ona donela srpskom fudbalu, jer osim zagrebačkog Dinama i Hajduka, pa donekle i Rijeke, teško da su ostali timovi iz Hrvatske, BiH, Crne Gore, Slovenije, Makedonije...(a pitanje je koji bi klubovi u nju ušli), bolji i kvalitetniji od timova koji već igraju u Srbiji, odnosno Superligi.

"Da li je Željezničar kvalitetniji od Jagodine, ili Rijeka od Radničkog iz Niša, recimo? Mi mislimo da nije. Samo bismo 'ubijali' srpske fudbalske centre", kažu u Zvezdi.

Takođe, rane od dešavanja 90-ih su sveže, podsećaju u Zvezdi, a na to se nadovezuje i gorući problem bezbednosti. Pitanje svih pitanja je: zbog čega bi se igrala ta liga, kada UEFA, bar prema poznatim i jasno izrečenim stavovima, ne bi podržala prohodnost klubova iz potencijalne Balkanske lige, u evropska takmičenja.

Dakle, u Zvezdi su protiv. Za sada. Ne i apriori. Ako bi se svi ovi uslovi ispunili, odnosno, ako bi kvalitet klubova bio na višem nivou, ako bi se rešila pitanja bezbednosti, ako bi postojala finansijska podloga, i ako bi postojao cilj (čitaj: Liga šampiona, Liga Evrope) zbog čega bi se igrao fudbal u regionu, onda je Zvezda za.

Uostalom, podsetite se šta je predsednik Zvezde Vladan Lukić rekao o ovoj temi još pre dve godine.

U Partizanu su za MONDO rekli da nemaju šta da komentarišu, jer ništa ne znaju o tome što je bilo u Budvi, odnosno da niko klub zvanično nije obavestio, a kamoli o pisanju hrvatskog "Globusa".

"Naš stav o regionalnoj ligi smo više puta iskazivali i ne vidimo potrebu da se ponavljamo. Teško je sve to sprovesti u delo", kažu u Humskoj.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
fare
Postovi: 2744
Pridružio se: Pet Apr 06, 2012 11:32 pm
Lokacija: LALIC

Re: Regionalna liga

Post od fare »

Sta mislite da li ce im uspeti ovo za za regionalnu ligu ? I da li ce biti mesta i za nasu VOSU ? :frown:
Helm
Postovi: 2101
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 2:22 pm

Re: Regionalna liga

Post od Helm »

Bili mi u dotičnoj ligi ili ne, svejedno mi je skroz. Samo da se osnuje što pre.
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Regionalna liga

Post od Stexman »

Ja bih pristao na svaku ligu u kojoj nema blizanaca! Treba to sad mi da forsiramo jer su oni ne zainteresovani i da odigramo bar jednu sezonu regularno bez njih!
Korisnikov avatar
tulip
Postovi: 633
Pridružio se: Pet Jan 23, 2009 10:31 am
Lokacija: tik uz VOŠU

Re: Regionalna liga

Post od tulip »

Da li sam za regionalnu ligu? DA
Da li sam da titovi blizanci budu jedini predstavnici Srbije u regionalnoj ligi? DA
DAJ GOL!!!
Korisnikov avatar
the Gari
Postovi: 1126
Pridružio se: Uto Feb 17, 2009 11:10 am
Lokacija: Jawa Tengah
Kontakt:

Re: Regionalna liga

Post od the Gari »

Ja sam za regionalni kup!

Kada lepo svi regionalni klubovi poispadaju iz Evrope na jesen (ili još u leto), pa na proleće raspizditi kup (koji će naravno biti naš, je l'). Kontam da nije nikakav problem izgrbaviti kod prepoštene Uefe da pobednik igra kvalifikacije za Ligu Evrope, to i tako mogu da igraju klubovi poput Jagodine i šta ti ja znam. Da citiram onog gospodina iz Monpeljea: "Koje je to sranje od takmičenja".

Pozitivne stvari su da blizanci i klubovi koji funkcionišu po sličnom principu u osalim prosperitetnim balkanskim demokratijama ne mogu računati na monopol koji sada imaju u svojim ograđenim "sferama delovanja", pa bi se iz tog ugla moglo malo zakuvati. Da vidimo neku malo drugačiju utakmicu u onom mrcvarećem periodu izmeću marta i maja kad znamo da ne možemo a da ne budemo između 3. i 5. mesta, da se stariji podsete nekih bivših rivala, mlađi vide o čemu se tu radi...

Držim da je priča o "bezbednosti" uvek samo izgovor da se ništa ne promeni, mada je apsolutno tačno da bi utakmice u nekom imaginarnom regionalnom takmičenju bile lišene nekog opipljivog užitka zbog sigurnih nacionalnoisfrustriranih svinjarija sa svih strana (pričalo se o tome na temi o Osijeku) koje se vrlo teško mogu izbeći u ovom socijalnom kontekstu. U svakom slučaju ne bih ja tu previše podizao neka očekivanja; jugoslovenska liga se nikad neće ponoviti i o tome nema priče. A kada je reč o samom fudbalu i navodnoj "koncentraciji kvaliteta"... Kakvog crnog kvaliteta? Kako to kaže mudri Petao Sofronije: "Dva puta ništa su opet ništa"!
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori