Vojvođanska fudbalska scena

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Voja »

Turija napisao:E Palanačani, kakve ste šanse promašili protiv crvenog blizanca:frown:
Onaj nasao bas sad Supica na gol da stavi :mrgreen:

Iskreno,nadao si se necemu? Pa mi vise ni u Vosu ne verujemo kad istrci protiv Zvezde,a ne....
Slika
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Turija »

Voja napisao:
Turija napisao:E Palanačani, kakve ste šanse promašili protiv crvenog blizanca:frown:
Onaj nasao bas sad Supica na gol da stavi :mrgreen:

Iskreno,nadao si se necemu? Pa mi vise ni u Vosu ne verujemo kad istrci protiv Zvezde,a ne....
Isto sam pomislio (gde baš sa Supić na golu :) a ne onaj nabeđeni golman).Međutim,, bi mi krivo što ga Palančani ne dadoše.
Naravno, nisam se nadao protiv zvezde, ali povuče me želja :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
MiSmoFKV!
Postovi: 1253
Pridružio se: Pet Maj 24, 2013 11:39 pm

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od MiSmoFKV! »

http://sport.blic.rs/fudbal/domaci-fudb ... lu/kb5pvhw" onclick="window.open(this.href);return false;
Opasni Čuružani :mrgreen:
Bugi
Postovi: 7
Pridružio se: Sre Sep 03, 2014 4:32 pm

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Bugi »

Nisam znao da FK Veternik na gostovanja ide Vosinim autobusom. Danas vidim u nekom selu kod Sremske Mitrovice.
Korisnikov avatar
Djisa
Postovi: 1187
Pridružio se: Ned Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Djisa »

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.p ... id=1329699" onclick="window.open(this.href);return false;

Bez moje zele da politizujem. Ako nije u redu, neka administrator slobodno izbrise.
Pa da se ne ljubimo!
Korisnikov avatar
novosadjanin
Postovi: 1351
Pridružio se: Pon Nov 13, 2006 12:30 pm
Lokacija: CURVA OCCIDENTALE

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od novosadjanin »

Da li je jos neko nacuo da ovogodisnji uzlet Proletera sa Slane bare ima veze sa Zvezdanom Terzicem?
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
lazarr
Postovi: 812
Pridružio se: Sre Okt 20, 2010 10:01 am

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od lazarr »

novosadjanin napisao:Da li je jos neko nacuo da ovogodisnji uzlet Proletera sa Slane bare ima veze sa Zvezdanom Terzicem?
Nema veze sa Terzićem ali itekako ima veze sa Kokezom.
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Rabba »

novosadjanin napisao:Da li je jos neko nacuo da ovogodisnji uzlet Proletera sa Slane bare ima veze sa Zvezdanom Terzicem?
Kuloarske priče su da su Vranje i Proleter u sprezi sa bata Kokezom. Obzirom da Vranje lagano kiksa, možda se tu nešto i promenilo...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
lazarr
Postovi: 812
Pridružio se: Sre Okt 20, 2010 10:01 am

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od lazarr »

Rabba napisao:
novosadjanin napisao:Da li je jos neko nacuo da ovogodisnji uzlet Proletera sa Slane bare ima veze sa Zvezdanom Terzicem?
Kuloarske priče su da su Vranje i Proleter u sprezi sa bata Kokezom. Obzirom da Vranje lagano kiksa, možda se tu nešto i promenilo...
Vranje je na 1 mestu a Proleter na 2. Ako neko kiksa, to je Metalac koji kasni 5 i 4 boda u odnosu na prve 2 ekipe.
Sve ide po zamišljenom planu a u prilog tome ide i igra Vranjanaca preključe u NS. Bukvalno nisu šutnuli na gol. Jedva su par puta prešli pola.....
Korisnikov avatar
salefkv
Postovi: 592
Pridružio se: Sre Avg 01, 2012 11:28 am

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od salefkv »

Danas sam cuo jednu mnogo sramnu pricu. Navodno posto su Scepanovic i Kokeza u Proleteru planiraju da posle promocije u superligu naprave fuziju na fazon FK Brodarac Proleter, sediste kluba bi bilo u bg-u, igrali bi na ofkinom stadionu a Proleter bi poceo ponovo iz sestog ranga. Nista nije provereno, cuo sam iz nepouzdanih izvora ali u ovoj ligi nista vise me ne bi zacudilo...
Korisnikov avatar
naseljekolumbija
Postovi: 1101
Pridružio se: Čet Avg 02, 2012 12:03 pm
Lokacija: NS,NN

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od naseljekolumbija »

Хаха на офк-ином стадиону!!? Ма Слана бара је Вембли за ту рупу. Стадион ће се срушити сам од себе. Али као што си рекао ништа ме не би чудило.
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Stexman »

To se pretprosle godine pricalo za OFK- u i Backu. Al nije bila istina sva sreca.
Korisnikov avatar
Душан
Postovi: 471
Pridružio se: Sub Apr 22, 2017 11:11 pm

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Душан »

Ма какав Пролетер, који Кокеза, кад Кабел улази у српску лигу :D
Korisnikov avatar
N13
Postovi: 1969
Pridružio se: Pet Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od N13 »

U Vojvodjanskom fudbalu se trenutna desava jedna uzasna stvar, politicki navodjena, a medijski totalno neispracena. Tek poneki portal napise nesto o ovome.

Napisacu ovde samo ono sto sam cuo da se desava, ali ne garantujem da su stvari 100% takve.

U Somboru se (jos uvek) nalazi jedan od najstarijih klubova u Srbiji (FK Radnicki, osnovan 1912. godine). Tom klubu upravo preti sudbina Proletera iz Zrenjanina, Hajduka iz Kule ili Apatinske Mladosti.
Radnicki Sombor mozda nije previse bitan za srpski fudbal, ali je svakako jedan od znacajnijih klubova u vojvodjanskom fudbalu.

Naime, klub duguje nesto vise od pola miliona evra, i izuzetno tesko posluje, ali sve ove godine opstaje nekako, bez ikakve podrske grada.
Takodje, u opstini Sombor, postoji jos jedan klub, FK Stanisic (iz istoimenog sela), osnovan 1920. godine. Od ove sezone, Stanisic treba da igra isti rang takmicenja kao i Radnicki Sombor (4. rang).
Lokalni mocnici i politicari dosli su na ideju da prave fuziju ta 2 kluba, kako bi se Radnicki resio dugova. Predlog je bio da se spajanjem ta 2 kluba stvori novi klub "slicnog imena i grba, ali novo pravno lice" kao sadasnji Radnicki.
Da bi to proslo, bilo je neophodno da ta ideja prodje i na skupstini FK Stanisic i na skupstini FK Radnicki. FK Stanisic je organizovao nelegalnu skupstinu (makar navijaci Vojvodine razumeju kako je to), gde nije prosustvovalo ni 20% clanova skupstine, vec samo ljudi bliski politicarima i lokalnim mocnicima (7 clanova). Prihvatili su predlog o menjanju imena kluba, i preseljenja kluba iz tog sela u Sombor, na gradski stadion. FK Stanisic je promenio ime u 'FK Radnicki 1912' (klasicna kradja identiteta drugog kluba... Stanisic nema nikakve veze sa godinom 1912 niti sa imenom Radnicki).
Medjutim, problem nastaje kada skupstina FK Radnicki (pravi Radnicki) odbija da se fuzionise sa klubom koji je politicki navodjen i time izgubi svoj identitet koji je gradjen 106 godina!

Tada krece pakao za FK Radnicki. Isterani su prakticno sa stadiona (gradskog stadiona?!), zabranjeno im da koristi klupske prostorije, zabranjeno im da koriste novoizgradjenu tribinu na stadionu, itd.
Doslo je do situacije da se u 4. rangu u istoj ligi takmice 2 kluba:
- FK Radnicki Sombor (osnovan 1912. godine, sa istorijom i tradicijom, bez ikakve podrske grada)
- FK Radnicki 1912 (osnovan 2018. godine, unistavanjem seoskog kluba iz Stanisica, ima podrsku grada i lokalnih mocnika)

Da stvar bude gora, politicari u gradu teraju svoje clanove da idu na utakmice, i nalozeno im je da svako od njih mora povesti jos nekog (jer Somborci nece da gledaju ovaj novi Radnicki). Takodje, poceli su i da finansiraju navijacku grupu, tzv. 'Vojvode Sombor', da bi presli da navijaju za ovaj novi Radnicki (cuo sam da je jedan deo tih navijaca i presao da prati taj novi klub... pare su cudo).
Takodje, osnovan je novi klub Stanisic, koji krece iz beton lige (iako su posteno izborili plasman u 4. rang).
U ovaj novi, lazni, Radnicki, uplivale su ogromne pare, i kako kazu cilj je da Sombor dobije superligasa (za trenera je postavljen covek koji je uveo Proleter NS u superligu).

Tek poneki mediji su ovo ispratili. Evo saopstenja i nekih tekstova o ovome:
- http://www.soinfo.org/vesti/vest/20125/ ... ni-kupiti/" onclick="window.open(this.href);return false;
- http://www.soinfo.org/vesti/vest/20127/ ... editacija/" onclick="window.open(this.href);return false;
- http://www.soinfo.org/vesti/vest/20136/ ... ste-dobro/" onclick="window.open(this.href);return false;
- https://www.srbijasport.net/vest/41749/ ... tanisicu/f" onclick="window.open(this.href);return false;

Izvinjavam se na duzem postu, ali mislim da je bitno da se javnost sa ovim bolje upozna. Ne gine nam novi politicki klub u saveznom rangu, a ugasena 2 stogodisnjaka sa tradicijom...
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post od Rabba »

Upoznat sam sa temom, pa sam malo i ispratio situaciju, u fudbalu je već objavljen prelazak Stanišića u Sombor, nisam siguran da je u pitanju SuperLiga, mislim, po onome što sam čuo da ciljaju Prvu ligu, pa će posle, kao, videti. Ima ta priča navodno i potpriču, predsednik Stanišića je navodno uhvaćen u nekakvim nelegalnim radnjama, pa je kao kompenzaciju bio primoran da klub preseli u Sombor. Ozbiljno je ulagano tamo u fudbalski klub, čak su po pričama imali i filijalu u Crvenki. Ali, pade čovek, i sad su tu priču preuzeli po političkoj liniji. Priča sa Stanišićem neodoljivo podseća na priču jednog drugog kluba iz okoline Sombora, Solunca iz Rastine, ko pomnije prati niže lige znaće. U svakom slučaju otužno i sulud pokazatelj onoga što naš fudbal danas jeste... Samo da se dopunim, Solunac nikako nije bio zdrava priča, pa zaključite sami.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Odgovori