Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
Ultra slanina
Postovi: 394
Pridružio se: Uto Mar 01, 2011 1:34 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Ultra slanina »

N13 napisao: i mi cim imamo vazniju evropsku utakmicu zagustimo sa kapacitetom.
Mi smo samo protiv Sampdorije, i to mozda, napunili stadion. Nama apsolutno nece biti potreban stadion veceg kapaciteta u neko naredno vreme.
Korisnikov avatar
ernesto
Postovi: 1196
Pridružio se: Sub Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od ernesto »

Ma da se napravi novi istok da bude u ravni sa severom i da se ceo stadion pokrije,puna kapa!
Korisnikov avatar
madda fakka
Postovi: 1114
Pridružio se: Sre Jun 04, 2008 7:15 pm
Lokacija: Adice

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od madda fakka »

Ljudski vrt, stadion Maribora i da nas Bog vidi. Sever i jug skraceni ima zvanicno kapacitet oko 13000. Taman sever i jug da se povecaju da se dodje do cifre 16000 puna kapa. Lepo je sanjati
I Bog je Slaninar...
Korisnikov avatar
torrente
Postovi: 500
Pridružio se: Čet Avg 06, 2009 3:16 pm
Lokacija: Srem bato

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od torrente »

madda fakka napisao:Ljudski vrt, stadion Maribora i da nas Bog vidi. Sever i jug skraceni ima zvanicno kapacitet oko 13000. Taman sever i jug da se povecaju da se dodje do cifre 16000 puna kapa. Lepo je sanjati
Slazem se u potpunosti sa predhodnim postom!!! :thankyou:
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
Vosa je sve
Postovi: 118
Pridružio se: Čet Feb 09, 2017 11:48 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Vosa je sve »

http://www.novisadinfo.info/2017/05/gra ... diona.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Moglo bi se u stadion uloziti koji milion
pored novog soping centra i sad ove zgrade izgledace bedno ...
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Turija »

Veliki timovi i gradovi daju imena stadionu po svojim legendama.
Mi nismo uspeli da im se oduzimo ni nazivom tribina, za njihovih zivota.
Sramota.
PS
Aerodrom u Belfastu nosi naziv Dzordz Best. Tako je to kod ljudi koji znaju da cene svoje velikane.
Cak je zvezda dala ime stadionu po svojoj legendi.
A mi ,, mudrujemo,, i cekamo Godoa.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4043
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Milan »

Necemo ni docekati tako nesto, jer je cilj da se postojanje Vojvodine obesmisli. Sramota je i ona bistica napravljena u cast Kosti Hadziju, sramota je i imenovanje onakvog platoa po Vujketu...
POŠTO OBRAZ ???!!!
Korisnikov avatar
Протомајстор
Postovi: 418
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 8:29 pm
Lokacija: Исток, Лиман

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Протомајстор »

Turija napisao:Veliki timovi i gradovi daju imena stadionu po svojim legendama.
Mi nismo uspeli da im se oduzimo ni nazivom tribina, za njihovih zivota.
Sramota.
PS
Aerodrom u Belfastu nosi naziv Dzordz Best. Tako je to kod ljudi koji znaju da cene svoje velikane.
Cak je zvezda dala ime stadionu po svojoj legendi.
A mi ,, mudrujemo,, i cekamo Godoa.
Наш стадион и носи име по нашем великану, а пошто је у власништву "Српске Атине" природно да ће се звати по првом Србину који се после 400 година одистински ужелео Слободе. Иначе, Војводина и носи име по сличном таквом слободарском јуноши - војводи Шупљикцу. Можда би неко у пакету променио и име покрајине и клуба, ја не бих! Сложићеш се да је фудбал далеко више од умешности забијања голова, а у чему је Тоза био бр. 1 у Југи.

Звезда је друго, њихов стадион је већ имао фудбалско име, а пошто Срби нису "Европски Бразилци", поготово нису црвени са својим декадентним стилом, одлучили су да рупу прекрсте у "Р. Митић". Да се рупа којим случајем звала "Карађорђе", сигурно не би мењали име. Сви смо свесни да се удбашко легло ни у ком случају није могло звати Карађорђе, већ пре: Титов шупак, Крцунова чмаракана и сл.

Слажем се да треба по Вошиним великанима надевати имена улица, тргова, па и трибина. Предлажем сваком богатом Сланинару да цалне једно пар милки евра и догради и покрије исток, и нек га крсти и по својој мами ако жели, а у наше старе који су градили стадион и назвали га Карађорђе не дирати.
Korisnikov avatar
Душан
Postovi: 471
Pridružio se: Sub Apr 22, 2017 11:11 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Душан »

Стадион Тодор Веселиновић би био идеалан, али под условом да се сагради нов стадион, на другом месту, а Карађорђе би могао да се реновира и повећа, па нек се одржава европско првенство у атлетици,или да неку утакмицу одигра репрезентација. Али с обзиром где живимо...лепо је док сањаш ипак.
мализека
Postovi: 311
Pridružio se: Uto Feb 04, 2014 3:07 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od мализека »

Протомајстор napisao:
Turija napisao:Veliki timovi i gradovi daju imena stadionu po svojim legendama.
Mi nismo uspeli da im se oduzimo ni nazivom tribina, za njihovih zivota.
Sramota.
PS
Aerodrom u Belfastu nosi naziv Dzordz Best. Tako je to kod ljudi koji znaju da cene svoje velikane.
Cak je zvezda dala ime stadionu po svojoj legendi.
A mi ,, mudrujemo,, i cekamo Godoa.
Наш стадион и носи име по нашем великану, а пошто је у власништву "Српске Атине" природно да ће се звати по првом Србину који се после 400 година одистински ужелео Слободе. Иначе, Војводина и носи име по сличном таквом слободарском јуноши - војводи Шупљикцу. Можда би неко у пакету променио и име покрајине и клуба, ја не бих! Сложићеш се да је фудбал далеко више од умешности забијања голова, а у чему је Тоза био бр. 1 у Југи.

Звезда је друго, њихов стадион је већ имао фудбалско име, а пошто Срби нису "Европски Бразилци", поготово нису црвени са својим декадентним стилом, одлучили су да рупу прекрсте у "Р. Митић". Да се рупа којим случајем звала "Карађорђе", сигурно не би мењали име. Сви смо свесни да се удбашко легло ни у ком случају није могло звати Карађорђе, већ пре: Титов шупак, Крцунова чмаракана и сл.

Слажем се да треба по Вошиним великанима надевати имена улица, тргова, па и трибина. Предлажем сваком богатом Сланинару да цалне једно пар милки евра и догради и покрије исток, и нек га крсти и по својој мами ако жели, а у наше старе који су градили стадион и назвали га Карађорђе не дирати.
Слажем се, име стадиона не треба дирати, јединствено је у Србији. Било си сјајно када би поједине трибине добиле имена по легендама клуба...а при том да се на месту постојећег изгради нови, прави фудбалски стадион. Е, то би била права ствар! :dance2:
Korisnikov avatar
torrente
Postovi: 500
Pridružio se: Čet Avg 06, 2009 3:16 pm
Lokacija: Srem bato

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od torrente »

Karadjordjev park ,stadion u Zrenjaninu...tako da jedinstveni i nismo ili ...
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
Korisnikov avatar
Marcello
Postovi: 954
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 2:21 pm
Lokacija: uvek na našoj strani

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Marcello »

torrente napisao:Karadjordjev park ,stadion u Zrenjaninu...tako da jedinstveni i nismo ili ...
Dobro, tako se zove samo park. A, stadion se ne zove po Karađorđu. To je gradski stadion, kao i ovaj "naš".
Meni je, ljudi, već malo muka od nebitne polemike oko imena stadiona. J.. mi se kako se zove. Meni je važno da tamo igra moj klub, a to je F.K. "Vojvodina". Što se mene tiče, nek bude sve, samo ne neka "Arena"....tipa "Black George Arena" :mrgreen:
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
Korisnikov avatar
Djisa
Postovi: 1187
Pridružio se: Ned Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Djisa »

Marcello napisao:
torrente napisao:Karadjordjev park ,stadion u Zrenjaninu...tako da jedinstveni i nismo ili ...
Dobro, tako se zove samo park. A, stadion se ne zove po Karađorđu. To je gradski stadion, kao i ovaj "naš".
Meni je, ljudi, već malo muka od nebitne polemike oko imena stadiona. J.. mi se kako se zove. Meni je važno da tamo igra moj klub, a to je F.K. "Vojvodina". Što se mene tiče, nek bude sve, samo ne neka "Arena"....tipa "Black George Arena" :mrgreen:
Da je nebitno kako se zove stadion, bas I nije, ali da je vazno, pa I nije. Tako da, tu smo gde smo. Da je do mene, bio bi promenjen naziv, onog momenta kad su ga tako ponovo nazvali, a posto nije, ne jedim se puno.
Pa da se ne ljubimo!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Turija »

I dalje mislim da sportski objekti treba da dobiju naziv po sportskim legendama.
Skole po prosvetiteljima, piscima, naucnicima, istorijskim licnostima, kao i ulice, trgovi, muzeji...
Sjajno je recimo sto je aerodrom u Bg Nikola Tesla, jer svaki stranac kad sleti na njega podseti ga na vrhunskog naucnika srpskog porekla.
Tako i svako ko dodje na stadion u Novom Sadu treba da zna da je dosao na mesto gde su nekad igrali slavni igraci Vojvodine za koje sportski svet zna ili treba da sazna.
To su ti ljudi zasluzili svojim delima i treba nove generacije da im se ,,oduze,, barem toliko - secanjem.
Jako malo postujemo i cenimo svoje velikane i za zivota i posthumno.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
recni galeb
Postovi: 768
Pridružio se: Čet Okt 28, 2010 3:55 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od recni galeb »

Реално ме баш и занима да ли је Карађорђе некада и био у Новом Саду?
Оно бар да је добацио до Ковиља или Шангаја...
Стремили наши стари да се тако зове стадион па нека га таква, али ме занима ова историјска чињеница, радозналост чиста...
Odgovori