fkvojvodina.com

It is currently Mon Dec 18, 2017 4:04 pm

All times are UTC + 1 hour

Post new topic Reply to topic  [ 2919 posts ]  Go to page Previous  1 ... 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195  Next
Author Message
 Post subject: Re: Stadion "Karađorđe"
PostPosted: Mon Oct 10, 2016 10:29 pm 

tulip wrote:
Ako su naši osnivači davne 1914. g. dali ime fudbalskom klubu Vojvodina, a 1924. g. stadion nazvali "Karađorđe" ne vidim zašto bi mi sada tu njihovu želju menjali i izmišljali nova imena.
Зато што смо паметнији од њих (оснивача) и знамо да су погрешно назвали стадион и под јасним политичким притисцима. Такође смо паметнији и далеко толерантнији од ондашњих новосадских Јевреја, чији национални клуб је такође играо на том истом "Карађорђу". Наравно, и они су изманипулисани. :roll:
Оснивачи су заправо од самог почетка желели да се стадион назове баш по њима самима. Зато исправимо неправду и назовимо га "др Коста Хаџи".

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Mon Oct 10, 2016 11:54 pm 

Протомајстор wrote:
tulip wrote:
Ako su naši osnivači davne 1914. g. dali ime fudbalskom klubu Vojvodina, a 1924. g. stadion nazvali "Karađorđe" ne vidim zašto bi mi sada tu njihovu želju menjali i izmišljali nova imena.
Зато што смо паметнији од њих (оснивача) и знамо да су погрешно назвали стадион и под јасним политичким притисцима. Такође смо паметнији и далеко толерантнији од ондашњих новосадских Јевреја, чији национални клуб је такође играо на том истом "Карађорђу". Наравно, и они су изманипулисани. :roll:
Оснивачи су заправо од самог почетка желели да се стадион назове баш по њима самима. Зато исправимо неправду и назовимо га "др Коста Хаџи".

Volim kad neko izvuce apsolutno pogresne zakljucke I misli da je rekao nesto pametno. Pa covece boziji, jel ti stvarno mislis da je neko mogao da kaze Kralju da mu se nesto ne svidja ili Titu I partiji da ne treba da menja imena gradova u Jugoslaviji. Da li ti mislis da se I jedan stanovnik Petrovgrada pitao da li zeli da grad promeni ime u Zrenjanin? Pa bilo je takmicenje ko ce dobiti naziv Titov ispred imena. Kad je Vrbas pobedio Vrsac,na kraju, I postao Titov, bilo slavlje na ulicama. Kad su ubili kralja Aleksandra Obrenovica i kraljicu Dragu, sutradan je na ulicama prizivan i slavljen novi kralj, a ovaj se jos nije ni ohladio. Masa ide gde je vode. Da li ti misli da je I jedan Novosadjanin imao prava odlucivanja pri izboru imena stadiona? Da bi tumacio istoriju moras je poznavati I biti objektivan, a ne iznositi svoje misljenje za koje mislis da je jedino ispravno, a zapravo pricas, da bi pricao.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Tue Oct 11, 2016 10:10 am 

carlons wrote:
Kada se stadion preseli, a to će se nažalost desiti u nardenih 5-10 godina...

Slažem se sa ovim što je djisa napisao. A, sad bih akcenat stavio na carlons-ovu rečenicu!
Sve više ljudi u gradu priča o ovome.
Mislim da je to neminovnost, da nam sruše stadion...zato su i tu, zato su i prodali livadu pored...
Vaše mišljenje?

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Tue Oct 11, 2016 10:28 am 
Moderator

Marcello wrote:
Mislim da je to neminovnost, da nam sruše stadion...zato su i tu, zato su i prodali livadu pored...
Vaše mišljenje?

Moje mišljenje je da im j***m k***u majku za sve što se radi od grada i od kluba. Za taj tržni centar na tom mestu bi se u bar polunormalnoj zemlji išlo u zatvor ukoliko ne bi bio podvrgnut javnom linču pre toga.

I dodajem da sam zgađen građanima koji na sve to nisu u stanju da odrade bilo kakav, makar i jalov protest.

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Tue Oct 11, 2016 1:43 pm 

Brick Liman wrote:
.
I dodajem da sam zgađen građanima koji na sve to nisu u stanju da odrade bilo kakav, makar i jalov protest.

Па видео си у постовима изнад, након краља и Тита, и даље имамо господара који одлучује о свему и нема никога ко би му се супротставио. Свака власт је диктирала политику па чак и такве тривијалности попут градње, доградње, коначно и имена неког стадиона.

Ипак, слажем се да је требало бити протеста, али то смо требали организовати ми овде, преко форума.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Tue Oct 11, 2016 3:24 pm 

Ime stadiona je vezano za period naseg nastanka i treba ga voleti i cuvati kao i nasu istoriju na koju smo ponosni.Da smo nastali kao vecina od 45. imali bi neko komunistucko ime,sa jedne strane ih nazivamo titovim blizancima,el komunistiko a sa druge strane smeta nam Karadjordje,ako menjate ime ja sam za dom bolesnih.Slazem se da tribine nazovemo po legendama al ime da se dira nikako.Sad mu damo ime po nekoj legendi a sta ako Zlicic ostane 10 godina i osvoji ligu sampiona sa nama.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Tue Oct 11, 2016 7:08 pm 

U svakom slučaju, ja sam da neformalno ime stadiona, zaista bude "Dom bolesnih". Prvo, fazon je odličan, drugo - nisam siguran da li je baš, zista, u pitanju fazon ili surova realnost, treće - opisuje u 2 reči i bezgraničnu ljubav i novosadski duh, i takmičenje u kom igramo (od samih početaka). Pravi servantesovsko-kamijevsko-kafkijanski naziv, ako smem da se "književno" izrazim. :!:

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Thu Oct 27, 2016 8:49 am 
Dežurni spiker

http://www.gradnja.rs/trzni-centar-u-no ... -panelima/

Mozda je nekom zanimljivo.... ako sve zaista bude ovako izgledalo,ovaj nas stadion ce zaista da se uklopi :mrgreen:

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Thu Oct 27, 2016 10:57 am 

Pogledajte izgled stadiona na snimku kod 0:56!
:D

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Thu Oct 27, 2016 12:36 pm 
Moderator

hrablaci wrote:
Pogledajte izgled stadiona na snimku kod 0:56!
:D

Haha, stadion jos uvek ima kucicu, samo je stavljen krov preko svega! :rolll:

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Thu Oct 27, 2016 5:28 pm 

Dobro je da ga uopšte ima na snimku. Ja se jako plašim da će se u dogledno vreme ići na njegovo izmeštanje/rušenje. A ako se to dogodi, ne vidim dalju svrhu postojanja FK Vojvodina...

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Thu Oct 27, 2016 8:35 pm 

Само да не сруше ону лепу зелену зграду која дотиче југ, то би стварно било штета, она се баш лепо уклапа. :lol:

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Fri Nov 11, 2016 3:59 am 

Image

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Wed Nov 23, 2016 10:43 am 

Image

Quote:
Predstavljamo vam izgled budućeg shopping mall-a "Promenada" investitora NEPI iz Južnoafričke republike.Centar će se prostirati na 150.000 kvadrata, između Bulevara oslobođenja i Bulevara cara Lazara. Prvi sprat i prizemlje namenjeni su za mnogobrojne prodavnice. Pored toga u centru će biti i moderan bioskop, kuglana, bilijar sala i drugi sportski i zabavni sadržaji, a krov će biti ozelenjen i na njemu će se nalaziti trim staza, bašte kafića i tenski tereni. Ovom investicijom grad će dobiti novih 1500 radnih mesta, istakli su u kompaniji NEPI.

sa facebook-a NSU

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Wed Nov 23, 2016 12:00 pm 

Ako izuzmemo verovatni izgled tržnog centra, ostalo je igrarija u AUTOCAD-u ili gde već. Niti će Spens ovko izgledati, niti će srušiti ono ruglo od komunalne zgrade, a pogotovo niko neće raditi krov stadiona preko postojećeg krova :wink:

Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 2919 posts ]  Go to page Previous  1 ... 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195  Next

All times are UTC + 1 hour