Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Uprava

Post od Turija »

Ja bih najvese voleo kad bi Klub vodili nasi bivsi igraci i sportisti iz Sportskog Drustva Vojvodine. I narvno da formiraju Strucne sluzbe u sektorima za marketing i drugim segmentima ekonomskog poslovanja, a oni da budu temelj i krov FK Vojvodine po pricipu akcionarskog drustva.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Danilo
Postovi: 1012
Pridružio se: Ned Avg 17, 2014 1:07 pm

Re: Uprava

Post od Danilo »

Turija napisao:Ja bih najvese voleo kad bi Klub vodili nasi bivsi igraci i sportisti iz Sportskog Drustva Vojvodine. I narvno da formiraju Strucne sluzbe u sektorima za marketing i drugim segmentima ekonomskog poslovanja, a oni da budu temelj i krov FK Vojvodine po pricipu akcionarskog drustva.
Ne razumem, sta je Davidov ,Mijic,Batak,Belic,Vranjes...
Sve bivsi igraci i sta su uradili...
Ne stoji
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Uprava

Post od Turija »

Nisu nista, jer se nista ne pitaju.
Da se pitaju, verujem da bi bilo drugacije. Treba da su bivsi nasi igraci sa kapitalom i moralom.
Onda bi to bila sasvim druga prica. Sigurno mnogo bolje, nego neko ko nema nikakve veze sa Vojvodinom. Od pomenutih igraca niko to nije, ni po prvom, ni po drugom osnovu.
Kako je izgledala Vojvodina, kad je recimo Boskov bio. Sutra npr Sergej, Ivanic, Kacar , Brkic...
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Cane
Postovi: 974
Pridružio se: Pet Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Uprava

Post od Cane »

Što se tiče navijača i skupštine, jedino prirodno bi bilo da su svi članovi skupštine ujedno i navijači Vojvodine, sve drugo je naopako i nenormalno. (Jer ako ne navijaš za klub šta ćeš kog vraga uopšte u bilo kom njegovom organu.) Ali problem nastaje kada u tom telu stvar u svoje ruke potpuno preuzmu "profesionalni navijači", što se nama na žalost desilo, a rezultat je svima vidljiv.
Skupština sastavom mora odražavati sve strukture koje imaju interes, uticaj na funkcionisanje i rad kluba, podržavaju ga, pomažu i na svaki drugi način su od značaja za klub. Znači, tu bi trebali biti predstavnici veterana kluba, zaposlenih, sponzora, lokalne zajednice (Grad, Pokrajina itd), možda pojedinih sportskih asocijacija, pa naravno i navijačkih grupa, ali nikako da isti imaju većinu. Po meni, trebalo bi težiti što široj zastupljenosti različitih struktura, sve sa ciljem obezbeđivanja najšire moguće podrške za klub.

U vezi sa ovim, interesuje me da li je nekom od forumaša poznato na koji način je sastavljena aktuelna skupština, odnosno kakva je struktura njenog sastava? Koliko sam ja načuo, mada ne mogu tvrditi da je to 100% tačno, upravo je ovo bio osnovni razlog osporavanja predloga izmene statuta zbog čega je usledila ona tužna skupstina iz decembra prošle godine i potom ostavka uprave, nakon čega kreće ovaj naš sunovrat i brodolom. Navodno je po predlogu novog statuta bilo predviđeno da se uvede određeni "red" u biranje članova skupštine, da se tačno zna koja struktura daje koliko članova skupštine itd, a što se momcima iz navijačke grupe nije dopalo i onda je dalje bilo kako je bilo, odnosno dobili smo onu predstavu o "odbrani kluba", za koji svi vidimo kako je "odbranjen" i kome je poverena uloga glavnog "branioca".
nssale
Postovi: 179
Pridružio se: Sre Jan 07, 2009 12:02 am

Re: Uprava

Post od nssale »

I Srbiju i sve u njoj ubi negativna selekcija. To je rak rana svega pa i FK Vojvodine. Sistem je takav da nas uvek povedu najgori jer se oni udružuju, spletkare, spremni su na prljavu igru, nasilje. Nije bitno šta znaš, kakvo iskustvo imaš i kakav si čovek, već s kim si dobar, čiji si član i koliko si spreman na trule kompromise. To što je neko navijač, igrač, veteran, biznismen samo po sebi nije nikakva garancija da bi njegovo prisustvo u klubu dovelo do pozitivnih promena. Prvo se mora krenuti sa uspostavljanjem novog Sistema, koji sa sobom nosi određene principe i standarde, koji bi trebali da budu FILTER za te loše i najgore da bi se zatim omogućilo ljudima koji su stvaraoci, koji nešto znaju i mogu, da uđu u klub i da to što znaju i sprovedu za dobrobit kluba.

Zašto se ološ skuplja u klubu? Zbog para. Ako je to tako, šta je prva stvar koja treba da se uradi? RAZGOLITITE FINANSIJE. Klub nije privatan, pare se vrte a odgovornosti nema, prema tome nema nikakvog razloga da finansije budu POSLOVNA TAJNA, ne bavimo se ni visokom tehnologijom, niti proizvodimo sofisticirano naoružanje pa da to krijemo od konkurencije. Da li Zvezda i Partizan ne znaju ili ne mogu da saznaju u kakvom je finansijskom stanju FKV i s kim sarađuje? Da li Menadžeri ne znaju ili ne mogu da saznaju ko je čiji igrač i koliko para i procenata FKV ima od transfera itd.? U sadašnjem stanju gde nam pare cure na sve strane, sigurno nam i informacije cure na isti način. Prema tome jedina svrha izgovora "poslovna tajna" je mešetarenje daleko od očiju javnosti.

Zbog toga bih ODMAH za neke vrste ugovora stavio status JAVAN. Ugovori sa dobavljačima i sponzorima, Ugovori sa drugim klubovima bilo da je u pitanju saradnja ili prodaja/kupovina igrača, i ugovori sa trećim licima oko udela u vlasništvu nad igračima.

Recimo da su se Skupštinari koji oko ničega pametnog ne znaju da se dogovore i navijači koji su ko rogovi u vreći sa svim svojim grupicama i podgrupicama DOGOVORILI i pošto imaju većinu u Skupštini stali iza toga da navedeni ugovori budu javni. Kada bi javnost saznala da je Vuković uradio onu svinjariju sa SMS? ODMAH. Da li bi onda on to uradio znajući da će se to odmah saznati? Pa s obzirom kakvim se čovekom pokazuje možda i bi, ali bi odmah mogla da se digne halabuka i da se nešto uradi po tom pitanju a ne da se čeka nova uprava kako bi se saznalo za sve. Zatim, priča se o ulaganjima sponzorskog pula i Zbiljića i o tome da li bi nam bilo bolje? Pa eto da imamo STANDARD objavljivanja ugovora sa sponzorima ne bi bilo dileme koliko para i u kom roku je ušlo ili trebalo da uđe u klub i šta se podrazumevalo pod tim sponzorstvom. Samim uvidom u taj ugovor i uz Skupštinare koji bi trebali da kontrolišu da li se on poštuje, ne bi morali da nagađamo da li bi bilo bolje ili ne. Pa zatim čuo sam (možda pogrešno) da je Selta poslala ponudu klubu za otkup preostalih 20% koliko navodno pripada FKV ako bi Radoja prešao u neki drugi klub. Da imamo STANDARD objavljivanja ugovora sa drugim klubovima i skupštinare koji to kontrolišu sada bi znali da li je ponuda prihvaćena, koliko ona iznosi i da se traži od Skupštinara da iskontrolišu da taj novac završi u klubu.

U svakom slučaju, ovo sa objavljivanjem Ugovora na sajtu kluba, može da se uradi ODMAH SUTRA I NIŠTA NE KOŠTA, a mnogo bi značilo! Sve što je potrebno jeste da se SKUPŠTINARI DOGOVORE ili što neko reče u postu ranije da se izvrši pritisak na njih da se takve stvari počnu usvajati. I to je samo početni predlog za finansije, a gde su STANDARDI za druge klubske oblasti.

Sa dosadašnjom praksom neobjavljivanja ničega smo dogurali dokle smo dogurali, ako smo na pragu slobodnog pada ili je on već počeo onda je zaista svejedno hoćemo li neki ugovor objaviti ili ne. Ali bi sa objavljivanjem ugovora mnoge maske i zablude mogle da padnu.

Suština mog posta je da mi je nebitno ko je Skupštinar u smislu da li je većina navijačka, igračka ili veteranska i da je takav pristup po meni u potpunosti pogrešan. Čak sam ubeđen da bi se svi oni u ovakvom Sistemu pokazali kvarljivom robom. Prvo treba da se postigne široki dogovor oko principa i standarda, zatim treba postaviti merljive ciljeve i rokove i tek na kraju ide izbor ljudi koji su u startu upoznati sa tim kako se radi i šta se očekuje.
Korisnikov avatar
KoKanidja
Postovi: 615
Pridružio se: Sub Feb 12, 2005 4:29 pm
Lokacija: INTERVENTNA Brigada - Pariske Komune

Re: Uprava

Post od KoKanidja »

Ajde Cane sad posto je jasno po cijem nalogu pises, da nam kazes, kako ste vi to zamislili vas "red" Skupstine? Po tom vasem redu nebi niko nikad mogao nista da vam zameri ili smeni, vi biste od Vojvodine napravili privatni klub, vi koji do juce niste ni gledali fudbal, do juce niste ni ziveli u Novom Sadu, vi koji ustvari ni ne navijate za Vojvodinu nego za nase najvece neprijatelje u svakom smislu. E pa bice da vam je malo puno. Plus, ko zna koje ste kombinacije mogli sve da smislite posle u saradnji sa gradom sa kojim ste prst u bulju, vezano za stadion i ostale p***e materine. Mislili ste pretnje i ostale fore tipa potkupljivanja navijaca da ce moci da prodju, kad ste tu dobili kontra odgovor i kad vam nije bilo jasno kako na tribini 50 a na skupstini 200 ljudi, onda ste mislili da cemo da placemo za vama kad date ostavke. Na kraju nista, i to je to, a niko vas nije terao, i cimao pre toga oko bilo cega. To mi jedino eto nikad nece biti jasno, al to cete vi sami izmedju sebe da resite ko vam je to sve uopste predlozio.

I sto kaze Minja, nije pitanje ko je u Skupstini nego ko je kakav covek i sta zeli Klubu. Ja ne znam da se neko sa te "navijacke" strane obogatio od Kluba. NIKO. Neko je radio za platu ili radi jos uvek, ali kolko ja znam dobro i nista na stetu Kluba. Ako je neko uradio samo neki deo posla lose, tom se sigurno dobro obije o glavu, to da ne brinete.
Nama je problem sto mi nemamo ko normalan da vodi ovaj Klub i da ne gleda da sto pre ukrade i ode, da sto pre naplati kroz kradju svoj minimum sto je dao, i da nije sujetan i proklet. Nemamo za sad nikog ko je stalozen, normalan i moze da saceka 2-3 godine sa nekim planom.

SVIMA je jasno da ovo sad ne valja. Da je prevrsilo svaku meru strpljenja. I kako su ometlani svi prosli. Bice i svaki sledeci. Pa posle ako budemo morali mi da odvedemo klub u beton ligu, kad ispucamo sve budale koje ima ovaj grad, nadam se da se nece niko tada buniti. Nemojte onda kako smo nesposobni da nadjemo, jer i vi ste medju nama, ako imate nekog, ili bilo kakvu drugu ideju, znate gde treba da se obratite. To je bar u ovom gradu vrlo lako.
"...МИСЛИМ ДА САМ ТИ ВЕЋ РЕКАО ДА НЕЋЕМО СТАТИ"
Korisnikov avatar
Neizlecivi
Postovi: 1446
Pridružio se: Pet Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Uprava

Post od Neizlecivi »

KoKanidja, slazem se delom sa tobom, ali dobrim delom ne.
Ako ti navijaci nisu obogaceni, i rade za platu, onda bi valjda trebalo da svoj posao rade kako treba. Hoce li npr. sada nas komesar za bezbednost dobiti otkaz? Covek ima bukvalno posao da brine o igracima i dozvolio je upad huligana i samaranje igraca i to dok je on stajao pored? Eto, on je od navijaca dosao do posla. Nemam nista protiv toga, samo prijatelju onda ga i radi!
Problem je sto su mnogi dosli do novca, a ne znaju da ga zarade. Ne rade potrebno, a klub nam propada.
Takodje spominjes ovo da nije bitno ko je u skupstini, nego ko je kakav covek. Ja mislim da si u pravu, ali kada su se mnogi pokazali kao kvazi navijaci koji su daleko od dobrih ljudi, postenih, onda je bitno ko je u skupstini i tek kako.
Karlsson
Postovi: 2108
Pridružio se: Sre Avg 21, 2013 9:39 pm

Re: Uprava

Post od Karlsson »

Heroj, a ne zločinac!

http://www.mozzartsport.com/vesti/kljuc ... vra/172317" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
KoKanidja
Postovi: 615
Pridružio se: Sub Feb 12, 2005 4:29 pm
Lokacija: INTERVENTNA Brigada - Pariske Komune

Re: Uprava

Post od KoKanidja »

Kao sto sam ti rekao, ja mislim da ti "navijaci" koju su sada tu - rade svoj posao kako treba, to mislim, a siguran sam da su bolji od bilo koje druge opcije jer preko njih smo mnogo upuceniji u stvari u Klubu u odnosu da je tu neko drugi. Da oni mogu bolje, mogu verovatno i verujem da ce biti bolji.

Ne znam koji mnogi su se pokazali kao kvazi navijaci, po cemu se to gleda? Po tome kolko si presao kilometara za Klub ili po tome sto te neko stavlja u usta za neke skroz druge stvari? Ko je sad tu kvazi? I ne stavlja se niko tek tako u Skupstinu, pa nece on ukrasti pare od Kluba ako je clan Skupstine (sve i da je neposten, kako ti kazes).
Kolko znam, sad zadnji put su stavljani ljudi koji ne mogu tek tako da odustanu il da ih neko slomi nekim pozivom, pretnjom, itd....takva je situacija bila. Razumes, mi tebe stavimo, i tebe neko zove, j**e ti sve zivo, preti ovako onako, izgubices posao ili sta ja znam. Ti odes places, kukas, sta tebi to treba, dizes ruke, a neko drugi odgovori drugacije ili ga ni ne zovu.
Jebiga, kad moram sve da crtam. Sve to deluje mozda tako sa strane, al nije bas sve tako u stvarnosti, mora da se misli i sklopi dosta drugih stvari.
"...МИСЛИМ ДА САМ ТИ ВЕЋ РЕКАО ДА НЕЋЕМО СТАТИ"
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Uprava

Post od Rabba »

KoKanidja napisao:Kao sto sam ti rekao, ja mislim da ti "navijaci" koju su sada tu - rade svoj posao kako treba, to mislim, a siguran sam da su bolji od bilo koje druge opcije jer preko njih smo mnogo upuceniji u stvari u Klubu u odnosu da je tu neko drugi. Da oni mogu bolje, mogu verovatno i verujem da ce biti bolji.

Ne znam koji mnogi su se pokazali kao kvazi navijaci, po cemu se to gleda? Po tome kolko si presao kilometara za Klub ili po tome sto te neko stavlja u usta za neke skroz druge stvari? Ko je sad tu kvazi? I ne stavlja se niko tek tako u Skupstinu, pa nece on ukrasti pare od Kluba ako je clan Skupstine (sve i da je neposten, kako ti kazes).
Kolko znam, sad zadnji put su stavljani ljudi koji ne mogu tek tako da odustanu il da ih neko slomi nekim pozivom, pretnjom, itd....takva je situacija bila. Razumes, mi tebe stavimo, i tebe neko zove, j**e ti sve zivo, preti ovako onako, izgubices posao ili sta ja znam. Ti odes places, kukas, sta tebi to treba, dizes ruke, a neko drugi odgovori drugacije ili ga ni ne zovu.
Jebiga, kad moram sve da crtam. Sve to deluje mozda tako sa strane, al nije bas sve tako u stvarnosti, mora da se misli i sklopi dosta drugih stvari.
Ja samo imam pitanje - a pitao sam to i jednog od skupštinara - koji k***c vam je trebao Vuković? I dodatno pitanje, zašto dozvoljavate da samoživo pravi sranja po klubu...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Korisnikov avatar
KoKanidja
Postovi: 615
Pridružio se: Sub Feb 12, 2005 4:29 pm
Lokacija: INTERVENTNA Brigada - Pariske Komune

Re: Uprava

Post od KoKanidja »

Pa dobro, kad si ga to pitao jel si znao da tad u Klubu prvog dana posle odlaska proslih nije bilo nikog osim nas? I tako sledecih nekoliko dana. Prazne kancelarije, nema zive duse.
Posle toga se pojavio on kao opcija sa nekom svojom pricom koju ocigledno nije ispunio ili sproveo u delo. I posle njega ce opet biti prazno i na ivici kompletne propasti, zato nam eto ti sad predlozi nekog sto pre da ne dodje do toga.
Pricas kao da mi to sto on radi dozvoljavamo ili odobravamo. Ja ne znam jednog koji je sad vise za ovo. Kao da ti vidis nesto drugacije od nas.
"...МИСЛИМ ДА САМ ТИ ВЕЋ РЕКАО ДА НЕЋЕМО СТАТИ"
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Uprava

Post od Rabba »

KoKanidja napisao:Pa dobro, kad si ga to pitao jel si znao da tad u Klubu prvog dana posle odlaska proslih nije bilo nikog osim nas? I tako sledecih nekoliko dana. Prazne kancelarije, nema zive duse.
Posle toga se pojavio on kao opcija sa nekom svojom pricom koju ocigledno nije ispunio ili sproveo u delo. I posle njega ce opet biti prazno i na ivici kompletne propasti, zato nam eto ti sad predlozi nekog sto pre da ne dodje do toga.
Pricas kao da mi to sto on radi dozvoljavamo ili odobravamo. Ja ne znam jednog koji je sad vise za ovo. Kao da ti vidis nesto drugacije od nas.
A, znao sam, kao što znam da ste ušli u prazan klub. Jasno je to meni sve, maksimalno se ograđujem od bilo kakve kritike, ali sve vreme pokušavam da skontam... Kud baš Vuković... Znam i da nije bilo drugih, i da verovatno većina niste za ovo što se dešava, ali kud baš Vuković... :lol:

Ja i vidim drugačije od vas, kao i svi ovde sa foruma što vide drugačije od vas, prosto iz razloga što nismo bili u situaciji u kojoj ste. Nivo poznavanja vođenja kluba se ovde svodi na new game -> select league -> select club -> prodaju se igrači barseloni za ogromne pare -> ti si najbolji menadžer u igrici ikada.

A što se tiče predloga, da ga imam, odavno bih ga dao... Verujem da imate kapaciteta da mu stavite do znanja da je preterao. A, ako treba da klub ide brzo u ambis bez šerifa, veruj mi da će svi to pre podržati nego da im se zamazuju oči od strane malo pre pomenutog kako cveta cveće i napadamo Evropu...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Korisnikov avatar
KoKanidja
Postovi: 615
Pridružio se: Sub Feb 12, 2005 4:29 pm
Lokacija: INTERVENTNA Brigada - Pariske Komune

Re: Uprava

Post od KoKanidja »

Vidi, ne vecina da nije za ovo sto se desava, nego SVI.
A otkud bas on, pa ne znam, em sto nije bilo drugih, em se javio preko Mijica i onda smo hteli da saslusamo, ljudi su isli na razgovor, on im je nesto ispricao kako to sve vidi, ne znam detalje, uglavnom - nije tako i vreme je pred razlaz.

Za ispadanje u beton se slazemo, ali tu su misljenja dosta podeljena medju ljudima. I kao sto sam vec rekao, nemoj posle neko da se buni jer i svi vi odavde imate isto sansu da pomognete sa nekom idejom ili dovodjenjem nekog drugog, a ne samo clanovi Skupstine ili navijaci.
"...МИСЛИМ ДА САМ ТИ ВЕЋ РЕКАО ДА НЕЋЕМО СТАТИ"
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4042
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Uprava

Post od Milan »

Neće ni imati ko da se buni kada do toga dođe. Nema ni sad ko više da se buni. Par ljudi ovde nešto piskara i to je to. Na tribini u Ružomberku se moglo najbolje videti kako su ljudi, na žalost, digli ruke od Vojvodine. Beton je trebao da se desi odavno i niko ne bi reč rekao...


nssale je napisao na prošloj strani odličan post i nadam se da su ga ljudi pažljivo pročitali!
POŠTO OBRAZ ???!!!
Korisnikov avatar
KoKanidja
Postovi: 615
Pridružio se: Sub Feb 12, 2005 4:29 pm
Lokacija: INTERVENTNA Brigada - Pariske Komune

Re: Uprava

Post od KoKanidja »

Slazem se da je beton trebao da se desi odavno, i to sam i tada govorio, ovako smo se samo istrosili psihicki toliko da je otpalo brdo onda zainteresovanih ljudi za tribinu i tu pricu.
"...МИСЛИМ ДА САМ ТИ ВЕЋ РЕКАО ДА НЕЋЕМО СТАТИ"
Odgovori