Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1453
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Neizlecivi »

Ja mislim da nama UEFA kriterijume vezane za parking ispunjava taj parking sa druge strane pomocnog terena... Ali sada krece genijalnost izgradnja trznog centra !!!
U ovoj zemlji ima vise trznih centara nego ljudi. Pa Spens kao poslovni centar gotovo ne funkcionise, jer se pola radnji pozatvaralo, narod nema para da kupuje oni samo trzne centre otvaraju. Otvorili su i BIG relativno skoro. Takodje preko puta imaju Merkator centar koji sa najboljim geografskim polozajem u gradu opet se suocava sa time da se na poslednjem spratu velika vecina radnji zatvara i jedva funkcionise... U ovoj zemlji, a pogotovo sa ovakvim kadrom koji u rukama ima vlast sve je osudjeno na propast.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8805
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Radoye »

Nije bas Karadjordje ali se indirektno spominje. Procitati i diskusiju u komentatima.

http://blog.b92.net/text/26096/Stadionska-megalomanija/" onclick="window.open(this.href);return false;

:frown:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
CRD FCV
Posts: 1556
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by CRD FCV »

Prihvaćen je i predlog da plato između Spensa i stadiona dobije ime po nedavno preminulom legendarnom fudbaleru Vujadinu Boškovu
http://www.021.rs/story/2/127505/Mariji ... adran.html
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by pedjans »

Kakva se družina sada dočepala vlasti, pretpostavljam da će sledeće godine prodati i stadion. Nikad nije bilo blistavo, ali ovo...
User avatar
Milan
Posts: 4111
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Milan »

CRD FCV wrote:
Prihvaćen je i predlog da plato između Spensa i stadiona dobije ime po nedavno preminulom legendarnom fudbaleru Vujadinu Boškovu
http://www.021.rs/story/2/127505/Mariji ... adran.html


Ovo pije vodu samo u slucaju da taj plato nekako srede (mozda cak i naprave mali parkic) i da na njemu postave spomenik velikom Vujketu. Bez obzira, Gospodin Boskov je zasluzio mnogo vise od ovoga...
POŠTO OBRAZ ???!!!
Novosacki Garisha
Posts: 79
Joined: Tue Dec 01, 2015 2:33 am
Location: Just follow the yellow brick road...

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Novosacki Garisha »

Толико о томе да ће се неки трг назвати по Вујкету...важно да ми имамо Трг републике...
Pored toga Komisija je prihvatila predlog da ulica Sajlovo 26 dobije ime po fudbaleru Rajku Mitiću
Може неко да ми појасни ово?
You can not stop us!
User avatar
Djisa
Posts: 1200
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Djisa »

Novosacki Garisha wrote:Толико о томе да ће се неки трг назвати по Вујкету...важно да ми имамо Трг републике...
Pored toga Komisija je prihvatila predlog da ulica Sajlovo 26 dobije ime po fudbaleru Rajku Mitiću
Може неко да ми појасни ово?

Sta ima da se pojasnjava.

Cigani iz komisije smatraju da je taj papak bitan, jer im se stadion tako zove. Da zivim u toj ulici, tacno bih se preselio.
Pa da se ne ljubimo!
Novosacki Garisha
Posts: 79
Joined: Tue Dec 01, 2015 2:33 am
Location: Just follow the yellow brick road...

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Novosacki Garisha »

Да ми лепо покренемо петицију да се Партизанска улица преименује у Сланинарска? :deal:
You can not stop us!
CRD FCV
Posts: 1556
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by CRD FCV »

Milan wrote:Ovo pije vodu samo u slucaju da taj plato nekako srede (mozda cak i naprave mali parkic) i da na njemu postave spomenik velikom Vujketu. Bez obzira, Gospodin Boskov je zasluzio mnogo vise od ovoga...
Просторно планирање нам ипак није једна од јачих страна. Иначе идеја сасвим добра, тамо преко лета не дај Боже проћи.
Djisa wrote:Cigani iz komisije smatraju da je taj papak bitan, jer im se stadion tako zove. Da zivim u toj ulici, tacno bih se preselio.
Мислим да је то на предлог МЗ, имали су они и предлоге да улице понесу имена неких особа које су погинуле у рату али није прошло.

Све у свему барем нешто за Вујкета, кад већ не може један од булевара да понесе његово име.
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Marcello »

Kad smo već kod ulica...prosto me tuga uhvati kad prođem Sajlovom i vidim ulicu Stevana Neštickog. Msm, jeste i to NS, ali tamo možda 2 čoveka navijaju za Vošu, sve ostalo ciganija, ona najgora, brdsko-planinska...Sva sreća, pa nemaju pojma ko je bio Stevan, garant bi poskidali one ploče sa natpisom.

Izvinite za skretanje sa teme!
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
lala1914
Posts: 200
Joined: Fri Jul 12, 2013 11:52 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by lala1914 »

Kad smo vec u temi stadiona, sta je sa onim sedistima za rezervne igrace? Znam da je crni blizanac dobio sa zakasnjenjem, a mi????
recni galeb
Posts: 768
Joined: Thu Oct 28, 2010 3:55 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by recni galeb »

Nama stadion treba da se zove po Vujketu, kakve leve ulice!
Karadjoz ima sa nama veze taman kao i Marko Kraljevic, spreman sam i na ozbiljnu istorijsku analizu te price sa velikoserabima. :lala:
Karlsson
Posts: 2111
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Karlsson »

Ne znam čemu sad potreba za ovakvim provokacijama i uplitanje politike. Nekom je očigledno baš dosadno. A ovo 'velikoserabi' ne treba ni komentarisati.

Raspravljalo bi se o istoriji, a Karađorđe se naziva Karađozom. Da li zbog neznanja ili ismevanja ili nečeg trećeg ne znam.

Ako su oni koji su izgradili stadion odlučili da se zove tako kako se zove, ko smo onda mi da se sada pravimo pametni i ispravljamo njihove 'greške'?

Vujke je legenda i fudbalski centar sa razlogom nosi njegovo ime, tako da nema potrebe za tim.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3800
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

Karlsson wrote: Ako su oni koji su izgradili stadion odlučili da se zove tako kako se zove, ko smo onda mi da se sada pravimo pametni i ispravljamo njihove 'greške'?
Da je stadion pravljen 45-te i da nosi ime nekog narodnog heroja bio bi preimenovan u sekundi. Gradski oci poštuju istoriju samo kad im ona odgovara.
Veći je problem od imena to što Karađorđe nije naš stadion i nikad neće to ni biti. Vujadin Boškov zaslužuje više od ovog Frankenštajn stadiona kao i urušenog golog platoa.
Io odio Belgrado
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1263
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by MiSmoFKV! »

Vojvodina je od oslobođenja, pa do 1924. godine, igrala utakmice kao podstanar na stadionu FK UTK-a u današnjoj Ulici Nikole Tesle, preko puta Jodne Banje. Tek 1924. godine, Vojvodina od Grada dobija dozvolu da preuredi biciklistički veladrom za svoj stadion. Uređenje i izgradnja stadiona je obavljena zajedničkim naporom sa klubom novosadskih Jevreja, Juda Makabi, i svečano je otvoren na Vidovdan 1924. godine. Stadion je dobio ime “Karađorđe“, a njegova lokacija je mesto gde se današnji stadion Vojvodine nalazi.
Ne izmisljajte toplu vodu. Ako smo vec klub koji drzi do svoje tradicije i ponosni na nju, zasto bi onda menjali ime stadiona?
Post Reply