fkvojvodina.com

It is currently Wed Oct 18, 2017 6:29 am

All times are UTC + 1 hour

Post new topic Reply to topic  [ 2916 posts ]  Go to page Previous  1 ... 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192 ... 195  Next
Author Message
 Post subject: Re: Stadion "Karađorđe"
PostPosted: Tue Aug 23, 2016 11:32 am 

S obzirom da će tržni centar bukvalno da diše za vratom istoku (po nacrtu, nekih 15 metara max), od rekonstrukcije i dizanja istoka verovatno neće biti ništa. Mada, ako može zgrada komunalaca da se liže sa jugom, što ne bi i šoping mol sa istokom :oops:

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Tue Aug 23, 2016 11:34 am 

Preskupa je to rabota, pogotovo kada se uzme u obzir prostor iza, jer ne znamo ni sami koliko ce onaj buduci trzni centar zauzeti mesta. Za podizanje istoka bi ti trebao prakticno onaj ceo trotoar/parking iza. Prica se o tom podizanju istoka i pokrivanju svih tribina vec xy godina, ali nije to bas tako jeftino, a sad jos postoji i veliko pitanje izvodljivosti s tim trznim centrom.

Premestanje semafora je presmesno jeftina stvar. Platis par radnika da ga odsrafe i premeste sa sve konstrukcijom, i platis jos par elektricara (mozda i inzenjera) da izadju na teren i odrade svoj deo posla. Cifra za jedan fk je presmesna, pogotovo za nas, kome ovaj drugi deo posla moze da odradi gen. sponzor.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Tue Aug 23, 2016 12:04 pm 

Proširivanje istoka je totalno neisplativ projekat, i predstavlja kratkoročno rešenje, budući da se UEFA uslovi na svakih 5 godina pooštravaju.

Po meni je najpametnije sačekati još neko vreme, uz pomoć sponzora, grada, pokrajine, države uraditi malo veću rekonstrukciju. Pre svega napraviti modernu atletsku stazu i ostalo što treba za atletiku na nekom drugom mestu (indeks?), a zatim sve 4 tribine postaviti uz teren na Karađorđu... Tada će biti mesta i za jug i za istok, da se "ne gužvaju". Tada ni premeštanje semafora ni pokrivanje tribina neće biti veći problem... ali potreban je veliki novac.
Takođe bih voleo da se u skorijoj budućnosti zameni i travnata podloga. Jbt englezi imaju savršen teren i u avgustu i u januaru... nikakva razlika u kvalitetu trave preko leta i zime... a tamo je 10 puta gora klima nego ovde. A kod nas jedan pljusak padne, i pola godine teren ne može da se vrati u normalu. Za sneg da ne govorim... A siguran sam da kvalitetna trava i nije toliko skupa, veći problem su kvalitetni ljudi koji umeju održavati takvu travu.

Lokacija uopšte nije problem, sasvim dovoljno mesta ima na trenutnoj lokaciji. Model treba da bude onaj novi stadion u Beču. Prelepo odrađen stadion, a prostor koji zauzima nije ništa veći od prostora na kojem je Karađorđe (čak je i manji):

Image Image

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Tue Aug 23, 2016 12:08 pm 

Kao i sve, em treba para za izgradnju em posle treba to odrzavati.

Evo jedan primer, na Marakani su menjali travu i ugradili i grejace ali oni NIKADA nisu paljeni jer to kosta. :roll:

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Tue Aug 23, 2016 12:44 pm 

N13 wrote:
... a tamo je 10 puta gora klima nego ovde. A kod nas jedan pljusak padne, i pola godine teren ne može da se vrati u normalu. Za sneg da ne govorim... A siguran sam da kvalitetna trava i nije toliko skupa, veći problem su kvalitetni ljudi koji umeju održavati takvu travu.

za tebe mozda jeste ali trava vise voli tu nihovu stalni sitnu kisu i vreme bez snega...
nedostatak kvalitetnih travarosa je svakako boljka, moze se i ovim uslovima odraditi dobar posao sa njom...
eto i Avganistan nas tu ubija...

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Tue Aug 23, 2016 1:23 pm 

У Суботици почела изградња рефлектора?

Не могу да верујем да су ретарди из ФС и оним малобројним гледаоцима из провинције одузели Суперлигу...

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Tue Aug 23, 2016 2:21 pm 

recni galeb wrote:
N13 wrote:
... a tamo je 10 puta gora klima nego ovde. A kod nas jedan pljusak padne, i pola godine teren ne može da se vrati u normalu. Za sneg da ne govorim... A siguran sam da kvalitetna trava i nije toliko skupa, veći problem su kvalitetni ljudi koji umeju održavati takvu travu.

za tebe mozda jeste ali trava vise voli tu nihovu stalni sitnu kisu i vreme bez snega...
nedostatak kvalitetnih travarosa je svakako boljka, moze se i ovim uslovima odraditi dobar posao sa njom...
eto i Avganistan nas tu ubija...

Nedostatak "travaroša" svakako ne stoji. U klubu rade ljudi na održavanju terena koji su posvećeni svom poslu. Znanja ne manjka, problem je finansijske prirode, što će se izgleda u buduće popraviti, dolaskom sponzora.
1 kg kvalitetne trave košta između 800 i 1200 din. Primera radi za jedno dobro podsejavanje u vegetaciji, treba vam oko 250 kg trave po terenu. To je 200.000 din u najboljem slučaju. Slična situacija je i sa đubrivima, herbicidima protiv korova itd itd..
Sve u svemu , koliko para toliko i muzike.

Što se tiče trave u Engleskoj, tu je priča malo drugačija. Naj bitnija razlika je u tome što oni po završetku utakmica isteraju ogromne lampe na terene koje simuliraju vegetaciju i time praktično pospešuju rast trave i tako postižu efekat vegetacije tokom cele godine ( pogotovo je bitno za zimski period). Mi tu vegetaciju imamo u proleće i jedan kratak period u septembru. Naravno, menjaju kompletan busen bar na 2-3 godine, što je recimo kod nas nemoguće. Ova trava na Karađorđu ima oko 11 godina. Starija je od busena koji je skinut sa jna pre par godina.

Previše komplikovana tema, da bi se paušalno donosio zaključak na forumu.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Tue Aug 23, 2016 4:02 pm 

slazem se, ali previse si ozbiljno shvatio moj gornji post...
upucen sam u cene odrzavanja i gajenja trave, kao i odakle se ona najbolje skida u rolnama i donosi na nase stadione, malo tu sejanja ima na samom ternu, pre bih rekao da se moze vrsiti neka vrsta dosejavanja...

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Wed Aug 31, 2016 2:26 pm 

Spartak i Bačka se vraćaju na svoje terene.

http://www.sportske.net/vest/domaci-fud ... 73810.html

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Sun Sep 04, 2016 11:28 am 

Kako su mnogi predlagali idealno resenje za Karadjorde, evo i ja da dam masti na volju... Spartak Trnava je sredio svoj stadion, sa soping centrom, parkingom... Kako se tako nesto gradi i pored Karadjordja, da je bilo volje, moglo se ukombinovati i resiti pitanje jednom za svagda. Stadion u Trnavi sa svim objektima je na oko 46000m2 od cega je stadion na oko 16. Kapacitet 19000 mesta. Cena citavog objekta 72m€, napravljen za dve godine. U samom je centru grada i sve me tako asociralo na nas Kardjordje (lokacija, problemi sa objektima oko stadiona, zelje kakav bi stadion hteli...), tako da sam morao ovo da podelim sa vama :)
p.s. [url]https://en.m.wikipedia.org/wiki/Štadión_Antona_Malatinského[/url]

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Wed Oct 05, 2016 7:05 pm 

Ne smeta Karađorđu tržni centar ni sudija za prekršaje!!!

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Wed Oct 05, 2016 9:47 pm 

Koja fora, a ha ha ha, kad te odbrana saceka iza ćoška. :lol: :mrgreen:

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Sat Oct 08, 2016 12:26 pm 

Znam da ce me vecina napasti, ali meni zaista smeta sto se nas stadion zove "Karadjordje". I sve vise I vise svakim danom.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Sat Oct 08, 2016 1:03 pm 

Od svih problema najmanje se treba baviti imenom. To ti dodje isto kao kad biras ime za dete pa se misljenja mimoilaze. Nek se zove i Nada Macura, bitno je da tu igra VOSA!!!

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Sat Oct 08, 2016 2:52 pm 

Djisa wrote:
Znam da ce me vecina napasti, ali meni zaista smeta sto se nas stadion zove "Karadjordje". I sve vise I vise svakim danom.

Без икаквог ''нападања'', шта ти тачно смета ту?

Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 2916 posts ]  Go to page Previous  1 ... 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192 ... 195  Next

All times are UTC + 1 hour