Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
newnowapv
Postovi: 589
Pridružio se: Ned Dec 06, 2009 4:05 pm
Lokacija: Telep

Re: Uprava

Post od newnowapv »

Neki izvestaj su spominjali, obecavali, ako se dobro secam...?
Evo samo sto nije je li?
Junior
Postovi: 788
Pridružio se: Ned Apr 18, 2010 7:41 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Uprava

Post od Junior »

Čeprkam danas nešto po sajtu APR-a nevezano za FKV, da bih kasnije sasvim slučajno naišao na ovo - revizorski izveštaj iz aprila ove godine. Slabo pratim situaciju oko kluba u poslednje vreme jer mi ga je odavno preko glave, možda mi je ovo i promaklo, a opet možda ga klub nikad nije ni objavio :)

http://pretraga3.apr.gov.rs/pretragaObveznikaFI

Ovde idete na pretragu po matičnom broju (08079951), pa na redovni godišnji finansijski izveštaji (2017).

Baš, baš dosta zanimljivih stvari ima, a ja bih izdvojio samo ono što mi je na prvo čitanje najviše zapalo za oko:

- Klub je u 2017. ostvario neto gubitak od oko 270.000e!

- Klub je 100% vlasnik firme Football Development doo Novi Sad, sa upisanim kapitalom od preko 500.000e! Zakonski zasutpnik te firme je Nenad Miljuš, taj je valjda bio član neke od naših silnih uprava... ili sam ga pomešao sa nekim? Uglavnom ovoj firmi dugujemo na ime kratkoročnih obaveza (beskamatni zajam :) :) :) ) oko 360.000e

- Potraživanja na 31.12.2017. iznose preko 350.000e, dok su obaveze na isti datum oko 2,6 miliona evra

- Od transfera u 2017. smo prihodovali oko 1.2M e (Malbašić, Meleg, Planić, Kovačević)

- U 2017. su računi kluba bili u blokadi 362 dana!!

- Klub je samo nosilac prava korišćenja zemljišta u društvenoj svojini na kojem se nalazi SCVB, na kojem su objekti izgrađeni bez odobrenja za gradnju, a zahtev za legalizaciju nije podnet na dan izveštaja

- Ukupna vrednost tužbenih zahteva gde je klub tužena strana iznosi preko pola miliona evra, bez kamata.

- "Rukovodstvo smatra da će u narednom periodu Klub ostvariti pozitivan poslovni rezultat koji će biti rezultat planiranih sledećih akcija: značajnije povećanje prihoda od prodaje prava na registraciju igrača, povećanje broja prodatih ulaznica, ostvarenje novih sponzorskih i donatorskih ugovora, prodaja TV prava i slično". :)

- Početkom ove godine je potpisan ugovor o sponzorstvu sa Srbijagasom na iznos od 750.000 e koji treba da bude isplaćen u roku od godinu dana od potpisivanja ugovora

- "Druga potraživanja, neto na dan 31. decembra 2017. godine se najvećim delom, u iznosu od RSD 30,087 hiljada, odnose na potraživanja od pravnog lica FK “Vojvodina” d.o.o. Novi Sad, u vezi sa transferom prava na registraciju igrača iz 2017. godine". :) :) :)

- Oko 250.000e smo dužni na ime neto zarada

- Firmi Vuković Benz smo dužni preko 700.000e

- "Prihodi od donacija, dotacija i subvencija u 2017. godini iznose RSD 21,440 hiljada (2016. godina: RSD 5,232 hiljade) i najvećim delom se odnose na donacije od JP “Srbijagas”, Novi Sad (RSD 10,000 hiljada) i Grada Novog Sada (RSD 10,000 hiljada)"

- 2016. smo na ime prihoda od UEFA takmičenja inkasirali skoro 1,1M e!


Meni lično je ovaj izveštaj prilično zanimljiv i generalno mislim da je dobra stvar što je urađena revizija. Ostaje pitanje iz kog razloga nije objavljeno na sajtu kluba kao što je obećano (ili možda ja grešim)?

Znali smo da je u prethodnom periodu bila teška kaubojština u klubu, sad je to na neki način i potvrđeno. Videćemo da li će se tako nastaviti... poučen prethodnim iskustvima, nisam optimista :)
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4043
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Uprava

Post od Milan »

Ni ja se ne secam da su ga objavili.

Bravo i hvala za ovaj post!

Football Development doo Novi Sad - Nenad Miljus. Ako se ne varam, on je postavljen od strane navijaca u nadzorni odbor...

Zanimljivo...


Bolje da i ne citam, jer samo mogu da zamislim ko se sve i kada ugradjivao, prodavao i potkupljivao. A mi bili naivni i lakoverni...


Videti potpis...
POŠTO OBRAZ ???!!!
Korisnikov avatar
churguzijanac
Postovi: 2018
Pridružio se: Uto Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Uprava

Post od churguzijanac »

Minja napisao:Organizovani navijaci su samo agencija za pruzanje navijackih usluga. Firma je kancer FKV.
:mafia:
U potpunosti se slazem!
Korisnikov avatar
severozapad
Postovi: 611
Pridružio se: Sre Nov 10, 2010 3:23 pm
Lokacija: Liman 4

Re: Uprava

Post od severozapad »

Koliko je to nekad bila zdrava priča i dobar duh toliko se kasnije uhlebljavanje tih ljudi u klubu i njihovo uključivanje u rad kluba jako obilo o glavu. Ta tribina nikada nije smela da se meša sa upravom. Da oboje žele dobro klubu, to valja, ali da se saradjuje na takav način baš i ne.
Ne razumem se toliko u tematiku da bih sve znao ali ovako smo dobili slabiju tribinu i slabiji klub a moglo je verovatno drugacije.
Korisnikov avatar
salefkv
Postovi: 592
Pridružio se: Sre Avg 01, 2012 11:28 am

Re: Uprava

Post od salefkv »

Dragoslav Vuković priveden zbog šverca nafte?
http://nsuzivo.rs/novi-sad/vesti/dragos ... erca-nafte" onclick="window.open(this.href);return false;

Nas bivsi "finansijer" i "pot"predsednik :mrgreen:
FkpCascais
Postovi: 170
Pridružio se: Pon Jun 11, 2012 8:41 am

Re: Uprava

Post od FkpCascais »

Ne znam gde ovu temu da postavim pa bi unapred da se izvinim ako sam pogresio sto sam je stavio ovde i ako administratori tako smatraju neka je slobodno premeste. Stvar je sledeca: GRB

Mislim da je grb FK Vojvodine previse identican gomili drugih iz nase pa i klubova iz drugih zemalja. Vojvodina je klub koji ima toliko bogatu istoriju i tradiciju, ima svoju pricu, svoj karakter. Ali nazalost grb to ne prenosi. Jos gore, veoma je slican zvezdinom. Kakav je grb bio pre 1945?

Gledao sam ovaj clanak https://en.wikipedia.org/wiki/Coat_of_arms_of_Vojvodina" onclick="window.open(this.href);return false; i zapala su mi za oko dva grba, https://commons.wikimedia.org/wiki/File ... vodina.svg" onclick="window.open(this.href);return false; i https://commons.wikimedia.org/wiki/File ... 7_1848.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; s tim da bi u ovom drugom grbu trebalo zameniti madjarsku za srpsku krunu. Pa cak i https://commons.wikimedia.org/wiki/File ... vodina.svg" onclick="window.open(this.href);return false; je interesantan. Naravno, svaki od njih bi trebao da ima odredjene adaptacije da bi se pretvorio u fudbalski grb, ali mislim da ovde ima 3 interesantne opcije da se grb FK Vojvodine veze za istoriju jer je klub istorijski uvek i bio znacajan za region.
Korisnikov avatar
MiSmoFKV!
Postovi: 1253
Pridružio se: Pet Maj 24, 2013 11:39 pm

Re: Uprava

Post od MiSmoFKV! »

Menjanje grba je da izvineš glupost. Grb FKV je nastao po uzoru na Slaviju iz Praga. Zašto je to bitno? Naši osnivači su bili praški studenti i odatle grb. Jedina izmenama je plava zvezda, da bismo imali srpsku trobojku i prkosili Austrijancima. Pandan Vojvodini bi danas bio da se u Hrvatskoj osnuje u Kninu klub Krajina, a grb da ima četiri ocila.
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Uprava

Post od Radoye »

FkpCascais napisao:Kakav je grb bio pre 1945?
Slika


Ne fali ovom sadasnjem grbu nista.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
naseljekolumbija
Postovi: 1101
Pridružio se: Čet Avg 02, 2012 12:03 pm
Lokacija: NS,NN

Re: Uprava

Post od naseljekolumbija »

Човек ни не навија за Војводину а хоће да се мења грб, интересантно. Војводина има најлепши грб у Србији, а они који имају сличан грб нашем нека га мењају ако хоће.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Uprava

Post od Turija »

Najbolje ne dirati nista, jer odmah ces uvuci politiku u pricu o sportu, a to unosi razdor i za najmanju crticu. Koliko god poznajes situaciju, ipak, ne zivis ovde odavno.
Mozda za jedno 50 godina, ako popuste tenzije?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
N13
Postovi: 1971
Pridružio se: Pet Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Uprava

Post od N13 »

Ja se slazem da grb treba izmeniti... Ali ne bukvalno novi grb, vec da ostanu svi elementi sadasnjeg (oblik, raspored boja, plava zvezda, ime kluba, cak i mozda dodati ime grada), ali da se modernizuje malo... Sadasnji grb mi je nekako previse 2D, kao nacrtan na papiru. Svi veci klubovi menjaju klub u skladu sa vremenom, i nista tu nije pogresno. Dakle, ne menjati grb, vec modernizovati postojeci.
Korisnikov avatar
Salvador
Postovi: 1060
Pridružio se: Ned Maj 09, 2010 6:07 pm

Re: Uprava

Post od Salvador »

N13 napisao:Ja se slazem da grb treba izmeniti... Ali ne bukvalno novi grb, vec da ostanu svi elementi sadasnjeg (oblik, raspored boja, plava zvezda, ime kluba, cak i mozda dodati ime grada), ali da se modernizuje malo... Sadasnji grb mi je nekako previse 2D, kao nacrtan na papiru. Svi veci klubovi menjaju klub u skladu sa vremenom, i nista tu nije pogresno. Dakle, ne menjati grb, vec modernizovati postojeci.
Apsolutno se slažem sa ovim i već sam ma ovom forumu to ranije i predlagao.
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Uprava

Post od Radoye »

Minja napisao:Moje skromno misljenje jeste da je nas najlepsi grb bio onaj od pre par godina koji je imao zlatan ram, vitku i izduzenu figuru.
Slazem se!

Mada su nam od II svetskog rata naovamo svi grbovi jako slicni, nema tu neke velike razlike, osim sto je zvezda bila pocrvenela u vreme kada je to tako moralo. Mi smo prakticno imali dva resenja grba kroz istoriju kluba, onaj predratni sa zvezdom dole i crvenim poljem gore desno i ovaj posleratni sa zvezdom gore levo i crvenim poljem dole desno. Ostale razlike su samo detalji.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Novosacki Garisha
Postovi: 79
Pridružio se: Uto Dec 01, 2015 2:33 am
Lokacija: Just follow the yellow brick road...

Re: Uprava

Post od Novosacki Garisha »

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... NA_GRB.jpg

Садашњем грбу ништа не фали, задовољава све захтеве једног модерног и пре свега нормалног дизајна за један фудбалски клуб. Не знам шта да напишем за људе који се не идентификују са овим грбом сем да почну да навијају за београдске сијамске близанце :lala:
You can not stop us!
Odgovori