Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
naseljekolumbija
Postovi: 1101
Pridružio se: Čet Avg 02, 2012 12:03 pm
Lokacija: NS,NN

Re: Uprava

Post od naseljekolumbija »

Milan napisao:Molio bih sve ljude iz kluba i njegovog okruzenje da prestanu sa izjavama kako nismo miljenici drzave i kako nam ista ne pomaze. Necu u isti kos sa beogradskom bagrom!
Није ствар у томе да ми желимо да држава још дода и нас на сису, него да кад већ не помажу ниједан други клуб у држави престану да помажу и ту багру.
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4042
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Uprava

Post od Milan »

To se slazemo, ali se bojim da izjave nisu isle u tom pravcu...
POŠTO OBRAZ ???!!!
Korisnikov avatar
Red Marquis
Moderator
Postovi: 3777
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 4:49 pm
Lokacija: West Side

Re: Uprava

Post od Red Marquis »

Od države bih jedino (i posredno grada) da prepiše stadion klubu. To neće biti nikad, a za sve ostalo juče danas i sutra...što dalje od nas.
Io odio Belgrado
Vosa je sve
Postovi: 118
Pridružio se: Čet Feb 09, 2017 11:48 pm

Re: Uprava

Post od Vosa je sve »

Red Marquis napisao:Od države bih jedino (i posredno grada) da prepiše stadion klubu. To neće biti nikad, a za sve ostalo juče danas i sutra...što dalje od nas.
pa da nam i to oduzmu
Cane
Postovi: 974
Pridružio se: Pet Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Uprava

Post od Cane »

Ovima koji se gnušaju bilo kakvog uticaja države treba reći da FKV nije nekakvo kosmičko telo koje egzistira u bezvazdušnom prostoru, a još manje anarho-sindikalno udruženje, hipi komuna, ili pank sastav, tako da su svi takvi stavovi krajnje detinjasti i besmisleni pored toga što su štetni. Voša na žalost ima toliko svojih i ozbiljnih problema da joj najmanje treba nekakvo istresanje i lečenje političkih i drugih frustracija preko njenog imena.
Daj Bože da se neko iz te pominjane "države" zaista zainteresuje za stanje u klubu i pozabavi time, bilo bi posla za razne vidove državnih organa i njihovo angažovanje, mada sumnjam da će do toga ikada doći.
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: Uprava

Post od borrissey »

Cane napisao:Ovima koji se gnušaju bilo kakvog uticaja države treba reći da FKV nije nekakvo kosmičko telo koje egzistira u bezvazdušnom prostoru, a još manje anarho-sindikalno udruženje, hipi komuna, ili pank sastav, tako da su svi takvi stavovi krajnje detinjasti i besmisleni pored toga što su štetni. Voša na žalost ima toliko svojih i ozbiljnih problema da joj najmanje treba nekakvo istresanje i lečenje političkih i drugih frustracija preko njenog imena.
Daj Bože da se neko iz te pominjane "države" zaista zainteresuje za stanje u klubu i pozabavi time, bilo bi posla za razne vidove državnih organa i njihovo angažovanje, mada sumnjam da će do toga ikada doći.
Ne znam za tebe, ali ja sam vaspitan da trošim onoliko koliko imam i da ne pozajmljujem novac ako nisam siguran da ću moći da vratim i za takav klub želim da navijam. Ne želim da navijam za državno preduzeće koje duguje tri, sedam ili 57 miliona evra kojekome i koječemu i da onda kupuje igrače i plaća ih besne pare. Dakle, ne želim da država plaća igrače hiljade evra, dok u Betaniji žene i deca jedu hleba i paštete i donose svoje peškire. Ne znam da li sam dovoljno jasan.
ssnigd
Postovi: 3320
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 5:46 pm
Lokacija: NS

Re: Uprava

Post od ssnigd »

borrissey napisao:
Cane napisao:Ovima koji se gnušaju bilo kakvog uticaja države treba reći da FKV nije nekakvo kosmičko telo koje egzistira u bezvazdušnom prostoru, a još manje anarho-sindikalno udruženje, hipi komuna, ili pank sastav, tako da su svi takvi stavovi krajnje detinjasti i besmisleni pored toga što su štetni. Voša na žalost ima toliko svojih i ozbiljnih problema da joj najmanje treba nekakvo istresanje i lečenje političkih i drugih frustracija preko njenog imena.
Daj Bože da se neko iz te pominjane "države" zaista zainteresuje za stanje u klubu i pozabavi time, bilo bi posla za razne vidove državnih organa i njihovo angažovanje, mada sumnjam da će do toga ikada doći.
Ne znam za tebe, ali ja sam vaspitan da trošim onoliko koliko imam i da ne pozajmljujem novac ako nisam siguran da ću moći da vratim i za takav klub želim da navijam. Ne želim da navijam za državno preduzeće koje duguje tri, sedam ili 57 miliona evra kojekome i koječemu i da onda kupuje igrače i plaća ih besne pare. Dakle, ne želim da država plaća igrače hiljade evra, dok u Betaniji žene i deca jedu hleba i paštete i donose svoje peškire. Ne znam da li sam dovoljno jasan.
Amin!!!
Bravo I Milanu sto je pokrenuo raspravu na tu stranu. Drzava mi jedino treba ako ce da hapsi sve one koji su izvrsili bilo kakav privredni kriminal I otudjili bespravno novac od kluba.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Korisnikov avatar
Душан
Postovi: 471
Pridružio se: Sub Apr 22, 2017 11:11 pm

Re: Uprava

Post od Душан »

Добијали смо и ми од државе, само су онда била другачија времена. Држава у последњих двадесетак година финансира искључиво близанце. Мада одбојкашки клуб је највеће успехе доживео управо захваљујући политичкој гарнитури и државним фирмама. Али фудбал и одбојка се не могу поредити кад су у питању улагања.
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Uprava

Post od Radoye »

Cane napisao:Ovima koji se gnušaju bilo kakvog uticaja države treba reći da FKV nije nekakvo kosmičko telo koje egzistira u bezvazdušnom prostoru, a još manje anarho-sindikalno udruženje, hipi komuna, ili pank sastav, tako da su svi takvi stavovi krajnje detinjasti i besmisleni pored toga što su štetni.
Aha, to zato sto nigde u svetu ne postoje primeri klubova koji nisu na drzavnoj sisi a uspesno posluju, svi do jednog stoje u redu pred kancelarijama svojih vlada i traze pomoc od novca poreskih obveznika, drugaciji nacin poslovanja je jednostavno nezamisliv...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Del_Boske
Postovi: 365
Pridružio se: Ned Apr 25, 2010 1:30 am

Re: Uprava

Post od Del_Boske »

borrissey napisao:
Cane napisao:Ovima koji se gnušaju bilo kakvog uticaja države treba reći da FKV nije nekakvo kosmičko telo koje egzistira u bezvazdušnom prostoru, a još manje anarho-sindikalno udruženje, hipi komuna, ili pank sastav, tako da su svi takvi stavovi krajnje detinjasti i besmisleni pored toga što su štetni. Voša na žalost ima toliko svojih i ozbiljnih problema da joj najmanje treba nekakvo istresanje i lečenje političkih i drugih frustracija preko njenog imena.
Daj Bože da se neko iz te pominjane "države" zaista zainteresuje za stanje u klubu i pozabavi time, bilo bi posla za razne vidove državnih organa i njihovo angažovanje, mada sumnjam da će do toga ikada doći.
Ne znam za tebe, ali ja sam vaspitan da trošim onoliko koliko imam i da ne pozajmljujem novac ako nisam siguran da ću moći da vratim i za takav klub želim da navijam. Ne želim da navijam za državno preduzeće koje duguje tri, sedam ili 57 miliona evra kojekome i koječemu i da onda kupuje igrače i plaća ih besne pare. Dakle, ne želim da država plaća igrače hiljade evra, dok u Betaniji žene i deca jedu hleba i paštete i donose svoje peškire. Ne znam da li sam dovoljno jasan.
Што се тиче државе, не би било лоше кад би се Воша прогласила клубом од неког посебног значаја, за град, покрајину или државу, као неке старе зграде, чисто да не може да их преоре ко хоће већ да мора да испоштује одређена правила.
И не би било лоше да држава има неког свог представника у неком од органа који би се постарао да све буде јавно (кад би нам држава била таква).
А што се тиче трпања новца, слажем се, то нам не треба...
Cane
Postovi: 974
Pridružio se: Pet Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Uprava

Post od Cane »

Izgleda da se ne razumemo, ili ne čitamo šta ko piše nego polemišemo sa onim što mislimo da je neko rekao. Ja npr nigde nisam pominjao bilo kakvo otimanje tuđih para, poreskih obveznika, utrpavanje u klub, kupovinu igrača tim parama ili bilo šta slično. Ali dobro, da ne merimo sad svaku reč ...
Kad sam pominjao državnu intervenciju ja sam pre svega mislio na uvid u stvarne prilike u klubu, zakonitu kontrolu i sankcionisanje neregularnosti. A to ne može uraditi niko osim "države". Pored toga, državna "pomoć" koja bi nam neverovatno mnogo značila, a na žalost je do sada nisam nigde video, bi bila recimo u "obuzdavanju" nekih koji su se osetili svemogućim pa su nas urnisali menicama iz krajnje sumnjivih poslova, nekih drugih koji su razne usluge klubu poput građevinskih radova i sličnog naplaćivali više nego da su radili i gradili u centru Beča a ne u Veterniku, da ne pominjem razne transakcije vezane za transfere itd, itd ...
Nikakva porodilišta, škole, bolnice i vrtići ne bi bili time oštećeni, a klub verovatno sada ne bi bio u ovom jadu u kojem je. Sve vezano za poređenje sa situacijom u nekim drugim ligama i drugim državama od kojih smo mi trenutno po uređenosti nemerljivo daleko jako lepo zvuče ali su operisani od svake realnosti.
Ljudi, sad i ovde, a pogotovo u situaciji u kojoj smo se mi našli, izbor se u krajnjem svodi na samo dve solucije, a to je opstati ili nestati. A da se ne lažemo, opstati bez neke vrste državne intervencije, rasčišćavanja i uvođenja reda, u ovom trenutku je nemoguće. Ili mislite da će ovo razrešiti neki skupštinari, neki stari ili novi Vukovići, Mijići ili ko zna ko već ...
Eto, pokazaće bliska budućnost pa ćemo se svi uveriti da li je to moguće.
Korisnikov avatar
Red Marquis
Moderator
Postovi: 3777
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 4:49 pm
Lokacija: West Side

Re: Uprava

Post od Red Marquis »

Reci mi Cane samo jednu stvar : jesi ti primetio/čuo/doživeo neko državno uplitanje u Srbiji koje je dovelo do raščišćavanja i uvođenja reda? Jedina razlika između ovih naših pilićara i onih na državnom vrhu da su to ljudi ko Vuković, samo x10.
Io odio Belgrado
Cane
Postovi: 974
Pridružio se: Pet Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Uprava

Post od Cane »

Red Marquis napisao:Reci mi Cane samo jednu stvar : jesi ti primetio/čuo/doživeo neko državno uplitanje u Srbiji koje je dovelo do raščišćavanja i uvođenja reda? Jedina razlika između ovih naših pilićara i onih na državnom vrhu da su to ljudi ko Vuković, samo x10.
Ne poznajem nikoga iz državnog vrha, ni sadašnjeg ni bivšeg, a doduše ni Vukovića, tako da ne bih mogao davati ocenu ko je tu kakav, ali se u dobroj meri mogu složiti sa svima koji imaju negativan odnos prema svima iz naše nazovi političke elite. Ali šta da se radi, takvi su kakvi su, mi ih biramo i druge bolje na žalost nemamo te se moramo ćerati s ovima.
Drugo, moglo bi se navesti primera za i protiv, ali reci mi ko bi se to u jednom organizovanom društvu mogao uplitati u evidentne neregularnosti osim odgovarajućih državnih organa i struktura? Ko? Meni ne pada niko na pamet. Svi koji bi doprineli tome poput javnosti, simpatizera, navijača, medija, igrača, zaposlenih, strukovnih organizacija, saveza i drugih bi bili dobrodošli kao dodatni pritisak i slično, ali jedini koji u ovoj fazi poodmakle bolest mogu neke stvari "preseći" su strukture koje su direktno ili indirektno državne. Da li to žele i hoće, e to je pravo pitanje i da ponovim, ja u tom pogledu nisam baš optimista.
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4042
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Uprava

Post od Milan »

Drzava koja je i sama leglo korupcije i kriminala, koja ignorise ispunjavanje svojih zakonskih obaveza, drzava kojoj je vladavina prava misteriozan pojam iz Treceg oka... Ona ce da izvrsi monitoring, uvede red i spreci dalje uzurpiranje imovine FKV? Kako da ne. U stvari, hoce, ali samo ako postoji interes namirivanja nezazistog i sve glomaznijeg ešalona svojih sledbenika...


Elem, dobar tekst, samo je mogao biti objavljen odavno:
Шта је Фудбалски клуб Војводина довело на ивицу банкрота?

Извор: Dnevnik.rs

Тешки дани, можда и најтежи у послератној фудбалској историји ФК Војводина, многе су изненадили, али не и оне упућеније у вишегодишња збивања у најстаријем српском суперлигашу.


Одавно клубу не цветају руже, али да се због дуговања плене ствари из теретане, вешераја или да се клупски аутобус неђе као залог за враћање дуга, то до сада није виђено. Али, такав сценарио се могао наслутити. Због чега?

У првом реду, због мешетарења и лоповлука појединаца који су били у клубу или му на овај или онај начин били блиски. Проценти од продаје играча (јединог правог извора новца клуба), те разни мутни послови, о чијој би раскоши могао да се напише роман у наставцима, имали су за циљ да се што више новца извуче из клуба и слије у приватне џепове. Као и у политици када су јавна предузећа и(ли) државне банке у питању, тако је у овом случају плен била Војводина. У фудбалу се окреће велики новац, а то је мамац за похлепне, бахате и безобзирне. У сутуацији какве деценијама влада у Србији, са економнским мукама, када клубови нису приватизовани па се не зна шта је чије и једва се, кроз измаглицу промаља ко за шта одговара, изузетно је тешко водити неки спортски колектив. А сведоци смо да су се за Војводину неки и отимали. Сигурно не без разлога или из љубави. Часни људи, који су хтели да помогну, бивали су прегласани, отерани из клуба или су га, видевши о чему се ту ради, сами напуштали.

Оно по чему је ФК Војводина, нажалост, карактеристична је и невероватна брзина смењивања управа и тренера. Такве промене вероватно су незабележене у највећем делу фудбалског света. Тако је, рецимо, после смрти Ратка Буторовића (8. јуна 2013.), па до данас, промењено шест управа, а на видику је и седма!

Наиме, чувеног Бату наследио је син Балша, њега Миленко Јокић, а након мучних сцена и Скупштине која се испоставила као нелегитимна (2014. године) и одлуке суда, председник је постао унук једног од оснивача ФК Војводина Косте Хаџија, Коста Хаџи најмлађи. Међутим, он се у клубу задржао само месец дана ( повукао се без да се осврнуо) и дошла је управа на челу са Зораном Шћепановићем. Њега су наследили Војислав Гајић и Драгољуб Збиљић, чија је фирма постала (после више деценија) генерални спонзор Војводине. Но, и та управа се зимус повукла, а председник је постао Душан Мијић, уз асистенцију главног финансијера Драгослава Вуковића, председника Надзорног одбора. Заједничко им је да су сви тврдили да су затекли клуб у лошем стању, да су га спасили пропасти и подигли на виши ниво, смањили дуг, уз згражавање над пословним потезима претходника.


Тренери су тек посебна прича! Од почетка године четворица су седела на клупи Војводине. Господњу 2017. почео је Драган Ивановић, са којим је нешто раније склопљен трогодишњи уговор, а остао је само седам утакмица (!?). Наследио га је Александар Веселиновић оставши невероватних 18 дана, а њега Радосалав Батак, који је са клупе отишао после победе од 2:1 над Ружомбероком у првом квалификационом колу за Лигу Европе. После њега дошао је актуелни тренер Ненад Ванић. И новија клупска историја пуна је таквих примера. У последњих 27 година на прсте се могу избројати тренери који су започели сезону и остали на клупи до њеног краја, а то су Ђоко Хаџиевски, Драган Окука, Тоша Манојловић (деведесетих година) и последњи Зоран Милинковић (сезона 2010/ 2011). И у сезони када је освојен први Куп у клупској историји (2015.) на клупи су се променила четворица тренера!

Када се све ово узме у обзир, јасно је да ту ни у траговима нема јасне визије како ФК Војводина треба да изгледа, чему да стреми, са којим новцем може да располаже. Све је препуштено стихији, од данас до сутра.

Трећа ствар су вишедеценијске нереалне амбиције. Свака сезона почиње великим обећањима, надама у наступе у Европи, понекад и најавама да ће се напасти титула... Без икаквих реалних покрића. У клуб је долазила гомила играча који нису прошли у Звезди или Партизану – логично, јер није било пара за боље. Највећи таленти из омладинске школе су углавном рано продати – логично, јер се морало да би клуб опстао. Звезда и Партизан често имају државне спонзоре, Војводина деценијама ни једног – нелогично, али тако је. Када се живи само од продаје играча, без икаквих других прихода, без спонзора и финансијера, како може да се дође до титуле и Европе? Но, залогаји су увек били превелики, тренери смењивани после две – три утакмице без победе, што је додатно оптерећивало екипу. Често су играчи довођени, иако је било јасно да нема новца за њихове плате. А то се углавном завршавало на суду, спорови су изгубљени, рачуни стижу на наплату и то је један од већих разлога пропасти која се, нажалост, промаља.

Д. Кнежић

Вртешка за анале

Последњих година, како смо навели, у једној сезони или календарској години промене се и по три, четири тренера, што не доликује озбољном клубу. То се у прошлости дешавало само у сезони када је Војводина испадала из лиге (сезона 1985/86.), када су, у очајним покушајима да се не оде међу друголигаше, на клупи седели Вукашин Вишњевац, Тома Калоперовић, Влада Савић и Жељко Јурчић.
POŠTO OBRAZ ???!!!
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Uprava

Post od Radoye »

Cane napisao:...u jednom organizovanom društvu...
Evo ti prve i najvece greske u koracima. Tzv. Republika Srbija ne ispunjava ni najosnovnije uslove da bi se smatralo za uredjeno drustvo. Niti zna gde su joj tacno granice (Prokletije? Ibar? Administrativna granica sa AP Kosovom i Metohijom? Da ne ulazimo sada u status tzv. zapadnih srpskih zemalja) niti u njoj postoji vladavina prava (postovanje Ustava i zakona, ravnopravnost za sve gradjane bez obzira na partijske i druge DB/mafijaske veze) a korupcija je sveprisutna od najnizih do najvisih nivoa vlasti. Daleko je sve to od organizovanog drustva, a generalno najvise lici na neku srednjevekovnu despotiju u vazalnom odnosu sa velikim silama, gde sve zavisi od licne volje vlastodrsca koja nadglasava sve ljudske i Bozije zakone, gde saka zlatnika kupuje sve a moral i cast postoje samo da bi se gazili. Onaj ko se od ~toga~ (ne mogu ~to~ ni da nazovem drzavom) nada bilo cemu iz starta je najebao.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Odgovori