Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Uprava

Post od Rabba »

Cane, još jedna replika, ti silni milioni se i naplaćuju u skladu sa zakonom RS. Ono što mi se "sviđalo" kod Vukovića je što je bio zavrnuo slavinu, rekao nemamo, i nije dovodio. Ispostavilo se da je to bila šarena laža, i sada se tek pojavljuje ta licemerna crta(ako zaboravimo onu priču sa menicom, samo na trenutak :greenbutt: ). Oslanjanje svim snagama na našu školu, i dopunjavanje tek nekolicinom kvalitetno skautiranih igrača, koji bi za male novce mogli ipak doneti neku prevagu u našoj ligi. I naravno naša deca rasuta po svetu. Momci bi pre ulazili u vatru, kvalitetni bi se odmah prodavali, i iz njihovih transfera bi se namirivali dugovi. I sami poverioci bi, ukoliko bi videli da dug ide dole, verovatno bili spremniji da malo sačekaju. Za 5 godina, moglo bi se vratiti 7 miliona, siguran sam u to. Prosta računica: Ako je za FK Vojvodina potrebno oko milion evra godišnje(cifra kojom se baratalo), postaviti pitanje da li može FKV od prodaje igrača(i, ne daj bože, nagradnog novca) za 5 godina da zaradi čistih 12.5 miliona evra? To je 25 igrača po 500.000.

Da li sam u pravu? Pa verovatno nisam, ali eto, ovo je bar jedan predlog, da ga tako nazovem...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Uprava

Post od gospodinFKV »

Rabba napisao:...
To bi trebala da bude generalna ideja, da ne zivimo u septickoj jami, ali i pored toga ima par problema:

1. Ko zna koliko mi i kome dugujemo
2. Mislim da se godisnja cifra spominjala oko 2m
3. Ako smanjis tu cifru na milion, pitanje je koliko smo konkurentni
4. Ako nismo konkurentni za Evropu, ne igramo je
5. Ako ne igramo Evropu, cena igraca pada prilicno

I onda tako ide u krug - prodajemo ih za manje, pa placanje dugova sporije ide, sve smo manje konkurentni, a kais se moze stegnuti samo do odredjene mere...

Ne treba nama pomoc drzave, ali nam treba sponzor.

Ako ne sponzor, onda neko kome nije interes da nas opljacka kamatama. Kad ti znas da ce taj neko moci da ti obezbedi mirnu sezonu, igraci ce ti biti srecniji, nece biti bojkota, grisce svaku utakmicu, igraces Evropu. Posle prodas nekog Malbasica ili Zlicica za realne sume, vratis milion i nesto malo tom ko je ulozio, ostalo ide u saniranje dugova, i onda sledeca sezona opet u krug. Da ne spominjem da onda stvarno imas neke sanse za LE. Jednom udjes u LE, ne moras da prodajes igrace sledece sezone, konkuretniji si, igras Evropu opet.

No, sve je to utopija teska.
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Uprava

Post od Rabba »

gospodinFKV napisao:...
Ne mora se ceo dug vratiti za 5 godina, nije problem, ali barem da smo za 5 godina na nekom putu... Da se dug smanji za 4-5 miliona za 5 godina, pa već je nemerljivo bolje. Što se tiče prodaje, prodaju se mladi igrači, tek izašli iz škole. Za dečka od 18-19 godina, 500k bi mogla da bude sasvim dostižna cena i bez evrope, ako je selekcija u mlađim kategorijama bila odgovarajuća... Čak treba Evropu postaviti kao uspeh, a ne kao moranje, u tom periodu. Nek taj period bude i 10 godina. Uostalom, postavi se u situaciju kupca na tržištu. Na primer, ukinemo u19 selekciju u klubu(fiktivno), i momci koji su izlazna generacija (ove sezone 1999. godište), budu prekomandovani u prvi tim. Za dve godine imaš 19ogodišnjaka sa dve seniorske sezone u nogama kroz 50ak utakmica. Mislim da bi ti takav igrač itekako bio zanimljiv...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Uprava

Post od gospodinFKV »

S tim se slazem.

Videli smo 2014. kako to izgleda kad prekomandujes par klinaca koji godinama zajedno igraju. Urinirali su po svima.

Ima ovde bezbroj dobrih ideja, ali je situacija u klubu i oko njega (a i u drzavi generalno) takva da se ne moze disati od krimosa. Svaka zdrava prica je osudjena na propast u startu.
Cane
Postovi: 974
Pridružio se: Pet Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Uprava

Post od Cane »

Naravno da se i ovde mogu naći dobri predlozi, posebno ako se ima u vidu da ogromna većina ljudi na forumu nastupa bez materijalnih i sličnih interesa, nego iz čiste ljubavi i privrženosti klubu. Drugo je pitanje da li je neko ko se pita nešto u klubu zainteresovan za takve sugestije ili mu je vizija drugačija i na prvo mesto ne stavlja interese kluba nego nešto drugo ...
Što se tiče drugih stvari o kojima raspravljamo, tu takođe postoji izbor. Ili se boriti i pokušati nešto učiniti i u ovom, u najmanju ruku nesavršenom okruženju o kojem je vas nekolicina dala svoj sud, ili zbog toga fatalistički dići ruke od svega, kukati na nepravdu, žaliti se na sve i tako praktično sve dublje tonuti u neku vrstu autodestrukcije. Po meni, FKV, njen opstanak i nadam se napredak, je nešto za šta se vredi i treba boriti, uprkos svemu onome o čemu je ovde do sada nebrojeno puta pisano i što u velikoj meri zaista i stoji.
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Uprava

Post od gospodinFKV »

https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/mil ... 04-09-2017" onclick="window.open(this.href);return false;
Davidov napisao:На питање да ли је било разговора са потенцијалним спасиоцима клуба, било из државних институција или приватних фирми, Давидов је рекао:

„Било је неких разговора, али не и конкретних резултата. Очекујем да ће се наредних дана разговори интензивирати, па видећемо какве ће одлуке донети Скупштина.”
Videcemo koga cete sad odabrati...
Korisnikov avatar
salefkv
Postovi: 592
Pridružio se: Sre Avg 01, 2012 11:28 am

Re: Uprava

Post od salefkv »

http://www.novisadinfo.info/2017/09/vuk ... li-da.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Zanimljiv deo teksta:
- U situaciji kada se iznose neistine i paušalne, ali ne i potkrepljene, ocene o nezadovoljstvu u klubu, ne želim da učestvujem. Recimo, nije tačno da klub duguje sedam i po miliona evra, već je dug tri i po miliona evra. Ako mi Skupština dozvoli da predočim sve što se dešavalo u prethodnih osam meseci, koliko sam u klubu, prisustvovaću sednici - istakao je Vuković
Mozda su njegove menice vrednosti 4 miliona, pa ako je on u klubu dug je 3 a ako nije onda 7 :roll: :roll: :roll:
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4042
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Uprava

Post od Milan »

Skoro mi je neko pricao zbog cega je dug stalno 7 miliona, a zapravo je nekoliko miliona manji. Poenta je da svima kazes kako je veci od stvarnog i onda imas toliko prostora da za vreme svog mandata stavis sebi u dzep...
POŠTO OBRAZ ???!!!
vdn slaninar
Postovi: 985
Pridružio se: Pet Mar 30, 2012 9:46 am

Re: Uprava

Post od vdn slaninar »

Naravno da Vukovic treba da prisustvuje sednici,treba da polozi racune,neko da ga ispita koje pare i pod kojim uslovima je dao klubu,koliko je naplatio od cuvene menice i sta je sa njom,koliko jos menica ima.
Korisnikov avatar
PelezinhoFkv
Postovi: 210
Pridružio se: Uto Avg 19, 2014 8:57 am
Lokacija: Liman, Novi Sad

Re: Uprava

Post od PelezinhoFkv »

gospodinFKV napisao:S tim se slazem.

Videli smo 2014. kako to izgleda kad prekomandujes par klinaca koji godinama zajedno igraju. Urinirali su po svima.

Ima ovde bezbroj dobrih ideja, ali je situacija u klubu i oko njega (a i u drzavi generalno) takva da se ne moze disati od krimosa. Svaka zdrava prica je osudjena na propast u startu.
Ovo je misao o kojoj u poslednjih par dana razmišljam kad god pročitam neku vest da su nam uzeli bus... Jbt mislim da nismo bili svesni da smo u jednom momentu imali : SERGEJA, VANJU, MIJATA, BABIĆA, ĆOMIJA, RADOJU, POLETANOVIĆA, PANKOVA
Za svakog od njih u Bg bi uzeli minimalno 2,5 miliona... Za Sergeja i Mijata bi uzeli i 7-8 m (ako su mogli za Grujića).
Evo samo ovih par momaka su mogli "iz uređenog kluba" otići za 20-30 miliona bez preterivanja.
"Zvezda i Partizan uvek bile političke organizacije koje su se bavile sportom"
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Uprava

Post od gospodinFKV »

Milan napisao:Skoro mi je neko pricao zbog cega je dug stalno 7 miliona, a zapravo je nekoliko miliona manji. Poenta je da svima kazes kako je veci od stvarnog i onda imas toliko prostora da za vreme svog mandata stavis sebi u dzep...
Pa da. To je manje-vise javna tajna.

To je ujedno i kec u rukavu - dodjes, objavis da je 7, a kad ti treba kredit u medijima, kazes stvaran dug i predstavis kao svoju zaslugu. Posle se smeni uprava, pa je opet 7, a za to su ''krive prethodne uprave'', sto je generalno trend i u mnogo ozbiljnijim sferama politike :mafia:
Korisnikov avatar
Go west
Postovi: 203
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 5:50 pm
Lokacija: Novi Sad Stari Grad

Re: Uprava

Post od Go west »

"Nije dobro sve nam fali,
mi smo tako izabrali,
pričamo da nismo znali,
ali, ali u mom kurcu !!!"
Svaka sličnost sa stavarnui likovima ...
[video]https://www.youtube.com/watch?v=U51_9qOP2ws[/video]
Korisnikov avatar
Grof Žekula
Administrator
Postovi: 2658
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 10:25 pm
Lokacija: Bulevar

Re: Uprava

Post od Grof Žekula »

Званични сајт Клуба napisao:ZAKAZANA SEDNICA SKUPŠTINE

Vanredna sednica Skupštine fudbalskog kluba Vojvodine održaće se u petak u media centru FC “Vujadin Boškov”.

Vanredna sednica Skupštine FK Vojvodina, zakazana povodom nedavne ostavke predsednika Nadzornog odbora kluba Dragoslava Vukovića, održaće se u petak, osmog septembra, u media centru FC “Vujadin Boškov” u Veterniku.

Početak sednice zakazan je za 19 časova, a osim glasanja o ostavci predsednika Nadzornog odbora, članovi Skupštine imaće priliku da diskutuju i o drugim temama u vezi sa aktuelnim trenutkom FK Vojvodina.
draganas
Postovi: 185
Pridružio se: Čet Sep 15, 2016 2:44 pm

Re: Uprava

Post od draganas »

Ajd da pogađamo.

Koliko njih iz skupštine će preuzeti deo odgovornosti za katastrofalno stanje u klubu, za koje su i oni članovi skupštine velikim delom krivci pa podnesti ostavku iz moralnih razloga.

Ima ih 55 u skupštini.

1) 0
2) NIKO
3) Niti jedan
Danilo
Postovi: 1012
Pridružio se: Ned Avg 17, 2014 1:07 pm

Re: Uprava

Post od Danilo »

Reci ce da je Vukovic bio nuzno zlo i ne bi me iznenadilo da ga ipak mole da nastavi.Sve lici na neku farsu
S druge strane naravno njihove odgovornosti( skupstinara ) nema.
Cinjenica je da dok navijaci kolo vode , niko iole ozbiljan nece prici klubu
Voleo bi da mi neko upucen u desavanja u klubu kaze ko je doveo ovih 10 igraca u zadnje dane prelaznog roka.Mozda je to covek iz senke ili menadzer koji drzi stvari i skupsrinare pod kontrolom
Odgovori