Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
Del_Boske
Postovi: 365
Pridružio se: Ned Apr 25, 2010 1:30 am

Re: Uprava

Post od Del_Boske »

Danilo napisao: Voleo bi da mi neko upucen u desavanja u klubu kaze ko je doveo ovih 10 igraca u zadnje dane prelaznog roka.Mozda je to covek iz senke ili menadzer koji drzi stvari i skupsrinare pod kontrolom
Изеш и Агату Кристи и Алфреда Хичкока какве се мистерије око ФКВ јављају...
Korisnikov avatar
Grouch
Postovi: 206
Pridružio se: Uto Feb 25, 2014 4:44 pm

Re: Uprava

Post od Grouch »

Pre svega,u statut kluba treba na skupstini ubaciti(izglasati) "preambulu" da sadasnji i eventualni nov stadion FK Vojvodine mora biti na sadasnjoj lokaciji.To mora biti nase Kosovo.Tako bi jedino gradska vlast mogla da brutalno pogazi instituciju kakva je Vojvodina eventualnom odlukom o prodaji lokacije,sto cisto sumnjam da bi se usudili(ne bi im uspelo) ali ni ne mislim da hoce to da urade.S druge strane,neverovatno je njihovo bolenje za sport u gradu.Spens i stadion ce uskoro da se sruse sami od sebe,jedan sampion zemlje oteran na Slanu baru,drugi zivotari,KK nema prostorije(???) a pomenuti Spens zvrji poluprazan,o fudbalskim klubovima da ne pricam,sve znamo,pocevsi od onih gurbeta na Detelinari do nas...Kakva god da je gradska vlast,bez njih nema globalnog resenja i s njima se mora sesti i razgovarati u nadi da ce se dozvati pameti i da ce raditi u interesu sporta u gradu.Ne moze glavni gradski covek za sport da deli lopte beton klubovima nego da resava velike stvari.Sto se nas tice,neko prelazno resenje je da se dovedu posteni ljudi ciji bi zadatak bio da:1.procesljaju sve dugove i "dugove",2. popisu sta imamo od procenata igraca,3.da zabrane menadzerske procente ili za pocetak ih smanje na max 10-15%,4. da zabrane otkupne klauzule mnogo manje od vrednosti igraca.
Globalno resenje je da klub postane privatan(ne znam kako to zakonski moze da se izvede ali koliko znam Cuka je privatan klub pa sto ne bi bili i mi),da u njega udje neki domaci ili strani ozbiljan bogatun koji bi u paketu i u dogovoru i sa gradskim vlastima kupio zemljiste gde je stadion i sagradio novi,naravno bez atletske staze,sa raznim komercijalnim desavanjima,plus bi ostalo mesta za neki hotel,stanove i sl.U svakom slucaju svi bi bili u plusu.Van pameti je da na verovatno najboljoj lokaciji u gradu bude raspali stadion,raspali sud i parking za šumare i cevi toplane.To nije nikom u interesu.Od tih para grad bi mogao da sredi dobar deo sporta u gradu:da renovira Spens,napravi moderan atletski stadioncic(recimo na Indeksu),da obnovi stadione drugih klubova itd.Da nije bilo lopina u klubu mi bi sami mogli da otkupimo plac i sagradimo stadion od prodaje gomile igraca.Al sta je tu je,jos moze to da se sredi sve samo da se nadje malo zdravog razuma.Nije mi jasno kako nijedan bogatun ne vidi ogroman potencijal,ne samo u FK nego u celom SD-u,sa malo ulaganja.Treba da stavimo oglas.
Za sve koji su sada u klubu i ubuduce:prestanite da kukate na drzavu,od njih nam ne treba ni za lek,niti je to posao drzave da daje klubovima pare.Treba ih samo napusavati za davanje blizancima.
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Uprava

Post od Stexman »

Mi moramo traziti da nam grad vrati stadion u vlasnistvo! Kad su blizanci mogli da prisvoje tudje stadione mi mozemo da dobijemo naš nazad.
Korisnikov avatar
Red Marquis
Moderator
Postovi: 3777
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 4:49 pm
Lokacija: West Side

Re: Uprava

Post od Red Marquis »

Grouch napisao:Nije mi jasno kako nijedan bogatun ne vidi ogroman potencijal,ne samo u FK nego u celom SD-u,sa malo ulaganja.Treba da stavimo oglas.
Kako da uđeš u klub u kome ne znaš kolika su potraživanja? Zamisli da si ti taj bogatun. Prvo, hoćeš li uopšte i ući u klub pored skupštinara naviklih da svoj interes stavljaju ispred klupskog? Ali ajde, da zamislimo da su samo pošteni ljudi tamo. Uđeš u klub svestan da moraš neke stvari iz svog džepa platiti, i kažeš, ajde, sve za Vošu. Pa ti prvo odjednom niknu fantomske menice i raznorazne tužbe bivših igrača. Ti kažeš, mamu im, al ajde samo da ih ne gledam nikog i da mogu ispočetka sve sam. Nek pogledaju sve moji advokati i nek kažu toliko i toliko, platiću sve. Onda odeš do SC Vujadina Boškova pa vidiš da ni tu pravna regulativa nije sređena. A da bi je sredio sem podmazivanja lopovčina u gradu, moraš i da gataš u pasulj kada će to biti i rešeno i koliko toliko ubrzano. I ti to sve uradiš, a ostane ti glavno a to je stadion koji drži institucija koju savršeno zabole za isti, ne bi znali za njega da blizanci ne svraćaju ponekad. A pored do tad već niklo nepotrebno šoping govance na zemljištu prodanom za 31 milion evra. Pa taj isti kad se okrene pa kaže...mornaricu će uzeti Galens i šta onda mi to još od vrednog zemljišta još imamo? Ništa, sve smo il mi il pređašnji prodali, samo taj stadion nam još ostade. Taj Grouch ako misli nešto s tim, treba sa nama prvo da se dogovori. I tu tu vidiš da tvoj buđelar nikad neće biti dovoljno velik za sve aždaje...Ovakvo stanje je samo za lovce u mutnom.

Ne verujem da ćemo ikada doživeti privatizaciju, pa ni nekog bogataša da mu budemo igračka. Ali želeo bih da vidim u klubu ljude koji će barem pokušati da vrate stadion u vlasništvo kluba. Gradska vlast nam je ko mač nad glavom zbog stadiona, i biće to zauvek dokle god je njihov. Mirni smo u ovom izbornom ciklusu, za sledeći već ne znam šta drugo može da im popuni rupu u budžetu. Ne znam, možda se samo meni čini da je opstanak kluba usko povezan sa stadionom...
Io odio Belgrado
Korisnikov avatar
Del_Boske
Postovi: 365
Pridružio se: Ned Apr 25, 2010 1:30 am

Re: Uprava

Post od Del_Boske »

Grouch napisao:Nije mi jasno kako nijedan bogatun ne vidi ogroman potencijal,ne samo u FK nego u celom SD-u,sa malo ulaganja.Treba da stavimo oglas.
Због структуре данашњих богатуна.
То није навикло да улаже, ствара и гради, већ да на брзину похара и покраде.
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Uprava

Post od Stexman »

Sto bi bio kraj. 90% stadiona su u vlasnistvu klubova pa se niko zbog toga nije ugasio. Ne vidim zasto bi kod nas slucaj bio drugaciji?
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Uprava

Post od gospodinFKV »

Stexman napisao:Sto bi bio kraj. 90% stadiona su u vlasnistvu klubova pa se niko zbog toga nije ugasio. Ne vidim zasto bi kod nas slucaj bio drugaciji?
1. U Srbiji si, u dugovima, a nisi rezimsko mezimce.
2. U Srbiji si, u dugovima, a nisi rezimsko mezimce.
3. U Srbiji si, u dugovima, a nisi rezimsko mezimce.
4. U Srbiji si, u dugovima, a nisi rezimsko mezimce.
5. Pomeranje stadiona znaci i fizicko marginalizovanje kluba.
6. Stadion nije na periferiji, kao gomila drugih.
7. Pored vise nego atraktivne lokacije imas i veliki trzni centar koji se gradi pored. Dusu dalo za stambeni prostor.

Posebnu paznju posvetiti ovoj poslednjoj tacki, jer je to sad trend trenutno.

Zato niko ovde ne veruje svim tim sponzorskim pulovima, zbiljama, gajama, matijevicima, sto su prodefilovali proslom upravom. Pa taj Matijevic je xy puta mogao pomoci klubu u proslosti, da je hteo. Nece, nije imao korist, a sad ima - izgradnja ovog trznog centra ce biti kraj Vose.
Izuzev Zbiljica, koji je ovde jos uvek nepoznanica u nekoj meri i ne moze se tvrditi ovo kao i za ostale (znamo ga samo kao potrcka trenutnog rezima, i zato mu niko ne veruje), ostali su svi teeeeska mafija.
Korisnikov avatar
N13
Postovi: 1968
Pridružio se: Pet Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Uprava

Post od N13 »

Postoji li sansa da se opet organizuje prenos skupstine? :)
Cane
Postovi: 974
Pridružio se: Pet Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Uprava

Post od Cane »

gospodinFKV napisao:
Stexman napisao:Sto bi bio kraj. 90% stadiona su u vlasnistvu klubova pa se niko zbog toga nije ugasio. Ne vidim zasto bi kod nas slucaj bio drugaciji?
1. U Srbiji si, u dugovima, a nisi rezimsko mezimce.
2. U Srbiji si, u dugovima, a nisi rezimsko mezimce.
3. U Srbiji si, u dugovima, a nisi rezimsko mezimce.
4. U Srbiji si, u dugovima, a nisi rezimsko mezimce.
5. Pomeranje stadiona znaci i fizicko marginalizovanje kluba.
6. Stadion nije na periferiji, kao gomila drugih.
7. Pored vise nego atraktivne lokacije imas i veliki trzni centar koji se gradi pored. Dusu dalo za stambeni prostor.

Posebnu paznju posvetiti ovoj poslednjoj tacki, jer je to sad trend trenutno.

Zato niko ovde ne veruje svim tim sponzorskim pulovima, zbiljama, gajama, matijevicima, sto su prodefilovali proslom upravom. Pa taj Matijevic je xy puta mogao pomoci klubu u proslosti, da je hteo. Nece, nije imao korist, a sad ima - izgradnja ovog trznog centra ce biti kraj Vose.
Izuzev Zbiljica, koji je ovde jos uvek nepoznanica u nekoj meri i ne moze se tvrditi ovo kao i za ostale (znamo ga samo kao potrcka trenutnog rezima, i zato mu niko ne veruje), ostali su svi teeeeska mafija.
Nije stadion lokacija na koju sad primarno treba obratiti pažnju, u smislu ovog o čemu se piše. To je gradska imovina i suštinski ako bi nešto Grad odlučio svi mi bi mogli i da se javno spalimo ništa ne bi mogli sprečiti, bez obzira ko bi bio na čelu kluba. Ali iz mase razloga mislim da to nije baš realna opcija, bar ne u skorije vreme. A iskustvo nas uči da svi aktuelni sazivi i sve političke opcije uvek gledaju šta mogu klepiti sad i odmah, a ne da računaju mnogo unapred jer će tada na sceni već biti neki drugi.
Međutim, ono što je mnogo realnije je sličan scenario sa SC VB, jer tu bi klub, odnosno neki njegovi organi i ljudi koji budu u istima, mogli i suštinski i formalno odlučivati o sudbini zemljišta o kojem je reč. To je ono o čemu treba povesti računa! Da tako kažem, u tom grmu leži zec. Zbog toga potpuno podržavam ovde već iznete predloge da se u odgovarajućim klupskim dokumentima koji bi bili izglasani od skupštine kao najvišeg tela odredi i trajno proklamuje stav da se nikada i ni pod kojim uslovima ne može dozvoliti i sprovesti otuđenje zemljišta, bez obzira na uslove, okolnosti ili bilo šta drugo. Naravno, ovo bi trebalo pravno osmisliti i urediti da bude zakonito ali suština je u tome da niko i nikada ne može prodati ili zameniti ovo zemljište! U tom slučaju će jedan broj "dobrotvora" automatski izgubiti interes da bude u klubu ili blizu kluba i svesrdno mu "pomaže", kao što smo do sada imali prilike da gledamo.
Korisnikov avatar
Grouch
Postovi: 206
Pridružio se: Uto Feb 25, 2014 4:44 pm

Re: Uprava

Post od Grouch »

Red Marquis napisao:
Grouch napisao:Nije mi jasno kako nijedan bogatun ne vidi ogroman potencijal,ne samo u FK nego u celom SD-u,sa malo ulaganja.Treba da stavimo oglas.
Kako da uđeš u klub u kome ne znaš kolika su potraživanja? Zamisli da si ti taj bogatun. ///
Pa upravo sam to napisao pod 1,ne znam kako si to propustio:prvi korak mora biti procesljavanje dugova,najblaze receno,a drugi korak da se vidi sta potencijalno imamo od procenata,trening kompenzacija i onih 'solidarity payments' gomile bivsih igraca (npr da je Sergej prodat,mi bi imali par procenata od 70miliona).
Red Marquis napisao:...A pored do tad već niklo nepotrebno šoping govance na zemljištu prodanom za 31 milion evra.
Na najvecem bulevaru u gradu,na odlicnoj lokaciji, ne moze da bude livada za cirkusku satru i ringispil 10 dana godisnje i livada za setanje kerova nego upravo nesto ovakvo kao sto ce se sagraditi,gde ljudi ulazu oko 100 miliona evra.Jedan od retkih dobrih poteza gradske vlasti.Ali uz samo malo zdravog razuma isto to moze(i mora) da se uradi i sa placem pored koji je slican,nesto manji, uz jedini uslov da se sagradi moderan stadion bez atl.staze koji bi sam po sebi imao raznorazne komercijalne svrhe plus bi ostalo mesta za jos nesto da se izgradi,npr hotel,cime bi ceo taj kvart zajedno sa Spensom bio moderan centar grada.Naravno da bi potencijal za ulaganje bio manji nego za plac pored ali sigurno je da niko ne bi bio u minusu,daleko od toga.Uz malo vise zdravog razuma i bolenja kurca za sport vlast je od tih 31 milion mogla sama za jedno 10 da sagradi nov stadion,da sa par miliona obnovi Spens,napravi atletski stadion sa svim uslovima i da resava drugim gradskim klubovima infrastrukturu,prakticno da resi ceo sport u gradu.Ali to verovatno nikom ne pada na pamet.S druge strane,iako smo okruzeni lopinama i djubradima svih vrsta,ne mislim da neko tek tako moze da "pokrade" jednu od najboljih lokacija u gradu pri cemu bi direktno ugrozio i instituciju kakva je FKV.Nismo bas dzungla.Najbolja varijanta bi,sto napisa Stexman, bila da nam se vrati stadion,sto je pitanje dal ima sansi za to,uz opet uslov da tu ne moze da ne bude stadion.Ali prvo u klub moraju da dodju ozbiljni ljudi koji bi imali potencijal da uopste pregovaraju sa gradskim vlastima.Naravno pre toga ona prva dva koraka.
PS:trebalo bi iskoristiti priliku i tesko stanje u klubu da se masa aktivira i da se,idealno sledece nedelje protiv Carapa, napuni stadion i time posalje poruka svima...
Korisnikov avatar
dulajlo
Postovi: 261
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 1:29 pm

Re: Uprava

Post od dulajlo »

N13 napisao:Postoji li sansa da se opet organizuje prenos skupstine? :)
Pokušaću da strimujem na https://www.facebook.com/vojvodinafk/ ako mi obaveze dozvole.
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4042
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Uprava

Post od Milan »

Grouch napisao:
Na najvecem bulevaru u gradu,na odlicnoj lokaciji, ne moze da bude livada za cirkusku satru i ringispil 10 dana godisnje i livada za setanje kerova nego upravo nesto ovakvo kao sto ce se sagraditi,gde ljudi ulazu oko 100 miliona evra.Jedan od retkih dobrih poteza gradske vlasti.

Pored Spensa sa njegovim sportskim sadrzajima, velikim parkingom i obiljem poslovnog prostora, izgradnja novog trznog centra je retardiran potez (tu je jos i Merkator). Da se u Spens malo ulozilo i da su politickim putem dovedeni poznati brendovi, eto ti savrsenog trznog centra.

Obzirom na razmere IT sektora u NS-u, mogao se, eventualno, na tom mestu izgraditi neki poslovni kompleks. Isto tako, ne vidim zasto livada ne moze ostati livada na ovoj lokaciji ili je pretvoriti u neki park. Malo li je betona u gradu?
POŠTO OBRAZ ???!!!
Korisnikov avatar
Grouch
Postovi: 206
Pridružio se: Uto Feb 25, 2014 4:44 pm

Re: Uprava

Post od Grouch »

Nesto nisam ubedjen da je neko ko ulaze 100 miliona evra i ko ima iskustva u slicnim projektima (http://www.nepinvest.com/properties" onclick="window.open(this.href);return false;) retardiran.I u mnogo manjim gradovima napolju imas mnogo vise trznih centara,veca konkurencija,manje cene,nismo slucajno skuplji od Nemacke,dobrim delom zato sto je slaba konkurencija.Spens ce morati,a i treba,da se vise fokusira na sam sport,da bude centar jednog od najvecih SD-a u regionu,da eventualno umesto dela lokala napravi neke "terene" za manje sportove itd.Ima tu dosta potencijala ali ne moze da se radi kao dosad.Pa nama sada kosarkaski klub u drugom najvecem gradu u Zemlji kosarke nema prostorije?!Sampion zemlje u rukometu igra u vukojebini.Pa ko onda igra na Spensu ako ti sampion igra u vukojebini?Gomila idiotluka.Umesto onih kretenskih dinosaurusa se moze napraviti teniski centar itd.Moze prostor na Spensu da se iznajmi i nekom IT sektoru,kad si ga vec spomenuo.Sve to moze lepo da se napuni i da sljaka.A sto se tice parka,imas najveci park u gradu na minut odatle,Dunav na 5min.Naravno parkova fali ali ne u tom delu grada.
Malo ovo deluje da nema veze s temom ali mislim da je sve to veoma povezano.
ssnigd
Postovi: 3320
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 5:46 pm
Lokacija: NS

Re: Uprava

Post od ssnigd »

Grad je prodao to zemljiste da bi imao sredstava da se Lear-u izgradi fabrika. Da li stvarno mislite da bilo koji politicar u gradu ima ideju kako da grad napreduje u svakom mogucem smislu. Kakav crni sport jos pride, a posebno Vojvodina gde je decenijama totalni javasluk.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Uprava

Post od gospodinFKV »

http://www.novisadinfo.info/2017/09/vuk ... i-svi.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jedina stvar koja se ne dovodi u pitanje je da Dragoslav Vuković, nema nameru da ostane u Vojvodini, čak iako (teoretski) Skupština ne usvoji njegovu ostavku, prenosi Dnevnik.

„Nema šanse, Vojvodina me pod ovakvim uslovima ne interesuje. To je definitivno. Na poslednjoj utakmici publika je tražila od mene da odem, a u tome je učestvovao i deo skupštinara, pa je moralni čin s moje strane da napustim klub. Ako bi svi dali ostavke i bili raspisani novi izbori, tada bi možda i moglo da se razmišlja o ostanku, ovako nemam nameru da ostajem pod ovim sazivom Skupštine“
Sponzorskom pulu smetala skupstina, Vukovicu smeta skupstina, skupstini smetaju svi oni....

Nemojte svi tako da se gurate da pomognete klubu, molim vas, ee... :mrgreen:
Odgovori