Vojvođanska fudbalska scena

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4043
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Milan »

Stexman napisao:ali potrebni su mi igraci :) uglavnom kreativni vezni i napadac.

Kao i Voši, a i ostatku lige... :mrgreen:
POŠTO OBRAZ ???!!!
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od gospodinFKV »

Steta. Javio bih se da ne idem napolje uskoro. Nadam se da ces naci... :cheers:
Korisnikov avatar
omega
Postovi: 140
Pridružio se: Ned Okt 01, 2017 8:23 am

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od omega »

Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Turija »

Meni, uopste, nije zanimljiv. Naprotiv, vidim ga kao plansko urusavanje FKV. Probano je to i pre vise od pola veka, nekoliko puta, ali im nije uspelo. Nece ni ova put.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
omega
Postovi: 140
Pridružio se: Ned Okt 01, 2017 8:23 am

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od omega »

Turija napisao:
Meni, uopste, nije zanimljiv. Naprotiv, vidim ga kao plansko urusavanje FKV. Probano je to i pre vise od pola veka, nekoliko puta, ali im nije uspelo. Nece ni ova put.
Upravo mi je "zanimljiv" zbog svega toga što si naveo, a ima nas koji se sećamo i tih događaja. Ništa loše nisam mislio... možda sam samo nespretno formuliso.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Turija »

omega napisao:
Turija napisao:
Meni, uopste, nije zanimljiv. Naprotiv, vidim ga kao plansko urusavanje FKV. Probano je to i pre vise od pola veka, nekoliko puta, ali im nije uspelo. Nece ni ova put.
Upravo mi je "zanimljiv" zbog svega toga što si naveo, a ima nas koji se sećamo i tih događaja. Ništa loše nisam mislio... možda sam samo nespretno formuliso.
Nisam bio siguran u kom smislu je zanimljiv, pa sam replicirao.
Da je bilo pod znacima navoda, drugacije bih napisao post.
@omega :cheers:

Nije mi jasno otkud sad RFKNS i Proleter u glavnom planu? Je li to, onda, otpala podrska projekta sa Mladost Gat? Ili je i to ostalo aktuelno, samo da bi se Vosa sto vise rusila?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
slanobarac
Postovi: 3446
Pridružio se: Uto Dec 09, 2008 4:57 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od slanobarac »

Turija nemoj sve gledati kao neku zaveru protiv Voše. Bar ja to ne vidim tako. RFKNS je istorijski i takmičarski potreban gradu. Slanobarci bi ovde bili žrtvovani na uštrb Mladosti koja ima daleko manju važnost i dosta su ispod Proletera. Slanobarci dolaze sa gradske margine i zato su oni odabrani da izvuku RFKNS. Mladost će se gurati koliko god moguće a Proleter će na žalost nestati.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Turija »

@ slanobarac
Mislim da posmatras Vosu i FKNS iz perspektive EXYU, a to se promenilo za 180 stepeni.
Vosa je bila od drzavnog i pokrajinskog znacaja, a FKNS gradskog.
Danas je grad Novi Sad, u svakom pogledu, jaci od Pokrajine, a Srbiju, realno, Vosa ne zanima.

Mislim, nema problema - Grad ne voli FKV, ne voli njenu tradiciju i uspehe. OK, neka se okrene ka FKNS, ali neka oslobodi Vosu iz statusa SFRJ i dopusti privatizaciju. Ovako joj veze ruke, a druge gradske klubove podupire velikom podrskom.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Rabba »

Ne postoji ovde zavera protiv nikoga, nemojte ih ni kreirati, neozbiljno je. Previše je džepova političkih koje treba napuniti, zahvalnica koje treba isplatiti, zna se koji je jedan od načina, a jedan redovan i dva dopola kluba očigledno nisu dovoljni. Mladost je postala treći novosadski klub, inicijalno se to pokušalo sa Kabelom, najverovatnije zbog stadiona, ali je poljana na Satelitu prepoznata kao bolje mesto, moguće zbog nesređenih odnosa na stadionu na Štrandu. Proleter je zbog istog tog stadiona(koji nije dovoljan za redovan klub koji treba da puni džepove) prerastao ono za šta je potreban i verovatno je za iskorak odabran RFKNS 1921, koji je, ponovo verujem, takođe izabran zbog svog stadiona.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Korisnikov avatar
omega
Postovi: 140
Pridružio se: Ned Okt 01, 2017 8:23 am

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od omega »

https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/na- ... 28-04-2022
Lazo Bakmaz u Dnevniku takođe piše na ovu temu.
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Radoye »

Moj se deda ponovo prevrce u grobu, jednom vec kad je Proleter ciji je jedan od osnivaca bio doziveo da igra u elitnom rangu takmicarske utakmice protiv njegove Vojvodine i sad kad ce ga utopiti u RFK i ugasiti...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Nevernik II
Postovi: 438
Pridružio se: Pet Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Nevernik II »

Izgleda da su završili fuziju. Novi Sad registrovan za prvu ligu.
Kapiram za jedno dve sezone Mladost ispada iz super lige i Novi Sad ulazi. Onako, slučajnost 😉
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Stexman »

Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Radoye »

:( Ugasen dedin klub, i to samo da bi jos jednom reinkarnirali jebeni NAK/UAC... :frown:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Cane
Postovi: 974
Pridružio se: Pet Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Cane »

Primer odvratnog političkog kombinovanja kojeg u fudbalu u normalnim okolnostima ne bi smelo biti. Frankeštajn kombinacija je ishodovala "porađanjem" ovog nazovi kluba koji treba bojkotovati na svaki način. Jedino pozitivno je da će se oko njega okupiti gomila šljama pa će biti grupisani na jednom mestu. Nadam se da će se, kad dođe vreme za to, ovo što neki nazivaju klubom trajno i zanavek ugasiti.
Odgovori