Trener(i) FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
N13
Postovi: 1968
Pridružio se: Pet Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od N13 »

Dajte ljudi, kojih pet igraca nasih omladinaca moze igrati u prvom timu, nek mi neko nabroji?

Nemamo mi vise u omladincima Sergeja, Mijata, Radoju, Ivanica... itd. Skola je je potpuno sjebana posle Batine smrti i to je cinjenica. I nije tu trener nista kriv. On je odgovoran za rezultate, on ce stavljati u tim najbolje cime raspolaze... a ne na silu gurati nekog u vatru, ako taj nije za vatru.
Za stanje u omladinskoj skoli nije kriv trener, vec uprave u prethodnih nekoliko godina... Kvalitetni omladinci se ne mogu napraviti preko noci. To se selektiraju klinci koji tek krenu u skolu i onda se do prvog tima radi na njima i njihovom razvoju (ucis ga i da igra fudbal i da voli klub u kom odrasta). Dakle za kvalitetnu generaciju omladinaca potrebno je 10 godina!

A tek uslovi da u timu mora biti 5 slaninara, kapiten slaninar itd... eno imali smo dosta kapitena slaninara, pa znamo gde su zavrsili. Neki od njih su imali i nacrtan grb Vojvodine na zidu u svojoj sobi, pa opet par godina kasnije ostvaruje decacke snove u Beogradu. Toliko o kapitenima, slaninarima.

Iskreno briga me jesu li igraci i kapiten slaninari. Slaninar je danas samo neko ko je rodjen i odrastao u Novom Sadu i ucen pravim vrednostima. Malo je takvih ljudi da bi se napravio kvalitetan fudbalski tim od njih. Cak ni od svih Novosadjana se ne moze napraviti kvalitetan fudbalski tim, a kamoli Slaninara. Neka igracu budu sta hoce, sve dok postuju klub u kome igraju i kraj price. Isto vazi i za kapitena, sa tim da kapiten mora biti pravi lider tima, koji ume ohrabriti igraca kad napravi kiks, kada ne ide da motivise, itd... takvu osobu vidim jedino u Rockovu, ali za par godina, jos je premlad.

Sto se trenera tice, najvise bih voleo ovim redom:
- Djumi,
- Lalatovic,
- Rus koji je vodio Spartak do skoro


Teranje uprave u ovom momentu bi bila veca steta nego korist... koliko god apsurdno to zvucalo.
Korisnikov avatar
Maki
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Mar 22, 2018 5:16 pm
Lokacija: Liman III

Re:

Post od Maki »

Vasiljević, večeras u drugom navratu ove sezone vodi tim samostalno, a ja već zaboravio ko je...
Grof Žekula napisao:
podbara napisao: Да ли неко може нешто да нам каже више о Васиљевићу?
Zoran Vasiljević je rođen 12.8.1971. godine u Tuzli. Ima Višu trenersku školi, poseduje “A“ licencu i upisao je za Pro-licencu.

Kao igrač, prošao je celu omladinsku školu tuzlanske Slobode, a kao senior je nastupao za Loznicu, somborski Radnički, nikšićku Sutjesku, beočinski Cement i Boksit (Milići, Republika Srpska).

Tu je, predodeći isti taj FK Boksit (prvi tim), započeo trenersku karijeru, koja mu traje već 12 godina. U FK Veterniku je vodio omladince, pa potom i prvi tim, a već 4 godine radi u našoj Omladinskoj školi, gde je trenirao sve selekcije.

Izuzetno je zaljubljen u crveno-belu boju “Stare dame“, bar po onome što ja znam (i što sam video).

Igrao je i za Cement i za Boksit, koji je i trenirao...Nadam se da sprema iste takve linije našeg tima!!!
Pošto je tema "treneri" ko španska serija sa istim glumcima, izbunario sam sa ove iste teme post star 7 godina.
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od Radoye »

A kako i da imamo kvalitetne igrace iz omladinske skole kada oni koji vode klub i odlucuju o tome nju smatraju za nepotreban trosak?
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od Stexman »

Nacuo sam da je jedan od kandidata i Sivić. Ako je to istina onda smo načisto propali.
Vreme je da se reorganizuje ceo pogon od petlića do seniora a to moze samo neko ko zna da prepozna talente i ume da koordinira vise selekcija.
Djumi - za tim menadzera.
Korisnikov avatar
Протомајстор
Postovi: 418
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 8:29 pm
Lokacija: Исток, Лиман

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od Протомајстор »

N13 napisao:Dajte ljudi, kojih pet igraca nasih omladinaca moze igrati u prvom timu, nek mi neko nabroji?
A tek uslovi da u timu mora biti 5 slaninara, kapiten slaninar itd...
Мислим да ниси пажљиво прочитао наше постове... Нико не говори о 5 омладинаца Сланинара U18, већ о пет момака у првом тиму који су потекли у Воши. Сад већ имамо тројицу таквих, а ако дођу нови-стари ФСС кадрови (Лалати и Столице), нећемо имати ниједног. Петорицу, па и десеторицу можемо направити и у сваком прелазном року, тако што ћемо враћати расуту децу, једно по једно.
N13 napisao:Za stanje u omladinskoj skoli nije kriv trener, vec uprave u prethodnih nekoliko godina... Kvalitetni omladinci se ne mogu napraviti preko noci. To se selektiraju klinci koji tek krenu u skolu i onda se do prvog tima radi na njima i njihovom razvoju (ucis ga i da igra fudbal i da voli klub u kom odrasta). Dakle za kvalitetnu generaciju omladinaca potrebno je 10 godina!
То сам и ја написао: управа је задужена за омладинску школу, али се не слажем да је стварање омладинаца дуг посао, јер се они могу и купити као полупроизводи. Ево примера:
Wikipedia - Милош Красић napisao:Каријеру је почео у ФК Рудару у родном граду Косовској Митровици, где су његов таленат приметили скаути Војводина. Са само 14 година, 1999. године пребачен је у омладински погон Војводине.
Wikipedia - Душан Тадић napisao:Прве фудбалске кораке је направио у локалном клубу АИК из Бачке Тополе, а од 2002. је члан новосадске Војводине.
Такође са 14 година долази у Нови Сад, мада се то углавном поклапа са средњом школом. Недостаје скаутинг и воља да се стипендирају деца из града, као и она широм Србије и окружења. То је некад све могло.

Коначно, ево и примера Кокезине (није он наиван) омладинске школе која чак има представника у ЛШ у својој категорији. Тамо су рецимо отишли тренер Шараба и неки наши клинци потекли на СЦВБ:
Wikipedia - ФК Бродарац napisao:ФК Бродарац се тренутно такмичи у Београдској зони, четвртом такмичарском нивоу српског фудбала. Осим сениорског састава, најважнија активност клуба је омладински погон који има 13 селекција и преко 300 деце који уз предани рад 20 тренера постају прави спортисти и добри фудбалери. Селекција У-19 је шампион Србије за 2016/2017 годину.
Извињавам се на нешто дужем посту, поготово што не припада овој теми и што пишем о стварима које би требало да су свима овде одувек јасне.
Cane
Postovi: 974
Pridružio se: Pet Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od Cane »

Mi svakih par meseci imamo ponovo na dnevnom redu ovu istu i već svima jako tužnu temu.
Sad će ponovo razni argumenti raznih "stručnjaka" , licitiranje imenima, osporavanja ovih i onih, izmišljanje tople vode i tako u krug. Sve već viđeno i prilično zamorno, ali izgleda ipak ima nas dovoljno koji imamo jak želudac za isto pa pratimo i ponešto piskaramo. Da se neko ne uvredi, nikom to ne zameram i sebe smatram istim ili sličnim većini drugih po tom pitanju.
Što se tiče do sada pominjanih imena, po mom sudu ipak nije ispravno stavljati Lalatovića u isti koš s nekim neuspešnim i kod nas propalim trenerima. Voleli ga ili ne, činjenica je da je čovek kod nas nešto napravio od ekipe koja je bila u sličnoj minus fazi kao ova sada, sastavio sasvim solidan tim, dobro vodio to što je imao ostvario sasvim solidne rezultate uz po meni najlepšu igru poslednjih x godina. Upravo zato sam priželjkivao da nas on ili možda Aca Veselinović preuzme zimus, ali na žalost do toga nije došlo, a da jeste ubeđen sam da bi sada stvari staje značajno drugačije. Ali ...
Ovo je moj stav, a naravno da ima onih koji drugačije misle i koji će ga odmah osporiti, ali ne vidim da bilo ko može izneti neki argument za to zasnovan na rezultatima i odnosu prema klubu, nego na nekim uglavnom iracionalnim stavovima ili emocijama.
Pri tome sam siguran da se Lalatović sada ipak ne bi prihvatio naše klupe, sve i da ga mole, pa ovi koji su protiv i ne moraju mnogo trošiti energiju na njegovo diskreditovanje, nego je mogu usmeriti u nešto drugo.
A nama braćo sa tim budućim trenerom, ko god da to bude, neka je Bog u pomoći.
vdn slaninar
Postovi: 985
Pridružio se: Pet Mar 30, 2012 9:46 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od vdn slaninar »

Sto se tice igraca koji bi mogli da igraju u prvom timu,pa ne bi znali ni za Veselinovica da moze da se onomad Alves nije povredio pa je dobio sansu.Sta je Vukasovic bolji od Makarica ili Desancica,sta su Krstevski,Ilic,Zlicic losiji od Mihajlovica,koje to krilne napadace imamo bolje od Stamenica,Lazarevic je pokazao da moze da igra,uz Devetaka,Zlicica,Mesarovica,Zivkovica,Neskovica ima sasvim dovoljno igraca nasih da zadovolje nase potrebe.Pa onda ako imamo lose rezultate kao sada bar kazemo eto nismo doveli ekstra pojacanja pa smo losi.Mnogo vise dobijamo afirmacijom Veselinovica,Zlicica,Rockova nego igranjem jednog dva kola u Evropi,a ko kaze da i sa nasim igracima ne bi igrali Evropu.Daj bre 90% igraca nam je iz Beograda i Cetinja pa jel to interes kluba,da su to neki igraci,da prave neki rezultat,ne bi a rekao,al providne menadzerske kombinacije koje unistavaju klub nikako ne mogu da podrzim.Pri tom uvek sam za dovodjenje igraca tipa Alivodic,Pekaric,Malbasic i slicni koji kvalitetom zasluzuju.U omladincima ni ne znamo sta imamo jer ne dobijaju sansu i bas zbog toga i beze iz kluba gde ce igrati,a do skora kod nas su dolazili iz mladjih kategorija cigana i drugih klubova.
Rockov-Lakicevic,Radovanovic,Veselinovic,Lazarevic-Jovancic,Zlicic,Arsic-Eze,Stamenic,Krstevski, rezerve Desancic,Sanicanin,Makaric, Mesarovic,Putincanin...rezultati ni bolji ni gori nego sad potpisujem.
Korisnikov avatar
Salvador
Postovi: 1059
Pridružio se: Ned Maj 09, 2010 6:07 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od Salvador »

Kada potpisuje gdin Đuričić?
Korisnikov avatar
Forza Voša
Postovi: 568
Pridružio se: Pet Nov 29, 2013 6:22 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od Forza Voša »

http://www.mozzartsport.com/fudbal/vest ... inu/292005" onclick="window.open(this.href);return false;
„Hasta la Victoria Siempre!“
Korisnikov avatar
Протомајстор
Postovi: 418
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 8:29 pm
Lokacija: Исток, Лиман

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od Протомајстор »

Хвала за инфо, већ сам помислио да ће молити Столицу да се врати... :cheers:

Веселиновићу желим добродошлицу као и сваком повратнику у наш клуб. :lala:

Наравно, прошли пут кад је дошао нисам уопште био одушевљен - био је потпуно без биографије, а најављен је као веома перспективан тренер иако са пуних 49 година. Ово што је од тада урадио са Спартаком је већ нешто што би га препоручило да овде заврши започето.

Ту су и два велика минуса: 1) бивши играч звезде, још и Далматинац (100% циган); 2) прошли пут дошао и отишао у Столичином маниру, тако да овај пут нећемо имати пуно стрпљења за њега.

Али, понављам: подржавам из све снаге његов долазак!
Poslednja izmena od Протомајстор u Sub Apr 07, 2018 11:18 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od Voja »

Rizican potez kojim vrlo lako mogu da izgube i Veselinovic i Spartak i vojvodjanski fudbal pa i Vojvodina.

Al ajd da se nadamo da je ovo svetlost na kraju tunela,ali isto tako i odskrinuta vrata ka Nikolicu :)
Slika
Dragojlo
Postovi: 692
Pridružio se: Uto Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od Dragojlo »

Jel bi mogao neko ko se podrobnije bavi statistikom (ili ima duže pamćenje :roll: ) izneti podatke sa kojim trenerom, osim Lalatovića, nismo pukli nijednu utakmicu od domaćih klubova na Karađorđu u zadnjih dvadeset godina?? Meni, koji redovno pratim utakmice od 1994. nešto padaju na pamet možda Rajevac ili čak Elmer... (ne računajući ljude koji su vodili klub na par utakmica)...
fare
Postovi: 2744
Pridružio se: Pet Apr 06, 2012 11:32 pm
Lokacija: LALIC

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od fare »

Nadam se da će ostati duže od 17 dana ovaj put :).
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4042
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od Milan »

Протомајстор napisao:
2) прошли пут дошао и отишао у Столичином маниру, тако да овај пут нећемо имати пуно стрпљења за њега.

Ne bih to bas poredio. Setimo se samo koji kauboj je bio na celu kluba i kakav stomak je covek morao imati za saradnju sa njim. Ja mu ni malo nisam zamerio taj odlazak...
POŠTO OBRAZ ???!!!
Korisnikov avatar
N13
Postovi: 1968
Pridružio se: Pet Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post od N13 »

Bas tako. Mnogo vise cu da cenim trenera koji ode iz kluba i javno kaze da je otisao jer su mu ljudi iz uprave sastavljali tim, nego koji sedi i trpi to.

Iako mi nije bio prva zelja, sto se mene tica, puna podrska! Makar sam siguran da ce tim praviti na osnovu zalaganja na treningu, a ne na osnovu zelje uprave i menadzera.
Odgovori